Epiziotomija

odgovora

Objavljeno

mislim da ni ovde ne daju. Ali znam koliko je dobar. Da se pravi bivacin jos uvek njega bih stavljala. Ali dzabe. Nemaaa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li imao neko kao neke crvene bubuljice na mjestu gdje su savovi na rani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nisam srela stom problemom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje.....ispao mi je danas konac id epiziotomije....ehh sad vidjeh da mi iz vagine viri poduzi konac je li to u redu? je li to ispada neki unutrasnji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najvise sam se plasila tog seckanja medjutim ja to nisam ni osetila ali zato usivanje kuku majko.Babica kaze da je mali rez a ja sam imala utisak sa me siju i siju i siju.Bolelo je mnogo i ako sam primila neku lokalnu anesteziju.A tek kasnije ne mozes da sednes, a u porodilistu kreveti visoki,pa onda prvi odlazak u toalet,mala nuzna i nije strasno a velika e tu vecina zena danima trpi i stiska iz straha da to sve ne popuca.Tako i ja, medjutim, moram reci da nije bilo strasno.E onda dodje i to skidanje konaca.Isla sam tri puta i definitivno da sam bila u pravu da je to usivanje trajalo jer bilo je dvadesetak cvorova.Uzas.Namucila sam se sa ranom a porodjaj je bio bolji nego sto sam ocekivala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babice uvek sede i navijaju za doktorku dok usiva i vicu "jao sto je lep sav,a vidi kako je mali" a ono dobro da nisu isekli do potiljka 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na prvom porodjaju imala veliku epiziotomiju, na drugom nisam i mogu da kazem da je to nebo i zemlja. Ja sam samo posle drugog porodjaja isla i svima pricala jao pa nista me ne boli, ovo je divno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta po malo secena, al sto rece Iv ni osetila nisam to secenje koliko ušivanje. Odskakala sam od kreveta. Jos drugi put neki specijalizant, kukavac se učio na meni... Vidis da mu nije dobro, a meni jos manje.. 

Posle me nista nije bolelo, taj dan malo osetila i to je to... Oba puta super prosla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala takvu epiziotomiju na.prvom da se iz sve snage nadam da kad dodje jednom drugi porodjaj da necu imati uopste...to je bila katastrofa. Ni da sednem,ni da stojim....nista. a sad sa detetom vec jednim...

Mene su uspavali kad su me usivali. Nisam osetila ni usivanje a ni secenje...ali kad se sve to "ohladilo".... majko moja..u vc sam isla sa stolicom i imala osecaj da ce sve ponovo da.pukne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.