Nemiran san kod bebe

odgovora

Objavljeno

Sa bandaziranjem nismo uspeli... budio se stalno... bili smo pre neki dan kod dr... vrlo slikovito je 'odglumila' bebino trzanje i kaze da je to normalno... refleksi, a moze da se desi i da sanja pa se trza. Na srecu, cini mi se da se i to trzanje smanjilo zadnjih dana, pa pretpostavljam da je refleks koji nestaje. Inace, dobra je i napredna beba, tako da se dr ne uzbudjuje mnogo... Jedino sto sada slabije spava nocu :blink: ali kaze familija (babe, dede i sl) da su zubici... uh uh.. pozz svima i hvala

I moji su se trzali dok spavaju. Čak i sad im se desi da se trznu dok padaju u san. Tako malim bebama nervni sistem nije još zreo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ponavljam temu (možda ima pod nekim drugim naslovom), ali ću otvoriti ovu temu ovde pod NOVORODJENČE i nadam se da se nećete naljutiti ako dupliram ili ako ima slična tema.

 

Naime - moja beba koja ima skoro mesec dana veoma nemirno spava danju. Posle hranjenja zaspi, ali se budi na svakih 10-tak minuta, u snu se komeša, stenje, maše ručicama kao da se brani od nekoga ili nečega i budi se uz plač. Smiri se malo uz cuclu, ali ne ume da drži sama cuclu pa čim joj ispadne ona se opet probudi i plače tako da moram da stojim kraj kreveca i pridržavam cuclu prstom da bi ona spavala. Nekad se dešava da se bukvalno uz cimanje celog tela i prstrašen izraz lica budi i počinje da plače - kao da je neko uplašio ili kao da sanja jako ružne snove.

Ovo je iscrpljujuće i za mene i za nju jer em ona loše spava em sam ja vezana za nju jer ne mogu da se maknem skoro ni na 5 minuta od kreveca, a ne mogu da je pustim da sama plače u sobi

Ima li neko slično iskustvo ili savet ili objašnjenje zbog čega se bebac ovako ponaša?

Inače ona jede normalno, vesela je i mirna kad je presvlačim i kada sa njom pričam, voli da se kupa....ali danju gotovo da uopšte ne spava.

I šta je bio problem sa bebom?

Dijanad voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna šta je bio problem sa bebom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nika,ne verujem. Ako nema odgovara odmah posle,teško.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da dođem do ove žene? Mail adresa koju je ostavila kao kontakt je neispravna a želela bih da se čujem sa njom jer imam isti problem sa bebom kao i ona.

Mamice pomagajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam procitala tvoje postove i ne bih se na tvom mestu zadrzavala samo na 'grcevima' i sitnim stvarima. Kako si opisala porodjaj, zelenu plodovu vodu itd., jasno je da je beba pri porodjaju bila u velikoj patnji. Imala sam isti slucaj samo su meni ispirali zelenu plodovu vodu pre pocetka porodjaja, pa se moj Petar, an srecu nije nagutao takve plodove vode.

Dug i tezak porodjaj za bebu je veoma traumetican i ono prvo sto se kod beba primeti je upravo hipertonus. Zategnutost misica, uglavnom na udovima, mada se cesto desava i zategnutost glatkih misica zdrela sto predstavlja problem pri hranjenju.

Sve ovo ti govorim iz licnog iskustva.

Trazi uput za neurofizijatra bez obizra.

Da li mogu da dobijem Vaš kontakt telefon/mail?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

I moji su se trzali dok spavaju. Čak i sad im se desi da se trznu dok padaju u san. Tako malim bebama nervni sistem nije još zreo.

Ja i dan danas kada padam u snu se trznem... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I šta je bio problem sa bebom?

I mene zanima ovo? Da li ima nekog na forumu za ovu temu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ponavljam temu (možda ima pod nekim drugim naslovom), ali ću otvoriti ovu temu ovde pod NOVORODJENČE i nadam se da se nećete naljutiti ako dupliram ili ako ima slična tema.

 

Naime - moja beba koja ima skoro mesec dana veoma nemirno spava danju. Posle hranjenja zaspi, ali se budi na svakih 10-tak minuta, u snu se komeša, stenje, maše ručicama kao da se brani od nekoga ili nečega i budi se uz plač. Smiri se malo uz cuclu, ali ne ume da drži sama cuclu pa čim joj ispadne ona se opet probudi i plače tako da moram da stojim kraj kreveca i pridržavam cuclu prstom da bi ona spavala. Nekad se dešava da se bukvalno uz cimanje celog tela i prstrašen izraz lica budi i počinje da plače - kao da je neko uplašio ili kao da sanja jako ružne snove.

Ovo je iscrpljujuće i za mene i za nju jer em ona loše spava em sam ja vezana za nju jer ne mogu da se maknem skoro ni na 5 minuta od kreveca, a ne mogu da je pustim da sama plače u sobi

Ima li neko slično iskustvo ili savet ili objašnjenje zbog čega se bebac ovako ponaša?

Inače ona jede normalno, vesela je i mirna kad je presvlačim i kada sa njom pričam, voli da se kupa....ali danju gotovo da uopšte ne spava.

Da li se zna nesto o ovoj bebici? Da li neko zna kako da kontaktiram ovu mamu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna šta je bio problem sa bebom?

Ja imam isti ovaj problem, da li si jos na forumu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste uspeli da dodjete do te žene? 

Ne znam da li ponavljam temu (možda ima pod nekim drugim naslovom), ali ću otvoriti ovu temu ovde pod NOVORODJENČE i nadam se da se nećete naljutiti ako dupliram ili ako ima slična tema.

 

Naime - moja beba koja ima skoro mesec dana veoma nemirno spava danju. Posle hranjenja zaspi, ali se budi na svakih 10-tak minuta, u snu se komeša, stenje, maše ručicama kao da se brani od nekoga ili nečega i budi se uz plač. Smiri se malo uz cuclu, ali ne ume da drži sama cuclu pa čim joj ispadne ona se opet probudi i plače tako da moram da stojim kraj kreveca i pridržavam cuclu prstom da bi ona spavala. Nekad se dešava da se bukvalno uz cimanje celog tela i prstrašen izraz lica budi i počinje da plače - kao da je neko uplašio ili kao da sanja jako ružne snove.

Ovo je iscrpljujuće i za mene i za nju jer em ona loše spava em sam ja vezana za nju jer ne mogu da se maknem skoro ni na 5 minuta od kreveca, a ne mogu da je pustim da sama plače u sobi

Ima li neko slično iskustvo ili savet ili objašnjenje zbog čega se bebac ovako ponaša?

Inače ona jede normalno, vesela je i mirna kad je presvlačim i kada sa njom pričam, voli da se kupa....ali danju gotovo da uopšte ne spava.

Da li se zna nesto o ovoj bebici? Da li neko zna kako da kontaktiram ovu mamu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam isti ovaj problem, da li si jos na forumu? 

Jesam. Molim te kontaktiraj me mailom pa ćemo tamo razmeniti brojeve da komunikcija ide brže.

monikatomsik@gmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.