Vaši zubi

odgovora

Objavljeno

To nije puno.. ja imam dva zuba bez živca, obe gornje dvojke...

Aj šibni na pp njegovu adresu i telefon..

Neću ja to sigurno do zime raditi, ali da iman broj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trto, samo sam čekala kad ćeš da se javiš u ovoj temi. :lol: To sa krunicama što pominješ, je l' mora prvo da se snima vilica ili kako? Pošto mislim da ne sme da se snima u trudnoći.

 

Što se tiče RTG-a u trudnoći postoje podeljena mišljenja. Neki doktori (SAD čini mi se) kažu da sme i da u principu plodu bi štetilo samo ako bi se radio RTG abdomena ili donjeg dela kičme.

Nisam sigurna da li ima određeno do kada u trudnoći ne sme da se radi RTG. Sa druge strane imaš i dodatak anesteziju. Neki govore ne sme anestezija, neki sme. Plus neki od zubara neće da daju trudnicama anestezije. To najbolje sa svojim lekarom/zubarom da vidiš

Drugo, sada imaju kao neki digitalni RTG sa miminalnim zračenjem.

Ako se rade krunice, mora da se snima cela vilica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Schveco, ja sam imala jednu devitalizovanu dvojku koja je vremenom tamnela i u jednom trenutku (par sati pre Luninog krstenja!) se polomila skroz do desni. Morala sam da stavim vestacku krunicu i sad taj zub izgleda kao pravi, skroz se uklopio sa ostalima, da sam znala i ranije bih ga stavila :D Samo je mene to izaslo Boga oca jer sam radila u najskupljoj ordinaciji u NS-u... Ja sam stavljala i neki beli kocic jer su mi rekli da u retkim slucajevima ako se stavi taj metalni, moze vremenom da pocne kao da se providi pa ti opet bude tamniji zub.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Matro savršeno znam kako ti bilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sve kao pazim da ne grizem njima, jer je ovaj jedan već pucao, onako ćošak se odvalio pa su mi to nakrpili... ja sam odmah htela da stavljam krunice ali je zubar bio u fazonu nema potrebe dokle god te služi zub :)

Jedva čekam da ih zamenim, užasno me nerviraju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šveco znaš kako sam polomila zub? Pojela sam celu frutabelu, GRIZLA! I osetim neki komadić suve smokve i izgleda da sam ga stavila između jedinica i taj mi pukne.

Moja kuma je slomila na istopljenu čokoladu. Dakle, mislim da griženje samo nije problem već ono nezgodno griženje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga polomila dok sam grickala nokte :wacko: A inace sam jela jabuke i sve ostalo normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram do tridesete da budem krezava i da bubnem keramiku, jer mi je mojih zuba pun moj. Ne bojim se zubara, ali mi je vise mrsko da idem kod njih. Evo sad mi je pukla sedmica, da hoce sama da ispadne, jer kad su mi ednu popravljali vilica me bolila sedam dana. Imam prcasta usta i kad mih razvali i jos govori ''zini'', dodje mi da ga ujedem. Jbt nisam krokodil pa da imam raspon od dva metra. Neki dan sam lijecila cetvorku. Silne pare sam dala na zubara poslije prve trudnoce, i sad sam rekla idem u drzavnu pa neka krpe dokle mogu, kad ne bude vise moglo, neka vade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram do tridesete da budem krezava i da bubnem keramiku, jer mi je mojih zuba pun moj. Ne bojim se zubara, ali mi je vise mrsko da idem kod njih. Evo sad mi je pukla sedmica, da hoce sama da ispadne, jer kad su mi ednu popravljali vilica me bolila sedam dana. Imam prcasta usta i kad mih razvali i jos govori ''zini'', dodje mi da ga ujedem. Jbt nisam krokodil pa da imam raspon od dva metra. Neki dan sam lijecila cetvorku. Silne pare sam dala na zubara poslije prve trudnoce, i sad sam rekla idem u drzavnu pa neka krpe dokle mogu, kad ne bude vise moglo, neka vade.

Trmalja čuvaj svoje zube!!! Nemoj da ih vadiš. Moraš da nađeš dobrog zubara. Ja sam ravna katastrofi, da nemam ovaj strah imala bi lepe, zdrave zube - ali.... ja ne idem dok ne dogori do nokta.

Sad zadnji put mi je vadio osmicu gore, popravljao sedmicu koja se pokvarila od osmice... i popravljao tj čistio zub na kojem mi ispala plomba kad sam bila trudna sa Anom. Dakle imam rupu u zubu skoro 4 godine. I buši on i kaže ''brate al' ti imaš tvrde zube...'' Dakle moji zubi su kvalitetni, ali strah od zubara me je unisštio. Da sam išla redovno ne bi imala zube 80% pod plombama. Došla sam do toga da ću verovatno iduće godine morati da na gornju 4, 5, 6, i 7 stavljam veštake.

Nemam prćasta usta, ali mogu da zinem :D hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto napisah nemam strah, al nemam ni para za dobrog zubara, pa sam osudjena na drzavnog. Nasla sam dobrog drzavnog, ali se svo zale na materijal, tako da ne polazem neke nade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trudnoća mi je uništila zube. dva hirurška vađenja i jedno deset popravljanih.

ostao je još jedan i završavam sa tom mukom.

čak se na snimku žena šokirala na šta mi liči vilična kost. pijem jogurt sa susamom i lanenim uljem svkao jutro da nadoknadim kalcijum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam vadila sedmicu donju,nije joj bilo spasa...a zasto pominjem uopste to,zato sto sam "osetila" vadjenje,mislim da anestezija nije delovala do kraja..ali sva sreca nije dugo trajalo,otisao je uz jedan vrisak :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam konacno sredila sve probleme oko zuba,pojavio se novi,naravno. Povlace mi se desni malo oko jednog zuba.... tj imam dzep. Zubar je ocistio,danas ponovo vidim da mi osetljiv. Krvari cim dotaknem cackalicom i cetkom. Uzela sam paradontax pastu,alj mene zanima da li neko ima savet sta mogu od prirodnih preparata ili nesto? Idem svakako kod zubara sledece nedelje ali cisto eto....volela bih da resim ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.