Biciklizam

odgovora

Objavljeno

Iskustva sa biciklima- da li ih vozite, koliko cesto, kada, gde? Da li vozite vece bebe i decu na njima i imate li sediste ili prikolicu za malene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, nisam ga vozila ima već 15 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u osnovnoj skoli nisam silazila s bicikla. Kroz srednju manje, na faxu retko.

Od kad sam se udala vozili bi sa mm-om ponekad vikendima- po prirodi, pored kanala, po biciklistickim stazama. Nista preterano. Onda smo ovog proleca i mm i ja resili da upoznamo kraj i taman doneli bicikle meni moj ukradu :angry: Dok je osiguranje isplatilo i mi odlucili koji cemo bicikl i sediste eto ti septembra... E otad ne sliazimo kad god mozemo :lol: Novi bicikl je milina voziti pa meni merak! A dete pozadi uziva! Jos se njeno sediste i spusta u polu-lezeci i desilo mi se par puta da u povratku zaspi.

Od mesta gde zivimo moramo i u jednom i u drugom smeru uz veliko brdo ma gde isli i taj deo me iscrpi, ali sam zacrtala da ga izvezem od pocetka do kraja pa onda da i brzine povecavam. Za sad sam u sedmoj, stignem do vrha, a mm me zeza da on moze i peske brze. :rolleyes: Mogu i ja, mogu i bez deteta, ali sa detetom pozadi ravnoteza bicikla se potpuno pomeri! Uostalom dodatna tezina- skoro trecina moje licne tezine nije za zanemarivanje... A jos i dodatna tezina tri lanca i brave kojima ga sad vezujem <_<;)

Svejedno bicikl je dobar i za moje koleno tako da bi trebalo cesce da vozim. Za sad svake srede i svake nedelje sa malom, u toku nedelje idem sama u leisure centar njime, sa malom idemo do prijatelja i kad se sve skupi bude nekih 3h voznje nedeljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici, izgleda da ovde malo koja forumašica vozi bike, sam neće da priznaju, kao JA! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici, izgleda da ovde malo koja forumašica vozi bike, sam neće da priznaju, kao JA! :D

Nista ne priznavam!!! :lol: :lol:

Ne vozim bicikl vec duuuugooo vremena.

A gdje da uglavim i voznju bicikla??? Ako imam vremena vise volim da setam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije rođenja Filipa sam jako bila aktivna sa vožnjom bica. Čak sam to tražila kao poklon za diplomski, ali sada nema vremena...problem sa hemoroidima itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa drugaricom kada je lepo vreme, 2-3 puta sedmicno. Kod mojih imam dva sobna bicikla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskustva sa biciklima- da li ih vozite, koliko cesto, kada, gde? Da li vozite vece bebe i decu na njima i imate li sediste ili prikolicu za malene?

KAAAAAAAAAAAAAD?

Imam na kraju dvorista 4-5 kom. koji skupljaju prasinu

Ranije jesam,obilazak BG-a,van njega...a sad mislim da bi me vec na Keju strefila visednevna upala misica

A volim kad vidim da stave klince napred u specijalno sediste i piche...slatko mi je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici, izgleda da ovde malo koja forumašica vozi bike, sam neće da priznaju, kao JA! :D

:lol::lol::lol:

Ma draga zato te ja volem, ti barem kazes sta imas, ne cekas samo odredjene teme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prestala sam da ga vozim od trudnoće.

Nikada ne bih vozila dete na biciklu. To mi deluje strašno nesigurno, pogotovo u gradskom saobraćaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednja dva vikenda mm, deca i ja smo vozili biciklo na Adi Ciganliji. Tj. ćerka je vozila rolere, mm i ja smo iznajmili bicikle, njegov je imao prikolicu za ovog našeg švrću (dete je vezano sa dva kaiša i deluje bezbedno, mada takođe ne bih dete vozila na biciklu u saobraćaju) i provod je bio fenomenalan. Dakle, posle 15 godina nisam zaboravila kako se vozi to "čudo". :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ni ja ne bih u Srbiji vozila bicikl i dete na njemu... :mellow: Malo je biciklistickih staza, vozacka dozvola se dobija puno lakse no medjunarodna (iz iskustva) i daleko se cesce desava da ljudi pod dejstvom alkohola sednu za volan. Tako da kad bi tamo trebalo da vozim ne znam ni gde bih osim u parku ili negde po prirodi. A da do tamo idem kolima, da vezujem bicikle za galeriju- joj to bi mi ubilo svaku volju... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KAAAAAAAAAAAAAD?

4d45229d6dca259d04f5dec42ec1f1d3.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4d45229d6dca259d04f5dec42ec1f1d3.gif

Koji je odgovor "Arhimede"? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji je odgovor "Arhimede"? :lol:

ahahaha...pa i dalje se pitam kad?!!!!! :lol:

sinula mi na momenat ideja da luku ostavim kod tate uvece a ja da vozim, ali eto kise ovih dana..a kad nema kise, tata nam radi po ceo dan.

a da li smem da kazem, da ja bajs jos nisam kupila :unsure::unsure:

sve cekam neka snizenja :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sad videla ovu temu :)

Bicikl OBOŽAVAM, non stop sam na njemu, čak leti idem sa njim na posao ( oko 15 km u jednom pravcu). Aki je prvi put seo na bajs kad je imao 9 meseci, i čim vidi da neko ide negde biciklom, uzima svoju korpu i ide i on ( čak i kad nije pozvan :lol: ). I u trudnoći sam ga vozila maltene do kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahaha...pa i dalje se pitam kad?!!!!! :lol:

sinula mi na momenat ideja da luku ostavim kod tate uvece a ja da vozim, ali eto kise ovih dana..a kad nema kise, tata nam radi po ceo dan.

a da li smem da kazem, da ja bajs jos nisam kupila :unsure::unsure:

sve cekam neka snizenja :lol::lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do pre 6-7 godina svakog dana sam ga vozila od kada sam naucila da vozim. Od srednje skole krece zastoj,a sada trazim da kupim novu ili pak rolere,bolje oba :D pa krecem ponovo u akciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam sela na bajs posle 2 godine. Otisla sam do drugarice koja je udaljena 3 km od mene, popila limunadu i bas sam bila ponosna kako imam kondicije. Medjutim, tek u povratku sam primetila da put ustvari ima blagi pad tako da sam u povratku vozila uzbrdo i crkla sam do kuce, malo mi je falilo da sidjem i da guram bajs, ali onda bi mi se mm smejao i pri pomisli na to muski sam izdrzala do kraja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja porodica i ja smo uvijek išli u vožnje biciklom poslje nedeljnog ručka, a i ja sam često vozila bicikli dok nisam ostal trudna, mm i ja smo bili udaljeni oko 15-ak km jedno od drugog dok smo se zabavljali, pa sam ja često išla biciklom kod njega. To su bila divna vremena, kako me je vožnja znala opustiti i relaksirati, pravi smisao riječi "pusti mozak na pašu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam svojevremeno biciklista rekreativac.Nekoliko godina sam isla u letnjim mesecima na posao biciklom 20 km u jednom pravcu.Najlepse je bilo kad radim od 6,a ja vec u 5 na biciklu,a ono mirise jutro i ptice pevaju samo za mene :rolleyes: .Za 20km mi je trebalo 1h.Znaci 40 km dnevno,solidno za rekreativca.Mnogo puta me je uhvatila kisa,pokisla bih do gole koze,ali sam uvek imala preobuku.Posle sam kupila i kabanicu i nepropustajuce pantalone za takve slucajeve.Imala sam zelju da putujem i na more npr biciklom,odusevljavala se ,a i dan danas kada sretnem bicikliste iz drugih zemalja na proputovanju.

E onda me je jedne godine pokupio jedan na raskrsnici u gradu,ja imala prednost i bila sigurna da on to zna,ja bicikl,on golfa,meni slomljena noga,njemu 6meseci zatvora(imao je isti prestup vec).

Ali ne nije me to sprecilo da vozim i dalje...

Ali ubrzo sam se udala,a kad sam krenula decu da radjam nisam posteno sela na bajs.I nemam dobar,jos onaj od saobracajke iskrivljen malo.Nije bicikl sto dukata,nego sve nikako da izdvojim.

I tako biciklizam-moja velika ljubav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam svojevremeno biciklista rekreativac.Nekoliko godina sam isla u letnjim mesecima na posao biciklom 20 km u jednom pravcu.Najlepse je bilo kad radim od 6,a ja vec u 5 na biciklu,a ono mirise jutro i ptice pevaju samo za mene :rolleyes: .Za 20km mi je trebalo 1h.Znaci 40 km dnevno,solidno za rekreativca.Mnogo puta me je uhvatila kisa,pokisla bih do gole koze,ali sam uvek imala preobuku.Posle sam kupila i kabanicu i nepropustajuce pantalone za takve slucajeve.Imala sam zelju da putujem i na more npr biciklom,odusevljavala se ,a i dan danas kada sretnem bicikliste iz drugih zemalja na proputovanju.

E onda me je jedne godine pokupio jedan na raskrsnici u gradu,ja imala prednost i bila sigurna da on to zna,ja bicikl,on golfa,meni slomljena noga,njemu 6meseci zatvora(imao je isti prestup vec).

Ali ne nije me to sprecilo da vozim i dalje...

Ali ubrzo sam se udala,a kad sam krenula decu da radjam nisam posteno sela na bajs.I nemam dobar,jos onaj od saobracajke iskrivljen malo.Nije bicikl sto dukata,nego sve nikako da izdvojim.

I tako biciklizam-moja velika ljubav!

Evo ovde sam pisala o mojoj velikoj ljubavi biciklizmu pa da se pohvalim da sam danas kupila bicikl napokon.Dobila sam u firmi jubilarnu nagradu pa sam resila da je iskoristim na to!

Inace bicikl je lep muski plav polu profi 18 brzina i lepo ja od prodavnice resim da ga dovezem kuci.Nije gradska voznja bila najbolji izbor za budjenje stare ljubavi,ali nije lose ispalo posle toliko vremena.Vatreno crvena jakna na vatreno plavom bajsu.A posle desetominutne voznje po ekstremno hladnom vremenu bile su i vatreno crvene ruke i obrazi :lol:

Doline i planine,brda i krivine,cekajte me stizem ja sa prvim znacima proleca!!!

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupi, jupi je...joko, ti mi baš ličiš na biciklistu...samo napred!!! Ali gde ga sada u zimu kupi...bio neki popust? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupi, jupi je...joko, ti mi baš ličiš na biciklistu...samo napred!!! Ali gde ga sada u zimu kupi...bio neki popust? :D

:lol: :lol: Nisi procitala pazljivo...Nije bio popust,dobila sam jubilarnu nagradu u firmi,koju sam trebala dobiti jos u maju,pa nisam, pa sada kada sam u zimu dobila, odmah sam isla kupiti ,jer da sam pare donela kuci,otisle bi neprimetno,da ih nisam donela isto bi se sa racuna topile do proleca i nikad se vise ne bi skupile za tu stvar!Razumes sada; draga? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo proslog leta kupili sediste za malu i mm bajs, posto ja vec imam moj. I krenuli u voznju oko Pn-a. Sada jedva cekamo prolece da mozemo opet. Dobro je za kondiciju, a i za skidanje kila, treba i mm i meni....duga je ova zima..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.