Alkohol u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Pila sam kupinovo vino par puta i pivo :) A sad u ovoj samo pivo :)

ja sam u prvoj tamanila pivo, kao luda. CELO da je dobro dobro hladno. znas kad odem kod sveki a ona mi kaze 'eno imas u frizideru, lepo sam ti ohladila'..

sorry, OT

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za svadbu popila jednu casu vina,i mislim da sma za celu trudnocu popila mozda tri case vina i gutljaj sampanjca(za svadbu) i to je to..i ako mi je dr savetovala da svaki dan popijem rakijsku casu kupinovog vina,ali nisam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoće sam volela da popijem čašicu dve svega i svačega... a pivooo baš volim... sada ništa, ni kap :D i ne treba mi... ponekad popijem bezalkoholno pivo i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf nova sam na forumu i ne znam bas kako sve to funkcionise..nisam nasla slicnu temu...mozda cu smoriti ali jako se lose osecam i nadam se da me necete osudjivati... :(

imam 24 godine ovo mi je prva trudnoca.Poslednji ciklus mi je bio 6 jula.25.jula sam imala jedini odnos gde je moglo da dodje do zaceca,ciklusi mi nisu na 28 vec 31,32 dana.Zabrinuta sam jer sam u periodu od 25.7 do 9.8 popila samo dve tablete ciprocinala zbog urinarne infekcije zatim presla na prirodne tablete brusnice.Dva puta do tog 9.8 (dve nedelje od zaceca)vise sam popila tj.napila, bio mi je rodjendan i veridba.Da li toliki alkohol u tako ranom stadijumu moze da osteti plod?Citala sam nesto da u prve dve nedelje od zaceca plod ima svou zastitu i deluje po principu "sve ili nista" (mada e to pisalo za uticaj lekova a za alkohol ne znam) radila sam doble test koji je bio dobar..i planirala sam da radim uskoro 4D ultrazvuk,.sada sam 16.nedelja i nemam nikakvih problema osim ogromnog straha da je nesto moglo da se desi u prve dve nedelje od zaceca plodu...Hvala unapred na odgovorima..pisite ako ste imali slicna iskustva..Bilo je tu dosta alkohola ali zaista nisam znala da sam trudna...leto,te prigode i eto..nocima ne mogu da spavam.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teka, dobrodošla! Nadam se da ćemo se lepo družiti.

Ovako, ja mislim da nemaš puno razloga za brigu, naročito ako je sa trudnoćom sve u redu i ako je dabl test u redu. Opusti se i uživaj u trudnoći. To što si na početku popila par puta ne možeš da promeniš, ali zato sad možeš da promeniš, tj. popraviš svoje raspoloženje, jer beba oseća sve ono što oseća mama! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla! Nadam se da ćeš se družiti sa nama!

Samo da, eto, kažem isto što i moon - opusti se.

Tako rano, mislim da alkohol nije uticao!

Alkohol u trudnoći se ne preporučuje jer prvenstveno utiče na razvoj ćelija mozga. Mozak počinje kasnije da se razvija.

Ako je UZ u redu, a i svi ostali nalazi do sad, nemaš razloga za brigu. Uživaj u trudnoći, to je sad mnogo važnije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teka nista ne brini. I ja sam imala jedno slavlje na pocetku trudnoce, isto nisam ni znala da sam trudna. Popila sam dosta, ali bas dosta (ako hoces tacnu kolicinu, reci, pa cu da ti posaljem preko pp :D ), sramota reci ovako javno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da cemo se druziti ;) hvala vam puno na podrsci i brzim odgovorima :) Da li mi preporucujete da radim i triple test ?Kada se radi 4D? Trudnocu vodim u Visegradskoj ... prilicno su sturi sto se tice nekih saveta i svega ostalog ali se nadam da bi mi rekli da nesto ne valja da su videli ...sledeci ultrazvuk mi je sad u ponedeljak..javicu vam sta se desava ...Hvala vam puno jos jednom...i ako smo mislili da odlozimo za jedno 6meseci bebca dosao je neplanirano ali zeljeno uvek..zato je tolika moja zabrinutost..ipak nije to bilo 2case vina..nego vise,ali upravu ste moram da mislim pozitivno i ne prenosim moje strahove na bebca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trmajla bas si me nasmejala :lol: vidis da i ja okolisem sa tom "kolicinom" alkohola gde da kazem da sam se ta dva puta onako fest napila :blink: Hvala ti na komentaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mogu samo da potvrdim vec receno i da dodam da sto se tice pregleda i svega ostalog, ne uzbudjuj se. nema potrebe za triple sem ako ti dr ne kaze, 4D nije nista bolji da kazem tako, samo ces lepse da vidis bebu.

u trudnoci imas 2 ekspertna, na prvom si vec bila, posle se radi fetalna ehokardiografija. isprati malo teme na forumu za trudnocu i gledaj da uzivas sad u trudnoci.

naravno da te niko nece osudjivati, mi nismo zato ovde vec da ako mozemo pomognemo!!!

dobrodosla!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teka, dobrodošla, opusti se, uživaj i mirno spavkaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf nova sam na forumu i ne znam bas kako sve to funkcionise..nisam nasla slicnu temu...mozda cu smoriti ali jako se lose osecam i nadam se da me necete osudjivati... :(

imam 24 godine ovo mi je prva trudnoca.Poslednji ciklus mi je bio 6 jula.25.jula sam imala jedini odnos gde je moglo da dodje do zaceca,ciklusi mi nisu na 28 vec 31,32 dana.Zabrinuta sam jer sam u periodu od 25.7 do 9.8 popila samo dve tablete ciprocinala zbog urinarne infekcije zatim presla na prirodne tablete brusnice.Dva puta do tog 9.8 (dve nedelje od zaceca)vise sam popila tj.napila, bio mi je rodjendan i veridba.Da li toliki alkohol u tako ranom stadijumu moze da osteti plod?Citala sam nesto da u prve dve nedelje od zaceca plod ima svou zastitu i deluje po principu "sve ili nista" (mada e to pisalo za uticaj lekova a za alkohol ne znam) radila sam doble test koji je bio dobar..i planirala sam da radim uskoro 4D ultrazvuk,.sada sam 16.nedelja i nemam nikakvih problema osim ogromnog straha da je nesto moglo da se desi u prve dve nedelje od zaceca plodu...Hvala unapred na odgovorima..pisite ako ste imali slicna iskustva..Bilo je tu dosta alkohola ali zaista nisam znala da sam trudna...leto,te prigode i eto..nocima ne mogu da spavam.... :(

Draga nemoj da brines.Ako je sa trudnocom sve u redu tesko da nesto tako moze da je osteti.Ja sam saznala da sam trudna u 12 nodelji!!Preve dve nedelje trudnoce sam imala tesku upalu sinusa i pila dve vrste antibiotika i lekove za bolove koji ni slucajno nisu preporucljivi u trudnoci.A test sam radila dva puta i oba puta je bio negativan.Tako da nisam imala razlog za strah.Alkohol nisam pila jer ga inace ne pijem ali on ti je mnogo manje bezazlen od lekova.A da ne pricam o kolicini cigareta koje sam popusila(Bila sam bas depresivna i u om periodu sam valjda pusila vise nego ikad).Jako sam bila uplasena kad sam saznala da sam trudna zbog svega toga.Ali dr mi je rekao da nemam razloga da se bojim jer je sa trudnocom sve u redu ali naravno da prekinem sa lekovima i cigaretama pod hitno.Uglvnom sam trudnocu imala za pozeleti.Nemoj da se nerviras jer to takodje steti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini,ja nisam znala da sam u drugom stanju 2,5 meseca (i inace imam neredovne cikluse,a i policisticne jajnike pa i nisam verovala da cu tako lako zatrudneti). Mucnine su krenule vec posle tri nedelje od zaceca,a kako nisam znala da su od trudnoce ja sam 10 dana uzimala kombinovani ranisan i klometol. Isto sam u tom periodu dva,tri puta isla na neke zurke i malo vise popila, ali Bogu hvala sa bebom nije bilo nikakvih problema.Sada ima dva i po meseca i jako je napredan,zdrav i presladak.Uzivaj u trudnoci i ne opterecuj se,budi oprezna u granicama normale.Cak i ako kasnije popijes ponekad casu vina ili piva nije opasno osim ako to ne postane redovno.Samo pozitivno misli i raduj se trenutku kad ces roditi svog bebca,jer je to stvarno najlepsi osecaj na svetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooooo hvala vam do neba :) Nemate pojma koliko mi znaci vasa pozitiva i vasa iskustva koja su se hvala Bogu zavrsila sa prelepim bebama :) Bas sam bila u depresiji zbog svega toga..citala sam razna losa iskustva i poprilicno se istraumirala alli zbog vas mi je sada mnogo bolje <3 Sad cu da iscitam jos korisnih temica ...U ponedeljak idem na kontrolu posle mesec dana pa cu vas obavestiti ...Hvala vam jos jednom !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teka, prvo me interesuje odakle si? Pitam zbog jedne reči koju si upotrebila, fest, a koliko ja znam radi se o lokalizmu jednog vojvođanskog mesta :rolleyes:

A što se alkohola tiče...ja sam saznala da sam trudna u devetoj nedelji. Desilo nam se iz prvog puta i nisam ni pretpostavljala da smo uspeli. A samo ću ti reći da je taj period bio jedan od "luđih" u mom životu, koncerti, žurke...ma da ne pričam i ne nabrajam što kaže Trmalja :rolleyes: Stvarno je bilo svega. I ispade sve ok. Naravno, ne kažem da treba tako i da nastaviš zato što sam ja ok prošla, ali u svakom slučaju ne treba da brineš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teka, prvo me interesuje odakle si? Pitam zbog jedne reči koju si upotrebila, fest, a koliko ja znam radi se o lokalizmu jednog vojvođanskog mesta :rolleyes:

A što se alkohola tiče...ja sam saznala da sam trudna u devetoj nedelji. Desilo nam se iz prvog puta i nisam ni pretpostavljala da smo uspeli. A samo ću ti reći da je taj period bio jedan od "luđih" u mom životu, koncerti, žurke...ma da ne pričam i ne nabrajam što kaže Trmalja :rolleyes: Stvarno je bilo svega. I ispade sve ok. Naravno, ne kažem da treba tako i da nastaviš zato što sam ja ok prošla, ali u svakom slučaju ne treba da brineš.

SanjaRuska prvo hvala ti...toliko sam se nacitala negativnih stvari da sam mislila da cu da poludim ...te fas sindrom...te fae sindrom,autizam..pa najkriticnije prve nedelje i sve nesto tako...A sto se tice mesta iz Beograda sam,mama mi je iz Cuprije :) Sad me jako zanima o kom mestu je rec...znam da moja mama koristi tu rec ali ne znam odakle potice :) i jos jedno pitanje jesi isla na neke ekstra preglede itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini nista i ja sam proslavila dva rodjendana i pila alkohol a nisam znala da sam trudna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska prvo hvala ti...toliko sam se nacitala negativnih stvari da sam mislila da cu da poludim ...te fas sindrom...te fae sindrom,autizam..pa najkriticnije prve nedelje i sve nesto tako...A sto se tice mesta iz Beograda sam,mama mi je iz Cuprije :) Sad me jako zanima o kom mestu je rec...znam da moja mama koristi tu rec ali ne znam odakle potice :) i jos jedno pitanje jesi isla na neke ekstra preglede itd?

Ja sam mislila na Kikindu, tamo je to kao dobar dan :rolleyes:

A što se tiče pregleda, ništa osim onih redovnih o trošku države. Išla sam na amniocentezu zbog neke sitnice na dabl testu i sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila na Kikindu, tamo je to kao dobar dan :rolleyes:

A što se tiče pregleda, ništa osim onih redovnih o trošku države. Išla sam na amniocentezu zbog neke sitnice na dabl testu i sve ok.

Hvala ti na odgovoru..ja cu isto pitati da li treba da radim triple test i sta jos ide od tih analiza pa ce mi valjda reci ako misle da jos nesto treba da se obavi :) eto nisam znala da je Kikinda u pitanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simpaticno mi je sada kad vidim da smo sve iste. I ja sam u pocetku trudnoce pila antibiotike, imala sam neke upale, taman kada sam sve ispila,i sve vaginalete iskoristila, ja saznam da sam trudna. Uh, te panike... radila sam samo tripl test ,cisto da bih se smirlila... A sto se tice alkohola, generalno ga ne volim i ne prija mi (sva se ospem) jedino sam na svadbi popila casicu ''slatke rakije'' to je kod nas obicaj, a znala sam da sam trudna. Dete, zivo, zdravo, nemirno (kao da je stalno pijano ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simpaticno mi je sada kad vidim da smo sve iste. I ja sam u pocetku trudnoce pila antibiotike, imala sam neke upale, taman kada sam sve ispila,i sve vaginalete iskoristila, ja saznam da sam trudna. Uh, te panike... radila sam samo tripl test ,cisto da bih se smirlila... A sto se tice alkohola, generalno ga ne volim i ne prija mi (sva se ospem) jedino sam na svadbi popila casicu ''slatke rakije'' to je kod nas obicaj, a znala sam da sam trudna. Dete, zivo, zdravo, nemirno (kao da je stalno pijano ;) )

;) Ma i ja sam par puta u trudnoci popila casu vina...mora se , bila sam kuma na svadbi, pa slava jedna pa druga, pa nova godina..valja se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam odmah po začeću, kad naravno nisam ni znala da sam ostala trudna, zbog Ešerihije koli 2 nedelje pila Pipem i Ciprocinal, i iskreno da ti kažem, baš sam se uplašila kad sam saznala da sam trudna...danima sam smarala žene ovde na forumu sa time :P Jedan ginekolog mi je rekao da niko sa sigurnošću ne može da mi tvrdi ni da će da bude nešto loše, ni da neće, ali da verovatno nema veze jer tada bebica još nije prikačena za krvotok majke, tj. ne uzima još uvek ništa od nje, a druga dva ginekologa su mi odmah rekla, da je to bilo mnogo rano i da se ponašam kao da ništa nisam ni uzimala, da zaboravim na to...tako da se i ja, kao i ti Teko nadam da je sve u redu i da će to pokazati testovi...a što se tiče alkohola, mislim da je slična situacija i da ne treba da brineš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam odmah po začeću, kad naravno nisam ni znala da sam ostala trudna, zbog Ešerihije koli 2 nedelje pila Pipem i Ciprocinal, i iskreno da ti kažem, baš sam se uplašila kad sam saznala da sam trudna...danima sam smarala žene ovde na forumu sa time :P Jedan ginekolog mi je rekao da niko sa sigurnošću ne može da mi tvrdi ni da će da bude nešto loše, ni da neće, ali da verovatno nema veze jer tada bebica još nije prikačena za krvotok majke, tj. ne uzima još uvek ništa od nje, a druga dva ginekologa su mi odmah rekla, da je to bilo mnogo rano i da se ponašam kao da ništa nisam ni uzimala, da zaboravim na to...tako da se i ja, kao i ti Teko nadam da je sve u redu i da će to pokazati testovi...a što se tiče alkohola, mislim da je slična situacija i da ne treba da brineš...

Ja sam citala za lekove da u prve dve nedelje od zaceca ili ti kako oni racunaju 4 ned.trudnoce ne mogu da ostete plod,....a za alkohol se nadam da isto vazi :( Verujem da ce sa nasim bebicama sve biti ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam citala za lekove da u prve dve nedelje od zaceca ili ti kako oni racunaju 4 ned.trudnoce ne mogu da ostete plod,....a za alkohol se nadam da isto vazi :( Verujem da ce sa nasim bebicama sve biti ok :)

Nezgodno je samo zracenje i hemomicin, jer on dugo ostaje u krvi, oko 27 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam bila na ultrazvuku i sve je ok...beba napreduje :) pitala sam i za ove moje strahove rekao je da ne mislim na to i da je sve ok...eto samo da se javim :) Rekao mi je da ne mora triple test ako je doble bio dobar... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.