Mašina i sredstva za pranje veša

odgovora

Objavljeno

Žene pomagajte!U velikoj sam nedoumici da li da kupim mašinu za sušenje samu ili 2u1.Mnogi mi kažu da je bolje kupiti samo za sušenje,jer kad su zajedno nije neka efikasnot.A opet neko kaže da mu se dobro pokazala i ova 2 u 1.Ja sad nisam pametna,nemam iskustva.I šta mislite o marki Gorenje?Inače daju garanciju na 3 godine.

odvojeno jer u nasoj okolini 2 slucaja brljavljenja masine 2u1.. ipak je bolje da svaka radi svoje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ujna ima 2 u 1 i jako je zadovoljna. Drugarica je kupila posebno, s tim sto je za pranje kupila ranije, pa ta masina nije imala dovoljno obrtaja, da bi ova za susenje postigla dobar rezultat. Na kraju je vratila i uzela za pranje suda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...nije ni Gorenje što je nekada bilo...

Što se tiče 2u1...nisam čula baš neke pohvale...moj savjet je veš mašina sa 1200 obrtaja koja dovede veš do savršenstva.

Moja svekrva ima tako dobru masinu, zaista je ves fantastican, a sto mirise... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odvojeno jer u nasoj okolini 2 slucaja brljavljenja masine 2u1.. ipak je bolje da svaka radi svoje..

Kupila sam Ariston,bila je na akciji 250 evra.Suši dobro,ali treba se dobro obučiti.Ja sam mislila da mašina za sušenje osuši za sat vremena,međutim meni je trebalo dva sata da osuši 5 kg računato na suvi veš.Inače,mnogo mi znači jer kod nas se zbog vlažnosti vazduha (80%) u ovim danima garderoba suši i po tri dana :blink: Ona troši 3kw na sat,tako da nije strašno.

Moja ujna ima 2 u 1 i jako je zadovoljna. Drugarica je kupila posebno, s tim sto je za pranje kupila ranije, pa ta masina nije imala dovoljno obrtaja, da bi ova za susenje postigla dobar rezultat. Na kraju je vratila i uzela za pranje suda.

E pa,bitno je da je centrifuga dobra,moja jeste,inače mašina za sušenje nikad ne bi obavila svoj posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ko nosi i donosi veš? Koliko porodica koristi taj vešeraj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, mnogo mi se svidja. :)

Ja bih rado kupila ovu masinu za peglanje vesa. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sviđa mi sama organizacija...ali pitanje da li bih ja lično mogla da koristim veš mašinu sa tolikim brojem osoba... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to se sve redovno cisti...a i kakav god da je ves,to voda i fax opere,mislim sa masine :lol: ...tako da ja nemam problem s tim...

Ma, da sve je to stvar navike i načina razmišljanja... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Riknula mi masina juce. Natrpala sam je kao niko, iako je 7 kila, meni je i to malo, kaze mm kupice mi od 10 kg ako postoji. Majstor ce tek u ponedeljak da mi dodje.

A juce sam kupila novu peglu sa bazom i peglanje mi se pretvorio u raj!Ako se moze ista reci lepo za peglanje :lol: Zivele pegle sa bazom. Milina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ona pegla na paru? E ako jeste, ja na popravku (na mm tacnije da se posle pismene molbe sto sam mu poslala smiluje da je popravi) cekam od pre nase ere :angry: a za masinu, pa sta da ti kazem, i ja samo perem i perem i perem i gle, cuda li, opet kanta za ves puna..

A ti smuvaj tamo nek ti tm kupi odmah dve od 7kg :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ona pegla na paru? E ako jeste, ja na popravku (na mm tacnije da se posle pismene molbe sto sam mu poslala smiluje da je popravi) cekam od pre nase ere :angry: a za masinu, pa sta da ti kazem, i ja samo perem i perem i perem i gle, cuda li, opet kanta za ves puna..

A ti smuvaj tamo nek ti tm kupi odmah dve od 7kg :P

Da to je ta pegla. Ja je cekam vec dve godine, i jedva sam iskukala da mi je sad kupi. Jer sam folirala kako mi ova nasa baguje :lol:

Tj kako se sve lepi za nju i slicno. Ah, te slatke male lazi :lol:

A sto se masine tice, nemam gde dve da smestim, inace bih :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas imas.. naci ces ti mesto, makar jednu na drugu, samo nek on kupi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kakva je to pegla? :unsure:

Koju ves masinu imas? Moju obavezno pretrpam i ona to nonsalatno podnosi evo vec tri godine :D

Ma draga one pegle sa bazom sa vodom dole. Nesto tipa ovo :

delonghi-stirella-sx8040d.jpg

Samo sto sam ja uzela marku Singer. i peglanje mi se pretvorilo u pevanje :)

Sto se masine tice uzeli smo Candy, i posle nje sam odlucila da nikad nista vise u zivotu kupiti necu sto italijani proizvedu,osim cipela i garderobe i namestaja. Za sve ostalo su grozni u poredjenju sa nemcima.Mada ja sam prosle godine natovarila "tepihcic" iz trpezarije u nju i tu sam napravila haos. Ali sta je tu je. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisam videla ovakvu peglu, jer to znaci da nema kamenca? Zbog cega bolje pegla od obicnih?

Mozda nisi obratila paznju, ali vecina pegli je sad ovakva po radnjama. Fora je sto vodu sipas u bazu, sto znaci da je sama pegla jako lagana, ne osecas je, a ispusta paru jako veliku paru pa nema nikakvog pritiskanja da bi se ispeglalo i nema prelazenja po par puta. sve ide brzinski.Nekada su bile jako skupe, sad ima i bas jeftinih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,ja rekoh da vas pitam posto ta moja drugarica koja ima dve devojcice ona pere na ruke i tvrdi da je to njena caka i rezultati su ne pitajte znaci miris stvarno ubija.E sada ja sam probala..ali ja stvarno imam problem sa kicmom i taj nagnit polozaj nad kadom mi ne odgovara i prosto da sad ne ispadnem razmazena ruke mi odmah odreaguju i svasta nesto..pa rekoh da li sve vi sto vam lepo mirise perete na ruke ili moze i iz masine da bude mirisno?

I da li je mozda u kombinaciji prasak plus omeksivac mozda je bitno koji prasak prethodi.Ja perem merixom. :unsure:

Caka ne postoji sto se mene tice osim sto lujljnes omeksivaca vise nego sto je napisano, znam ja pitaj mene :lol: . Mjericu nikad nisam koristila, a otprilike stavim dvije i to pustim masinu da zavrsi pa vratim samo na zadnje ispiranje i centrifugu, posto redovno zaboravim na vrijeme, ali to mi je jos 5 minuta. Miriseeee, ne mozes mu prici.

Mama mazo, kako mi se svidja to kod tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postavila sam temu Mašina za sušenje, ali rekoše da ste ovde čavrljale na tu temu, pa sam čitala šta ste pisale i oprosti , seceru, alli nisam mogla da odolim, a da ne citiram, i slatko sam se ismejala! Iako si ogovorila odavno...

Ako mm ne gleda znam i nogom da uguravam, a ako gleda onda ostavim toliko da mogu jos jedne gace da stanu i da bude knap :lol::lol::lol::lol:

i onda jos nadjem za pravo da pljujem nove masine i da kazem kako mi masina guzva ves! :lol:

A onda pročitam ovaj post...i ... :lol:

Riknula mi masina juce. Natrpala sam je kao niko, iako je 7 kila, meni je i to malo, kaze mm kupice mi od 10 kg ako postoji. Majstor ce tek u ponedeljak da mi dodje.

A juce sam kupila novu peglu sa bazom i peglanje mi se pretvorio u raj!Ako se moze ista reci lepo za peglanje :lol: Zivele pegle sa bazom. Milina!

Oprosti što se smejem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na pijaci kupujem Lenor kod coveka koji robu donosi iz Madjarske. Ljudi, to nema veze sa Lenorom koji ovde kupujemo.

Uglavnom uzimam zeleni i zuti, ne zna se koji je lepsi. Ves je mekan i prelepo mirise.

zel.jpgzuti.jpg

Mozete li mi reci na kojoj pijaci tacno nabavljate ove omeksivace? Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji prasak za pranje vesa koristite i da li je neka od vas uzimala bioloske?Ja sam do sada uglavnom koristila Persil i zadovoljna sam ali me interesuje ima li neko iskustvo sa tim bio-praskovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema već negde postoji...ja trenutno koristim Duel...za bio-praškove prvi put čujem... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol:

U stvari porucila je mama na moj nagovor. Pa kad odem za Bosnu ima odmah da probam i stavljam utiske. Ako opere Tasin ves, onda funkcionise 100%. :lol:

Poneki Hanin ves ne opere ni prasak a kamoli kugla :lol:

Sve u svemu, koristim kuglu za iskljucivo nas ves. Sta znam.. opere se. Naravno da ne opere masne fleke ali ovako izgleda i mirise na cisto. Ja sam ok zadovoljna ali poslednjih mesec dana ne koristim jer pretrpam masinu toliko da ne stanu vise ni jedne gace a kamoli kugla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, možda je neko imao sličan slučaj...Mašina mi ispušta vodu ali samo kada je crijevo u kadi, a kada uključim u onaj odvod u zidu zadržava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, možda je neko imao sličan slučaj...Mašina mi ispušta vodu ali samo kada je crijevo u kadi, a kada uključim u onaj odvod u zidu zadržava?

У упутству за машину стоји да положај црева за испуст не сме да буде на вишој тачки од 60 цм и нижој од 40 цм и не дуже од 2,5 метра. Тако се у принципу и када се пројектује тај испуст и прави. Међутим, не би требало да буде проблем ни ако је "мало" другачије. Ако није тај проблем, онда је одвод запушен!

Могуће је и да је ослабила пумпа за воду па нема довољно снаге да избаци на жељену висину.

Најлакше је проверити сипањем воде у одвод где "неће" машина да избаци, па ако не иде како треба, ту је проблем. Ако иде нормално, пробај да измериш висину испуста.

Може да буде још једна ствар, очистите филтер, могуће је да је делимично запушен.

Јави резултате ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Могуће је и да је ослабила пумпа за воду па нема довољно снаге да избаци на жељену висину.

Најлакше је проверити сипањем воде у одвод где "неће" машина да избаци, па ако не иде како треба, ту је проблем. Ако иде нормално, пробај да измериш висину испуста.

Ja pretpostavljam da je I varijanta....

A daj mi ideju zan II varijajantu, čime to provjeriti ako nemam nikakvog crijeva u kući? A ne može ni tušem(probala). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pretpostavljam da je I varijanta....

A daj mi ideju zan II varijajantu, čime to provjeriti ako nemam nikakvog crijeva u kući? A ne može ni tušem(probala). :)

Одсечеш пластичну флашу, направиш левак, па сипаш :lol:

Имаш ли бре ти мушко у кући??? :P

Код мене у кући жена не пипа ништа од тих ствари, само каже, то нешто не ради и док трепне :blink: све исправно :)

Никада јој не би дао ни да очисти купатило а камоли да проверава одвод :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.