Vaši zubi

odgovora

Objavljeno

Ne bojim se ja zubara...samo me strah ići kod njega...

t3609.gif

t3613.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojim se jakooooo,samo da pomislim MOGLA BI OTICI izaziva mi grc u zelucu...

Mada posle porodjaja sam rekla,ako sam ovo uspela zubar je nista.I tako vreme proslo...Ja bi radije na porodjaj opet. :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sama...jupiiiiii....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehheeh pa ko se ne plasi zubara ???? ja umirem tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje, više nedoumicu.

Kod mene je prisutan ogroman strah od stomatologa...pa želim da vidim sa vama sljedeće. Znači u pitanju je npr. popravak zuba, dobijete anesteziju i počinje brušenje. Da li vi osjetite bol?

Meni je nevjerovatno da samo ja osjetim to brušenje po živcu kao da "mi u mozak udara"....to je nevjerovatno. Posebno kada mi onom iglicom...i onda mi kažu kako to iz

Da li možda trebam primiti dvije anestezije ili sam slabić?

Meni je radio istovremeno na jednom istom zubicu uzasnu operaciju i na kraju spalio zivac popunio ga i kraj... Sad je kao normalan zubic ali mrtav... Za operaciju dao mi je dve anestezije odjednom a kad je stigao do spaljivanja zivca naprskao onim sprejom od kojeg m je jos utrnulo i nisam nista osetila... Pored operacije zivac mi je bio uzivancija i trenutak da predahnem... Ahhh... Stvarno nisam osetila uopste spaljivanje... Kad sam cula ksssssssssss znala sam da je to to i da ga je u tom trenutku spalio...

Znaš kada bih sada radije išla na porod koliko se bojim. Ići ću sljedeće sedmice kod zubara, a toliko me je strah da ne znam kako to da regulišem. Prošli put mi je doktorica rekla da popijem LEXILIUM :unsure:

Ne znam da li umišljam, ali stvarno me boli pod anestezijom, ne izmišljam. Da li da dvije tražim?

Moguce da ti je slaba anestezija, ja od anestezije nikad nista ne osetim, samo bolove posle vadjenja sto je normalno... Ali idem samo kod [privatnika posto sam jednom otisla u dom zdravlja da vadim gotovo da su mi vadili na zivo jer ona njihova anestezija ne znam kakva je ali nista nije utrnulo a oni ne veruju nego pocnu vadjenje i.... Dugo posle toga nisam smela kod zubara...

Nemoj da se igras sa zubima ja sam mogla da nastradam... Zub mi je naizgled bio zdrav, a odjednom operacija i uzas... Dok ga misam sredila i resila da odem do zubara od bolova nisam mogla, dobro se nisam otrovala od silnih lekova koje sam pila u to vreme a nijedan da deluje ili barem da ublazi bol... Jedino mi je rapten k pomogao... Svakim danom sam sve vise oticala i plakala kad vidim sebe u ogledalu... Lice mi se skroz izoblicilo... Isla po lekarima oni kao to mi je od dewvijacije bla bla sto naravno nije imalo veze s vezom... Dok nisam otisla do zubara... POsle operacije kaao nova... Nos mi se skroz zatvorio, nisam mogla normalno da disem od nakupljenog gnoja posto je bio prednji zub-dvojka... Ali dobro vazno je da je sve proslo i da je sad ok. I sad me zaboli rana od operacije i taj zubic ponekad i bas se uplasim... Samo nemoj da me dira jos koju godinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bojim se ja zubara...samo me strah ići kod njega...

t3609.gif

t3613.gif

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodim racuna o zubima. Nekad i previse.

Ali ocajna sam jer mi je zubar bez mog znanja umrtvio zub i to jedinicu gore!!!!!!! Posle par meseci on je poceo da tamni. Otisla sam i izbelela sam ga tj. ima slicnu boju kao ostali.

Kaze zubarka da ce opet poceti da tamni i da postoji mogucnost da se polomi.

Katastrofa!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice...hvala draga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ISPALA MI JEDNA PLOMBA PAR DANA PRED PORODJAJ I JOS JE NISAM POPRAVILA... <_< ranije sam trcala kod zube cimnesto zafali....mrzim sto vise nista ne stizem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I taman skupim hrabrosti da idem kod zubara...kad ono naručena tek za 5.mart...ajoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jA KAD BI USLA TAMO TREBALI BI VRATA ODMAH ZAKLJUCATI..SAD ILI NIKAD.JEDNOM SU MI REKLI DODJI SUTRA UJUTRO I NARAVNO DA SE NISAM POJAVILA,TAJ DAN SAM CEKALA RED 3 SATA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoj sredite to na vreme, pisala sam na temu IMUNITET A STA TO BESE i o zubima pa ako vas zanima kako stvari mogu da se iskomplikuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem da procitam.Meni je sestra govorila stalno,na sta god se pozalila,idi sredi zube...mislila sam da lupeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem da procitam.Meni je sestra govorila stalno,na sta god se pozalila,idi sredi zube...mislila sam da lupeta

Ja sam na brzinu preletjela...ne smijem ni šitati, odmah mi srce krene ubrzano lupati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem da procitam.Meni je sestra govorila stalno,na sta god se pozalila,idi sredi zube...mislila sam da lupeta

Ne lupeta uopste i ja sam to ranije slusala, mada sama nisam imala uopste problema sa zubima. A ima jos nesto, imam na glavi veliko masno tkivo, meni brat pre par godina rece da je to od zuba, imao je i on, nasli su mu cistu cak mu je zubar rekao da masno tkivo potice od toga i kad je sredjen zub masno tkivo je nestalo. Medjutim ja do ove trudnoce nisam imala problema sa zubima, ili nisam osecala da ih imam, cak sam pitala i moju zubarku prosle godine ona kaze ma kakvi to nikakve veze nema jedno s drugim! Ali... Moje nakon ove operacije zuba pocelo se smanjivati! Ne mogu da verujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na brzinu preletjela...ne smijem ni šitati, odmah mi srce krene ubrzano lupati :(

Razumem te, mislim da ce mi srce dozivotno lupati kad god se setim ovog pakla, mogla sam glavu izgubiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te, mislim da ce mi srce dozivotno lupati kad god se setim ovog pakla, mogla sam glavu izgubiti...

Od 5.marta krećem...pa šta god bude...makar sa dvije anestezije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 5.marta krećem...pa šta god bude...makar sa dvije anestezije...

pa naravno...ja nekad i tri doze dobijem....

jer mi se sporo prima anestezija, jer sam ili zivcana iliimam previse adrenalina, ali zubarka uvek meni da anesteziju, primi nekog drugog, pa onda tek ja dodjem na red....zato uvek sacekaj da ti se dobro primi tj da ne osetis nista :lol:

eto jedan savet od osobe koja vec sa vrata trazi anesteziju :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,ja sve cekam kad ce uvesti mogucnosta totalne anestezije i da tad sve zube sredim odjednom.Probudis se samo i ugledas savrsenstvo. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace non stop idem kos stomatologa...Imam tu srecu da se sa zubarkombj i njenim muzem i privatno druzim pa mi je onda lakse da kukam ako me boli i slicno :lol:

Trenutno nosim fiksnu protezu, trebalo je da je nosim do leta, ali ne mogu vise , pa cu je skinuti za mesec-dva, pa cu onda pricati o zubima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,ja sve cekam kad ce uvesti mogucnosta totalne anestezije i da tad sve zube sredim odjednom.Probudis se samo i ugledas savrsenstvo. :lol:

A ja se plasim totalne anestizije :unsure::unsure::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam bila pod anestezijom,al za ovo bi rizikovala.E,a jeste cule dal je ok da se popije nesto za smirenje?dal steti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ranije imala užasan strah od zubara, a onda ga je potisnuo strah da ću ostati bez zuba! :D

Iako perem zube ujutru, uveče i posle svakog obroka i vodim računa o tome kakva mi je četkica, kao i trajanju pranja, prilično su lošeg kvaliteta. Izvadila sam do sad 5 kutnjaka. Od jedinica do petica je uglavnom sve zdravo, sem jedne trojke, zbog koje sam odjurila kod zubara čim sam videla jednu tačkicu! Sad redovno idem na kontrole i shvatam to vrlo ozbiljno, i iz zdravstvenih i iz estetskih razloga! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam bila pod anestezijom,al za ovo bi rizikovala.E,a jeste cule dal je ok da se popije nesto za smirenje?dal steti?

Meni su savjtovali prošli put..onda možeš misliti kakve sam scene pravila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.