Obaveštenja i novosti

odgovora

Objavljeno

WOW...treba se izboriti sa ovim bebama... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je jedna od važnih stvari kojima nas uče od detinjstva – muškarci su slabići. Kad se zaljube zaborave da imaju decu…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam cekala da se ovo pojavi. Pogledajte kako ste sad svi zrtve medija i njihovog bezobrazluka.

Proverite tkst, nigde se ne pominje 31.decembar! Zato jer je tada ta ista zena bila na pregledu kod mm, na toj istoj Betaniji, i on je zbog loseg nalaza CTG-a insistirao da ona ostane u bolnici, iako je bila zakazana za porodjaj 1.januara. Ona je to odbila. Onda se mm pogodio da dodje jos jednom taj dan da urade jos jedan CTG, koji je bio dobar i zena je zadovoljno otisla kuci, na docek, kako je rekla, iako joj je mm savetovao da ostane. Dakle, njen izbor.

Tog dana je mm primio jos dve zene sa takvim nalazima CTG-a, koje se nisu protivile ostanku i u toku dana im je uradjen carski, jer je jos koji nalaz bio los. Njihove bebe su zive.

Mog muza ne pominju, ni taj 31., jer bi se onda otkrilo da ona nije htela da ostane u bolnici, a sto je bilo suprotno savetu lekara. Sta reci?! I niko joj nije trazio pare, jer svi znaju da dr Radeka i moj muz nikad nikome dinara nisu uzeli. A taj par je bezobrazan, i treba da ih je sramota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej...piše da joj je termin bio 21.12....ja nemam reči...ali ne verujem da bi se toliko dugo čekalo na porođaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekalo bi se, jer cesto termin nije onaj pravi, pa se desi da izazovu porodjaj, a beba nezrela. I meni su cekali 7 dana, pa je onda pripodno poceo porodjaj. Mislim, svi imamo ista pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i meni je tu nesto smrdelo, samo sam se zapitala da li je moguce da neko bude TOLIKO ne odgovoran. Pa zasto bi taj lekar sam sebi zadavao problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

enav verujem da je tm postupio kako kazes ali kad je u pitanju prvorotka koja nema pojma sa zivotom ( znam x slucajeva zena koje i ne znaju sta znaci CTG i celu trudnocu provedu u totalnom neznanju o rizicima i posledicama ) savet da ostane nekad nije dovoljan , kao u ovom slucaju . Sigurno nije bila svesna rizika i drugi ( dobar) CTG je ohrabrio da ode kuci . Znam zenicu koja detetu nije davala AD kapi jer nije cula da treba . To su neduzni zivoti o kojima po nekad ne bi bilo na odmet da se vise pobrinu lekari a takve majke ne bih nazvalna nesavesnim nego nezrelim . Samnom u sobi je bila prvorotka kojoj se spavalo i nije mogla da se probudi kad joj je dete gladno pa sam joj ja ljuljala bebu , cak jednom i dojila uz njenu dozvolu a sestre su oko nje trcale kao lude i pokusavale da u njoj probude osecaj majcinstva koji nikako nije imala. Dete kad joj je na dojci a njoj zvoni telefon ona prekine dete i javi se i po sat vremena prica sa muzem dok dete neutesno place. U pocetku sam se nervirala i doslo mi je sto puta da je izvrnem sa onog kreveta kad ona hrce ko top a dete gladno place , zato su tu bile sestre kojima svaka cast i tako bi trebali i lekari da se ophode kada kod nekih majki primete nedostatak svesnosti da jedan zivot zavisi od njih ! Nikog ne krivim enav , pogotovo ne tvoga supruga kom svaka cast , i ovde nam puno pomaze , ne znam ko je ali mi deluje jako savesno , mislim da ovde slucaj nije bio samo do njega i da je Betanija ipak napravila jos jedan propust u nizu , koji ih nece zakonom teretiti ako se dokaze krivica majke ali pitam se cesto dali ih ikada pece savest sto nisu bili vise ljudi a manje lekari kojima je to samo jos jedan "pacijent" ...

Svako dobro enav , nadam se da mi neces zameriti jer stvarno nisam ciljala na tvog supruga nego na sistem i odnos prema porodiljama uopste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto nam ne kazes, enav, ko je tvoj muz, da budemo mirne ako nam on zapadne u Betaniji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

enav verujem da je tm postupio kako kazes ali kad je u pitanju prvorotka koja nema pojma sa zivotom ( znam x slucajeva zena koje i ne znaju sta znaci CTG i celu trudnocu provedu u totalnom neznanju o rizicima i posledicama ) savet da ostane nekad nije dovoljan , kao u ovom slucaju . Sigurno nije bila svesna rizika i drugi ( dobar) CTG je ohrabrio da ode kuci . Znam zenicu koja detetu nije davala AD kapi jer nije cula da treba . To su neduzni zivoti o kojima po nekad ne bi bilo na odmet da se vise pobrinu lekari a takve majke ne bih nazvalna nesavesnim nego nezrelim . Samnom u sobi je bila prvorotka kojoj se spavalo i nije mogla da se probudi kad joj je dete gladno pa sam joj ja ljuljala bebu , cak jednom i dojila uz njenu dozvolu a sestre su oko nje trcale kao lude i pokusavale da u njoj probude osecaj majcinstva koji nikako nije imala. Dete kad joj je na dojci a njoj zvoni telefon ona prekine dete i javi se i po sat vremena prica sa muzem dok dete neutesno place. U pocetku sam se nervirala i doslo mi je sto puta da je izvrnem sa onog kreveta kad ona hrce ko top a dete gladno place , zato su tu bile sestre kojima svaka cast i tako bi trebali i lekari da se ophode kada kod nekih majki primete nedostatak svesnosti da jedan zivot zavisi od njih ! Nikog ne krivim enav , pogotovo ne tvoga supruga kom svaka cast , i ovde nam puno pomaze , ne znam ko je ali mi deluje jako savesno , mislim da ovde slucaj nije bio samo do njega i da je Betanija ipak napravila jos jedan propust u nizu , koji ih nece zakonom teretiti ako se dokaze krivica majke ali pitam se cesto dali ih ikada pece savest sto nisu bili vise ljudi a manje lekari kojima je to samo jos jedan "pacijent" ...

Svako dobro enav , nadam se da mi neces zameriti jer stvarno nisam ciljala na tvog supruga nego na sistem i odnos prema porodiljama uopste

Meni je jako zao sto se to desilo, ali ovo je njima trece dete. Ona je znala, sta je to, a uz to je i med. sestra. Samo ona zna zasto je odbila, ali ne bi trebalo da uvlaci i druge u tu nesrecu, jer joj nece biti lakse.

A sto nam ne kazes, enav, ko je tvoj muz, da budemo mirne ako nam on zapadne u Betaniji?

Zato, jer vecina dr tamo radi savesno, a samo nekolicina ocekuje novcani dodatak, iako su zbog njih svi na losem glasu. Ko god da vam se zalomi na porodjaju, svejedno je, njih 50tak ce vas normalno pregledati i ostalo i necete videti razliku. Nema potrebe imenovati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

enav, da li je potpisala da ide kući na sopstveni rizik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato, jer vecina dr tamo radi savesno, a samo nekolicina ocekuje novcani dodatak, iako su zbog njih svi na losem glasu. Ko god da vam se zalomi na porodjaju, svejedno je, njih 50tak ce vas normalno pregledati i ostalo i necete videti razliku. Nema potrebe imenovati...

Daj boze da je tako. Ali da ti znas kakav sam ja baksuz... :( Uglavnom, skontah ja ko je covek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko jos vjeruje u savjesne doktore (bez koverte)??? :huh: Jel ima takvih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko jos vjeruje u savjesne doktore (bez koverte)??? :huh: Jel ima takvih?

Ja vjerujem... :)

Ne znam da li bih imala bolji tretman da sam platila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja verujem.

Ovih dana pred NG sam se muvala po neurologiji, isla na razne pretrage i svi su bili jako fini i izlazili mi u susret za datum koji sam morala da ispostujem.

Na magnet glave sam isla privatno, bili su sve samo ne ljubazni. Odradili su posao, odmah, bez cekanja, nema sta, ali ni LJ od ljudskosti.

Tako da, nekada ni koverta ili privatni lekari ne garantuju bolju uslugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko jos vjeruje u savjesne doktore (bez koverte)??? :huh: Jel ima takvih?

Ja verujem... :rolleyes: i ima ih... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko jos vjeruje u savjesne doktore (bez koverte)??? :huh: Jel ima takvih?

Ja. Letos sam se porodila u toj istoj Betaniji bez ijednog dinara. I svi su mi se obraćali sa "mamice", obilazili i mene i bebu, interesovali se da li je sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekalo bi se, jer cesto termin nije onaj pravi, pa se desi da izazovu porodjaj, a beba nezrela. I meni su cekali 7 dana, pa je onda pripodno poceo porodjaj. Mislim, svi imamo ista pravila.

Zasto bi indukovali porodjaj, pa meni je termin prosao 10 dana i porod je krenuo prirodno, dr mi nije izracunao termin tacno jer mi ni menstruacije nisu bile uvek tacne. Ali sam zato isla svaki dan nakon termina na ctg i radili su mi amnioskopiju ( mislim da se tako zove ) pregled plodove vode da li je bistra da vide da li je sve ok, i bilo je. I po dva puta ujutru i uvece su mi radili ctg jer nije bilo potrebe da ostajem, samo su pratili bebu. A da su svi bili korektni bez ijednog dinara - bili su, iskreno ne znam ni kako bi to poturila pare ubila bi me sramota.

Za celu ovu pricu strasno je sto je bebica umrla, to sad niko ne moze vratiti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.