Kvalitet mlijeka

odgovora

Objavljeno

Molim vas da mi pomognete...

Moj bebac ima 2,5 meseca. Prvi mesec je napredovala 1kg a drugi mesec samo 400 grama!!!

JA SAM OCAJNA!!!

Mislila sam da nemam dovoljno mleka pa sam pocela da se cedim... Posle podoja iscedim 150 ml- znaci nije to u pitanju...

Beba super sisa,nikada nismo sa tim imali problem. I dalje joj nudim na 3 sata, i rucka svaki put jako fino.

Mislila sam da mozda ne povuce dovoljno mleka jer ne mozes znati koliko mililitara posisa iz dojki, tako da sam je hranila na flasicu- bas da vidim koliko pije za jedan obrok. Popije izmedju 100 i 120 ml sto je super za bebu od 2,5 meseca. Znaci- nije u pitanju ni to da malo siki kolicinski.

E,sad recite vi meni u cemu je problem? Zasto mi beba malo napreduje ako je svako mleko kvalitetno???

PS- Nosili smo urin na kontrolu i vadili su joj krv i hvala Bogu zdrava je ko dren :)

Nocu spava od 21h do 5:30 , ne budi se uopste pa pretpostavljam da nije gladna....

I jos jedna informacija... Dnevno ima 6 podoja

Ona je tebi super napredovala prvi mesec, valjda ti je zbog toga postavila tako visok kriterijum :D Mislim da moje dete nijednog meseca nije dobilo 1kg. Verujem da nema ama bas nikakvog razloga za brigu, bile su vrucine, mozda se puno znojila pa smrsala :P Jos ako ti toliko spava... Samo bez brige! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace bebe vece porodjajne tezine dobijaju manje po pravilu na tezini od beba koje su rodjene sa manjom porodjajnom tezinom... Zamisli kada bi beba rodjena sa 5.5kg udvostrucila tezinu sa 6 meseci :blink: ... Sve bebe zavrse oko godinu dana u nekom proseku i one od 2.5kg i one od 5.5kg...

Moje pile je na rodjenju imalo 4240 gr!

bebe koje samo sike mogu i do 7 dana da ne kake i sve je u potpunosti u redu.

Da,jednom mi beba nije kakila 5 dana i digla sam neverovatnu frku,a pedijatar se samo nasmejao i kaze da se to desava i da je to normalno. Naravno, i forum Bebca je bio citan. Ima posebna tema o tome, to se desava svakoj drugoj-trecoj bebi.

Sem tih 5 dana, nismo imali nikad vise problem sa stolicom. uredna je- jednom ili 2 puta dnevno, i zlatno-zuta.

Uz svo dužno poštovanje ali 400gr je dovoljno da se smatra normalan napredak bebe.

Meni je moj dr. rekao da je minimum 20 gr dnevno ,odnosno 600 gr na mesecnom nivou, i zato je sumnjao da sa bebom nesto nije u redu tj da je bolesna pa je slao na vadjenje krvi i analizu urina...

Ona je tebi super napredovala prvi mesec, valjda ti je zbog toga postavila tako visok kriterijum :D Mislim da moje dete nijednog meseca nije dobilo 1kg. Verujem da nema ama bas nikakvog razloga za brigu, bile su vrucine, mozda se puno znojila pa smrsala :P Jos ako ti toliko spava... Samo bez brige! ;)

U principu je beba za pozeleti (od kada su je prosli grcevi). Samo se smeje,guguce... Veoma,veoma srecna i nezahtevna beba. Pu,pu,pu da je ne ureknem...

Ne deluje mrsavo,cak naprotiv ima "kiflice" po nogama i rukama, nije bleda...

Spava celu noc od kad je napunila mesec ipo dana.Mislim da bi se budila da je gladna??? Ne znam, prvo mi je dete pa sam sva preplasena i vecito zabrinuta oko neceg. A ovih 400gr me ubilo u pojam...

Bas zato sto je sve ok sa njom (hvala Bogu) jedino sto mi pada na pamet da nije ok je moje mleko tj da ga ima kolicinski dosta ali da nije dovoljno hranljivo...

A ovde procitah da ne postoji slabo mleko i sada mi nista nije jasno. Sta bi drugo moglo biti uzrok? Mozda to sto je porasla 6 cm za mesec dana,pa je sva "otisla" u duzinu? Ili to nema veze sa napredovanjem u tezini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo jos da dodam da je ja dojim na svaka 3h jer joj ponudim da sisa, inace ona sama ne trazi tj jos nikada nije dosla u fazu da place jer je gladna.

Cudna je to beba... Voli da klopa a nikad sama ne trazi. Ili bi mi trazila tek posle 4h !? a to je onda ceo jedan obrok dnevno manje!!! To nema sanse da cu da dozvolim, pa onda ce mi napredovati jos manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moj dr. rekao da je minimum 20 gr dnevno ,odnosno 600 gr na mesecnom nivou, i zato je sumnjao da sa bebom nesto nije u redu tj da je bolesna pa je slao na vadjenje krvi i analizu urina...

U principu je beba za pozeleti (od kada su je prosli grcevi). Samo se smeje,guguce... Veoma,veoma srecna i nezahtevna beba. Pu,pu,pu da je ne ureknem...

Ne deluje mrsavo,cak naprotiv ima "kiflice" po nogama i rukama, nije bleda...

Spava celu noc od kad je napunila mesec ipo dana.Mislim da bi se budila da je gladna??? Ne znam, prvo mi je dete pa sam sva preplasena i vecito zabrinuta oko neceg. A ovih 400gr me ubilo u pojam...

Bas zato sto je sve ok sa njom (hvala Bogu) jedino sto mi pada na pamet da nije ok je moje mleko tj da ga ima kolicinski dosta ali da nije dovoljno hranljivo...

A ovde procitah da ne postoji slabo mleko i sada mi nista nije jasno. Sta bi drugo moglo biti uzrok? Mozda to sto je porasla 6 cm za mesec dana,pa je sva "otisla" u duzinu? Ili to nema veze sa napredovanjem u tezini?

Ja sam sa Emom imala treći navodno "krizni" mesec (po rečima pedijatra) kada sam se uspaničila i navrla na sve moguće metode "vraćanja mleka" (jer sam bila ubeđena da je bilo u pitanju količina mleka -da je nemam dovoljno. Da bi moja Ema u četvrdom mesecu nadoknadila i za treći i za četvrti i za peti mesec zajedno. E onda je moja beba bila gojazna (po rečima tog istog pedijatra) :blink: I onda sam odlučila da se svi oni nose u .... (da ne psujem) I slušala samo šta Ema "kaže".

Ma dete ti je SAVRŠENO kao i tvoje mleko. Nemoj da dozvoliš da to ikada posumnjaš ;)

Samo jos da dodam da je ja dojim na svaka 3h jer joj ponudim da sisa, inace ona sama ne trazi tj jos nikada nije dosla u fazu da place jer je gladna.

Cudna je to beba... Voli da klopa a nikad sama ne trazi. Ili bi mi trazila tek posle 4h !? a to je onda ceo jedan obrok dnevno manje!!! To nema sanse da cu da dozvolim, pa onda ce mi napredovati jos manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa Emom imala treći navodno "krizni" mesec (po rečima pedijatra) kada sam se uspaničila i navrla na sve moguće metode "vraćanja mleka" (jer sam bila ubeđena da je bilo u pitanju količina mleka -da je nemam dovoljno. Da bi moja Ema u četvrdom mesecu nadoknadila i za treći i za četvrti i za peti mesec zajedno. E onda je moja beba bila gojazna (po rečima tog istog pedijatra) :blink: I onda sam odlučila da se svi oni nose u .... (da ne psujem) I slušala samo šta Ema "kaže".

Ma dete ti je SAVRŠENO kao i tvoje mleko. Nemoj da dozvoliš da to ikada posumnjaš ;)

Hmmm mene je zabrinula neka baba u DZkad sam je u nedelju vodila na hitnu... Kaze: Tolika beba sa 4 i po meseca?!!! Ijuuu, pa ona je nedonosce, a vidi kolika je?!

Kao da mi je dete ruski tenk :angry: Otisla sam OT, jer sam se malo zabrinula, ali u sustini ona je samo prvog meseca nabacila previse

I -2kg

II -1300g

III -800g

IV -700g

Sad ne znam koliko ima, ali ima malo preko 8kg, ali dete samo siki, ne dohranjujem je, sta da joj radim... Inace moj pedijatar kaze da je to sve ok, da nije gojazna, vec da ima tezinu i duzinu sestomesecne bebice, ali eto uvek se nadje neko pametan.... napala me je kao da je dete pregojeno :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da neka mama ima visak mleka da donira u Banku humanog mleka i pomogne divnim bebama u Institutu.

Ja sam se prikljucila ovoj grupi podrske Banci humanog mleka jos prosle godine

https://www.facebook.com/BankaMleka

Vidim da im je i dalje preko potrebno humano mleko. Ako mozete pomozite jer verujem da male stvari znace mnogo :)

pozz

S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekako se cini da mnogo ljudi misle da se radi o tome da je mleko JEDINI izvor hrane posle 1 dana. Ali to svakako nije tako.

Prema Svetskoj zdracstvenoj organizaciji dete treba da se ISKLJUCIVO doji (to jest da ne dobija nikakvu drugu hranu ili pice, cak ni vodu) do 6 meseci. Onda se polako uvodi i druga hrana, ali do 1 dana mleko ostaje GLAVNA hrana za dete. Nakon 1 dana dete vec moze da jede sve a mleko sisa da bi dobilo antitela, pojacalo imunitet i sl. Majcino mleko i dojenje nikad nije SAMO hrana.

Sto se tice kvaliteta mleka. Mleko se menja i za vreme jednog podoja, i svakako se menja vremenom, ali ne postaje lose, vec drukcije i sluzi nekim drugim ciljevima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.