Vaši zubi

odgovora

Objavljeno

Koliko je vas dosada izvadilo umnjake?

Ja nijedan...i ne smijem ni pomisliti na to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nijedan zub nemam izvadjen,dva popravljena,imala sam lepe zube,poceli su da prave probleme pre 4 god.Mislim da su mi dva umnjaka ok,al gornja dva za vedjenje,jer i kad su izbijali,rasli su nakrivo prema napolje i sssamo se krunili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izvadila dva umnjaka( gornja), a donje moram na operaciju, jer rastu po 90 stepeni u odnosu na normalan rast, pa se ni ne vide napolju.... e još samo da skupim pare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je vas dosada izvadilo umnjake?

Ja nijedan...i ne smijem ni pomisliti na to...

Jedan sam popravila, a ostali su u redu. Takođe ne smem ni da pomislim na to, ne samo zato što je vađenje umnjaka komplikovano, nego i zbog toga što su mi od velike koristi s obzirom na izvađene kutnjake!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je normalno bojati se zubara ali ne moislim da ne treba da ga posecujemo.Ja se plasim dok ne sednem a kad sednem sve je ok.U trudnoci sam isla kod zubara i promenili su mi plombe,a sada trebam da odem na kontrolu.Mislim da su zdravi zubi pola zdravlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi u kakvom su polozaju umnjaci nekom ne moraju da se vade, a nekom ne mogu uopste da izbiju, meni je izvadjen samo gornji desni, inace su mi sva cetiri krenula odjednom u trudnoci, izbio samo jedan, moracu i donja dva da vadim kad se oporavim :( , levi lezi potpuno horizontalno! Doduse, jedva cekam da ih se resim jer sama pomisao da nesto zbog zuba mogu ponovo da zaradim izaziva paniku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehheeh pa ko se ne plasi zubara ???? ja umirem tamo

jA :)

lakse mi je otici zubaru nego ginekologu!

Taman pred trudnocu sam popravila dva zuba, cim sam primjetila da su malo otisli odletila sam, usput i poliranje. Trebala sam da idem da vadim sve umnjake - kada su nicali, nicali su pokvareni :blink: medjutim ostanem trudna pa nisam jer je vadjenje umnjaka, kako sam skontala, bukvalno operacija zuba .... Moram to ovih dana da gledam da rijesim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa naravno...ja nekad i tri doze dobijem....

jer mi se sporo prima anestezija, jer sam ili zivcana iliimam previse adrenalina, ali zubarka uvek meni da anesteziju, primi nekog drugog, pa onda tek ja dodjem na red....zato uvek sacekaj da ti se dobro primi tj da ne osetis nista :lol:

eto jedan savet od osobe koja vec sa vrata trazi anesteziju :P

Geni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste zadnji put isli kod zubara ?? Da li kad vas boli neki zub popijete lek i kazete "ma procice" ili idete zubaru ? Da li perete zube 2puta dnevno i 2 puta u nedelji :D Salim se :D

Da li obracate paznju kakva je cetkica koju koristite ili kupujte onu najjeftiniju,isto i za pastu za zube ??

E ,da moram ovo da pitam jer mi nikad nije bilo jasno :

KOja je razlika izmedju ZUBARA i STOMATOLOGA ??? Kad oboje imaju isti posao ????

Zub me nikada nije zabolio,osim kada su mi umnjaci izbijali!Non stop perem zube i jako vodim racuna o njima,redovno pijem kalcijum i flurogal sam pila u trudnoci!Mnogo mi je bitno koja je cetkica i pasta za zube u upotrebi!Veliki sam perfekcionista po pitanju zdravlja mojih zuba,ne dozvoljavam i ne prepustam nista situaciji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila saaaaammm...

Uglavnom još bar 4 puta morati dolaziti zbog istog zuba....radila sam bez anestezije.

Bravo jaaaa...

Ali su mi opet morali stavljati alkohol ispod nosa da dođem sebi :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila saaaaammm...

Uglavnom još bar 4 puta morati dolaziti zbog istog zuba....radila sam bez anestezije.

Bravo jaaaa...

Ali su mi opet morali stavljati alkohol ispod nosa da dođem sebi :blink:

A pa na pogrešno mesto ti stavljaju. Alkohol se ne stavlja ispod nosa već u usta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta kažete za ovakvog stomatologa????

jkk-Reklam.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Maki blesava si 100% :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo...da se pohvalim, nakon uspješnog liječenja koje je trajalo mjesec dana spašen mi je zub...Idem dalje i više se ne bojim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se pohvalim.Juce sa sredila i poslednji zub,koji je bio problematican u trudnoci.

Sada su mi zubi komplet sredjeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi prijatno kod zubara, aliodlazim redovno. Necu da dozvolim da dodje do vadjenja zuba zbog nemarnosti. I mm je takav. Oni su sastavni deo lepote lica i steta je zapustiti ih. Ljudi koji to cine su nemarni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htjela sam da pitam ima li ko iskustva sa operacijom zuba,ja imam dve fistule na jedinici i dvojci,juce sam isla da to micem,ali nisam mogla,od straha puls mi je bio ubrzan i stomatolog je odusto,imam 3.10 zakazano opet to da radim ali ja nesmijem,kad pomislim place mi se,moze li mi neko rec nesto o tome ako ima iskustav,hvala punooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htjela sam da pitam ima li ko iskustva sa operacijom zuba,ja imam dve fistule na jedinici i dvojci,juce sam isla da to micem,ali nisam mogla,od straha puls mi je bio ubrzan i stomatolog je odusto,imam 3.10 zakazano opet to da radim ali ja nesmijem,kad pomislim place mi se,moze li mi neko rec nesto o tome ako ima iskustav,hvala punooo...

Pa dobićeš valjda anasteziju...i ništa nećeš osetiti...samo hrabro!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htjela sam da pitam ima li ko iskustva sa operacijom zuba,ja imam dve fistule na jedinici i dvojci,juce sam isla da to micem,ali nisam mogla,od straha puls mi je bio ubrzan i stomatolog je odusto,imam 3.10 zakazano opet to da radim ali ja nesmijem,kad pomislim place mi se,moze li mi neko rec nesto o tome ako ima iskustav,hvala punooo...

Ja sam to radila u maju, uopšte nije strašno, boleli su me samo ubodi od anestezije kad je prestalo delovanje iste, dobila sam 2 anestezije koje je podelio na 5 mesta, dve napred i tri nazad. Imala sam sterilnu krpu preko glave tako da nisam ništa ni videla. Sam tok operacije mi je unapred bio opisan, zvučalo je strašno, a na kraju sam se smejala i ćaskala sa hirurgom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to radila u maju, uopšte nije strašno, boleli su me samo ubodi od anestezije kad je prestalo delovanje iste, dobila sam 2 anestezije koje je podelio na 5 mesta, dve napred i tri nazad. Imala sam sterilnu krpu preko glave tako da nisam ništa ni videla. Sam tok operacije mi je unapred bio opisan, zvučalo je strašno, a na kraju sam se smejala i ćaskala sa hirurgom :)

blago tebi,mene je poslala u hitnu,ali ja sam usla u ordinaciju spremna skroz i kad mi je dala anesteziju meni je pocelo lupanje...razmisljala sam da popijem neku tabletu za smirenje prije nego sto odem,al doim bebicu pa ne znam koju bih mogla i dal bih smjela...jao sad kad pomislim na to jeza kroz mene prodje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago tebi,mene je poslala u hitnu,ali ja sam usla u ordinaciju spremna skroz i kad mi je dala anesteziju meni je pocelo lupanje...razmisljala sam da popijem neku tabletu za smirenje prije nego sto odem,al doim bebicu pa ne znam koju bih mogla i dal bih smjela...jao sad kad pomislim na to jeza kroz mene prodje :(

Kod nas se zakazuje mesec dana unapred tako da imamo vremena za pripremu :)

Vidi sa pedijatrom i stomatologom šta smeš da popiješ, bitno je da razmišljaš pozitivno i da znaš da je gore da ti te fistule ostanu u desnima nego da istrpiš sat vremena intervencije. Meni je sve to ličilo na običnu popravku zuba s tim što sam imala konce nedelju dana pa se videlo da sam "nešto" radila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i ja sam cekala dugo bas da mi zakazu ali eto vidjela je ona da meni nije dobro pa me ubacila 3-eg,mozda zato sto imam menstruaciju a plus bebu doim pa zato je to,dako me sledeci put ne bude strah jer mi vise nece zakazivat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam doila bebu, lepo se nasisao pre nego što sam otišla na operaciju i kad sam se vratila imao je podoj. Nisam mogla primiti injekciju protiv oticanja zbog dojenja pa sam otekla, pila sam antibiotik 7 dana posle i nisam prestajala dojiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam doila bebu, lepo se nasisao pre nego što sam otišla na operaciju i kad sam se vratila imao je podoj. Nisam mogla primiti injekciju protiv oticanja zbog dojenja pa sam otekla, pila sam antibiotik 7 dana posle i nisam prestajala dojiti.

meni je dala inekciju zbog oticanja i kaze mi da preskocim jedan podoj tako sam i uradila,mene skoz bila pripremila za operciju al kad sam ih vidjela sa maska i rukavicama,ja mislim puls mi je bio 300 :)...ali dako sl put ne bude tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elem, Šveca reče da su mrtvi i da su počeli da tamne. To se meni desilo sa ovim što sam ga polomila - pre 14 godina ga je uhvatila gangrena, živac mrtav, popravljen i stavljena fasetna preko (nešto slično beloj plombi).

Počinju da tamne jer su mrtvi zubi, tj nemaju živac i to je sasvim normalno, ali jako ružno pogovoro kad su prednji zubi u pitanju.

E sad, pošto su meni gornje jedinicei dvojke pod plombama - rešila sam da sve veštake stavim - kad već radim. Ovaj zubar što radi je moj zubar isto toliko - 14 godina i ne menjam ga. Tj sad kad sam u Bg. Odličan je protetičar, mislim da je specijalista po tom pitanju. Cene drži kao i pre 6 godina. Krunica kod njega je 70€, ako nemaš zub i mora da ti pravi nadogradnju - titanijumski kočić, onda je to dodatnih 20€ više.

Nije jedan od onih koji bi samo pare da uzme. I neće ti uništavati druge zube ako postoji drugi način. Meni su trojke zdrave i nije hteo da radi most - jer bi onda njih uništio.

Cene kod drugih se kreću oko 90-100€

Meni je ovo najbolja varijanta (imala sam i dole peticu da sredim veštakom) i tih 5 zuba mene izađe 370€ (sa jednim kočićem), u slo je jedan zub od 320-360€

Pa sad vi vidite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.