Grudi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

pozdrav svima. imam 32 godine i trudna sam po prvi put. :rolleyes:

trenutno sam sam u 28 nedjelji. prije 3 dana dok sam se tusirala u ogledalu sam primijetila crvenu fleku iznad bradavice na desnoj dojci. kad sam opipala to mjesto, osjetila sam otvrdnuce tkiva ispod koze. doktor mi je rekao da je to upala. otvrdnuce se vrlo brzo procelo prosirivati prema gornjem dijelu dojke.

malo mi je cudno da se mpala dojke desava tako rano. da li je neka od vas imala slican problem? pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su citave dojke bile upaljene u prvom trimestru, pa je proslo.

I ja saam sad u 28. nedelji i ne znam da li je to normalno, ali u svakom slucaju cesto masitaj nekom kremicom, mozda su mlecne zlezde pocele raditi pa je doslo do nekog zacepljenja. To bi se trebalo javiti kasnije, ali nista nije po propisima.

I ja imam katkad cvorove, bolne, ali se ne crvene. Tebi se verovatno upalila zlezda, zato kazem nezno masiraj i stavljaj hladne obloge (mozes i kamilicu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna mi biti goruca vrelina "iza" bradavica i alveola, ali prodje.

Javi kako se razvija stanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bolje je sad, upala se povukla, jos malkice osjecam otvdlinu, ali svaki dan je sve manja. stavljala sam obloge od rakije i list svjezeg kupusa. to pomaze rekle su mi babice na kursu za trudnice, a i mama mi je potvrdila :)

je li nekome krenuo kolostrum u ovom periodu?

pozdrav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, zaboravih na list kupusa...

Meni je pre nedelju dve kliznula jedna kap iz leve dojke, providno a na dodir kremasto kao mleko...to je to... moje prvo iskustvo sa kolostrumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ja sam 16sedmica trudnoce i ima 15 dana od kada sam primijetila ispod pazuha neku grudvicu, koja zna kad kad i da zaboli. intersuje me da li neko od vas ima slicno iskustvo ili je cuo nesto o ovome. kada podjem na pregled zaboravim da pitam ljekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ja sam 16sedmica trudnoce i ima 15 dana od kada sam primijetila ispod pazuha neku grudvicu, koja zna kad kad i da zaboli. intersuje me da li neko od vas ima slicno iskustvo ili je cuo nesto o ovome. kada podjem na pregled zaboravim da pitam ljekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to ti je vjerovatno upala dojke, ali obavezno se konsulutj sa ginekologom. meni je pomogao list kupusa, i otvrdline se potpuno prosle za sada, ali kolostrum jos nisam dobila. trenutno sam u 31 nedjelji.

pozz, ivana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 19. nedelji trudnoci, i veceras sam osjetila neku zlezdu ispod pazuha ali blizee dojci i koja je prilicno bolna na dodir. U cetvrtak idem na kontrolu, ne znam kako cu izdrzati do tada. Zanima me da li je neko od vas imao nesto slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos,

ja sam nova na forumu i unapred se izvinjavam za eventualne greske!!!

:unsure:

Potreban mi je savet iskusnijih i zena koje imaju isti problem!!

Imam uvucene bradavice, pa me interesuje da li ce mi to stvarati problem kod dojenja i da li postoji neka alternativa????

Hvala svima unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i dobrodosla u bebac porodicu! :)

Nisam imala takav problem ali kako mi je mleko nadoslo posle porodjaja bradavice su mi bukvalno nestale.Meni su pomogle silikonske bradavice,koristila sam ih mesecdana od prilike.Ali mislim da je najbolje da pitas ginekologa ili nekog ko ce ti dati strucan savet...

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala taj problem, pa mi je ginekolog obajsnio kako da ih izvlacim u trudnoci blagim stiskanjem prstima. Ovo ne treba da rade one trudnice koje imaju rizik od kontrakcija!

Medjutim, meni to nije pomoglo. U porodilistu su mi odmah dali vestacke bradavice, pa sam posle koristila, Boga mi, 6 meseci. Nije to nikakva drama osim sto moras da vodis racuna o higijeni tih bradavica, sto je prosto.

Ako vec imas frku, najbolje je da kupis i poneses u porodiliste. Nisu sve zene imale srece kao ja da im u porodilistu pokazu, a kamo li ponude vestacke pradavice.

Kad se budes porodila, a budu ti i dalje uvucene, pumpicom za imuzavanje ces isto uspeti i da ih izvuces. Moja nevolja je bila sto su mi se bradavice uvlacile cim ih bebac lizne. Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad cu da ti dam , nadam se , koristan savet...

sve je stvar izbora ali ako jos nisi kupovala flasice i sl , najbolje da kupis Aventov pocetni set , sadrzi sve sto je potrebno , sterilizator za mikrotalasnu , nekoliko flasica , pumpicu...sve to ce ti trebati a jeftinije je da imas sve odmah. i ako u njemu nema , kupis njihove silikonske bradavice.. da to imas spremno i u porodiliste krenes sa pumpicom i silikonskim bradavicama... par nedelja pre termina , pocni bradavice da mazes lanolinom , npr Baby love , da omeksaju i sprecis nastajanje ragada.. ako ti je prva trudnoca idealan je odlazak u skolu za trudnice..

ja nisma odmah kupila ni pumpicu ni silikonske bradavice.. pa kad mi je cetvrti dan krenulo mleko , zovi muza on u apoteku po pumpici.. pa beba bi da sisa , mi sest dana bili u bolnici , zvala sam ga u 21h kad mi je sestrarekla da mi donese silikonske bradavice..

i otprilike to je to !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li treba vec u trudnoci da se pocne sa korišćenjem nekih krama/masti/ulja/melema za negu bradavica i njihovu pripremu za dojenje?astitu

Ne mislim na problem uvucenih bradavica, nego bas na zaštitu od stvaranja ragada, perutanja i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa lanolinom otišla u porodilište i od prvog dana njime mazala bradavice, nisam imala nikakvih problema sa grudima, osim onih početnih dok nisam uspostavila laktaciju. Ali nije loše od osmog meseca koristiti lanolin kremu i njom mazati samo bradavice, kako ne bi pucale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li treba vec u trudnoci da se pocne sa korišćenjem nekih krama/masti/ulja/melema za negu bradavica i njihovu pripremu za dojenje?astitu

Ne mislim na problem uvucenih bradavica, nego bas na zaštitu od stvaranja ragada, perutanja i slicno...

Mogu se koristiti i AD uljane kapi. Par kapi namazes svaki put posle kupanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala pticice, hvala Ana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li treba vec u trudnoci da se pocne sa korišćenjem nekih krama/masti/ulja/melema za negu bradavica i njihovu pripremu za dojenje?astitu

Ne mislim na problem uvucenih bradavica, nego bas na zaštitu od stvaranja ragada, perutanja i slicno...

Kad već spomenu uvučene bradavice, kako se rešava taj problem? Osim pumpica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vec je neko spomenu, treba ih izvlaciti sa tukom...ali kako ne znam.

Inace i ja sam koristila silikonsle bradavice i zaista su spas....

Koje ste vi koristila?

Ja sam aventove....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad već spomenu uvučene bradavice, kako se rešava taj problem? Osim pumpica?

nemam iskustvo sa time, ali pojedine mame ce moci da kazu po koju rec na tu temu. Bradavice se izvlace rukom, ali kako, koliko cesto, koliko dugo - to ne znam.

Najbolje sa nekom med. sestrom u savetovalistu za trudnice da se konsultujes. Mozda sa svojim ginekologom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubamaro, najbolje ce ti ginekolog proceniti da li su ti puno uvucene bradavice i da li imas potrebe da ih pre porodjaja "izvlacis". Ukoliko i bude bilo potrebe takodje ce ti on najbolje reci kada je pravo vreme za to i kako to da radis. To su blage masaze i nikako se ne rade u 9 mesecu (mozda tek oko 6/7 meseca) ali opet najbolje da se posavetujes sa ginekologom kada za to dodje vreme.

Jer je i meni moj ginekolog rekao da imam odlicne bradavice (a ja mislila uvucene) i da ce se one same izvuci par dana posle porodjaja i stvarno je tako i bilo. Tako da ja nisam u opste izvlacila (mozda samo tri / cetiri puta) i mazala ad kapima (ali nesto bas kratko)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam iskustvo sa time, ali pojedine mame ce moci da kazu po koju rec na tu temu. Bradavice se izvlace rukom, ali kako, koliko cesto, koliko dugo - to ne znam.

Najbolje sa nekom med. sestrom u savetovalistu za trudnice da se konsultujes. Mozda sa svojim ginekologom?

Hvala na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubamaro, najbolje ce ti ginekolog proceniti da li su ti puno uvucene bradavice i da li imas potrebe da ih pre porodjaja "izvlacis". Ukoliko i bude bilo potrebe takodje ce ti on najbolje reci kada je pravo vreme za to i kako to da radis. To su blage masaze i nikako se ne rade u 9 mesecu (mozda tek oko 6/7 meseca) ali opet najbolje da se posavetujes sa ginekologom kada za to dodje vreme.

Jer je i meni moj ginekolog rekao da imam odlicne bradavice (a ja mislila uvucene) i da ce se one same izvuci par dana posle porodjaja i stvarno je tako i bilo. Tako da ja nisam u opste izvlacila (mozda samo tri / cetiri puta) i mazala ad kapima (ali nesto bas kratko)

Ja bih rekla da je meni jedna malo uučena :). Hvala na odgovoru! Daj Bože da ude kao i sa tobom. U stvari neka ja prvo zatrudnim pa će sve biti lako ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam u sedmom mesecu trudnoce. Svaki dan mazem i stomak i grudi po 3 puta dnevno,ali nista ne vredi :(

Grudi mi izgledaju kao auto-karta, sto od vena koje su postale vidljive sto od strija (jos uvek su crvene):( Ocajna sam zbog toga,al sta sad.... Inace imam veliki problem sa grudnjacima jer mi je 95 sa korpom D mali!

Koje biste grudnjake vise preporucili u trudnoci? Sa korpama i zicom,ili "obicne" pamucne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, ne sme da steze, ali mora da drzi. Bas nezgodna kombinacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.