Vaša kosa

odgovora

Objavljeno

Kosa ostecena od blansa i kiseline iz mini vala moze samo da se osisa ... Nema tu umerenosti i nema izlecenja bez makaza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosa ostecena od blansa i kiseline iz mini vala moze samo da se osisa ... Nema tu umerenosti i nema izlecenja bez makaza ;)

Ček Sanja,jesi li ti frizerka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dokle god je sve umereno, ja mislim da sve moze da se proba bar dva-tri puta :D

Ja stavila - i kosa mi je i dalje kakva je i bila, naravno, kada se jednom ispravila :lol:

Nikada nisam celu kosu blajhala,samo pramenove, ali ne zato sto nisam htela da probam, vec nijedan frizer nije hteo da mi uradi. Cak sam rekla i da cu da ih platim duplo, a oni nece <_< ... No, dobro, i ovako mislim da ne bih bila dobra plavusa :lol:

:lol: Mm tako bira frizere - jesi li videla kako joj/mu je grozna kosa? mora da zna sta radi! :lol: On je ubedjen da sto je gora frizura u frizera, to je bolji frizer u pitanju ... a kosa im je grozna jer stalno na sebi eksperimentisu, pa znaju sta drugima treba a sta ne treba :lol:

Da,upravo tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre kada slušam 'farba,blanš,pramenovi....'pomislim dobro je da imate još dlaka na glavi :lol: .......jedno pitanje:zašto frizerke uglavnom imaju najgoru kosu i frizuru :unsure:

Tesko im je da na sebi eksperimentisu, a i ne mogu bas same da se sisaju i farbaju. :lol:

Ja sam pre neki dan igrom slucaja zavrsila kod frizerke koja je '91 godiste i u pocetku mi je bas bila frka sta ce da mi uradi od kose. Ali devojka je ispala super, oko svega se konsultovala sa mnom, pokazivala mi je kakva mi je trenutno boja, kako se prima blans, dokle da tonira pramenove... ma sve me je pitala. A ne kao neke profi frizerke, zavrse te za pet minuta a i ne pitaju kakvu si frizuru htela, vec rade po svome!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ček Sanja,jesi li ti frizerka?

Imam zavrsen kurs za frizera , jedna od naj drugarica drzi salon , cesto sam joj pomagala u salonu i dosta pratim sve vezano za kosu ali vise zbog sebe , nisam nikad postala frizerka jer volim samo da sisam i feniram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas to. Ja sam otisla kod jedne frizerke koja je samo klimala glavom kada sam rekla sta hocu (velike lokne), a napravila mi je obican mini, mini, mini val. Na moju kosu, koja je ne samo gusta nego i jaka ... izgledala sam kao klovn sa perikom. Jedina dobra stvar je bila odrzavanje kose - uopste nisam morala da se bahcem oko toga.

Ako cujes da neko radi mini val sa velikim loknama, javi :).

:) :)

Meni ne smeta kiselina samo bi jednom da probam da vidim kako sam lepe... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosa ostecena od blansa i kiseline iz mini vala moze samo da se osisa ... Nema tu umerenosti i nema izlecenja bez makaza ;)

Makaze, makaze, samo da me želja prođe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ok :) ... Makaze su neophodne za sve koji imaju kosu - poenta je da sve moze da se proba, pa ako ne uspe, nikom nista, izraste, iseces, i gotovo :)

Ovo najvise mrzim i stalno na takve nailazim. Super sisaju, slazem se, ali me nervira jer to nikada nije 100% ono sto ja hocu, ma kako lepo bilo <_< ...

Kad sam se udala promenila sam frizerku - tačnije sad imam dve. Jedna mi samo radi frizure za goste, a druga me šiša. Šišenje mi radi drugarica mm i ona me ošiša bukvalno za 5 minuta, a rezultat je uvek mnogo bolji nego što tražim. Kod te cure obožavam što ti njoj kažeš a ona uradi to fantastično dobro. Svi je jure za šišanje... Mislim da ne obožava toliko svoj posao, ne bi bila tako dobra frizerka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od kada sam se orodila skoro da vise i nemam kosu! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ti ja malo posudim :) imam za tri glave bas je gusta opadala je i dalje opada, ali ima je jos i neka nova koja me uzasnoo nervira raste mi ponovo sve oko cela grrrrrrrr....

Sledece nedelje idem na keratinsku negu kose-brazilsko feniranje, i jedva cekam...

Pozajmi je meni :lol: Ajde bas me zanima to brazilsko feniranje,javi kako je proslo.Jel za to treba gusta kosa ili moze i malo slabija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od kada sam se orodila skoro da vise i nemam kosu! :(

Kako nemaš? Opala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ti ja malo posudim :) imam za tri glave bas je gusta opadala je i dalje opada, ali ima je jos i neka nova koja me uzasnoo nervira raste mi ponovo sve oko cela grrrrrrrr....

Sledece nedelje idem na keratinsku negu kose-brazilsko feniranje, i jedva cekam...

Na koliko se ponavlja tretman...k0ja je cena tamo? Čula sam da je odlična stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od kada sam se orodila skoro da vise i nemam kosu! :(

Kako nemaš? Opala?

Miva, evo je tema KLIK...uglavnom se to i dešava posle porođaja, kod nekog manje, kod nekog više...nema razloga za brigu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nemaš? Opala?

Opada sve vise i vise :(

Hvala Neuhvatljiva! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opada sve vise i vise :(

Kad ja nisam ostala celava,neces i ti! :rolleyes: Tek posle dvije godine od porodjaja mogu reci da se kosa oporavila!Opadala je u pecatima,snopovima,bila sam ocajna,ali protiv hormona ne mozes!Vrijeme radi svoje,samo se strpi! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3-4 mes na pocetku tako mi je rekla jedna devojka sa foruma ovde koja je radila, a isto su mi potvrdili i u frizerskom posle 3-4 ponovljena tretmana onda ide na 6 mes. ovde je na moju duzinu do ramena preko malo, ali jako, jako gusta oko 90 eur..javim sve kad odradim...i ja sam sve pohvale cula..

Javljaj kakvi su rezultati i mene interesuje. Mada, ne znam ko to ovdje radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odakle si ti ? U Bl znam koji salon radi i oni savrseno rade meni sve...a ja sutra u 12:30 idem pa cu da vam prenesem utiske :)

Iz Doboja! Al super ako rade u BL, javi mi koji salon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ima li neko ideju šta učiniti da kosa leti ne postaje onoliko svetla na krajevima? To mi se nije dešavalo do pre neke tri godine, otad čim je leto, kao da izbledi nekih 5-6 cm pri vrhovima. Ovako kad je puštena nije primetno ali recimo kad pokupim šnalom, tačno se vidi razlika. One neke generalne stvari tipa regeneratora, pakovanja, maski, maslinovog ulja i sl. sam probala i ne vidim poboljšanje. Inače je kosa vrlo suva i vrlo se brzo rascveta na vrhovima, iako je ne sušim fenom. Postoji li možda neki preparat za to ili neki prirodni lek, a da nije maslinovo ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ima li neko ideju šta učiniti da kosa leti ne postaje onoliko svetla na krajevima? To mi se nije dešavalo do pre neke tri godine, otad čim je leto, kao da izbledi nekih 5-6 cm pri vrhovima. Ovako kad je puštena nije primetno ali recimo kad pokupim šnalom, tačno se vidi razlika. One neke generalne stvari tipa regeneratora, pakovanja, maski, maslinovog ulja i sl. sam probala i ne vidim poboljšanje. Inače je kosa vrlo suva i vrlo se brzo rascveta na vrhovima, iako je ne sušim fenom. Postoji li možda neki preparat za to ili neki prirodni lek, a da nije maslinovo ulje?

Probaj sa pantenolom.Mozes ga staviti u sampon ili u neku posebnu bocicu i mazes celu kosu.Mozes i sa AD kapima,ne one za bebe,nego za odrasle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj sa pantenolom.Mozes ga staviti u sampon ili u neku posebnu bocicu i mazes celu kosu.Mozes i sa AD kapima,ne one za bebe,nego za odrasle.

Eto, znam da je pantenol dobar za svašta kad je koža u pitanju ali mi nikad nije palo na pamet da ga stavim na kosu :unsure: Hvala na preporuci, probaću, nije skup pa ako uspe odlično :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije neki dan sam gledala neku emisiju na tv-u gdje su zene pravile neki preparat za suvu i.ostecenu kosu. U njega idu pantenol, ad kapi, ricinusovo ulje....koliko sam upamtila...
Jel imate preporuku za neku takvu 'muckalicu' za suvu kosu?
Ili neki dobar sampon i regenerator?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha koliko sam puta upotrijebila rijec 'neki'. Sorry, gledam film na tv-u a ovdje nabadam ne razmisljajuci puno:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stavljam na krajeve mesavinu arganovog,kokosovog i ricinusovog ulja,ne koristim regeneratore a od sampona nistaa dredjeno koji bude na akciji,nikada Wassh&go i onaj Head&shoulders knees and toes,kneess and toes...

broccoli i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Keratinski sampon I regenerator,moju kosu su bas osvezili. Nema vise suvoce krajeva I letenja dlaka na sve strane.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije neki dan sam gledala neku emisiju na tv-u gdje su zene pravile neki preparat za suvu i.ostecenu kosu. U njega idu pantenol, ad kapi, ricinusovo ulje....koliko sam upamtila...
Jel imate preporuku za neku takvu 'muckalicu' za suvu kosu?
Ili neki dobar sampon i regenerator?

Ja sam davno cula za taj neki:) "domaci" sampon i da je dobar. Ali nisam tacno zapamtila, jer mene mrzi da muckam.... 

Najvise mi odgovaraju Sayos samponi, regenerator bilo koji,vrlo malo po krajevima i to svaki drugi put...

Iskreno, verujem da na kosu vise utice opste zdravlje organizma, balans hormona i vitamina, krvna slika. Barem je kod mene tako. Kad sam u Pms-u, kosa mi je ko slama:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.