Vaša kosa

odgovora

Objavljeno

Ja je zato perem svakih 7 dana. Nekad bude i 10. Posto nemam kosu na glavi, vec ovcije runo, a jos sam i procitala u nekom casopisu da suvu kosu ne treba cesto prati, jer se isusuje, i mogu vam reci da djeluje, jer sam ja tako svoju bila povratila iz mrtvih, ali je bilo tesko i smrdljivo. <_<:mellow:

:lol: :lol: Da, to je tačno, ja isto perem jednom nedeljno, upravo iz tog razloga, jes' da me nekad malo svrbucka i smrducka al' šta da radim, tak'a mi kosa. Sa suvu kosu je isto dobro kad se opere, da se drži onako poluisfrotirana pod peškirom jedno 30-45 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nezavisno od toga da li treba da dobijem ili ne - svaki drugi dan perem kosu i to me uzasno nervira! Masti se uzasno! Zato sam se danas osisala (bob) pa ce mi bar biti lakse da je odrzavam. Isprobala sam sve i svasta i ne vredi, jednostavno je takva. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

87_en.gif

Odlična boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ofarbam u tu tvoju boju,Filipa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ofarbam u tu tvoju boju,Filipa?

Pa ne znam...čini mi se da je tvoja kosa tamna, jel? Ne znam kako bi primila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ofarbam u tu tvoju boju,Filipa?

:huh: Tigi, jesi ti to rešila iz crne u plavu da predješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam...čini mi se da je tvoja kosa tamna, jel? Ne znam kako bi primila...

Ja sam prirodno svijetlo smedja,tako da ne bi bilo problema,a vec se ne farbam par mjeseci,izrastak svijetao,a krajevi crni-katastrofa!

:huh: Tigi, jesi ti to rešila iz crne u plavu da predješ?

Ne bas u plavu,vidjecu,muz me nagovara vec danima da odlucim sta cu jer mi je boja blagi uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda Tigrice...šišanje i farbanje...u svakom slučaju preporučujem ovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja sam se ovom farbom ofarbala, pre nego sam stavljala pramenove, super je!

Tigi, onda kao što kaže Filipa, šišanje pa farbanje.... iz prvog neće uspeti ova boja, ali posle par farbanja stići ćeš do ove nijanse. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda Tigrice...šišanje i farbanje...u svakom slučaju preporučujem ovu.

Idi begaj,kad nabacim novi friz necete me prepoznati! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam jako masnu kosu,koristila sam swe moguce sampone koje reklamiraju i kosa mi je od njih bila jos masnija,onda sam kupila sampon palmolive hydra balance 2 u 1 sa breskwom i taj mi je najbolji a uz to i dosta jeftin,oko 200 din.godinu dana sam se farbala u swetlo plawo (inace prirodna boja mi je pepeljasto smedja),al mi kosa uopste nije rasla,msm imala sam izrastak al mi je kosa uwek na istoj duzini,a siske rastu ko blesawe i moram ih najmanje jednom nedeljno skratiti...a za perut preporucujem da uzmete u apoteci sampon MYCOSEB(ketokonazol),jednom sam njime oprala i od tad ni trunke peruti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pola kosa otpalo. Kosu sam potpuno unistila skupim farbama i samponima i rekla sam dosta vise.

Poslednji put sam kupila farbu Apivitu koje nema PPD (najopasniji u farbi) i Apivita sampon i balzam. sve na prirodnoj bazi i dovidjenja. Boja ispala super a kosa se polako oporavlja.

Zapravo sve sto sam njihovo kupila sam i vise nego prezadovoljna, i to je jedina marka koju cu od sada koristiti.

Ovo sad koristim

http://www.apivita.com/hair/hair-colorants...ight-blond.html

(ovo je i njihov sajt)

10-10-08-049.jpgSampon

10-10-09-024_1.jpg Balzam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još samo da vidim jel ima i u Srbiji da se prodaje. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zadovoljna svojom kosom, jedino mi ponekad smeta sto me pomalo kovrdzava, pa moram stalno na feniranje. Farbam se u plavo vec 8 god, farbu ne menjam zadnje 3-4 godine i prezadovoljna sam jer mi je kosa uvek skoro bela( sem sada kada sam trudna, pa izbegavam po 2-3 meseca da se farbam). Sisam se 1-2 puta godisnje, ne radte mi brzo kosa, niti se ostecuje jer farbam samo izrasak, celu kosu 1-2 puta godisnje. Kosa mi se ne masti, po nedelju dana ne moram da je perem, a pre 2 meseca sam stavila nadogradnju do struka i jako sam zadovoljna, jer uvek idem kod frizera, nemam strpljena za feniranje tolike kose. Planiram malo da je skratim uskoro, ipak jeste lepo za videti, ali dosadi stalno nositi pustenu kosu, pogotovu noci buditi mm sto puta da mi ustane sa kose ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,koje peglaju kosu,jel koristite nesto za zastitu od toplote? Ja bih da kupim,ai ne znam koji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam vec spomenula da imam problem sa masnom kosom. Juce sam bila u salonu, izlazim iz crne boje posle 8god, malo da promenim. Frizerka mi je radila mnogo pramenova blansom, naravno i kosa mi je vec danas masna kao burek :(

Hvala Bogu, nije mi ostecena kosa, ali zato se nije ni isusila od farbe...

Sada sam malo sarena, nije strasno, ali znam da tako mora, vec sam jednom prosla kroz sve to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,koje peglaju kosu,jel koristite nesto za zastitu od toplote? Ja bih da kupim,ai ne znam koji.

Ne koristim, pa ne bih znala šta da ti preporučim........

ja sam vec spomenula da imam problem sa masnom kosom. Juce sam bila u salonu, izlazim iz crne boje posle 8god, malo da promenim. Frizerka mi je radila mnogo pramenova blansom, naravno i kosa mi je vec danas masna kao burek :(

Hvala Bogu, nije mi ostecena kosa, ali zato se nije ni isusila od farbe...

Sada sam malo sarena, nije strasno, ali znam da tako mora, vec sam jednom prosla kroz sve to...

Jao ta msana kosa - planiram da se ošišam na krako :D tj. što kraće... Ajd i to da probam da vidim hoće li biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene sve puno mojih dlaka, pojma nemam sta da radi s njom... Da mi je neka farba tipa ove sto Secer koristi, al to nema kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

87_en.gif

Odlična boja.

I meni je bila super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,Puslice i kod mene gde god se okrenes moje dlake,i ja mislim da je to samo sad zbog zime,promene vrmenea,jer leti nema toliko kose po kuci. A tek kad je operem koliko kose ima u kadi i kad je susim po celom kupatilu-cudim se kako nisam celava.. jedva cekam prolece.

Zar niko ne pegla kosu i ne koristi zastitu? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,koje peglaju kosu,jel koristite nesto za zastitu od toplote? Ja bih da kupim,ai ne znam koji.

Ja kosu peglam godinama , mozda i deset godina vec , nije mi se ostetila uopste , mislim da puno zavisi i od pegle , u pocetku sam imala neku bezveze peglu i em je lose peglala em mi je stetila kosu onda sam kupila profesionalnu i super mi je . Ne znam dali peglas kod frizera ili sama ali bitno je za peglanje da ti kosa bude suva kao barut kad peglas , brze se ispegla i efekat je bolji ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kosu peglam godinama , mozda i deset godina vec , nije mi se ostetila uopste , mislim da puno zavisi i od pegle , u pocetku sam imala neku bezveze peglu i em je lose peglala em mi je stetila kosu onda sam kupila profesionalnu i super mi je . Ne znam dali peglas kod frizera ili sama ali bitno je za peglanje da ti kosa bude suva kao barut kad peglas , brze se ispegla i efekat je bolji ...

Koju peglu koristis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koju peglu koristis?

Pokusala sam da nadjem sliku na netu ali nema ... Eurostill profesional pise na njoj :)http://www.eurostil.com/ ovaj sajt (proizvodjac)ali nisam nasla sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ic-01406.jpg evo je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,Puslice i kod mene gde god se okrenes moje dlake,i ja mislim da je to samo sad zbog zime,promene vrmenea,jer leti nema toliko kose po kuci. A tek kad je operem koliko kose ima u kadi i kad je susim po celom kupatilu-cudim se kako nisam celava.. jedva cekam prolece.

Zar niko ne pegla kosu i ne koristi zastitu? :(

ja je ne peglam peglom, nego mi je frizerka izvuce cetkom i pre neki mesec sam kupila nivea straight balm u maloj rozoj bocici, koristi se za lakse ispravljanje kose, nanosi se na vlaznu kosu i ne ispire se, frizerka kaze da je super i da mi mnogo lakse izravna kosu....... e sad ne znam da li stiti od toplote ali svakako manje se koristi cetka i fen. a i lepo mirise i ne masti kosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.