Boja bebinih očiju

odgovora

Objavljeno

zene kazite mi kada se vasim bebama pokazala prava boja ociju ?

hvala unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom se boja očiju finalno formira do bebinog 9.tog meseca. Međutim, nije isključeno da će se i dalje menjati, do 2.-3. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda nije za ovu temu ali moram da ispricam jedan sladak kiks moje mame.Pricamo mi na koga ce bebac da lici(sveki,moja mama,mm i ja),ja kazem da bih volela da ima crnu kosu na mene i plave oci (na mm).

Tek ce moja mama,a na koga da ima plave oci? :lol:

Toliko od zapazanja,zamalo da kazem na postara :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se rodila sa tamno braon ocima, skoro crnim i crnom kosom. Sada ima 2 meseca i jos uvek su iste boje, a ne verujem ni da ce se promeniti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kada ja i mm pricamo na temu na koga ce beba da lici, tu je borba, svako vuce na svoju stranu. Ja bih volela da ima plave oci na mene i mali nosic na mene :rolleyes: , a visinu neka nasledi od njega :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muž ima plave oči a ja braon.Beba od rođenja ima plave,doduše u početku tamno,a sad sve svetlije.Jel moguće da će joj plave i ostati?ja navijam za.

Sajica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban ima tamne oci, mada bih volela da ima zelene na mene. Imam predivne oci :lol: zaista! :lol: salu na stranu, oci su mu krupne, a za boju cemo sacekati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muž ima plave oči a ja braon.Beba od rođenja ima plave,doduše u početku tamno,a sad sve svetlije.Jel moguće da će joj plave i ostati?ja navijam za.

Moguće je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 2, 5 meseca i plave oči, poput mnogih beba tog uzrasta. Kazu da sve bebe koje su na prirodnoj hrani, dugo imaju tu neodređenu teget-plavu boju. Međutim, u njenom levom oku naziru se tri tačkice smeđe boje i to jako lepo izgleda :lol: . U desnom, još uvek, nikakvih nijansi nema :blink: ! Da li to znači da će imati braon oči, kao i ja <_< , još uvek ne znamo. Ako je neko imao sličnu situaciju, neka opiše krajnji ishod. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraćeš ipak još da sačekaš još koji mesec. Ako ste i ti i tm preneli bebi recesivni gen za plave oči, onda je svakako moguće da beba ima plave. Ali je još jako rano da se kaže.

Теуша voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguće je.

Ostale plave,ali ne teget nego baš plave,na mm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Marini ostale plave oci- svetlo plave,mnogo su lepe,to je pokupila od dede.Bilo mi je cudno jer i ja i mm imamo smedje oci ali eto njoj se ne menjaju,izrazito su plve. :)

EricaAstronomica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Marini ostale plave oci- svetlo plave,mnogo su lepe,to je pokupila od dede.Bilo mi je cudno jer i ja i mm imamo smedje oci ali eto njoj se ne menjaju,izrazito su plve. :)

Jojj ja bih volela da ima Nadja plave okice.Ja imam plave,tamno,ona je isto povukla,ali nisu kao moje bas.Mm i svi njegovi imaju kestenjastu boju,a samo moja mama i ja plave.Ne znam da li ce se menjati boja jos,ali nadam se da ce imati moju boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vuk je imao crne kada se rodio, a sada su braon. Mislim da ce takve i ostati. Takve ima mm, ja imam zelene :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li ikakvih promena kod boje očiju vaših beba? Moj sin se rodio s onim neodređeno teget plavim očima, sad su i dalje tamnoplave, ali vrlo jasne i bistre. Ni muž ni ja nemamo plave oči, ali ima svekrva i jedan od deverova. Da li je moguće da će mu ostati plave oči? Već neko vreme je na AD mleku ako to ima neke veze :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas beban ima plave oke, ja se nadam da ce i ostati mamine plave oci, posto je cerka imala od pocetka zelenkaste i takve su joj ostale, tatine oci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz ima svetlo braon,skoro zute oci, ja braon, starija cerka crne,a mladja-bebac ima zelene...valjda ce joj se promeniti, a i da ostanu bas joj lepo stoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ce za cetri dana cetri meseca...ima plave okice,ne iste kao po rodjenju....muz mi ima plave oci pa se nadam da ce I njene ostati plave :) inace je dojim a kazeu da se boja moze promeniti dok god beba doji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da dojenje nema puno uticaja, već količina pigmenta. Ako i ti u familiji imaš nekoga sa plavim očima, onda ima šanse da joj takve i ostanu.

Boja može da se menja i dosta kasnije, do 2-3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam plavu boju ociju...tamno plave.Moj dragi braon.Jedina zelja mi je bila ako je devojcica da nasledi moju boju ociju.Ali nije i jako mi je zao.Ima neku sivu boju,ne znam ni sama,nije ni braon,nekako sivkasto braon boju..Moj tata ima braon boju,a mama zelenu,od mog dragog svi imaju braon boju ociju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam plavu boju ociju...tamno plave.Moj dragi braon.Jedina zelja mi je bila ako je devojcica da nasledi moju boju ociju.Ali nije i jako mi je zao.Ima neku sivu boju,ne znam ni sama,nije ni braon,nekako sivkasto braon boju..Moj tata ima braon boju,a mama zelenu,od mog dragog svi imaju braon boju ociju.

takve ima i moj sincic. mislim da su to braon oke u najavi. meni su uvek najprivlacnije bile jako tamne oci, crne sto kazu. ali dete mi je bas izrazito svetle puti, i verujem da ce mu oci biti onako svetlo smedje. ali jako mu super stoje. bice on meni zgodan kakve god oci da mu budu. :)

princessadora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sari su jos uvek plavo-zelene, navijam da ostanu takve jer su prelepe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam plavu boju ociju...tamno plave.Moj dragi braon.Jedina zelja mi je bila ako je devojcica da nasledi moju boju ociju.Ali nije i jako mi je zao.Ima neku sivu boju,ne znam ni sama,nije ni braon,nekako sivkasto braon boju..Moj tata ima braon boju,a mama zelenu,od mog dragog svi imaju braon boju ociju.

Ako kod njega nema nikog sa plavim, onda nije bilo šanse da ima plave. Gen za plave oči je recesivan, i morala bi oba roditelja da ga prenesu detetu da bi se ispoljio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mm su deda i baba imali plave oči,a kod mene ja i moje bake (obe). O.za sada ima plave oči,nadam se da će tako i ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.