Vaši zubi

odgovora

Objavljeno

To nije puno.. ja imam dva zuba bez živca, obe gornje dvojke...

Aj šibni na pp njegovu adresu i telefon..

Neću ja to sigurno do zime raditi, ali da iman broj :)

Objavljeno

Trto, samo sam čekala kad ćeš da se javiš u ovoj temi. :lol: To sa krunicama što pominješ, je l' mora prvo da se snima vilica ili kako? Pošto mislim da ne sme da se snima u trudnoći.

Što se tiče RTG-a u trudnoći postoje podeljena mišljenja. Neki doktori (SAD čini mi se) kažu da sme i da u principu plodu bi štetilo samo ako bi se radio RTG abdomena ili donjeg dela kičme.

Nisam sigurna da li ima određeno do kada u trudnoći ne sme da se radi RTG. Sa druge strane imaš i dodatak anesteziju. Neki govore ne sme anestezija, neki sme. Plus neki od zubara neće da daju trudnicama anestezije. To najbolje sa svojim lekarom/zubarom da vidiš

Drugo, sada imaju kao neki digitalni RTG sa miminalnim zračenjem.

Ako se rade krunice, mora da se snima cela vilica.

Objavljeno

Schveco, ja sam imala jednu devitalizovanu dvojku koja je vremenom tamnela i u jednom trenutku (par sati pre Luninog krstenja!) se polomila skroz do desni. Morala sam da stavim vestacku krunicu i sad taj zub izgleda kao pravi, skroz se uklopio sa ostalima, da sam znala i ranije bih ga stavila :D Samo je mene to izaslo Boga oca jer sam radila u najskupljoj ordinaciji u NS-u... Ja sam stavljala i neki beli kocic jer su mi rekli da u retkim slucajevima ako se stavi taj metalni, moze vremenom da pocne kao da se providi pa ti opet bude tamniji zub.

paper_moon voli ovo

Objavljeno

Matro savršeno znam kako ti bilo :)

Objavljeno

Uh ja sve kao pazim da ne grizem njima, jer je ovaj jedan već pucao, onako ćošak se odvalio pa su mi to nakrpili... ja sam odmah htela da stavljam krunice ali je zubar bio u fazonu nema potrebe dokle god te služi zub :)

Jedva čekam da ih zamenim, užasno me nerviraju :)

Objavljeno

Šveco znaš kako sam polomila zub? Pojela sam celu frutabelu, GRIZLA! I osetim neki komadić suve smokve i izgleda da sam ga stavila između jedinica i taj mi pukne.

Moja kuma je slomila na istopljenu čokoladu. Dakle, mislim da griženje samo nije problem već ono nezgodno griženje.

Objavljeno

Ja sam ga polomila dok sam grickala nokte :wacko: A inace sam jela jabuke i sve ostalo normalno...

Objavljeno

Ja planiram do tridesete da budem krezava i da bubnem keramiku, jer mi je mojih zuba pun moj. Ne bojim se zubara, ali mi je vise mrsko da idem kod njih. Evo sad mi je pukla sedmica, da hoce sama da ispadne, jer kad su mi ednu popravljali vilica me bolila sedam dana. Imam prcasta usta i kad mih razvali i jos govori ''zini'', dodje mi da ga ujedem. Jbt nisam krokodil pa da imam raspon od dva metra. Neki dan sam lijecila cetvorku. Silne pare sam dala na zubara poslije prve trudnoce, i sad sam rekla idem u drzavnu pa neka krpe dokle mogu, kad ne bude vise moglo, neka vade.

Objavljeno

Ja planiram do tridesete da budem krezava i da bubnem keramiku, jer mi je mojih zuba pun moj. Ne bojim se zubara, ali mi je vise mrsko da idem kod njih. Evo sad mi je pukla sedmica, da hoce sama da ispadne, jer kad su mi ednu popravljali vilica me bolila sedam dana. Imam prcasta usta i kad mih razvali i jos govori ''zini'', dodje mi da ga ujedem. Jbt nisam krokodil pa da imam raspon od dva metra. Neki dan sam lijecila cetvorku. Silne pare sam dala na zubara poslije prve trudnoce, i sad sam rekla idem u drzavnu pa neka krpe dokle mogu, kad ne bude vise moglo, neka vade.

Trmalja čuvaj svoje zube!!! Nemoj da ih vadiš. Moraš da nađeš dobrog zubara. Ja sam ravna katastrofi, da nemam ovaj strah imala bi lepe, zdrave zube - ali.... ja ne idem dok ne dogori do nokta.

Sad zadnji put mi je vadio osmicu gore, popravljao sedmicu koja se pokvarila od osmice... i popravljao tj čistio zub na kojem mi ispala plomba kad sam bila trudna sa Anom. Dakle imam rupu u zubu skoro 4 godine. I buši on i kaže ''brate al' ti imaš tvrde zube...'' Dakle moji zubi su kvalitetni, ali strah od zubara me je unisštio. Da sam išla redovno ne bi imala zube 80% pod plombama. Došla sam do toga da ću verovatno iduće godine morati da na gornju 4, 5, 6, i 7 stavljam veštake.

Nemam prćasta usta, ali mogu da zinem :D hahaha

Objavljeno

Kao sto napisah nemam strah, al nemam ni para za dobrog zubara, pa sam osudjena na drzavnog. Nasla sam dobrog drzavnog, ali se svo zale na materijal, tako da ne polazem neke nade.

Objavljeno

trudnoća mi je uništila zube. dva hirurška vađenja i jedno deset popravljanih.

ostao je još jedan i završavam sa tom mukom.

čak se na snimku žena šokirala na šta mi liči vilična kost. pijem jogurt sa susamom i lanenim uljem svkao jutro da nadoknadim kalcijum.

Objavljeno

Juce sam vadila sedmicu donju,nije joj bilo spasa...a zasto pominjem uopste to,zato sto sam "osetila" vadjenje,mislim da anestezija nije delovala do kraja..ali sva sreca nije dugo trajalo,otisao je uz jedan vrisak :wacko:

Objavljeno

Kada sam konacno sredila sve probleme oko zuba,pojavio se novi,naravno. Povlace mi se desni malo oko jednog zuba.... tj imam dzep. Zubar je ocistio,danas ponovo vidim da mi osetljiv. Krvari cim dotaknem cackalicom i cetkom. Uzela sam paradontax pastu,alj mene zanima da li neko ima savet sta mogu od prirodnih preparata ili nesto? Idem svakako kod zubara sledece nedelje ali cisto eto....volela bih da resim ovo.

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Najraniji simptomi trudnoće
      Započeo/la Selmica29 · Objavljeno
      Poštovane dame❤  Protekli mjesec juli suprug i ja smo često imali spolne odnose čak i za vrijeme plodnih dana. Inače su mi uredne menstruacije, na vrijeme, te traju 5-6 dana. Zadnju menstruaciju sam dobila 27.jula, te zadnji spolni odnos imali 31.jula. Ta zadnja menstruacija je trajala 3-4 dana i bila je tamno smeđa boja krvi. Zadnjih dana osjećam se više umorni nego prije, imam glavobolje (što inače nemam), nadut mi je stomak te imam mučnine skoro svaki dan. Postoji li mogućnost da sam trudna iako je bila ta "kraća menstruacija sa tamnijom bojom krvi"???? Lijep pozdrav
      Započeo/la Nataa · Objavljeno
      Sad mi je beta 473, kasnije imam kod ginekologa I ja imam endomezriozu ali u početnoj fazi, rekli su mi da ako ne zatrudnim do 25te godine da ću morati prvo na te operacije pa onda da pokušavam, tako da sigurno znaš kako se osećam što sam možda trudna i možda ne moram proći kroz sve to... Nadam se da si ubola iz prve, želim ti puno sreće!
      Započeo/la miliccam · Objavljeno
      To je skroz normalno, mene je na pocetku obe trudnoce boleo stomak kao da cu dobiti, pa sam radila test svakog dana prvih nedelju dana. Hoce to kod tako rane trudnoce. Sve je ok dok nema krvarenja, a cak i tada moze na kraju sve biti ok. Ja ti zelim da sve bude ok. 
      Započeo/la comy · Objavljeno
      Nato, moj prvi nalaz bete bio je 23, zatim 50 itd.Ono sto je neophodno jeste da odmaras, sacekas pregled, jer svi bolovi BEZ KRVARENJA SU OK. Ukoliko se pojavi krvarenje- moras sto pre kod ginekologa, jer uvek deluje kao los znak. Mene je negde pocev od bete vrednosti 400-500 je stomak ubijao- kao kontrakcije. Nocu sam ustajala od bola, sednem na wc solju i umirem- a nigde ni krvarenja ni nista. Ja bih pre rekla da se telo navikava na plod, svakako je rana trudnoca i nemoj da brines. Ponedeljak je blizu. Ja sam isla svakidrugi dan na betu, pa kod doktora posle svake bete... mislim da sam im presela... dok nisu nasli plod u materici a bolovi me urnisali. Bolovi su prestali tek u sedmoj nedelji uz progesteron i mirovanje.  Imam decaka od 4godine:)i pre dva meseca operisana endometrioza ( citaj kao uzaludno pokusavanje pravljenja druge bebe minimum god dana:() Danas mi je 32 dan... ciklusa nema... ali ja cekam i cekam i cekam da vidim da li cu dobiti ili sam ubola iz prve.Ali tesko- baksuz je baksuz :(((
      Započeo/la Tacaa · Objavljeno
      Slazem se sa tobom jer sam ja ttako prosla. Ujutru uradim jedan test, 2 jake crtice dobijem, uvece opet uradim test vec druga je bila bledja. Odem kod ginekologa on ne vidi nista na uz i skrene mi paznju da je moguce biohemijska za koju, do tada, nisam ni cula. Sutradan dobijem jake bolove i prokrvarim redovno. Kad me je prosla menst odem opet kod ginekologa cisto da se uverim da je sve okej, i bilo je, i gin mi je rekao da je to dobra priprema tela za sledecu trudnocu i znak da ja mogu da ostanem u drugom stanju. Posle par meseci sam redovno ostala trudna i sad imam malu smizlu od 2 godine.  Tako da ne odustajte.
  • Teme