Alkohol u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Da li ste konzumirali alkohol u trudnoci i tokom dojenja? Koliko cesto i u kojim kolicinama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače ne konzumiram alkohol, tako da nisam ni u trudnoći, ni tokom dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje ,nikakav alkohol cigarete NISTA... Stavise ,sad mi je muka od svega toga,na miris alkohola mi se povraca...

Probala sam i alkohol i cigarete tako da vise nemam zelju za tim ... Bljak ...

ducka77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U toku trudnoce sam popila sve ukupno dve case vina... naravno ne sve od jednom nego mozda po tri/cetiri gutlja i to posle jela. Posle trudnoce, dok sam dojila do sada sam popila jednu casu vina i to je apsolutno sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ponekad popila par gutljaja piva, jer ga volim, bila sam trudna u ljetnom periodu i godilo mi je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pivo u malim kolicinama je zdravo, pogotovu ako dojilja ima malo mleka. Meni je na jedan dan nestalo mleka, imala neki stres sa strujom u stanu, pa izgubila mleko. Popila jedva casu piva i mleko krenulo. :)

Inace ne volim alkohol i muka mi je od njega, ni cigare, uf...nista od toga ne konzumiram, ni ja, ni mm... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace malo i retko pijem, ali u trudnoci nisam ni kap. Verovatno i bih u toku prve dve nedelje kad nisam znala da sam trudna jer je bio Bozic, pa Nova godina, pa opet Bozic, ali sam bila na paracetamolu zbog kolena i to mi je bio izgovor da me ne smaraju da "uzmem malo". :rolleyes: Da smo pokusavali ostati u drugom stanju i da je trudnoca bila planirana ne bih od trena kad bi poceli sa pokusajima...

Gledala sam pre neko vece dokumentarac o kolicini alkohola koju zene u trudnoci konzumiraju i o potencijalnim posledicama- FAS, FAE i ARND sindromima. Strasno je videti sve ono, jos strasnije cuti pojedine stavove buducih majki, slusati o tome koliko ljudska sebicnost ide... :(:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam popila par piva sve ukupno u toku trudnoce a pila sam i vino. Naravno, ne svaki dan. :)Imala sam neko mnogo lepo, slatko domace vino i nisam mogla da mu odolim. Popijem 1dl nedeljno. :)

Od kako sam se porodila, popila sam dve case piva. Izbegavam da ga pijem i zbog Akija a i zbog nadolazenja mleka, ali sam, jednostavno, morala da popijem. Organizam mi je trazio. ;) Mozda mi fali vitamin B. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoci sam popila pola casice nekog likera, da nazdravim sa drugaricom i njenim dragim kada su nas zvali na svadbu, i vise nista.

Od kada dojim nista alkoholno nisam popila, iako bih iskreno voljela- da popijem par likercica od cokolade i zapalim cigaru... to ce jos pricekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cirkala piva i to dosta... Sve do 5 meseca... Tu sam stala... I za svadbu kada sam bila 6 sam pila malo sampanjca i vina.... A vise ne pijem niti cu dok ne prestanem da dojim... Mada kazu da je pivo dobro za mleko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvom trimestru znala ponekad da popijem pivo ... nevjerovatno koliko mi se trazilo, kao luda. Sjednem u kafic, neko naruci hladno toceno pivo a meni voda krene na usta ... nisam mnogo, jednom nedeljno mozda casu ....

E sada u zadnjem trimestru mi se trazi crno vino i to jos ako je od kupine MMMMMMMMLJAC :) hahahahaha. Sve ukupno popila sam onu malu flasicu kupinovog vina 0,25 (ne odjednom) i jos dva puta po deci.

Inace pitala sam svoju doktoricu i objasnila sam joj da mi se "alkohol" (konkretno prvi trimestar pivo i zadnji vino) nenormalno trazi. Takodje u drugom trimestru mi je voda curila na usta kada vidim gazirano (a godinama ga nisam prije toga pila) na sta mi je ona rekla da sve sto je umjereno ne moze da skodi pod napomenom da svaki dan nije umjereno :)

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste konzumirali alkohol u trudnoci i tokom dojenja? Koliko cesto i u kojim kolicinama?

Ne, ja alkohol i inace ne konzumiram i bas mi smeta... Sad za docek samo gutljaj pelinkovca i to je to... :)

bd7eec81b4ae8205ec923aa4dd581ef4.gifbd7eec81b4ae8205ec923aa4dd581ef4.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim pivo. Nekad sednem pa popijem 2 case, pa sledecih 3 meseca ne okusim ni kap i tako sam uvek radila, pa i sad. Martini mi isto prija, njega volim, sa muzem, da sednem i popijem koji. Nisam se napijala, niti preterivala. Moja sestra je pusac, i do sad se dva puta porodila. Devojcicu i decaka ima. Kada je nosila decaka znala je da se napije kao "majka mara", a devojcicu kad je nosila pila je, ali dosta manje. Uglavnom, oba deteta su ok, bas se lako porodila, nije nikakvih problema imala ni u trudnoci, ni na porodjaju ni sada. Mislim, daleko od toga da opravdavam ili sl, al dobro je ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popijem pivo kad mi se hoće, recimo jedno nedeljno, kad bismo računali prosek. Nekad popijem dva odjednom, pa onda zatišje, neko vreme ne mogu ni da ga pomirišem. Na venčanju sam popila dve, tri čaše špricera i moram da priznam da mi je baš, baš prijao :rolleyes:

Moja baka mi stalno priča kako joj se, dok je bila trudna sa mojom mamom, stalno pilo crno vino. Pitala je lekara da li je ok da ga pije, i on joj je rekao da može jednu čašu dnevno. Kad je došla kući, izabrala je najveću čašu koju je mogla da pronađe i sa izgovorom "lekar je rekao može jedna čaša" svaki dan "zalivala" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: ,pametna ti baka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U toku trudnoće i dok sam dojila sam popila po koju čašu piva. Inače popijem po čašu alkohola na nekoj proslavi i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam popila gutljaj alkohola, ispusila cigaru niti jela ko covek zbog dijabetesa. <_<

Za 1.5 god vidim sebe kako nakon divne vecere u restoranu lagano pijuckam vince, pusim marlboro light i caskam sa drugaricama :D naravno muz za to vreme cuva klince. Pusti snovi........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član srcko je napisao novu temu sa naslovom "Vino u trudnoci"

----------------------------------------------------------------------

Da li se sme svakoga dana popiti po casa vina u trudnoci? Postoji li rizik za plod??? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član srcko je napisao novu temu sa naslovom "Vino u trudnoci"

----------------------------------------------------------------------

Da li se sme svakoga dana popiti po casa vina u trudnoci? Postoji li rizik za plod???

U CH ne preporucuju uopste alkohol, pa ni pivo. Znam od koleginice koja je babica da za N. Godinu imaju mnogo porodjaja jer kaze da trudnice popiju po casicu vina i tako izazovu trudove.

Ja sam apsolutno protiv svakodnevnog konzumiranja alkohola. Licno ne pijem uopste u trudnoci, medjutim ako neka trudnica zeli povremeno da popije casicu treba sama da odluci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam znala ponekad popiti casu piva, kada mi je bas gust ali to je bilo ukupno 3-4 puta u trudnoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam chula da se mozhe piti Kupinovo vino. popila sam svega jednu chashu za cijelu trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja uspjela da se informisem i najmanje kolicine alkohola u trudnoci ili majcinom mlijeku mogu da kao posljedicu ostave ostećenja na mozgu bebe... to sam skoro procitala pa da se nadopunim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam chula da se mozhe piti Kupinovo vino. popila sam svega jednu chashu za cijelu trudnocu.

kupinovo vino je zdravo da se svaki dan u trudnoci popije jedna rakijska casica. ja nisam pila svaki dan ali sam pila po 1dl kad uzmem.. meni je i dr tako rekla i hgb mi je bio odlican, kako je trudnoca odmicala bio je sve bolji i bolji..

u porodilistu je sestra savetovala jednu zenicu da joj prosvercuju pivo kako bi pospesila mleko..

tako da.. pomalo, zasto ne. ja kupinovo vino obozavam, ostalo sve slabo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u trudnoci nisam nishta od alkohola pila, nisam za to. A to kupinovo vino je, kao shto reche Ivana :), zdravo. Ja se nisam savjetovala sa dr oko njega, ali, eto, chak i pomazhe. Pa mi posle recite da je alkohol losh :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam kupinovo vino par puta i pivo :) A sad u ovoj samo pivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.