Mašina i sredstva za pranje veša

odgovora

Objavljeno

Ja sam seceru ko ti- sve sto je moguce pimeriti i ugurati u masinu ja u njoj i perem :lol:

Oduvek je tu po 6-7 masina i to velikih, od 7kg, nedeljno. Kad smo imali pelene bilo ih je i vise jer sam imala po 2 masine njih nedeljno. Sve perem u masini osim onoga sto mora na hemijsko i jorgana koje saljem u specijalni servis.

Prijateljica ima masinu od 9kg na kojoj joj zavidim! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj problem je takodje sto ja sve perem u masini, od vesa preko jorgana, jastuka, patika itd...jednom sam stavila stazu (citaj tepihcic iz trpezarije) da operem, nisam imala gde i masina se zaglavila...mm poludelo, posto sam ga zvala telefonom i javila mu "da izlazi neki dim iz masine i da smrdi na paljevinu". :lol::lol: posle se stalno zezao "ne smem da odem na posao i ostavim je samu, pasce joj napamet da stavi ormar da ispere u masini"... :lol::lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Svaki dan...ponekad i svaki drugi...a od skora sam pocela da perem njen ves sa nasim pa nekako kao da ima manje vesa...po kojoj logici, nije mi jasno :lol:

Mozda sto budu punije...ne znam.

A koliko punite masinu? Meni je mera,da kad pritisnem ves u bubnju,da zauzima 2/3 bubnja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko punite masinu? Meni je mera,da kad pritisnem ves u bubnju,da zauzima 2/3 bubnja

Dok ne krene da ispada...

Vjerovatno ce to trajati sve dok jednog dana ne budem imala situaciju kao Secer. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam seceru ko ti- sve sto je moguce pimeriti i ugurati u masinu ja u njoj i perem :lol:

Oduvek je tu po 6-7 masina i to velikih, od 7kg, nedeljno. Kad smo imali pelene bilo ih je i vise jer sam imala po 2 masine njih nedeljno. Sve perem u masini osim onoga sto mora na hemijsko i jorgana koje saljem u specijalni servis.

Prijateljica ima masinu od 9kg na kojoj joj zavidim! :lol:

da nisam napomenula da mi je masina 7 kg! :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan radi, nekad dnevno i po 2-3 zaredom operem, zavisi koliko ima vesa za pranje. A korpa uvek puna...dosadila mi je vec....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko punite masinu? Meni je mera,da kad pritisnem ves u bubnju,da zauzima 2/3 bubnja

Ako mm ne gleda znam i nogom da uguravam, a ako gleda onda ostavim toliko da mogu jos jedne gace da stanu i da bude knap :lol::lol::lol::lol:

i onda jos nadjem za pravo da pljujem nove masine i da kazem kako mi masina guzva ves! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo stanje trenutno u mojoj kuci, ko ne veruje slikacu....veceras sam opeglala 2 masine.. Susi se na zici jedna masina. jedna korpa prepuna, sve viri iz nje. druga prepuna, isto viri. i na toj drugoj ogromna gomila vesa. a vidim mm poceo da izdvaja neke svoje prljave stvari u masinu vec. kuku.

luda kuca....sto kaze moja drugarica "da me vidi moja mila majka" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ove vase postove i taman kad sam htela da postavim pitanje kolicne su te vase masinice, a videh da imate od po 7kg! Genijalno!

Ja perem ves svaki drugi dan i, naravno, sve trpam u nju sto se moze oprati. Sto kaze moja drugarice: Ako masina neku stvar upropasti, nije ta stvar ni potrebna. ;)

Petrove stvari perem sa nasim od kad je napunio godinu dana i jedino sto jos uvek ispiram ves dva puta. Retko sta peglam osim mnogo ocigledno izguzvanih stvari.

Srecom, mm nije neki biznismen, pre bih to svrastala u umetnike i radi kod kuce, pa je cesto u trenerkama i ponekad danima izadje samo do prodavnice.

Dete, kao dete, znam neku njegovu stvar da operem i na ruke posto nemamo previse garderobe...za sad :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan!Uzas!Imamo dve velike korpe i jedna je stalno puna-ako ne i obe... Ves masina i masina za susenje mi rade stalno!

potpisujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko punite masinu? Meni je mera,da kad pritisnem ves u bubnju,da zauzima 2/3 bubnja

Ja je punim do 3/4 jer sam jednom jednu prepunila i nije htela da iscentrifugira.

Vasi se klinci mazu a moja se doteruje po celi dan! Samo se presvlaci i oblaci kostime! :lol: Na kraju mi dosadi lom i sve potrpam i korpu da ne moram da vracam na mesto. :P

Mm je biznismen koji sam sebi pegla kosulje :lol: Kaze kad poraste mala placace njoj da mu opegla. Tako je i on naucio- majka ga placala da pegla oceve. Hvala sveki! :lol:

Ja ne peglam nista osim svojih kosulja i elegantnih pantalona i par perivih suknji i haljina. Bluze, farmerke, svakodnevnu garderobu za malu- nista. Ili moja masina ne guzva (iako uvek radi 1600 obrtaja), ili je do omeksivaca, ili do vode, ili tkanina... nemam pojma, ali nema potrebe za peglanjem... Spasena sam jer nisam neka obozavateljka pegle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e vidis to je super...znas tacno, taj dan perem onda cele nedelje peglam...ahaha...pa gde onda susis svih tih 5 masina crna ti?!

Masina za sussenjeeee !! Zakon !! HEHHE , posto nemamo terasu(hvala bogu),nemamo veliku prostoriju,imamo MAsinu za susenje !! hehe

Cini mi se i da je tu negdje i masina za susenje.

Sada je meni jasno ono njeno- crkla sam od hodanja, danas perem ves. :lol:

Bas tako ... Evo to ce biti danas,, Zato sam ja svaki cetvrtak nekako mrsava hehehe,gore -dole.gore .-dole

Dok ne krene da ispada...

Vjerovatno ce to trajati sve dok jednog dana ne budem imala situaciju kao Secer. :lol: :lol:

I ja ! I ja ! hahaha Umem da je prepunim ponekad... Ne znam koliki je kapacitet.. Ali kad vidim da sam preterala onda izvadim hahaha

Petrove stvari perem sa nasim od kad je napunio godinu dana i jedino sto jos uvek ispiram ves dva puta. Retko sta peglam osim mnogo ocigledno izguzvanih stvari.

Srecom, mm nije neki biznismen, pre bih to svrastala u umetnike i radi kod kuce, pa je cesto u trenerkama i ponekad danima izadje samo do prodavnice.

Ja njihivo perem posebno jer uvek imaju dosta vesa... A i kad nemaju uvek perem posebno... Tako operem njihovo ,pa kad gotovo onda nase , a ako se u medjuvremenu nesto njihovo isprlja ili zaboravim onda ako ima mesta stavim sa nase,ili kasnije ukljucim na brzo pranje ... Masina za susenje mi opegla sve to lepo ... Meni ne pada na pamet da peglam .. MM sam si pegla pantalone itd... Kaze meni da opeglam , ja samo kazem<"aha,evo sad cu " I on si sam uzme...

Ja je punim do 3/4 jer sam jednom jednu prepunila i nije htela da iscentrifugira.

Vasi se klinci mazu a moja se doteruje po celi dan! Samo se presvlaci i oblaci kostime! :lol:Na kraju mi dosadi lom i sve potrpam i korpu da ne moram da vracam na mesto. :P

Mm je biznismen koji sam sebi pegla kosulje :lol: . Spasena sam jer nisam neka obozavateljka pegle ;)

Isto ... Mrzi me da spakujem ,dal je prljavo -nije ,ja ga bacim u korpu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citajuci ovo sam se jos vise zabrinula ako sad perem puno sta ce biti kad mi dete poraste i pocne da se prlja,meni negine 5 masina dnevno......al ko ce to peglati :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada čitam i vidim da nisam jedina...

Kada vidim stvari na slolicama...foteljama...mene mrzi da ih stavljam na mjesto pa ih samo bubnem u korpu i zatvorim...

Znači to je neki naš sindrom... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan. Pardon, ispravka - svaku noć. Pred spavanje je napunim i namestim da se uključi pred jutro. Centrifugu isključim da se komšije ne bi bunile i ujutru samo uključim još jedno ispiranje sa centrifugom.

Nekad se desi da preskočim jedan ili dva dana. Tada su sve tri korpe za veš pune do vrha. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama je svaku noc puna masina. Peglam samo odela za mm i Kristinine pelene, sve ostalo sto imamo, izuzev kosulja, ne mora da se pegla. Ne znam koliki bi nam onda bio racun za struju, kad bih sve peglala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li samo ja preterujem, to jest sta radimo pogresno???!!! Ja svakog dana palim masinu, i uvek nam je korpa (citaj dve ) puna!

Nekad mi se desi da palim i dve masine dnevno ako perem patike, ili nesto na tu foru,,,,,

I onda cujem druge mame pale npr dva puta nedeljno maksimum. Na koju foru?!!!

Meni masina radi skoro svakog dana a korpa za ves je uvek puna... Juce sam ukljucivala dva puta, sad evo imama da ukljucim za jos toliko... Kod mene je neizvodljivo dva puta nedeljno... A peglam skoro sve... Sad moju odecu i ne ode u sirinu pa nema potrebe a mm sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj problem je takodje sto ja sve perem u masini, od vesa preko jorgana, jastuka, patika itd...jednom sam stavila stazu (citaj tepihcic iz trpezarije) da operem, nisam imala gde i masina se zaglavila...mm poludelo, posto sam ga zvala telefonom i javila mu "da izlazi neki dim iz masine i da smrdi na paljevinu". :lol::lol: posle se stalno zezao "ne smem da odem na posao i ostavim je samu, pasce joj napamet da stavi ormar da ispere u masini"... :lol::lol:

eeeeee secer slatko me nasmeja... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo kada je svetac tada je ne ukljucujem,inace non stop radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eeeeee secer slatko me nasmeja... :lol::lol::lol::lol::lol:

i meni je sad smesno, ali u tom momentu nije bilo, posto sam zamisljala vec masinu kako eksplodira i leti u komsijin stan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj stan vrlo često liči na vešeraj :(

Meni masina radi skoro svakog dana a korpa za ves je uvek puna... Juce sam ukljucivala dva puta, sad evo imama da ukljucim za jos toliko... Kod mene je neizvodljivo dva puta nedeljno... A peglam skoro sve... Sad moju odecu i ne ode u sirinu pa nema potrebe a mm sve...

Milenice...pa jel ti pereš samo tvoj i tm veš ili još nečiji????!!!!!!!!!?????''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro nikad. Mm je menadžer za veš :D Uključuje je noću jer je tada jeftinija struja. Ne znam kako ga ne mrzi, ali svaka mu čast. A ja sam jednom ustala i onako bunovna htela da uključim veš mašinu kad se iz sobe čuo jezivi urlik NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ja se prepadoh živa, mislim se šta je :blink: :blink: :blink: a oči mi na pola koplja, kad ono moj muž kroz san je čuo da neko pali njegovu voljenu veš mašinu a ona je već oprala veš jer je on pre mene išao do wc-a!!! :wacko: :wacko: :wacko: Od tad ni ne pokušavam...Mada mogla bih jednom čisto iz zezanja da pritisnem dugmić da opet čujem reakciju :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro nikad. Mm je menadžer za veš :D Uključuje je noću jer je tada jeftinija struja. Ne znam kako ga ne mrzi, ali svaka mu čast. A ja sam jednom ustala i onako bunovna htela da uključim veš mašinu kad se iz sobe čuo jezivi urlik NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ja se prepadoh živa, mislim se šta je :blink: :blink: :blink: a oči mi na pola koplja, kad ono moj muž kroz san je čuo da neko pali njegovu voljenu veš mašinu a ona je već oprala veš jer je on pre mene išao do wc-a!!! :wacko: :wacko: :wacko: Od tad ni ne pokušavam...Mada mogla bih jednom čisto iz zezanja da pritisnem dugmić da opet čujem reakciju :lol: :lol: :lol:

Blago tebi,moj muz zna samo kako da je iskljuci,kad mu probije usi pistanjem,jedva sam ga i to naucila,do tada je mene zvao da mu iskljucujem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi,moj muz zna samo kako da je iskljuci,kad mu probije usi pistanjem,jedva sam ga i to naucila,do tada je mene zvao da mu iskljucujem....

Od starta je on bio menadžer za veš a ja za sudove pa je meni puko film i kupili smo mašinu za sudove. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki jos ako ti muz pegla, onda je stvarno za pohvalu!!!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.