Pravilnik o predskolskom obrazovanju

odgovora

Objavljeno

Ako gledamo ovako; 

dajes sve te podatke i onda dodje npr. Baba po dete, i niko ne zatrazi njenu licnu kartu, kako bi se uverili da je to ta osoba, a pritom trebalo bi da bude pri ruci taj formular popunjen ko sve moze uzimati dete... i cemu onda sve to, ako se odmah ne proveri??

meni je za 5 godina samo jednom sestra uzela malog, bila je na spisku, ali sam ja pozvala vaspitacicu i rekla da ce dodji ta i ta osoba po njega. Poenta- dzaba njima spisak i svaki info, kada nemamo pravi sistem... jbga

marush voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako gledamo ovako; 

dajes sve te podatke i onda dodje npr. Baba po dete, i niko ne zatrazi njenu licnu kartu, kako bi se uverili da je to ta osoba, a pritom trebalo bi da bude pri ruci taj formular popunjen ko sve moze uzimati dete... i cemu onda sve to, ako se odmah ne proveri??

meni je za 5 godina samo jednom sestra uzela malog, bila je na spisku, ali sam ja pozvala vaspitacicu i rekla da ce dodji ta i ta osoba po njega. Poenta- dzaba njima spisak i svaki info, kada nemamo pravi sistem... jbga

U pravu si. I kod nas vasp ne provere :angry: i dzaba im trubimo da moraju da paze na to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas provere, kada neko dodje prvi put, kada im nije već poznata osoba, za one koji dolaze češće ili su ih već upamtili/proverili ne proveravaju. Nemaju pravo da traže  jmbg, lose su uradili formular. Ko ne želi da upiše jmbg, moze upisati samo br lk. 

mmaka i marush volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je taj princip sasvim u redu kada bi se to sprovodilo sistemski i planski...ako je pravilnikom određeno da je neophodno zvanično ovlašćenje, onda se taj formular daje svim roditeljima u svim grupama...a u potrpunosti se slažem da to samo po sebi nije besmisleno...ono što jeste besmisleno i što mene zapravo ljuti je što se to sasvim nasumično primenjuje i što se odjednom neko slepo drži pravila i ne želi da dâ moje dete njenom deki, nego treba da se pravi cirkus i zove odgvorno lice u vrtiću....a prethodnih 6 godina dok je dolazio u vrtić po decu niko nikad nije tražio nikakvo uverenje....to insistiranje na pravilima za pojedinačne slučajeve, a sistemska primena me postoji...to me uvek mnogo ljuti...hvala svima na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna gde mogu da pronadjem pravilnik (odluku ili nesto slicno) o besplatnom vrticu za trece dete? Interesuju me vrtici "11 april" Novi Beograd

Jer nije svako trece dete isto :mellow:, npr. ako je starije dete punoletno, ili nije svo troje dece iz jednog braka... A nigdje ne mogu da pronadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu, ne znam za pravilnik, ali u grupici mog sina ima dečak koji je treće dete, najstarija sestra mu je punoletna i iz drugog je braka. Koliko znam, deca se gledaju po majci, ne po ocu i treće dete ima besplatan vrtić i u tom slučaju. Zvezdara je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna gde mogu da pronadjem pravilnik (odluku ili nesto slicno) o besplatnom vrticu za trece dete? Interesuju me vrtici "11 april" Novi Beograd

Jer nije svako trece dete isto :mellow:, npr. ako je starije dete punoletno, ili nije svo troje dece iz jednog braka... A nigdje ne mogu da pronadjem.

To se ne predvidja pravilnikom nego odlukom lokalne samouprave. Oni predvidjaju u kom slucaju je boravak u vrticu besplatan. Mozes se raspitati o tome u Predskolskoj ustanovi kojoj pripada taj vrtic. A nekada ima i na netu tih odluka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. Hvala na odgovoru :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.