Blizi se termin porođaja/Najbolje mesto za porođaj

odgovora

Objavljeno

29og mi je termin ali se nista ne desava, sutra idem na ctg pa cemo videti sta ce reci. Ali me zanima vase misljenje....da li postoji mogucnost da me ostave ili cu cekati bar jos nedelju dana? Mozda je neko imao slicno iskustvo..... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

29og mi je termin ali se nista ne desava, sutra idem na ctg pa cemo videti sta ce reci. Ali me zanima vase misljenje....da li postoji mogucnost da me ostave ili cu cekati bar jos nedelju dana? Mozda je neko imao slicno iskustvo..... :(

Pa ako nemas kontrakcije, vjerovatno ce te vratiti kuci, ali da za koji dan dodjes ponovo na CTG... Sem ako nisi jako udaljena od bolnice, onda postoji mogucnost da te ostave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, ukoliko nema nikakvih naznaka da ces se poroditi (ctg ne ukaze na to) vratice te kuci. U mnogim bolnicama u Srbiji praksa je da je dozvoljeno 7 dana da se "probije" termin, nakon toga vecina ginekologa savetuje da se zadrzis u bolnici kako bi mogli da prate situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, ukoliko nema nikakvih naznaka da ces se poroditi (ctg ne ukaze na to) vratice te kuci. U mnogim bolnicama u Srbiji praksa je da je dozvoljeno 7 dana da se "probije" termin, nakon toga vecina ginekologa savetuje da se zadrzis u bolnici kako bi mogli da prate situaciju.

Slažem se.......barem sa takvim stvarima imam iskustva :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i bilo...vratili su me kuci :( .....a ja sam bas nestrpljiva, idem sutra pa cu videti sta ce biti. Jedino sto osecam je da me bole prepone.

Hvala vam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da dodjem tri dana posle termina, ali bas taj treci dan ja se porodih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Ivancice, mnooogoo mi je poznata ta nervoza... I mi smo probile termin 4 dana... A ta 4 dana su mi trajala kao 4 meseca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Ivancice, mnooogoo mi je poznata ta nervoza... I mi smo probile termin 4 dana... A ta 4 dana su mi trajala kao 4 meseca....

Ja 7 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se bliži :) Jes da je još mesec dana, ali bliži se. Sve imam utisak da ću se poroditi oko 21-22. decembra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se bliži :) Jes da je još mesec dana, ali bliži se. Sve imam utisak da ću se poroditi oko 21-22. decembra...

sa blizancima je vrlomoguce da krene ranije...barkoliko sam cula....

i ja sam ivanice bila nestrpljiva i porodila se 10 dana pre zakazanog termina :lol:

dakle-upri svu snagu volje u tibu i nek beba krene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 23. januar ali sam ubedjena da cu da se porodim ranije. Zasto, nemam pojma.

Samo navijam da docekamo Bozic, a onda mozemo da krenemo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 23. januar ali sam ubedjena da cu da se porodim ranije. Zasto, nemam pojma.

Samo navijam da docekamo Bozic, a onda mozemo da krenemo. :)

Hehehe isto kao i ja, ali ja sam Bozic docekala sa bebcem kuci :) porodila sam se 01.01.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe isto kao i ja, ali ja sam Bozic docekala sa bebcem kuci :) porodila sam se 01.01.

Volela bih da doguram do NG, ali nema sanse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 23. januar ali sam ubedjena da cu da se porodim ranije. Zasto, nemam pojma.

Samo navijam da docekamo Bozic, a onda mozemo da krenemo. :)

Ja sam bila ubijedjena da cu "probiti" termin bar 7 dana, i psihicki sam bila veoma spremna na to (cak sam u neku ruku i prizeljkivala), ali se porodih samo dan pred termin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ubeđena bila da ću se poroditi ranije pa sasm se porodila 40min. posle termina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekao da cu se poroditi ranije, a ja se porodila bas u termin, tj. usla 2 sata i 40 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je da će se poroditi, kad tad hehe.. ja sa Stevom sam 3 dana probila termin, a sa Veljkom sam tri dana pre termina.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volela bih da doguram do NG, ali nema sanse...

U svakom slucaju bice veselo za Novu godinu,zar ne? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 30 decembar i bas sam uzbudjena, pomeraju mi termin vec treci put. Prosle srede sam bila na pregledu i rekli su mi neces ti jos, stize beba za novu godinu. A i ja se cudno osecam kao da ce to za dva meseca a ne za koji dan, valjda mi je lakse da ne razmisljam puno jer ako krenem uspanicicu se :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slucaju bice veselo za Novu godinu,zar ne? :rolleyes:

:lol::lol: Ne znam koja bi žurka bila luđa - u porođajnoj sali ili nesikusna mama sa dve bebe :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam seriju pitanja:.

1. koliko pre početka porođaja su počeli da vam se javljaju bolovi nalik na menstrualne?

2. koliko pre početka porođaja su vam počeli bolovi u krstima?

3. kako su vam se bepci ponašali uoči porođaja? (bili su mirniji ili življi nego inače?)

4. da li je moguće da porođaj krene uprkos tome što trudnica i dalje pije Ginipral/Partusisten?

5. pročitaću prethodne postove, ali nije loše da opet pitam - koliko pre početka pravih su vam se pojačale i učestile lažne kontrakcije

6. lažne kontrakcije - koji deo stomaka su vam zahvatale i da li su izazivale pojavu bolova

...

dosađujem vam, znam, ali sebi najviše dosađujem sa ovim pitanjima. Moje bebe poludeše danas - probušiće mi bešiku. Bole me krsta, stomak mi se ceo dan steže i rasteže, stomak mi se povremeno jako stegne, skameni se, ali to ne izaziva bol. Bol u krstima i onaj niski koji liči na menstrualni, ne prestaje uopšte...

Verujem da je to od težine beba. Ne mogu ceo dan da nađem udoban položaj u krevetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam seriju pitanja:.

1. koliko pre početka porođaja su počeli da vam se javljaju bolovi nalik na menstrualne?

2. koliko pre početka porođaja su vam počeli bolovi u krstima?

3. kako su vam se bepci ponašali uoči porođaja? (bili su mirniji ili življi nego inače?)

4. da li je moguće da porođaj krene uprkos tome što trudnica i dalje pije Ginipral/Partusisten?

5. pročitaću prethodne postove, ali nije loše da opet pitam - koliko pre početka pravih su vam se pojačale i učestile lažne kontrakcije

6. lažne kontrakcije - koji deo stomaka su vam zahvatale i da li su izazivale pojavu bolova

...

dosađujem vam, znam, ali sebi najviše dosađujem sa ovim pitanjima. Moje bebe poludeše danas - probušiće mi bešiku. Bole me krsta, stomak mi se ceo dan steže i rasteže, stomak mi se povremeno jako stegne, skameni se, ali to ne izaziva bol. Bol u krstima i onaj niski koji liči na menstrualni, ne prestaje uopšte...

Verujem da je to od težine beba. Ne mogu ceo dan da nađem udoban položaj u krevetu.

Ne znam koliko će ti moji odgovori pomoći jer ja sam ipak imala jednu bebu, a ti imaš dve, tako da.... :)

1. Nisam imala nikakve bolove

2.Dan pre porođaja mi je krenuo bol u krstima, al nije bio jak

3.Bio se primirio dan pre i taj dan kad sam se porodila

4. Nisam pila lekove tako da ne znam...

5. Lažne kontrakcije sam primetila u nedelju ujutro, a uveče su krenule prave

6. Tek kad su mi krenule prave kontrakcije sam shvatila da su ove druge 8 ujutro) bile lažne

Kad se bebac dosta spustio u porođajni kanal, ja sam išla svakih 6 min u wc, toliko mi je stiskao bešiku da sam već ludela i jedva čekala da se sve završi....

Bolovi su tek krenuli pola sata pred porođaj kad su mi probušili vodenjak, ali ni oni nisu bili nepodnošljivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Bojana muce nas slicna pitanja ..... i ja ponekad imam slicne "simptome" koje si nabrojala. Prokomentarisacu samo ovo za Ginipral. Ja sam ga pila u prvoj trudnoci i na savjet mnogobrojnih trudnica/bivsih trudnica po ulasku u 9 mjesec sam ga prestala piti jer su mi svi rekli da porodjaj moze da krene ali da se u tom slucaju trudnica jako tesko otvara. Naravno ne mora da bude pravilo. 15-ak dana nakon sto sam prstala da ga pijem sam se porodila :)

Inace meni je doktorica rekla da cu 100% ranije (sto opet ne mora da znaci) tako da sam vec u nekom iscekivanju :)

Inace sutra idem na pregled pa cu da vidim .... Meni se cini da je mom bebanu lijepo kod mame u stomaku i da mogu da "budem mirna" minimum jos 20-ak dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam seriju pitanja:.

1. koliko pre početka porođaja su počeli da vam se javljaju bolovi nalik na menstrualne?

Bar nekih petnaestak dana.

2. koliko pre početka porođaja su vam počeli bolovi u krstima?

Nisam ih imala.

3. kako su vam se bepci ponašali uoči porođaja? (bili su mirniji ili življi nego inače?)

Bio je miran.

4. da li je moguće da porođaj krene uprkos tome što trudnica i dalje pije Ginipral/Partusisten?

5. pročitaću prethodne postove, ali nije loše da opet pitam - koliko pre početka pravih su vam se pojačale i učestile lažne kontrakcije

Petnaestak dana prije.

6. lažne kontrakcije - koji deo stomaka su vam zahvatale i da li su izazivale pojavu bolova

Predio jajnika uz kratkotrajne presjeke.

dosađujem vam, znam, ali sebi najviše dosađujem sa ovim pitanjima. Moje bebe poludeše danas - probušiće mi bešiku. Bole me krsta, stomak mi se ceo dan steže i rasteže, stomak mi se povremeno jako stegne, skameni se, ali to ne izaziva bol. Bol u krstima i onaj niski koji liči na menstrualni, ne prestaje uopšte...

Verujem da je to od težine beba. Ne mogu ceo dan da nađem udoban položaj u krevetu.

Moj savjet: Pomogni bebicama i sebi macinim položajem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, par dana prije me je mučila dijareja, nisam ustajala sa WC šolje, bojala sam se otići u šetnju da me ne bi sustiglo. Eto, još jedan od simptoma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.