Mašina i sredstva za pranje veša

odgovora

Objavljeno

Ja pretpostavljam da je I varijanta....

A daj mi ideju zan II varijajantu, čime to provjeriti ako nemam nikakvog crijeva u kući? A ne može ni tušem(probala). :)

Ако је варијанта 1 напиши који је модел (не произвођач) да ти кажем да ли је то проблем са том машином, колико кошта пумпа итд.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Одсечеш пластичну флашу, направиш левак, па сипаш :lol:

Имаш ли бре ти мушко у кући??? :P

Flaša...genije si...ali voda mi ide negdje gore...joj moram danas pokušati.

Muško...hm imam...ali ja znam gdje pokupiti ideje... :) Ma nema ovaj moj pojma oko toga...

Mašina je GORENJE...moram provjeriti tačan model pa javljam.

Svako dobro i hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ГОРЕЊЕ генерално нема тих проблема, тако да не би требало да је ослабила пумпа али није немогуће.

Моја је теорија, да ако мушко не може да поправи све што треба, онда МОРА да има да плати да се поправи све што треба. Ако нема ни да плати, онда је бескорисна маса :lol: на казану :P

Како вода иде горе? То није могуће, нигде нисам видео да вода тече на горе??? Прикључак може да изгледа тако, али се тај део одвије и остане само рупа, у којој вода иде ДОЛЕ.

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ГОРЕЊЕ генерално нема тих проблема, тако да не би требало да је ослабила пумпа али није немогуће.

Моја је теорија, да ако мушко не може да поправи све што треба, онда МОРА да има да плати да се поправи све што треба. Ако нема ни да плати, онда је бескорисна маса :lol: на казану :P

Како вода иде горе? То није могуће, нигде нисам видео да вода тече на горе??? Прикључак може да изгледа тако, али се тај део одвије и остане само рупа, у којој вода иде ДОЛЕ.

Свако добро!

:lol::lol::lol:

Ovako izgleda.

sifon_ves_masine.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Ovako izgleda.

sifon_ves_masine.jpg

Видиш где је та "пипа" што иде на горе?

Ту при дну, тј ближе зиду, то је матица, одврће се када је окрећеш СУПРОТНО од смера казаљке на сату. Отпустиш мало, окренеш "пипу" на горе, дотегнеш матицу, ставиш левак и сипаш воду.

Остало ће ти се само казати :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ГОРЕЊЕ генерално нема тих проблема, тако да не би требало да је ослабила пумпа али није немогуће.

Моја је теорија, да ако мушко не може да поправи све што треба, онда МОРА да има да плати да се поправи све што треба. Ако нема ни да плати, онда је бескорисна маса :lol: на казану :P

Како вода иде горе? То није могуће, нигде нисам видео да вода тече на горе??? Прикључак може да изгледа тако, али се тај део одвије и остане само рупа, у којој вода иде ДОЛЕ.

Свако добро!

Prvi put čujem nekog muškarca da ovo kaže! :D

MMJMS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put čujem nekog muškarca da ovo kaže! :D

Ниси ни сада чула, прочитала си :lol:

Узгред, да ли је ФИЛИПа очепила одвод ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ниси ни сада чула, прочитала си :lol:

Узгред, да ли је ФИЛИПа очепила одвод ? :P

Jok, sinoć sam izlazila, pa nisam htjela da se prljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko puta dnevno ukljucite masinu,ja sam ukljucila danas dve,al ne znam dal smem preko dva puta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko puta dnevno ukljucite masinu,ja sam ukljucila danas dve,al ne znam dal smem preko dva puta?

sve zavisi koliko mi se vesa prljavog sakupi, ponekad i 3-4

Vazno je samo da se posle pranja masina odmori koliko je radela najmanje, tako sam valjda procitala ili mi je moj ujka reko, inace on opravlja ves masine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve zavisi koliko mi se vesa prljavog sakupi, ponekad i 3-4

Vazno je samo da se posle pranja masina odmori koliko je radela najmanje, tako sam valjda procitala ili mi je moj ujka reko, inace on opravlja ves masine.

ma ne znam ,dve sam ukljucila,ih ja imam staalno da ukljucujem ja ponekad da bih napunila masinu i cisto ubacim,bas volim da ukljucujem masine da mi je sve cisto,ponekad bih i tepih ukljucila :)

valentina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram ovde da vas pitam, veruje da je neko imao sličan problem. U veš mašini u kadici za ovmekšivač, mi stalno bude voda, i kada mašina završi pranje.

Kad sledeći put uključujem ja izvadim celu fijoku i ispraznim vodu, sipam omekšiavč i kad završi pranjeo ponovo ta kadica bude puna, i to uglavnom razredjenog omekšivača. Ispada da ona uopšte ne uzijma omekšivač, već mu još i doda vodu. :unsure: Pitala sam majstora jednom prilikom, šta bi tu mogao da bude problem i on mi je rekao da omekšivač sipam samo do označene tačke max, jer ako se sipa više nego što je ozančeno onda mašina uzima sav omekšivač na početku pranja, pod pritiskom vode.

Ne sipam iznad te linije max i opet ne uzima omekšivač kako treba. Samo ga razredi vodiom i kadica ostane puna i kad ona završi sa pranjem.

Da li neko ima slično iskustvo? Saveti? Pomoć? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam imala problema sa tim prije nekoliko. Ostajala mi voda gde mi je omeksivac. Svaki put sam vadila kadicu i prala ali opet isto. Problem sam resila tako sto izvadis onu kadicu i imas deo da se podigne gde je omeksivac, kao neki poklopac a ispod njega,tj, na kadici se vidi sipka neka sa rupom, uzmes veliku iglu i promuckas unutra sa njom, i tako ces otcepiti sta je bilo unutra. Ala sam ti objasnila, svaki mi cast, ja mislim nista me nisi razumela. :lol:

Maki-D , Ivančica i Comsi-Comsa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ariel kapsule, ariel prasak, lenor omeksivach. - sjajna kombinacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma arijel je super, ali mi mnogo izbeljuje crni ves. Kako mislis i kapsule i prasak zajedno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbeljuje ti crni ves upravo zbog toga sto je mnogo jak. A koristis ga i za bijeli,je li?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, kazem prejak je za crni ves. Pa da, koristim ga i za sareni jer nemam bas da kupujem razlicite za sve "vesove" "lol".

Tide mi se pokazao kao dobar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene ima poseban prasak za bijeli, a poseban za crni. Trenutno Duel koristim za bijeli, nije los. A Tide jesi li koristila za sve vrste pranja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i super se pokazao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam imala problema sa tim prije nekoliko. Ostajala mi voda gde mi je omeksivac. Svaki put sam vadila kadicu i prala ali opet isto. Problem sam resila tako sto izvadis onu kadicu i imas deo da se podigne gde je omeksivac, kao neki poklopac a ispod njega,tj, na kadici se vidi sipka neka sa rupom, uzmes veliku iglu i promuckas unutra sa njom, i tako ces otcepiti sta je bilo unutra. Ala sam ti objasnila, svaki mi cast, ja mislim nista me nisi razumela. :lol:

Aha, ja sam taj deo prala al nikad nisam čačkala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj moraću da pročačkam i taj deo možda će da upali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj moraću da pročačkam i taj deo možda će da upali :D

I ja to perem, ali ne cackam, ali moracu i ja da procackam jer mi se skuplja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma arijel je super, ali mi mnogo izbeljuje crni ves. Kako mislis i kapsule i prasak zajedno?

ma kakvi zajedno, ubacim kapsulu u bubanj, jednu u ono sanduce za vodu, i lenor u svoju pregradu, i teram dalje.

prasak koristim ako nestane kapsula da premostim :) A i lakse mi da doziram prasak za pranje bebinih stvari, ne stavljam ga previshe, posto je jak, ali opet isperem dva puta, (drugi put onaj program od 15 minuta samo da promuva kroz vodu xD )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj moraću da pročačkam i taj deo možda će da upali :D

Javi rezultate, nadam se da neces imate vise problema, kao ni Miva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi rezultate, nadam se da neces imate vise problema, kao ni Miva. :)

Hoću, samo dok pročačkam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.