Vaša kosa

odgovora

Objavljeno

Moja kosa je jako masna, kao i koza i moram da je perem svaki dan. Mozda bi pomoglo da se farbam, ali ja ne zelim to da radim. Isprobala sam razne sampone, ali isto mi dodje kad moram svaki dan da perem. Lepo isfeniram i uvek je lepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Lepa i negovana kosa je san svake dame." frizure-2010-zdrava-kosa.jpg

8 saveta za negu kose

BLAGI ŠAMPONI

Nečista kosa izaziva zatvaranje folikula dlake i tako usporava njen rast. Perite kosu često, ali blagim šamponima. Važno je da posle pranja pravilno frotirate kosu. Nemojte je gužvati i jako trljati peškirom. Time ćete oštetiti spoljni omotač dlake, sasušićete ga, pa će kosa leteti i izgledati neuredno.

PAŽLJIVO SUŠENJE

Kosu treba sušiti deo po deo. Veliki pramen kose stavite u peškir i pritisnite obe strane da upije što više vode. Ako imate suvu i lomljivu kosu, upotrebljavajte šampone i regeneratore sa vitaminima. Isušivanje kose možete da sprečite tako što ćete izbegavati upotrebu figara, pegle za ispravljanje kose i drugih aparata koji emituju toplotu. Kada koristite ove aparate, prethodno nanesite preparat koji štiti kosu od toplote.

KOVRDŽE

Ukoliko imate kovrdžavu kosu, koristite serum namenjen kovrdžavoj kosi koji sprečava isušivanje, mršenje i pucanje. Ako vam je kosa naelektrisana, nemojte nositi kape i šalove od sintetike. Sintetička vlakna, naime, stvaraju veliko naelektrisanje između pramenova. Koristite isključivo četku od prirodne dlake. Takođe je važan pravilan izbor preparata. Kosu perite šamponima namenjenim naelektrisanoj kosi i ona će biti svilenkasta.

DUGA KOSA

Dugačku kosu treba da tretirate kao oštećenu čak i kad je zdrava. Koristite blage, hidratantne šampone, stavljajte regenerator koji se ne ispira i jednom nedeljno pakovanje.

IZBEGAVAJTE REP

Nemojte prečesto vezivati kosu u rep jer će više pucati. Izbegavajte i šnalice, štipaljke i ostali asesoar jer oni oštećuju vlas.

LIČNI PRIBOR

Redovno čistite i perite češljeve i četke i ne delite pribor ni sa kim. Radite to bar dvaput nedeljno kako biste uklonili naslage masnoće i nečistoće. Redovno provetravajte prostorije kako biste stimulisali folikule kose.

ULJE OD JOJOBE

Ukoliko imate tanku, osetljivu kosu, koristite proizvode za masažu vlasišta od kojih će vam kosa izgledati sjajno i biće zdravija. Jednom nedeljno nežno masirajte glavu uljem od jojobe.

VEŽBE ZA RAST

Postoje vežbe kojima možete ojačati kosu. One pospešuju dotok krvi u srce, a njegov ubrzani rad čini da više krvi dospe u folikul dlake. Lezite tako da vam glava visi nadole i ostanite desetak minuta u tom položaju. Tako ćete poboljšati dotok krvi i ubrzati rast kose.

Preuzeto sa http://zena.blic.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promenila sam dosta proizvoda,ali se uvek vratim maslinovom ulju za kosu i krajeve i AD uljanim kapima za koren. Nanosim ih 2-3 puta mesecno, nakon pranja trenutno koristim Elseve full repair balsam i sprej za zastitu farbane kose bez silikona kompanije I am iz CH.

Kosa mi je talasasta, svaki pramen ide gde pozeli, te koristim Remingtonovu presu SLEEK END CURL, u Nemackoj kosta 45e,dok je u Srbiji 70e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Domaće pakovanje - majonez.

Odavno nisam pakovala kosu (non stop mi je vezana), ali sam ranije koristila samo majonez... probala svašta, pa ništa nije tako dobro "hranilo" moju kosu ko majonez :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Avonov serum za suve krajeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djevojke,treba mi prijedlog za kratku frizuru za okruglo lice...kosa mi je katastrofa,masna,bez volumena,uzas,prestala sam da se farbam...muka mi je vise od moje kose... :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djevojke,treba mi prijedlog za kratku frizuru za okruglo lice...kosa mi je katastrofa,masna,bez volumena,uzas,prestala sam da se farbam...muka mi je vise od moje kose... :(:(:(

ako ti je lice okruglo od kracih varijanti gledaj da ti pramenovi padaju na lice tako da ga izduzuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djevojke,treba mi prijedlog za kratku frizuru za okruglo lice...kosa mi je katastrofa,masna,bez volumena,uzas,prestala sam da se farbam...muka mi je vise od moje kose... :( :( :(

Idealne frizure za okruglo lice

Slojevite frizure sa maksimalnim volumenom na vrhu i minimalnim sa strane. Ovakve frizure stvoriće iluziju užeg lica i sjajan su način da ih produžite, naročito ona "kraća" lica.

Duge talasaste frizure ili srednje frizure dužine ispod brade, koje idu tik uz obraze. Obratiti pažnju na deo frizure oko jagodica i obraza, jer je to mesto idealno za stvaranje privida uskosti.

Probajte i stepenasti bob, odnosno kosi paž, koji se od pozadi spušta uz lice do ispod brade.

Šiške: Najbolje su varijante frizura bez šiški, ali recimo duge šiške koje možete skloniti u stranu su odličan izbor, jer će produžiti vaše lice. Kraće šiške takođe dolaze u obzir, ali samo kod kratkih frizura i samo podignute (kao na primeru dole).

Mali trik prilikom farbanja: Probajte sa tamnijim tonovima sa strane i svetlijim pramenovima na vrhu. Stvorićete privid veće dužine lica.

Pogrešne frizure za okruglo lice

Frizure koje dodaju volumen sa strane, kao recimo bob dužine do brade ili srednje frizure sa delovima izbočenim od lica (kao na primeru dole). Takve frizure čine da lice izgleda šire i zato ih treba po svaku cenu izbegavati. To se pogotovo odnosi na kraće frizure.

Frizure dužine do brade sa izraženom okruglastom linijom koja dodaje širinu i pojačava zaobljenost lica.

Frizure koje su punije u predelu ušiju, jer je lice najšire upravo u predelu obraza i ušiju i izgledaće šire nego što jeste.

Kratkim i ravnim šiškama ne prilazite, one će samo još više proširiti i naglasiti okruglost lica.

Trebalo bi izbegavati i ekstremno duge i ekstremno kratke frizure.

Frizure gde je kosa na bilo koji način sklonjena sa lica prema na nazad. Drugim rečima, ograničite vezanje u rep samo kod kuće.

Frizure sa jednakom dužinom kose. Slojevito šišanje je mnogo bolja opcija i za kratke i za duge frizure.

Primer dobre kratke frizure

Ova frizura dodaje visinu i čini da lice izgleda duže nego što ustvari jeste. Ljudi sa okruglim licem treba da dodaju visinu, a ne širinu, što ova frizura upravo i čini.

Ovo je pravi primer idealne kratke frizure za okruglo lice.

frizure-za-okruglo-lice-k1.jpg

Primer loše kratke frizure

Nije teško primetiti kako ova frizura čini lice još širim i okruglijim. Šiške skraćuju lice, dok izbočeni delovi sa strane dodatno proširuju lice.

Ovo je odličan primer kratke frizure koju treba izbegavati.

frizure-za-okruglo-lice-k2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica(koja je inace frizerka) predlaze mi ovu...

najbolja-frizura.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica(koja je inace frizerka) predlaze mi ovu...

najbolja-frizura.jpg

Tigi, mislim da bi ti ovako nešto dobro stajalo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, mislim da bi ti ovako nešto dobro stajalo! ;)

Vidjecemo,samo da ugrabim slobodnog vremena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi frizura je supe. Ja sam bila tako osisana, sad sam opet u fazonu pustanja. I dalje mi se jako svidja taj fazon, ali je moras redovno odrazavti, podsisavati se, jako brzo izgubi formu ako je ne odrzavas i onda to nije to. Slazem se sa Milicom, tesko je pokupiti ako si navikla na skupljenu ali traka resava stvar. Odlicna je za odrzavanje, casom imas frizuru, ma super stvar. Ja sam se preporodila posle bas, bas duge kose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kosa pocela dosta da opada, mislim tako mi je svake jeseni, ali uzasno je tanka i pocinje vise da me nervira sve u vezi kose.Preporucite nesto prirodno za tanku kosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi sisaj se preproodices se....moja je bila do struka ako ne i duza, osisala sam se na duzi paz, vec je malo porasla...ali tako lako je operem i sredim.. kupila sam novu peglu i ocas posla je solidna frizurica...super mi je ta frizura V.B. ali to se ne moze pokupiti kad radis po kuci jedino traka ili tako nesto, dobro tvoj sinic je vec veliki meni je bilo zbog bebe bitno da se moze zavezati...

Koju peglu si kupila,koja marka?

Tigi frizura je supe. Ja sam bila tako osisana, sad sam opet u fazonu pustanja. I dalje mi se jako svidja taj fazon, ali je moras redovno odrazavti, podsisavati se, jako brzo izgubi formu ako je ne odrzavas i onda to nije to. Slazem se sa Milicom, tesko je pokupiti ako si navikla na skupljenu ali traka resava stvar. Odlicna je za odrzavanje, casom imas frizuru, ma super stvar. Ja sam se preporodila posle bas, bas duge kose.

Brine me sto je meni tanka kosa,ali ni Viktorija nema neku bujnu kosu,pa joj dobro stoji! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kosa pocela dosta da opada, mislim tako mi je svake jeseni, ali uzasno je tanka i pocinje vise da me nervira sve u vezi kose.Preporucite nesto prirodno za tanku kosu.

Maska za volumen kose

Pripremite sami masku kojom ćete

kosi podariti volumen.

Potrebno:

2 velike kašike šećernog sirupa

2 velike kašike želatine

1 velika kašike prokuvanog mleka

1 velika kašika odstajalog piva

Uzmite manju posudu i izmešajte sve sastojke. Nanesite smesu duž kose uz pomoć četke ili češlja. Pokrijte kosu gumenom kapom za tuširanje ili najlon kesom. Ostavite da deluje 30 minuta, potom isperite toplom vodom. Na kraju kosu operite šamponom

ili ovo

Tanka kosa je mana koja se može rešiti odgovarajućom frizurom, ali isto tako i prikladnom negom.

Preporučuju se ph neutralni šamponi na bazi badema i pšenice, ali treba izbjegavati šampone koji imaju regenerator, jer oni dodatno omekšavaju kosu.

Potrebno:

1 velikakašika ovsenih pahuljica

1 velika kašika ricinusovog ili bademovog ulja

1 velika kašika mleka

Nekoliko kapljica tečnog vitamina D i A

Pomešajte sastojke i nanesite duž

čitave kose. Ostavite da deluje oko četiri sata. Isperite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rowenta imam jednu siru od pre, ovu sam sad uzela.. predobra slobodno smem da preporucim :)

12712.jpg

Hvala,draga!E sad je pitanje da li cu je ja naci kod nas? Cijena?;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recite mi da li se i vama kosa brzo masni kad treba da dobijete?

Ja mislim da bi mogla da je perem dva puta na dan... Još tanka pa se za čas "zamasni"... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recite mi da li se i vama kosa brzo masni kad treba da dobijete?

Ja mislim da bi mogla da je perem dva puta na dan... Još tanka pa se za čas "zamasni"... :angry:

Ivancice,ja bih mogla svaki dan kosu da perem...ali mislim da cu sva ogledala poskidati u stanu da se ne gledam,jer mi je kosa katastrofa!

t3622.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice,ja bih mogla svaki dan kosu da perem...ali mislim da cu sva ogledala poskidati u stanu da se ne gledam,jer mi je kosa katastrofa!

t3622.gif

:) Takođe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Takođe...

Ti nemo zekiš, :D videla sam sliku sa svadbe - kosa ti je super, a i inače nemaš slabu kosu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti nemo zekiš, :D videla sam sliku sa svadbe - kosa ti je super, a i inače nemaš slabu kosu ;)

Pa nemam...ali se masti...nakon jednog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se kosa ne bi umastila ni kad je ne bih oprala mesec dana, dosta je suva pa zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se kosa ne bi umastila ni kad je ne bih oprala mesec dana, dosta je suva pa zbog toga.

Meni ni posle dva meseca! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ni posle dva meseca! :lol:

:lol: Ti i ja smo baš ekonomične žene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se kosa ne bi umastila ni kad je ne bih oprala mesec dana, dosta je suva pa zbog toga.

Ja je zato perem svakih 7 dana. Nekad bude i 10. Posto nemam kosu na glavi, vec ovcije runo, a jos sam i procitala u nekom casopisu da suvu kosu ne treba cesto prati, jer se isusuje, i mogu vam reci da djeluje, jer sam ja tako svoju bila povratila iz mrtvih, ali je bilo tesko i smrdljivo. <_<:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.