Vaša kosa

odgovora

Objavljeno

Devojke imam jedno pitanje, ima li neka od vas iskustvo sa mili valom? Meni je frizerka preporučila krupni mini val, jer mi se brzo masti i slaba mi je kosa pa će sa mini valom izgledati bujnije. Ja se nekako plašim da mi ne sprži kosu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke imam jedno pitanje, ima li neka od vas iskustvo sa mili valom? Meni je frizerka preporučila krupni mini val, jer mi se brzo masti i slaba mi je kosa pa će sa mini valom izgledati bujnije. Ja se nekako plašim da mi ne sprži kosu :unsure:

:( To je nesto sto nikada ne bih uradila , To je trenutno resenje koje ce ti ostetiti kosu i jos ako ti je inace retka ucinice ti je jos redjom , a samo naizgled ce ti biti bolje i to samo trenutno . Mini val se radi kiselinama koje su jako stetne za kosu , postoje sad kao vocne kiseline ali to je samo blazi naziv a isto s..nje :P

kupi ove viklere

2eb-13416-.jpg

i stavi svako vece pred spavanje tri komada , kosu podelis na tri pramena ... imaces isti efekat ali neces ostetiti kosu kao sa mini valom ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( To je nesto sto nikada ne bih uradila , To je trenutno resenje koje ce ti ostetiti kosu i jos ako ti je inace retka ucinice ti je jos redjom , a samo naizgled ce ti biti bolje i to samo trenutno . Mini val se radi kiselinama koje su jako stetne za kosu , postoje sad kao vocne kiseline ali to je samo blazi naziv a isto s..nje :P

kupi ove viklere

2eb-13416-.jpg

i stavi svako vece pred spavanje tri komada , kosu podelis na tri pramena ... imaces isti efekat ali neces ostetiti kosu kao sa mini valom ....

Slazem se,imam ja ove i tako su super...a tek sto je udobno spavati sa njima...milina..ozbiljno,mani se mini vala,lakse ti je da lepo operes kosu,stavis penu,malo prosusis,namotas ovo,i legnes,i ujutru kad ustanes odmotas i eto frizure,a ako ti se ne svidja lako ces je oprati,a mini vala se neces lako resiti,ako ti se ne bude svidjalao,bar ja mislim da neces,ne razumem se. ALi ovi vikleri su zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se,imam ja ove i tako su super...a tek sto je udobno spavati sa njima...milina..ozbiljno,mani se mini vala,lakse ti je da lepo operes kosu,stavis penu,malo prosusis,namotas ovo,i legnes,i ujutru kad ustanes odmotas i eto frizure,a ako ti se ne svidja lako ces je oprati,a mini vala se neces lako resiti,ako ti se ne bude svidjalao,bar ja mislim da neces,ne razumem se. ALi ovi vikleri su zakon.

Ma ne mora ni da je pere svaki put kad ih stavlja , ja ih stavim svako vece i imam bar neku frizuru svako jutro , i to bez pene , bez gela .... A sto se udobnosti tice da , ko da ih i nemas na glavi ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, imaš jednu manu-najlepša si na Balkanu :D

Prelepo ti stoje obe frizure. Ova prva je prava letnja, a druga, ispeglana...uh... Obožavam ravnu kosu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne mora ni da je pere svaki put kad ih stavlja , ja ih stavim svako vece i imam bar neku frizuru svako jutro , i to bez pene , bez gela .... A sto se udobnosti tice da , ko da ih i nemas na glavi ....

Ja koristim krpice - to mi je još mekanije :) Pošto nemam bujne kose ko ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacuvala sam kosu, mada ne znam sta su trese, ja sam imala sivenu u tri dela. Nisam imala pramenove radjene keratinom...tako da ovo sto sam skinula izgleda kao kosa usivena na koncicu od 20-ak cm i tako 3 puta.

I ja sam istu tu nadogradnju imala, samo što je moja bila u 5 delova ;) Odrali su me samo tako, još ja glupača pravo kod Panjkovića otišla t2412.gif

Ove kao šnalice što je Sanja okačila, slične sam kupila kod kineza, ali su dosta slabe i male. Ove su sigurno mnogo bolje i pravo rešenje za nadogradnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne mora ni da je pere svaki put kad ih stavlja , ja ih stavim svako vece i imam bar neku frizuru svako jutro , i to bez pene , bez gela .... A sto se udobnosti tice da , ko da ih i nemas na glavi ....

Ja sam jednom probala da stavim bez icega i nije uspelo,moja se ukovrdza ili istalasa samo sa penom, a da lici na nesto :)

Ja koristim krpice - to mi je još mekanije :) Pošto nemam bujne kose ko ti :)

jao,kad se setim krppica,meni je moja mama to stalno stavljala,obozavala sam ih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( To je nesto sto nikada ne bih uradila , To je trenutno resenje koje ce ti ostetiti kosu i jos ako ti je inace retka ucinice ti je jos redjom , a samo naizgled ce ti biti bolje i to samo trenutno . Mini val se radi kiselinama koje su jako stetne za kosu , postoje sad kao vocne kiseline ali to je samo blazi naziv a isto s..nje :P

kupi ove viklere

Imam ih, i te i deblje :rolleyes: Pa ja uglavnom to koristim, kad prespavam stoji mi frizura dva dana :) Baš zbog te kiseline sam se dvoumila, jer to nikako ne zvuči dobro. Ona tvrdi da neće ništa biti al' ja baš nešto ne verujem u to i evo vi ste mi potvrdile :rolleyes:

Ja koristim krpice - to mi je još mekanije :) Pošto nemam bujne kose ko ti :)

Krpice sam i ja ranije koristila, dok nisam uzela ove viklere. Krpice su udobnije za spavanje ali meni nekako ispadne mnogo ukovrdžano pa ispadnem baš kao ovčica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ovako se osecam najbolje 9m-n12199.jpg i zato se kunem u peglu za kosu :)

Mnogo mi se sviđa tvoja kosa ovde :) Vidi se da je zdrava i negovana, a takva kosa je uvek najlepša :rolleyes: Divno divno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, imaš jednu manu-najlepša si na Balkanu :D

Prelepo ti stoje obe frizure. Ova prva je prava letnja, a druga, ispeglana...uh... Obožavam ravnu kosu!

Mnogo mi se sviđa tvoja kosa ovde :) Vidi se da je zdrava i negovana, a takva kosa je uvek najlepša :rolleyes: Divno divno :)

Jao zene evo ne prestajem da rumenim :rolleyes: Hvala vam ! :*

Ivana da ja sad nesto posebne negujem kosu bas i ne , jedino sto nikada kosu ne istrljavam peskirom posle pranja , nego uvijem i pustim da peskir upije vodu , pola sata , sat ... kako kad , posle ocesljam i pustim da se sama prosusi , fenom malo dovrsim i opeglam , ili na vlaznu stavim one viklere .... a pakovanja i slicno ne pamtim kad sam stavljala :P A mini val , nadam se da ces odustati ..... Stvarno ima puno nacina da dobijes kovrdze , mini val je za kratku frizuru koja se stalno sisa a sa dugom kosom posle jednog mozes da se pozdravis .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Sanja kako si lepa,ali pošto je ovo tema o kosi,izgleda fantastično. I na prvoj slici,ali na drugoj extra,kao za reklamu stvarno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ic-01406.jpg evo je :)

NSanja,gdje si je kupila i koja je cijena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene evo ne prestajem da rumenim :rolleyes: Hvala vam ! :*

Ivana da ja sad nesto posebne negujem kosu bas i ne , jedino sto nikada kosu ne istrljavam peskirom posle pranja , nego uvijem i pustim da peskir upije vodu , pola sata , sat ... kako kad , posle ocesljam i pustim da se sama prosusi , fenom malo dovrsim i opeglam , ili na vlaznu stavim one viklere .... a pakovanja i slicno ne pamtim kad sam stavljala :P A mini val , nadam se da ces odustati ..... Stvarno ima puno nacina da dobijes kovrdze , mini val je za kratku frizuru koja se stalno sisa a sa dugom kosom posle jednog mozes da se pozdravis .....

Odustala sam :) Ma mislim da nije vredno prženja kose, a nešto nisam sklona rizikovanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene dlaka na sve strane, a tek kada je operem i rasčešljam, mm mi kaže da stavljam u kesu da se ne zapuši toalet...elem ne peglam niti ispravljam moju kovrdžavu kosu...volim kada sam čupava...

ovo sam ja uvek govorila.....al nakon drugog porodjaja ode moja kuzdrava kosa.....sad imam ravnu kosu ko da sam je peglom ispravila.....razmisljam da stavim minival,al se bojim da mi ne upropasti kosu......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja,gdje si je kupila i koja je cijena?

U NS-u Ne znam tacno kako se zove radnja , specijalizovana za frizere , u Zmaj Jovinoj ulici u nekom pasazu .... Bem li ga , a kupila sam, je pre dobrih 6-7 godina i bila je tada oko 100e ... Sad je sigurno mnogo jeftinija ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volela bih kada bi mogla da nadjem nekog ko bi mi uradio mini val, ali sa velikim viklerima, ne malim, mislim da bi to super izgledalo ... Volim velike lokne, ali ne znam da li je to moguce ili ne :unsure:

Ovo sam ja poželelea xxx puta, ali ne znam nikoga ko radi. I ja volim velike lokne, i sad ih napravim samo u kućnoj varijanti, a rado bih probala mini (maxi) minival, budem i mirna i zadovoljna sa kosom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene pa mini val je nesto najgore sto mozete da priredite svojoj kosi , pored blajhanja .... Mozda i gore od blajhanja .... Kiselini na kosu sam rekla nikada , nikada .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene pa mini val je nesto najgore sto mozete da priredite svojoj kosi , pored blajhanja .... Mozda i gore od blajhanja .... Kiselini na kosu sam rekla nikada , nikada .....

Ja sam se dosta dugo blajhala i zaista unistila kosu a zbog crvenog pigmenta mi ni jedna farba ne pomaze - jedino blanš. Zato vise nisam plavusa :( a tuga me uhvati kada gledam svoje stare slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se dosta dugo blajhala i zaista unistila kosu a zbog crvenog pigmenta mi ni jedna farba ne pomaze - jedino blanš. Zato vise nisam plavusa :( a tuga me uhvati kada gledam svoje stare slike

I ja sam se blajhala ali sam tad bila mlada i glupava :D Bila sam bela ko koza :D fala lepo nikad vise :D Jedino crvena nikad nisam bila , sve sam boje isprobala , a inace sam zavrsila i kratak 3mesecni kurs za frizera , bas sam volela da experimenisem i mislila sam bih mogla time da se bavim , da budem frizer ... ali posle prvih crnih noktiju od farbe ja sam odustala :D sad sredjujem drugarice , muza , sebe i ipak mi je posluzio necemu taj kurs ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre kada slušam 'farba,blanš,pramenovi....'pomislim dobro je da imate još dlaka na glavi :lol: .......jedno pitanje:zašto frizerke uglavnom imaju najgoru kosu i frizuru :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre kada slušam 'farba,blanš,pramenovi....'pomislim dobro je da imate još dlaka na glavi :lol: .......jedno pitanje:zašto frizerke uglavnom imaju najgoru kosu i frizuru :unsure:

xixixixi , to je stvarno tako , a to je zato sto ih smori ceo dan sredjivanje tudje kose pa im njihova postane manje vazna .... Mada je meni uvek bilo da kozmeticarki dobro osmekam njeno lice koje bi trebalo bii pokazatelj strucnosti , kao i frizerki njenu kosu , to se vise ne postuje a nekad je to bilo glavno merilo ... Sad se setih gospodje Bozen i njene reklame za mrsavljenje a ona ko morz na onom skuteru :D Sram je bilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xixixixi , to je stvarno tako , a to je zato sto ih smori ceo dan sredjivanje tudje kose pa im njihova postane manje vazna .... Mada je meni uvek bilo da kozmeticarki dobro osmekam njeno lice koje bi trebalo bii pokazatelj strucnosti , kao i frizerki njenu kosu , to se vise ne postuje a nekad je to bilo glavno merilo ... Sad se setih gospodje Bozen i njene reklame za mrsavljenje a ona ko morz na onom skuteru :D Sram je bilo :D

Jaoooo a tek ona Božen...e ono je već kriminal :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se vratim na temu....meni ako kosa nije čista NIKADA 'se ne sređujem'....u smislu odevne kombinacije 'uz štiklu'......kosa na prvom mestu...pa noikti...pa garderoba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se vratim na temu....meni ako kosa nije čista NIKADA 'se ne sređujem'....u smislu odevne kombinacije 'uz štiklu'......kosa na prvom mestu...pa noikti...pa garderoba ;)

isto , jednom sam rekla , ako mi kosa nije cisa osecam se kao da sam krenula da bacim smece do konetejnera :D A nokte sam imala namazane i za porodjaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.