Grudi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Trenutno sam u sedmom mesecu trudnoce. Svaki dan mazem i stomak i grudi po 3 puta dnevno,ali nista ne vredi :(

Grudi mi izgledaju kao auto-karta, sto od vena koje su postale vidljive sto od strija (jos uvek su crvene):( Ocajna sam zbog toga,al sta sad.... Inace imam veliki problem sa grudnjacima jer mi je 95 sa korpom D mali!

Koje biste grudnjake vise preporucili u trudnoci? Sa korpama i zicom,ili "obicne" pamucne?

Ja sam kristila obicne pamucne, oni su mi bili naj udobniji, i to oni za dojilje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam u sedmom mesecu trudnoce. Svaki dan mazem i stomak i grudi po 3 puta dnevno,ali nista ne vredi :(

Grudi mi izgledaju kao auto-karta, sto od vena koje su postale vidljive sto od strija (jos uvek su crvene) :( Ocajna sam zbog toga,al sta sad.... Inace imam veliki problem sa grudnjacima jer mi je 95 sa korpom D mali!

Koje biste grudnjake vise preporucili u trudnoci? Sa korpama i zicom,ili "obicne" pamucne?

Ja sam koristila iskljucivo one sportske za fitnes, pamucne. Njih imas bas velikih, izgledaju kao majica, ali jako dobro drze. Kupovala sam ih u Lisci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje biste grudnjake vise preporucili u trudnoci? Sa korpama i zicom,ili "obicne" pamucne?

Ja sam koristila one pamucne za dojenje kao i one sportske. Sa korpama nije bilo sanse, jer su mi grudi bile toliko velike i sve me je stezalo da su mi samo ti obicni pamucni brusevi odgovarali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja koristim sportske! Sa korpama nikako!A tako su nabujale da je to strašno! Mene nerviraju! Jedino je moj muž oduševljen, he he.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, i moj muz je u shali prokomentarisao par puta : "Kad sam te zenio nisam znao da ces se pretvoriti u Pamelu" :)

Mada prvih meseci nije smeo ni da pomisli da ih takne,izuzetno su bile osetljive. :lol:

Ima u jednoj prodavnicici snizenje Liscinih grudnjaka,tih pamucnih "sportskih". Sada su 1.500 dinara (inace su svuda preko 2.000 gde god sam gledala) pa cu ovih dana sebe da castim.

Inace,vec sam 2 puta od kada sam trudna morala da kupujem grudnjake. Jednom u trecem mesecu,jednom krajem petog jer su mi oni kupljeni u trecem postali mali,i evo sad opet... Bankrotiracu zbog grudi! Nije jeftino biti Pamela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem sa grudima, mene moje bas bole, a porasle su za 3 broja, ja sam nosila 70C, sad nosim 80C i mali mi je, ali 85 mogu u dva kruga oko ledja :)

Bradavice su mi jako osetljive od prvih ndelja trudnoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pokusaj sa onim kao top grudnjak koji nije bas grudnjak, ali ima duplo podebljanje napred i ti si uglavnom kuci kao i ja...ja nemam problema nikavih sa grudima, a i ne nosim ga skoro nikako :)

Hvala ti, takve i nosim :)

Druge ne smem ni da pogledam :(

A cesto ih i ne nosim uopste ionako samo lezim u krevetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko god da su sad velike, od dojenja se smanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas imala problema sa dojkama i PRE trudnoće, čvorići, ciste i slično?

Ja od 2003. imam fibroadenom u desnoj dojci pa me zanima kako na te stvari utiče trudnoća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u desetoj nedelji trudnoce i po savetu ginekologa sam otisla na onkoloski i ultrazvuk pregled dojki i ako nisam opipala nista i pronasla mi je cistu velicine 12mm. Kaže da je to jako malo i da se to samo prati i da necu imati problema u trudnoci ni sa dojenjem.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam uvucene bradavice, ali sam cula da smeju da se izvlace samo par nedelja pre porodjaja...Da li je to istina??... i ako nije kada da pocnem da ih izvlacim??

Inace grudi mazem pavlovicevom kremom, i zvog strija i da se ne isuse i pucaju.. Drugarica mi je je imala problem sa isusenim bradavicama i oko njih..Pogotovo su je bolelel za vreme dojenja pa je i prestala da tako hranio bebu

Meni su grudi porasle 2 broja, jos uvek nema strijica, nadam se da se nece ni pojaviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim i ovde se pominju AD kapi za mazanje bradavica. Drugarica mi je rekla da je ona vec od 4-5 meseca pocela sa AD kapima, posle svakog tusiranja i da nije imala nekih vecih problema kada je krenulo mleko. Meni su bradavice bas osetljive pa i njih mazem pavlovickom vec 2 meseca ali pokusacu i sa tim AD kapima, jer koliko sam cula te kremice namenjene bas za bradavice se koriste tek u 9-om :huh:

Hajde, iskusne zenice dajte jos malo saveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanima me da li je to upala... :unsure: ... da li je mogu izliječiti listom kupusa i oblogima od hladne vode, ili rakije, ili čajem od kamilice... kod ginekologa sam naručena za 3 tjedna... a on kaj ga god pitam veli da je to normalno u trudnoči..... :angry: pliz pomozite :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojke u 19. tjednu trudnoće, dojke su mi blago roze, blago bolne i vruče u donjem dijelu zanima me da li je to upala... :unsure: ... da li je mogu izliječiti listom kupusa i oblogima od hladne vode, ili rakije, ili čajem od kamilice... kod ginekologa sam naručena za 3 tjedna... a on kaj ga god pitam veli da je to normalno u trudnoči..... :angry: pliz pomozite :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim vas jel imao tko ovakvih problema da mi odgovori....nije valjda da ću morati piti antibiotike iako nemam temperaturu, ali jako se bojim da se nekaj upalilo jer boli na dodir....... a kolostrum još nisam imala... :( pomozite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama su u skolici rekli da mazemo:lanolinom, ili ad uljem ili pantenolom. A ja ih uopste ne mazem. :rolleyes:

A sto se tice uvucenih bradavica, isto su nam rekli za to izvlacenje, a ja u knjizi "sta da ocekujete dok..." procitala da s tim mozemo napraviti vise stete nego koristi pa sad nisam pametna.

Meni su po njihovom delimicno uvucene bradavice. Nisu stalno ispupcene ali se ispupce bez problema, i ne bih se as nesto uvrtala zbog toga.

@ dominik izgleda da niko nije imao takvo iskustvo. idi kod drugog dr po drugo misljenje. Ako je upaljeno, ne vrede ti forumski saveti vec pravac lekar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

idem sutra odmah.... hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno mene su bolele grudi u trudnoći ali kao pred PMS tako da nije bio baš netrpeljiv bol. Ako su ti crvene bradavice, mislim da bi trebala da pre bilo kakvih obloga ipak pitaš ginekologa.

PS i proveri koliko ti je brus prilagođen novom "izgledu" grudi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored toga što su mi grudi ogromne i što se već vidi da je polako počeo da se stvara kolostrum nemam nekih problema sa bolovima. Meni su grudi ogromne, bradavice u širinu velike ali nigdje ispupčenja. Sjećam se da ih je S malo izvukao dok sam dojila ali ništa specijalno ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ah da bila jučer kod ginekologa....rekao mi je da nisu upaljene... da su mekane i pošto nemam temperaturu da je to normalno....da se pripremaju za dojenje....rekao mi samo da pošto su dosta velike, da ih prebrišem s vlažnom pamučnom tkaninom i da u grudnjak stavim pamučnu tkaninu i dva broja veči grudnjak da me ne steže.....

danas mene opet bole za poludit... najradije bi gola hodala stalno da se ohlade...

jučer sam tri puta ih mazala sa dječjom kremom sudocrem i osječala se lakše... inače to je krema za bebinu guzu... valjda mi neće naškodit... sad sam 19 tjedan trudnoće

al opet kad po cijeli dan ležim i odmaram lakše mi je... ali živim samo sa mužem koji radi od 6 do 18 sati... pa kuham i obavljam kučanske poslove i naravno uznojim se i onda počinje problem sa grudima....

uz to imam i miom od 10 cm koji za sad ne raste ali sve mi je teže... a tu je i prva trudnoča u 32. godini života... za sada je beba u redu i jedva čekam da je primim u ruke i da bude živa i zdrava....

ah da tu je i moja stara dijagnoza SCH od 20. godine života što mi je u trudnoći potpuno nestala ;) pa se stalno molim bogu da beba ne dobije moje loše gene....samo dobre

evo da malo ohrabrim buduče majke... živite život bez obzira na prepreke... ako mogu ja možete i vi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dominika, ako kušiš adekvatan brus, pola problema će ti biti rešeno... Svrati u sportske radnje pa vidi da li će ti odgovarati oni sportski brusevi koji imaju ispod ojačanje. Nemoj puno preterati sa mazanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dominika, ako kušiš adekvatan brus, pola problema će ti biti rešeno... Svrati u sportske radnje pa vidi da li će ti odgovarati oni sportski brusevi koji imaju ispod ojačanje. Nemoj puno preterati sa mazanjem.

[/quote

probat ću liscin sportski jer je puno tanji... a i imaju dosta velike veličine...ako nađem.. makar naručila i na online, vidjela sam da ima...

HVALA ANA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se malo kao peruta oko bradavica, inace, mislim da su mi bradavice ok ali sacekacemo da vidimo sta ce doktorka reci. I ja sam isto cula da su ad kapi extra za bradavice kao i pavloviceva mast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.