Alkohol u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Juce sam bila na ultrazvuku i sve je ok...beba napreduje :) pitala sam i za ove moje strahove rekao je da ne mislim na to i da je sve ok...eto samo da se javim :) Rekao mi je da ne mora triple test ako je doble bio dobar... :)

Super! Samo uzivaj u trudnoci i sto manje brige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! Samo uzivaj u trudnoci i sto manje brige :)

Hvala Jacka ,hocu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imamo slican problem,ja sam u prvom mesecu trudnoce bila pijana pila sam kruskovac i bas mi se bio osladio (a nisam ni znala da sam trudna)sada sam u 25 nedelji i doktor kaze da je sa bebom sve ok,lepo se razvija,ali i kod mene postoji strah zbog toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imamo slican problem,ja sam u prvom mesecu trudnoce bila pijana pila sam kruskovac i bas mi se bio osladio (a nisam ni znala da sam trudna)sada sam u 25 nedelji i doktor kaze da je sa bebom sve ok,lepo se razvija,ali i kod mene postoji strah zbog toga...

Mislim da je vecina zena bila u nasoj situaciji i verujem da cemo i mi kao i one roditi zdrave bebe :) u te prve dve nedelje od zaceca ako nisi planirala ne mozes ni da znas da si trudna....to je taman period kad ti kasni 2,3 dana...meni kad je kasnilo jedan dan uradila sam test ali je bio negativan tek posle 3 dana je bila bleda roze crtica a do tad sam lepo proslavila i rodjendan i veridbu ...Jesi pitala svog ginekologa u vezi toga? Meni je moj rekao da ne mislim o tome i da beba napreduje i da je sve ok....Prilicno sam fobicna osoba ali ipak mi je malo lakse zahvaljujuci ovim komentarima i njihovim iskustvima...:) Moramo da mislimo pozitivno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam drugaricu koja je rodila zdravog i pravog dečaka, a šta je sve u trudnoći radila iskreno sam se bojala za bebu.... pila je razne lekove i AB pilule do 19 nedelje ( tek tad je saznala da je trudna), alkohol je konzumirala svakodnevno u velikim količinama( vino i rakiju)... srećom pa se na kraju sve dobro završilo i sva ta njena zezancija nije ostavia posledice po bebu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam drugaricu koja je rodila zdravog i pravog dečaka, a šta je sve u trudnoći radila iskreno sam se bojala za bebu.... pila je razne lekove i AB pilule do 19 nedelje ( tek tad je saznala da je trudna), alkohol je konzumirala svakodnevno u velikim količinama( vino i rakiju)... srećom pa se na kraju sve dobro završilo i sva ta njena zezancija nije ostavia posledice po bebu...

:o Kako to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o Kako to?

Lako :lol: redovno je pila ab pilule i imala menstruaciju, nije ni sumnjala na trudnoću, otišla slučajno na pregled kad ono..... beba :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lako :lol: redovno je pila ab pilule i imala menstruaciju, nije ni sumnjala na trudnoću, otišla slučajno na pregled kad ono..... beba :lol:

Jaoo što je to dobroo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoo što je to dobroo :D

:lol: :lol: :lol: i jeste i nije.... jer nije znala čije je :lol: :lol: :lol: znaš da sam davno pisala o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: i jeste i nije.... jer nije znala čije je :lol: :lol: :lol: znaš da sam davno pisala o tome...

:lol: Nemoj da pričaš? Ne znam za tu priču, aj' me uputi na tu temu, baš me zanima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Nemoj da pričaš? Ne znam za tu priču, aj' me uputi na tu temu, baš me zanima :lol:

Ma bilo je pitanje u Specijalnim... ne mogu sad da tražim :lol: al ukratko ću ti poslati na pp da ne idemo OT ovde :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bilo je pitanje u Specijalnim... ne mogu sad da tražim :lol: al ukratko ću ti poslati na pp da ne idemo OT ovde :lol:

Ajde ako te ne mrzi, mada sigurno te mrzi :lol: ali ipak mi pošalji iako te mrzi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O koliko sam se tripovala što sam pila za Novu godinu i neki dan posle...nije to bilo nešto puno ali je bilo...a nisam znala da sam trudna! I sad ovde pročitam sva ova iskustva i priče i tako sam srećna što sam pronašla ovaj forum... :lol:

Žao mi je samo što nisam bila ovde i u prvoj trudnoći... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O koliko sam se tripovala što sam pila za Novu godinu i neki dan posle...nije to bilo nešto puno ali je bilo...a nisam znala da sam trudna! I sad ovde pročitam sva ova iskustva i priče i tako sam srećna što sam pronašla ovaj forum... :lol:

Žao mi je samo što nisam bila ovde i u prvoj trudnoći... :mellow:

Ali sad si tu i verujem da će ti forum biti od velike pomoći. Dok nisam došla ovde, nisam ni znala za koliko toga nisam ni čula ranije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O koliko sam se tripovala što sam pila za Novu godinu i neki dan posle...nije to bilo nešto puno ali je bilo...a nisam znala da sam trudna! I sad ovde pročitam sva ova iskustva i priče i tako sam srećna što sam pronašla ovaj forum... :lol:

Žao mi je samo što nisam bila ovde i u prvoj trudnoći... :mellow:

Ja sam sve zive smarala sa tim..:) cak sam morala i ginekologu postaviti pitanje: Da li moze da utice taj alkohol na plod..na sta mi je on odgovorio : Moze pozitivno :) tako da....ja sam dosta popila tih dana dok nisam saznala da sam trudna..zaredjala se slavlja sad sam usla u sedmi mesec bebac super napreduje ... Sve si vec iscitala tako da vidis da nisi sama...Mnogima se to desavalo pa cak i goe stvari a bebci dosli zivi i zdravi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila na dijeti kad sam saznala da smo trudni, kao i svaka dijeta znacilo je NO - NO alkoholu, ali znala sam da omanem, ljudi smo - gresimo, i da slatko popijem casu dve tri xexe dooobrog vina. Evo sad sam 6ti mesec, i kad bih htela da popijem, ne bi mi prijalo, tako da ga ne pijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada sam popila samo jedno Jelen Fresh sa grejpfrutom, od 0.5 :P mada, ja jedva da i mogu više piva da popijem... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada sam popila samo jedno Jelen Fresh sa grejpfrutom, od 0.5 :P mada, ja jedva da i mogu više piva da popijem... :rolleyes:

Ja obozavam ono pivo sa grejfrutom, do sada sam popila 3 flase od 0,33l ali u razmacima od po 10 dana...Tako lijepo osvjezava, a zaboravila sam da pitam da li smije tih 2% alkohola da se unose u organizam zbog bebe... <_< . Inace ne volim pivo ali mi ovo sa grejpom bas prija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.