Vaša kosa

odgovora

Objavljeno

Hm...skromnost je vrlina...šalim se, savjet smo dale, na njima je da isprobaju, a najeftinije sredstvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...skromnost je vrlina...šalim se, savjet smo dale, na njima je da isprobaju, a najeftinije sredstvo...

Slažem se......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da taj tretman dosta djevojaka koristi za šiške i stvarno super rješava problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja kosa se masti, perem je svaku trecu noc, bas mi je dosadilo... Imala sam sve duzine i oblike, probala svasta, ne vredi. Farbam se u plavo, sad mi je skoro do ramena vec duze vreme, jer je lako odrzavam, a mogu i da je zavezem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam prirodno pakovanje...

Jedno jaje+maslinovo ulje+sok od limuna

Extra djeluje...

Koliko maslinovog ulja? Jel' sok od jednog limuna i isto toliko maslinovog ulja? Koliko dugo drzis? Probala bih, jer stvarno vise ne znam sta da radim sa svojom kosom... Izgleda dobro samo par dana nakon farbanja i feniranja. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko maslinovog ulja? Jel' sok od jednog limuna i isto toliko maslinovog ulja? Koliko dugo drzis? Probala bih, jer stvarno vise ne znam sta da radim sa svojom kosom... Izgleda dobro samo par dana nakon farbanja i feniranja. :angry:

Jedno žumance...otprilike tri kašike maslinovog ulja i sok od cijelog limuna...

Držiš oko pola sata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Fill. Nadam se da ce biti nekih rezultata... Vec sam pomisljala da se osisam skroz kratko... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta koristite za zastitu kose i da li to uopste ima efekta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da koristm najbolju mogucu zastitu NE KORISTIM NISTA OD TOGA :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da ce neko ovo probati zato sto je stvarno extra dobro..

ALTER EGO linija se mislim zove NEQUAL. imate za razne tipove.. mogu da napisem moj slucaj:

kosa mi je bila jako masna ali gore od toga je perut koja je bila bukvalno kao da vam sa drveta padne gomila snega !!! uzas na ramenima uvek. po preporuci zene prijatelja mm kupim fluid koji se prvo utrlja i drzi 3min zatim se ispere i nanosi sampon.. ja sam uzela za masno teme protiv peruti. posle prvog koriscenja se viiiidno smanjila perut, i posle drugog vec je vise nije bilo !!!

ja vise nemam peruti, fluid sam koristila dok ga nisam potrosila, bila sam nepoverljiva i mislila kako ce se perut vratiti. nastavila sam dalje da koristim taj sampon, i stvarno sam prezadovoljna. jeste malo skuplje ali to je moja glava na mojim ramenima, na ramenima koja vise nisu bela od peruti !!!

od srca preporucujem ko ima stvarno problema sa kosom da potrazi proizvode namenjene za taj problem i da pokusa. ja sam, pa oduvek, kupovala dobre sampone i vodila racuna o kozmetici i negi ali , verujem da je s godinama doslo do zasicenja, verovatno i hormonske promene od prve trudnoce i to je to.. vise ni jedan loreal sampon mi nije odgovarao a stvarno sam ih volela!!! balzam ne kupujem, kosa mi je poluduga i u farbi loreal dobijem i ono malo pakovanje balzama i imam ga za svako pranje..

tako sam sad i ekonomicna: kupujem bolje i skuplje farbe, kosa mi je mnogo lepsa a ne dajem pare za kupovinu balzama, pakovanja..

mm me zeza kako sam ja VEOMA EKONOMICNA KAD TREBA DA POTROSIM!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto se stalno feniram (posle svakog pranja kose), tj. ispravljam je, postala je prilicno suva i neposlusna. Prestala je da bude onako glatka i svilenkasta. U DM-u sam nasla balsam za ispravljanje kose i sprej za zastitu od toplote. Cena im je oko 200 din. Odusevljena sam! Duplo manje vremena mi treba da se isfeniram, a efekat je fantastican, bas ono sto sam htela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam taj sprej i super mi je stvarno i jos neke kao kapljice , njih prvo stavim pa taj sprej i super tako brzo sredim kosu, mada moram novu peglu da kupim...

Kakve kapljice? Balea ili nesto drugo? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super. Ja izbegavam peglu, maksimalno. Jedino kada mi se neki pramen bas "ubandoglavi", pa nece da se ispravi kako treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jA SAM PEGLOM I FENIRANJEM UNISTILA KOSU... :(

Pokusaj sa nekom od ovih zastita, ja sam uspela da je malo izvucem, nije vise suva i ne lomi se.

Balea pakovanje je kod nas zuto, a ne crno.

A i ovaj Syoss je dobar.

post-16782-1297078398_thumb.jpg

post-16782-1297078419_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusaj sa nekom od ovih zastita, ja sam uspela da je malo izvucem, nije vise suva i ne lomi se.

Balea pakovanje je kod nas zuto, a ne crno.

A i ovaj Syoss je dobar.

Syoss imam nesto mi ne odgovara... Naprskam kosu pre feniranja ali mi je posle nekako bezveze i nije mi je nesto zastitio... A ovaj prvi nisam videla ovde, moram bas da probam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim sprej dve faze od Revlona i kremu za ispravljanje EugenePerma. Koristila sam i Indoline perle za kosu.Savrsena stvar. Naravno sve ovo se stavlja pre susenja tj. feniranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Frizeri,javite se!Razmisljam o pegli za kosu!Koja pegla je kvalitetna,a da ne ostecuje kosu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da je skuplja!To mi treba s vremena na vrijeme da ne trcim kod frizera kad to mogu i kuci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negujem kosu profesionalnim preparatim, godinama se farbam u plavo, do trudnoce sam imala kosu do struka, uvek je bila meka, zdrava i sjajna, ne masti se mnogo, mada je ja svejedno perem svaki drugi-nekad treci dan, dok leti svakodnevno, pa nema ni kad da se umasti...

Koristim Lisap Milano proizvode:sampon, regenerator, pakovanje, sprej za zastitu od sunca i jos jedan za cesljanje(taj sad ne koristim, jer sam se osisala), leti i zastitu od soli... Cena plave kose...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto mi je Jekić tražila da napiš kako negujem moju kosu, evo da joj odgovorim...

Često menjam šampone i balzame, ali sam jedan duži period koristila Syoss repair i to celu kolekciju i bila sam baš zadovoljna, kosa je meka i svilenkasta. Sad sam malo promenila, uzela sam ovaj novi Head and shoulders, ne zbog peruti, nego da ga probam i baš lepo miriše i kosa bude baš onako čista, sveža. Jedino uvek koristim Gliss sprej balzam bez ispiranja, da bih lakše raščešljala kosu, samo menjam kolekciju, ima ih više.

Kad god mogu pustim kosu da se prirodno osuši, retko je feniram, ne peglam nikad i farbam samo izrastak, celu kosu retko, na godinu i po, dve, kratim krajeve na 4-5 meseci. To bi bilo to, iako je baš duga, moja kosa nije zahtevna, ne krza se puno i ne masti se mnogo...najvažnija je genetika ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, koliko sam skapirala dosta vas betonira kosu

qul-soder.png

Sad kad sam vas nasmejala, da ispišem koju pametnu....

Kosu perem običnim, najobičnijm šamponom (trenutno neki ''cvet'' za masnu kosu i kosu sa peruti), balzam koristim onaj iz farbe dok ga imam, kad se potroši - koristim koji stignem, trenutno je Loreal elseve z farbanu kosu.

Farbam se trenutno syoss farbom, pre toga je bila schwartzkopf brilliance - gledam da uvek kupujem isto farbu jer često menjanje farbi (dakle pričam samo o marki farbe) oštećuje kosu. Podrazumeva se da menjanje boje tek uništava.

Unazad godinama kupujem vatrno crvenu.

Kosa mi jeste masna, ali sam to sredila i sad je perem jednom nedeljno. Samo treba izdržati, pogotovo kad se sa kratke krene na dugu. Drugo kosa se, pored razloga koje su već neke navele, masti i od preteranog igranja sa istom, muvanja po rukama i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da dodam, mrzim moju kosu jer me ne sluša. Ravna je, oštra i gusta. Aj to što je gusta mi ne smeta, ali ravna i oštra... flipnem dok je isfeniram, a leva strana me uopšte ne sluša, ni mene, ni četku ni fen :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ух и ја мојој свашта радим али никад неће бити као твоја, као што си и сама рекла генетика је чудо, моја мама има дивну косу и као све њене сестре, густу и праву као да је пеглају сваки дан, а ја имам на тату меку, масну и није баш густа, толико је масна да обавезно на дан и по морам да је перем, већ годинама користим само Пантен (све из колекције за косу) и задње што сам увела је Нивеин неки спреј за волумен са којим сам баш задовољна.

i ja sam kupila ta nivein sprej, ako mislimo na isti.bocica je providno-plava zar ne?tj tikizna. meni ne odgovara nesto, kao da mi podigne generalno kosu ali mi se lepi nekako, kao da sam lak stavila. ili se tripujem sta znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kosa nije mnogo zhtevna,prirodno je blago talasasta i slabo se masti..mogu reci da nije zahtevna i da je laka za odrzavanje,a mozda je doprinelo i to sto je nikad nisam farbala.

Trenutno koristim sampon i masku L'oreal Eleseve 5u1,i Garnier Fructis regenerator,mada volim da experimentisem,a uglavnom mi sve odgovara :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.