Mašina i sredstva za pranje veša

odgovora

Objavljeno

Hoću mašinu za sušenje veša, ali sad za sad još je nismo uključili u finansijski plan. A baš bi nam dobro došla jer već nemamo gde da stavljamo stvari da se suše. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo mi je stigla nova ves masina. Opet sam uzela masinu od 5kg.

Ja perem ves 3-4 puta nedeljno.

Da li neko ima Whirpool i kakva su vam iskustva?

Kasno Marko na Kosovo stiže.... :D

Imam ja, ali sad ti nečije iskustvo i nije tako bitno, pošto je imaš već 2 meseca.

Meni se pokazala kao dobra. Nemam zamerki za sad, a imam je oko 4 godine. Ja je najčešće noću uključujem, odn. namestim da se sama uključi, bez centrifuge, pa samo ujutru vratim na centrifugu.

Jedino što se čuje kao avion, ali navikneš se vremenom. Pretpostavljam da se tako čuju sve mašine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad svaki drugi dan otprilike, s tim da dosta Eleninih krpica perem rucno, jer ako mi te fleke od hrane ( cvekle, voca i sl. ) prenoce u korpi mogu da se pozdravim s tim, tako da portiklice i te bluzice svako vece preperem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasno Marko na Kosovo stiže.... :D

Imam ja, ali sad ti nečije iskustvo i nije tako bitno, pošto je imaš već 2 meseca.

Meni se pokazala kao dobra. Nemam zamerki za sad, a imam je oko 4 godine. Ja je najčešće noću uključujem, odn. namestim da se sama uključi, bez centrifuge, pa samo ujutru vratim na centrifugu.

Jedino što se čuje kao avion, ali navikneš se vremenom. Pretpostavljam da se tako čuju sve mašine.

E ja se moram požaliti na gorenje,mnogo su se pokvarili.Moja majka ima njihovu mašinu već 25 godina,al ove nove se brzo nešto kvare.Koju marku biste mi vi preporučili?Mislim od ovih novih serija?Mi selimo u novi stan pa treba da ga opremimo,pa da se ne zalećem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masinu ukljucem skoro svaki drugi dan,nekada i po dve tri dnevno.Detetove stvari uvek perem posebno.Sto se tice marke masine imam samsung vec tri godine i zadovoljna sam,lepo pere,ima dosta programa i nije bucna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad svaki drugi dan otprilike, s tim da dosta Eleninih krpica perem rucno, jer ako mi te fleke od hrane ( cvekle, voca i sl. ) prenoce u korpi mogu da se pozdravim s tim, tako da portiklice i te bluzice svako vece preperem.

Moja preporuka ti je Persil za te fleke... čak i nakon dva dana stajanja se sve opere... :)

E ja se moram požaliti na gorenje,mnogo su se pokvarili.Moja majka ima njihovu mašinu već 25 godina,al ove nove se brzo nešto kvare.Koju marku biste mi vi preporučili?Mislim od ovih novih serija?Mi selimo u novi stan pa treba da ga opremimo,pa da se ne zalećem.

I moj glas ide Whirlpool mašini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S vremena na vreme me uhvati ovaj osecaj..uhvatio me opet...sta god da uradim nikad mi ves ne miris onako intenzivno...prala sam i u masini...prala i na ruke i drzala omeksivac po 2 sata..mirisalo bi zanosno sve dok se ne osusi..kad se osusi nista..ili ne toliko...desi se kad uzmem neku proslogodisnju stvar spakovanu opranu vidim zamirise...ali nikako intenzivno...Lenor..Bohor..do cega je ne znam..Moja drugarica pere na ruke ona mi poklanja odelo kad se njenoj devojcici omali ..verujte da od njenih jednih carapica meni soba mirise 3 dana..a ja isto radim..pitala sam je za postupak..kazem zrtvovala sam jedno vreme svoju kicmu za to rucno pranje ali nije davalo taj efekat!

U cemu je stvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S vremena na vreme me uhvati ovaj osecaj..uhvatio me opet...sta god da uradim nikad mi ves ne miris onako intenzivno...prala sam i u masini...prala i na ruke i drzala omeksivac po 2 sata..mirisalo bi zanosno sve dok se ne osusi..kad se osusi nista..ili ne toliko...desi se kad uzmem neku proslogodisnju stvar spakovanu opranu vidim zamirise...ali nikako intenzivno...Lenor..Bohor..do cega je ne znam..Moja drugarica pere na ruke ona mi poklanja odelo kad se njenoj devojcici omali ..verujte da od njenih jednih carapica meni soba mirise 3 dana..a ja isto radim..pitala sam je za postupak..kazem zrtvovala sam jedno vreme svoju kicmu za to rucno pranje ali nije davalo taj efekat!

U cemu je stvar?

Ne bih znala, ja ako sipam malo više bohora, miriše duže vreme.

A leti kad ispiram majičice na ruke, onda tek miriše danima.

Jel razblažiš omekšivač kad sipaš u mašinu?

A na ruke kad pereš, jel u hladnu vodu sipaš omekšivač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, mozda tebi vasa garderoba ne mirise jer si navikla, ali neko drugi to oseti, bas kao i ti sto osetis taj miris sa tudjih stvari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvar je u naviknutom njuhu na pojedine omekšivače...Hajde molim te, meni za ljubav :wub: kupi ovaj drugi po redu, od čokolade...

katalog_229.jpg

Ne bude li mirisalo, ja ne bila ovo što jesam...mag za omekšivače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvar je u naviknutom njuhu na pojedine omekšivače...Hajde molim te, meni za ljubav :wub: kupi ovaj drugi po redu, od čokolade...

katalog_229.jpg

Ne bude li mirisalo, ja ne bila ovo što jesam...mag za omekšivače.

Probla sam bejbi beli i odličan je.... Sveki preša na njega :D

Ja verna Bohoru ;), al je ovaj izvrstan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih znala, ja ako sipam malo više bohora, miriše duže vreme.

A leti kad ispiram majičice na ruke, onda tek miriše danima.

Jel razblažiš omekšivač kad sipaš u mašinu?

A na ruke kad pereš, jel u hladnu vodu sipaš omekšivač?

Pa ne razblazim..jel to greska ja to da koncentracija bude veca a miris jaci :lol:

A na ruke kako kad nekad hladna,nekad mlaka.

Joko, mozda tebi vasa garderoba ne mirise jer si navikla, ali neko drugi to oseti, bas kao i ti sto osetis taj miris sa tudjih stvari!

Mozda si u pravu...on mirise kad prostirem...ali kad se osusi evo jutros pokupila sa decjih gacica ni u tragovima veruj mi...jos u sobi suseno pored peci na zici sam okacila.

Stvar je u naviknutom njuhu na pojedine omekšivače...Hajde molim te, meni za ljubav :wub: kupi ovaj drugi po redu, od čokolade...

katalog_229.jpg

Ne bude li mirisalo, ja ne bila ovo što jesam...mag za omekšivače.

ajd cokoladu da probam.Kolio to kosta jel nije skupo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajd cokoladu da probam.Kolio to kosta jel nije skupo?

Kod nas 3.5 KM, to je negdje oko 1.6 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas 3.5 KM, to je negdje oko 1.6 eura.

Pa dobro ne odskace.

Ma ja opet mislim da tu je neka caka koju ja ne kapiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro ne odskace.

Ma ja opet mislim da tu je neka caka koju ja ne kapiram.

Nije, vjeruj kada ti ja kažem. I kada stavljaš prašak u mašinu stavi kašikicu sode bikarbone.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na pijaci kupujem Lenor kod coveka koji robu donosi iz Madjarske. Ljudi, to nema veze sa Lenorom koji ovde kupujemo.

Uglavnom uzimam zeleni i zuti, ne zna se koji je lepsi. Ves je mekan i prelepo mirise.

zel.jpgzuti.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,ja rekoh da vas pitam posto ta moja drugarica koja ima dve devojcice ona pere na ruke i tvrdi da je to njena caka i rezultati su ne pitajte znaci miris stvarno ubija.E sada ja sam probala..ali ja stvarno imam problem sa kicmom i taj nagnit polozaj nad kadom mi ne odgovara i prosto da sad ne ispadnem razmazena ruke mi odmah odreaguju i svasta nesto..pa rekoh da li sve vi sto vam lepo mirise perete na ruke ili moze i iz masine da bude mirisno?

I da li je mozda u kombinaciji prasak plus omeksivac mozda je bitno koji prasak prethodi.Ja perem merixom. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, mozda tebi vasa garderoba ne mirise jer si navikla, ali neko drugi to oseti, bas kao i ti sto osetis taj miris sa tudjih stvari!

Ja mislim da je ovo u pitanju i nista drugo. Nama vrlo cesto menjam omeksivac a Luki i dalje perem u Chicco omeksivacu i odavno vise ne osecam da njegova odeca mirise, ali kad mi neko udje u sobu gde spavamo ili uzme dete u krilo uvek kazu: Jao kako mirise, a ja ne osecam nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,ja rekoh da vas pitam posto ta moja drugarica koja ima dve devojcice ona pere na ruke i tvrdi da je to njena caka i rezultati su ne pitajte znaci miris stvarno ubija.E sada ja sam probala..ali ja stvarno imam problem sa kicmom i taj nagnit polozaj nad kadom mi ne odgovara i prosto da sad ne ispadnem razmazena ruke mi odmah odreaguju i svasta nesto..pa rekoh da li sve vi sto vam lepo mirise perete na ruke ili moze i iz masine da bude mirisno?

I da li je mozda u kombinaciji prasak plus omeksivac mozda je bitno koji prasak prethodi.Ja perem merixom. :unsure:

I samo mi reci molim te pa zar je to vredno tvoje kicme, pa i nek ne mirise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I samo mi reci molim te pa zar je to vredno tvoje kicme, pa i nek ne mirise.

Jes vala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I samo mi reci molim te pa zar je to vredno tvoje kicme, pa i nek ne mirise.

Pa nije vredno...da se vratimo na poetak mog prvog posta ovde...uhvati me s vremena na vreme..a sad me uhvatilo...

A do tada uzivacu u mirisu zanosnom svog mokrog vese..jer kad se osusi...nema mirisa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas probala ovo?

al9-Green-.jpg

Baš me interesuje kako funkcioniše!

Evo ja probala. Ne bacajte pare! Opere ono sto nema fleka na sebi ili ima nekih bezazlenih, sto moze da skine i cista voda, u nasem slucaju mm i moje, a Tasinom nema spasa bez daterdzenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja probala. Ne bacajte pare! Opere ono sto nema fleka na sebi ili ima nekih bezazlenih, sto moze da skine i cista voda, u nasem slucaju mm i moje, a Tasinom nema spasa bez daterdzenta.

E vala da se javio neko sa iskustvom sa tim... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene pomagajte!U velikoj sam nedoumici da li da kupim mašinu za sušenje samu ili 2u1.Mnogi mi kažu da je bolje kupiti samo za sušenje,jer kad su zajedno nije neka efikasnot.A opet neko kaže da mu se dobro pokazala i ova 2 u 1.Ja sad nisam pametna,nemam iskustva.I šta mislite o marki Gorenje?Inače daju garanciju na 3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...nije ni Gorenje što je nekada bilo...

Što se tiče 2u1...nisam čula baš neke pohvale...moj savjet je veš mašina sa 1200 obrtaja koja dovede veš do savršenstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.