Slatkiši i grickalice

odgovora

Objavljeno

Moje dete obožava čokoladu, ali sam uspela da redukujem koliko ću joj dati i kada. Uglavnom posle ručka dam joj dve kockice čokolade.

A grickalice tipa štapiće, smoki, perece to obožava. Ne dajemo joj često ali kad nam slučajno ostane na stolu i skonta da ima, ona se prosto ozari i nasmeje.

Lepo jede i voće i povrće, ali grickalica ako ima onda je to sreća.

Da li dajete deci čokoladu i grickalice i koliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom mu dajem štapiće, integralne PRIMA...a slatkiše rijetko. Kada mi jedemo slatkiše, tada počastim i njega, ali to ne bude tako često.

Količinski gledano pojede jednu KINDER čokoladicu u 14 dana. Pod slatkišima podrazumijevam i monte, deserte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista od pomenutog,grickalice i ne konzumiramo,a od slatkisa jedino puding!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grickalice apsolutno ne, to sam joj davno izbacila iz jelovnika ... gazirano nikada nije ni probala ...

Slatkise sam joj redukovala medjutim dosli smo do zakljucka da to dijete ima IZUZETNO nizak nivo secera u krvi (koji pravi probleme isto kao i visok) zbog cega nekada djeluje iscrpljeno tako da joj ne branim slatkise sem ako ja ne zakljucim da pretjera ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trudimo se da je unos slatkisa minimalan. moze i par dana da prodje da ne dobije nista, zato je voce stalno zastupljeno!!! on ne trazi, ja ne nudim, ali nisam od onih da bas ne dam. mada do skoro nismo davali nista od slatkisa. kad je kod moje sestre on odma trazi smokic jer tamo ima cinijicu u koju mu sipaju smoki, kod svekrve isto sve trazi, tako su ga navikli. kuci sa nama nema tu naviku i to mi je super.

kao sto je neko u nekoj temi rekao NE MOZE IM SE SAMO ZABRANITI, VIDECE OD NEKOG DRUGOG, POZELECE ZATO STO MU SE BRANI.. sve moze, u odredjenim kolicinama!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emilija sad ima 13 meseci, nije do sada probala nista od grickalica (smoki, stapice, cipsi i sl.). Jednom je do sada probala cok.bananciu pa je zbog toga izmedju mm i mene izbijo III svetski rat (priznao je da je pogresio) i probala je do sada samo svoju rodjendansku tortu i to na prstic koliko da lizne ali je posle toga isla na pranje i onih malih 7 zubica sto ima

I mm i ja smo videli sta te grickalice i slatkisi mogu da ucine deci, tako da smo i on i ja protiv toga sve dok mi mozemo da uticemo na njenu ishranu. Kad bude porasla... hm... videcemo. Nadam se da ce do tada steci naviku da ih ne jede a i dobru "podlogu" za bolje zdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mom malom dala i jedno i drugo. :rolleyes: :rolleyes:

Probao je i slatkiše (bananicu, citro, kinder i mini cipiripi čok.) i grickalice (smoki, štapiće i ribice) posle obroka - nisam mu branila ništa i sve je trajalo kratak period.

Odavno je u fazi - traži da mu otvorimo i pogleda u kesu, i vrati na sto.

Posle mora mama da pojede :D

Sad mu je zanimljiva jedino lizalica, i to mu damo dva puta nedeljno.

Voće je slatko i ne jede samo dinje, ostalo samo gura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grickalice da: kakao kuglice sa zitaricama bez secera, kornflex, lebleblije, pecenu golicu, peceni suncokret, lesnik, badem. Kikiriki nece. Cokolada 70% po 2 kockice ponekad kad mu dune, pez bombone jednom mesecno i to kad trazi da mu se kupi i kokice u kucnoj varijanti na masti ili puteru.

Uhvati se on ovih komercijalnih grickalica kad naletimo kod nekog jer ih mi ne kupuemo(nemamo naviku), ali se uglavnom zavrsi sa konstatacijom:"Ne svidja mi se."

Jednom mu je moja mama dala cips da proba, pljunuo je sa nekim gadljivim izrazom lica i rekao:" Sta je ovo sto jedem?" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grickalice ne jede uglavnom, osim ako mu neko to donese pa imamo u kuci, ali nije neki ljubitelj.Kao ni ja.

Od slatkog obozava kejk koji ja pravim, puding i kinder jaje. To ne mogu da mu zabranim jer sam ja neko ko ne moze da zivi bez cokolade. Ali dobije slatko samo posle jela. I dobije kejk posle mleka ujutru nekada, jer bih volela da nauci da jede sladak dorucak a ne slan, posto je to odlicno za metabolizam.

Gazirano nije nikad ni probao, tako da nam je jedini greh slatko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sa koliko m. ste deci dale slatkiše i grickalice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sa koliko m. ste deci dale slatkiše i grickalice?

Štapiće i smoki sa nekih 10 mjeseci....Slatkiše pokušala ali ne voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sa koliko m. ste deci dale slatkiše i grickalice?

Smoki sa 6 meseci...čokoladnu bananicu sa 8 meseci...a plazma keks sa oko 5 meseci...ali da dodam da uopšte ne treba da žurite sa slatkišima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Filipa, Neuhvatljiva i millar. :rolleyes:

Ja ovom šampionu nisam dala još ništa. U smokiju i grisinama ima kikirikija...U plazmi meda... Ja ne volim grickalice, ali mm ih obožava. Sačekaćemo još malo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od grickalica voli štapiće i dam joj da gricka najčešće dok smo napolju, smoki slabo hoće. Ispočetka nisam htjela da joj dajem ali pošto uvijek uzima od djece u parku da ne bi naskakala na tuđe ja nosim uvijek u torbi kesicu štapića, nije bitno da li su sa kikirikijem ili obični sve voli. Čips ne jedemo, jednom je probala u praku od jedne djevojčice i ne dopada joj se.

Slatkiše jedemo u granicama normale. Pod tim mislim i na voćne jogurte, monte i sl. Čokoladicu s vremena na vrijeme pojede, uglavnom keksiće jede, plazmu, voli i integralni keks koji ja jedem često Wellness i tako...

Jacka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je kao sto je Mishie napisala i za slano i za slatko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S' obzirom da je alergičan na mleko, kikiriki, orahe i sl. nema nekog velikog izbora tako da ponekad -

Od grickalica jede grisine i kokice ... probao je u gostima chipsi i perece i odma ih pljunuo kaže pokvareno.

Od slatkiša jede posnu plazmu, bananice, medeno srce i čokoladne napolitanke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.