Blizi se termin porođaja/Najbolje mesto za porođaj

odgovora

Objavljeno

Imam seriju pitanja:.

1. koliko pre početka porođaja su počeli da vam se javljaju bolovi nalik na menstrualne?

2. koliko pre početka porođaja su vam počeli bolovi u krstima?

3. kako su vam se bepci ponašali uoči porođaja? (bili su mirniji ili življi nego inače?)

4. da li je moguće da porođaj krene uprkos tome što trudnica i dalje pije Ginipral/Partusisten?

5. pročitaću prethodne postove, ali nije loše da opet pitam - koliko pre početka pravih su vam se pojačale i učestile lažne kontrakcije

6. lažne kontrakcije - koji deo stomaka su vam zahvatale i da li su izazivale pojavu bolova

...

dosađujem vam, znam, ali sebi najviše dosađujem sa ovim pitanjima. Moje bebe poludeše danas - probušiće mi bešiku. Bole me krsta, stomak mi se ceo dan steže i rasteže, stomak mi se povremeno jako stegne, skameni se, ali to ne izaziva bol. Bol u krstima i onaj niski koji liči na menstrualni, ne prestaje uopšte...

Verujem da je to od težine beba. Ne mogu ceo dan da nađem udoban položaj u krevetu.

1. 15 dana i to su one lažne kontralkcije

2. nisam imala u opšte bolove u krstima, ni na samom porođaju

3. apsolutno isto kao i inače a na dan samog porođaja se umirila

4. Ginapral sam pila u drugom trimestu ali kako nije bilo potrebe da ga više pijem, po savedu ginekologa sam i prestala

5. Meni su kontralkcije krenule, na 10ak minuta sa blagim intezitetom 9 seti pre porođaja, da bi se posle 2h spustile na 5 minuta i postajale sve jače i jače. Da bi posle 3h od prvih kontrakcija i dalje bile na 5 minuta ali boj punnnnoooo jači. Tada sam bila otvorena prst ipo i ušla u salu gde sam se u narednih 4h i porodila.

6. Da, donji deo stomaka i sada kada poredim bol je isti kao onaj koji sam imala kada su kontrakcije bile na 10ak minuta (vidi odgovor pod 5) stim da su se te kontrakcije javljale na 20ak minuta i to par puta pa posle prestale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, mame :)

Znači mi da čujem vaša iskustva, smiruju mi napetost. Juče mi se smejala drugarica kad sam joj rekla da sam čvrsto rešila da se ne porodim do sredine naredne nedelje. Ona kaže: - Hoće to tako, kad ti rešiš. Kao da kupuješ farmerice.

Meni je stomak ogroman i prezategnut, pa kad ustajem iz kreveta ili kad se okrećem bude baš baš neprijatno. On se tad dodatno stegne, čini mi se.

Filipa, već sam koristila maca pozu, čiatala sam ranije kad si je preporučivala :) Stvarno pomaže, naročito za stomak i za kratak dah/nedostatah vazduha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je stomak ogroman i prezategnut, pa kad ustajem iz kreveta ili kad se okrećem bude baš baš neprijatno. On se tad dodatno stegne, čini mi se.

I kod mene je bilo tako... Bas kao da sam u stomaku imala dvije bebe, a ne jednog svrcka! :D

Meni su se bolovi slicni menstrualnim javili oko 12 sati prije samog porodjaja- kako je vrijeme odmicalo, postajali su sve jaci... Nisam imala bolove u krstima.Ne sjecam se da se beba mrdala svo vrijeme dok su trajale kontrakcije- cini mi se da se umirio dan pred porodjaj. Lazne kontrakcije sam osjetila na 15-tak dana pred porodjaj, i bolovi su bili bas kao menstrualni, osjetila sam da me boli donji dio stomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam seriju pitanja:.

1. koliko pre početka porođaja su počeli da vam se javljaju bolovi nalik na menstrualne?

2. koliko pre početka porođaja su vam počeli bolovi u krstima?

3. kako su vam se bepci ponašali uoči porođaja? (bili su mirniji ili življi nego inače?)

4. da li je moguće da porođaj krene uprkos tome što trudnica i dalje pije Ginipral/Partusisten?

5. pročitaću prethodne postove, ali nije loše da opet pitam - koliko pre početka pravih su vam se pojačale i učestile lažne kontrakcije

6. lažne kontrakcije - koji deo stomaka su vam zahvatale i da li su izazivale pojavu bolova

...

dosađujem vam, znam, ali sebi najviše dosađujem sa ovim pitanjima. Moje bebe poludeše danas - probušiće mi bešiku. Bole me krsta, stomak mi se ceo dan steže i rasteže, stomak mi se povremeno jako stegne, skameni se, ali to ne izaziva bol. Bol u krstima i onaj niski koji liči na menstrualni, ne prestaje uopšte...

Verujem da je to od težine beba. Ne mogu ceo dan da nađem udoban položaj u krevetu.

Muci nas isto :) Sve to i mene zanima...Meni je termin 23 dec. a bolove slicne menstrualnim imam vec par dana,a cesto osetim i neko "probadanje"dole.Citala sam negde da se beba pred porodjaj primiri,a moja je strasno nemirna,druzimo se po ceo dan pa i noc :) A krsta me svremena na vreme zabolu,ne mogu da sedim duze od 10 min,ne znam kako da se namestim.Pa sad valda cemo preziveti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muci nas isto :) Sve to i mene zanima...Meni je termin 23 dec. a bolove slicne menstrualnim imam vec par dana,a cesto osetim i neko "probadanje"dole.Citala sam negde da se beba pred porodjaj primiri,a moja je strasno nemirna,druzimo se po ceo dan pa i noc :) A krsta me svremena na vreme zabolu,ne mogu da sedim duze od 10 min,ne znam kako da se namestim.Pa sad valda cemo preziveti :P

Hoćemo, hoćemo... Moramo!

Ja to probadanje takođe osećam i vezujem ga za mrdanje beba. Jako su živahne. Meni iskutvo mama sa foruma zlata vredi. Smiruje me

Drži se Brižit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja to probadanje takođe osećam i jedva čekam da osetim prave kontrakcije, zato što bih volela da se porodim ranije, jer je bebica napredna.

Držimo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, ima nas nekoliko sa bliskim terminima. Baš se radujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja imam jos prilicno da guram do porodjaja, ali mnooogo mi je frka :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini. Sve smo to prosle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja imam jos prilicno da guram do porodjaja, ali mnooogo mi je frka :unsure:

To ti je samo dok ne krenu kontrakcije,onda zaboravis i na frkr i na sve... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja jos 10 dana, i jedva cekam :D Samo se nadam da ce da krene po danu, nekako ne bih bas nocu da krene :D Ne znam zasto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja imam jos prilicno da guram do porodjaja, ali mnooogo mi je frka :unsure:

MA GDE JOS PRILICNO... DOK SE OKRENES TI VEC NA PORODJAJU... VREME ZA CAS PROLETI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je samo dok ne krenu kontrakcije,onda zaboravis i na frkr i na sve... :lol: :lol: :lol:

A ONDA VEROVATNO SAMO MOLIS BOGA DA SE STO PRE ZAVRSI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama :)

Meni je termin 6.2.,bas se priblizilo :)

Citala sam sad starije postove,i naidjem na mamu Bojanu iz Nisa,srce me je zabolelo,kakva tuga,da li neko zna zasto se desila ta tragedija?Sta se iskomplikovalo?Posto vidim da nije pominjala nikakve vece probleme? Nek pociva u miru,i nek su joj zive i zdrave male bebice :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama :)

Meni je termin 6.2.,bas se priblizilo :)

Drzimo palceve da sve prodje kako treba... t45103.gift45103.gift45103.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav cure ...

Termin 19.03 ..još 30 -ak dana , a mene panika hvata jaoooooo , odjednom ogromni strah da ja to neću moći.

Kako se vi osjećate, kako prevladavate svoje strahove ili jednostavno ne mislite o tome ???? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ces moci,a ako ne-dr je tu da pogura :lol: Ja kad udjem u deveti ,pritisak na nervnoj bazi pocne da mi skace na 180-eto toliko o tome koliko uspevam da se izborim sa strahovima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Mi jos malo ulazimo u 9 mesec, ako je na mene onda nece dugo cekati, moja mama se porodila samnom cim je usla u deveti. A ja prosto ne znam da li bih da to bude sto pre ili sto kasnije :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Mi jos malo ulazimo u 9 mesec, ako je na mene onda nece dugo cekati, moja mama se porodila samnom cim je usla u deveti. A ja prosto ne znam da li bih da to bude sto pre ili sto kasnije :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, meni termin diše za vratom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav cure ...

Termin 19.03 ..još 30 -ak dana , a mene panika hvata jaoooooo , odjednom ogromni strah da ja to neću moći.

Kako se vi osjećate, kako prevladavate svoje strahove ili jednostavno ne mislite o tome ???? :(

Manda ne javljas se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje ako se poradjate u nisu moj vam je savet nikako kod dragane radovic-janosevic ona je mene poradjala i njenom greskom moja devojcica je umrla nako 3 dana a slucajno sam saznala da je ona poradjala i mama Bojanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje ako se poradjate u nisu moj vam je savet nikako kod dragane radovic-janosevic ona je mene poradjala i njenom greskom moja devojcica je umrla nako 3 dana a slucajno sam saznala da je ona poradjala i mama Bojanu...

:(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje ako se poradjate u nisu moj vam je savet nikako kod dragane radovic-janosevic ona je mene poradjala i njenom greskom moja devojcica je umrla nako 3 dana a slucajno sam saznala da je ona poradjala i mama Bojanu...

:(

I ja sam imala priliku da upoznam dotičnu i ostavila je na mene jako loš utisak.

Mali anđeo, želim ti da ti sledeće iskustvo bude lepo i da bar delom ublaži bol koji preživljavaš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da ce biti bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.