Vaši zubi

odgovora

Objavljeno

Kad ste zadnji put isli kod zubara ?? Da li kad vas boli neki zub popijete lek i kazete "ma procice" ili idete zubaru ? Da li perete zube 2puta dnevno i 2 puta u nedelji :D Salim se :D

Da li obracate paznju kakva je cetkica koju koristite ili kupujte onu najjeftiniju,isto i za pastu za zube ??

E ,da moram ovo da pitam jer mi nikad nije bilo jasno :

KOja je razlika izmedju ZUBARA i STOMATOLOGA ??? Kad oboje imaju isti posao ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno imam srecu da imam bas lepe i zdrave zube.Mogu vam reci da kod zubara idem samo radi kontrole i povremenog poliranja(jednom mi je skidao kamenac,dok sam bila pusac).Znaci nikada jos nisam imala nikakve popravke,plombiranja ili sl. Redovno ih perem,redovno menjam cetkicu,povremeno cistim koncem(znam da bih to trebala da redim posle svakog obroka,ali...) i to je to. Eto jednostavno imam srece da su mi zubi super. Nadam se da ce moje cedo to naslediti od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na izgled zubi su mi super, ali kvalitet je katastrofa.... sve sam zube popravljala, imala tri operacije... strasno. Odrzavam ih, redovno idem na kontrole...ali prosto im je los kvalitet.

U mojoj glavi izmedju zubara i stomatologa nema razlike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ,da moram ovo da pitam jer mi nikad nije bilo jasno :

KOja je razlika izmedju ZUBARA i STOMATOLOGA ??? Kad oboje imaju isti posao ????

Razlika je u poreklu reči, kao i u bukvalnom značenju.

Zubar je srpska reč, dok stomatolog nije.

Reč stomatolog je grčkog porekla, ako se ne varam, a sastoji se od stomato (što znači onaj ili to koji se odnosi na usta (od stoma - usta) + log (od logos, nauka). Tako da bi stomatolog bio onaj koji se bavi ustima. To znači da reči zubar i stomatolog nemaju isto značenje, ali imaju isto označavanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, zadnji put sam bila... paaa, ne mogu da se sjetim, sto znaci da je bilo jaaakooo davno! :unsure:

Kada me zub zaboli- idem pravo zubaru, i tada ne razmisljam o bolu i uzasnom strahu od zubara, koji me inace toliko paralise da mi anestezija skoro nije ni potrebna! :lol:

Srecom, zubi mi ne izgledaju lose, ali su jako losi- skoro svi popravljani, a izvadila sam jedan zbog nekog procesa (sreca, pa se ne vidi).

Kupujem cetkice koje nisu ni jeftine ni skupe (obicno platim oko 3 evra), mijenjam ih otprilike na 3 mjeseca, a zube perem redovno (ako je 3 puta dnevno redovno :unsure: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko vise ne vodi racuna o zubima ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ko kaze..nego ja nemam problema s njima...a kad pocnem da imam onda cu lepo socijalce da mogu da se ugrizem za dupe :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da ti kazem? Imam 4 mosta u ustima. Protetiku sam radila vec sa 22godine, sto ti govori da su mi zubi losi. Kod zubara idem redovno i nije mi nikakav problem. Pre trudnoce sam radila taj cetvrti most i to frontalne zube, gornja vilica. Za vreme trudnoce pa ni sada nisam imala ni jedan problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakih 6 meseci kontola kod stomatologa. Ako me boli odem obavezno i resim bez odlaganja.

Zube perem dvaput dnevno elektricnom cetkicom. Konac ne koristim redovno, ali imam ga u kuci i upotrebim ga 2-3 puta nedeljno. Isto i sa onim specijalnim mini cetkicama. Ne koristim izbeljivace i pastu sa fluorom.

Generalno sam zadovoljna svojim zubima jer retko imam sa njima problema. Jedino sto kod zubara radim su zamene plombi i vadjenje umnjaka kad im dodje vreme. nisam dosad bila kod higijenicara jer mi stomatolog svaki put kaze da nema potrebe. Ja sam znatizeljna da vidim sta i oni rade pa svaki put proverim dal treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje, više nedoumicu.

Kod mene je prisutan ogroman strah od stomatologa...pa želim da vidim sa vama sljedeće. Znači u pitanju je npr. popravak zuba, dobijete anesteziju i počinje brušenje. Da li vi osjetite bol?

Meni je nevjerovatno da samo ja osjetim to brušenje po živcu kao da "mi u mozak udara"....to je nevjerovatno. Posebno kada mi onom iglicom...i onda mi kažu kako to iz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li možda trebam primiti dvije anestezije ili sam slabić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li možda trebam primiti dvije anestezije ili sam slabić?

Neki zubari tvrde da, kada se vadi živac, to treba da se radi na živo kako bi zubar tačno znao kada ga je potrefio.

A iskreno mislim da ne bi trebalo da osetiš bol prilikom bušenja, kada ti daju anesteziju, a dok ti vade živac, e to zbilja ne znam jer nikada živac nisam vadila pod anestezijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, definitivno sam slabić...ne znam kako bih podnijela da vadim živac bez anestezije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja u N.Varoši? Perovićka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada se negdje preselila, nemam pojma gdje je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, definitivno sam slabić...ne znam kako bih podnijela da vadim živac bez anestezije...

Slabić?! Izvini, jel se ti beše ono porodila? Mislim da nisi slabić i da svako od nas ima bar neku fobiju. Mogće je da ti je bila mala doza anestezije ili jednostavno da i pored anestezije, vađenje živca boli. Nemoj da te to spreči da ides kod zubara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaš kada bih sada radije išla na porod koliko se bojim. Ići ću sljedeće sedmice kod zubara, a toliko me je strah da ne znam kako to da regulišem. Prošli put mi je doktorica rekla da popijem LEXILIUM :unsure:

Ne znam da li umišljam, ali stvarno me boli pod anestezijom, ne izmišljam. Da li da dvije tražim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaš kada bih sada radije išla na porod koliko se bojim. Ići ću sljedeće sedmice kod zubara, a toliko me je strah da ne znam kako to da regulišem. Prošli put mi je doktorica rekla da popijem LEXILIUM :unsure:

Ne znam da li umišljam, ali stvarno me boli pod anestezijom, ne izmišljam. Da li da dvije tražim?

Napomeni joj da si osetila bol prošlog puta pa nek ova ili malo pojača dozu ali u svakom slučaju sada te neće toliko boleti jer, bar po meni, je vađenje živca najgori/najači bol koji osetiš prilikom popravki zuba... Čak i vađenje zuba manje boli...

A to da popijes Lexilijum ebem li ga, ne znam da ne dođe do kontra efekta zbog davanja anestezije... Ukoliko nema kontraefekata, pa zašto ne popiješ, ja se iskreno ne bih ustručavala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako ću, ali se baš bojim...

Baš sam kukavica...samo kada se sjetim onog zvuka zzzzzzzzzzzzzzz i smrada paljevine.....i onog dubokog bola koji mi u stotinki sekunde prođe od mozga do pete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na prvi pogled zubi su mi wooowww ali kad se krene od jednog do drugog razgledanje ima sta i da se vidi....nema koji nije popravljan....mozda imam 7/8 zuba u glavi koji nisu dirani....ostalo krs...stalno im nesto fali....imam strasno lose zube...a sto je najgore strasno vodi racuna o njima...ali sta je tu je....nadam se da moja deca nece naslediti na mene vec na mm...on ima divne zube....pu pu da ih ne ureknem...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako ću, ali se baš bojim...

Baš sam kukavica...samo kada se sjetim onog zvuka zzzzzzzzzzzzzzz i smrada paljevine.....i onog dubokog bola koji mi u stotinki sekunde prođe od mozga do pete...

Jao, kao da sam ja ovo pisala! :lol:

Meni je jedan dr, kada sam trazila jaku anesteziju rekao- "Ova bi i konja uspavala!"... Medjutim, godinama nakon toga me je pozdravljao na ulici, ostala sam mu u pamcenju kao jedan od tezih pacijenata (hahaha kako ovo zvuci)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimljivo

Evo odgovora zašto kod mene lokalna anestezija ne djeluje...imam crveni pigment...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimljivo

Evo odgovora zašto kod mene lokalna anestezija ne djeluje...imam crveni pigment...

Cvrenokosi su osetljivi u svakom pogledu!

A, ovo za pigment Ja opovrgam tu teoriju! :D Jer i ja imam malkice tog crvenog pigmenta, ma ti si slabić, priznaj to sebi! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisammm slaaabić...ja sam osjetljivo biće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, kao da neko dete ovo izgovara...slatka si! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.