Epiziotomija

odgovora

Objavljeno

Imala epiziotomiju (sa leve strane, kako rade svima ovde u Betaniji). Razlog - mišići karličnog dna suviše jaki, plus beba veća od očekivane. I pored toga (imala sam tu 6 šavova) pukla sam prema anusu (i zaradila još 7 šavova), a stradao mi je i grlić.

Samo sečenje nije bolelo, već mi je čak donelo olakšanje nekako. Prva dva-tri dana me je rana bolela (tretirala sam je oktaniseptom i hidrogenom), a kasnije mi je veći problem bilo zatezanje i neprijatnost dok svi šavovi nisu ispali (13.-og dana).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole je sigurno... jel ti je to prvi porodjaj? :)

Da.. I stvarno mi je porodjaj zbog epidurala bio skorz ok ali to me je posle bas mucilo tj.i sada me muci.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put su me secnuli i samo usivanje mi je bilo gore od porodjaje koji je bio brz...

Drugi put sam pukla. Kad sam pitala sestru da li sam puno pukla, rekla je ne, a kad je doktor poceo da sije nikad kraja. Mada sam oba puta posle "dobro" sedela, koliko je to moguce i sve je dobro zaraslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put su me secnuli i samo usivanje mi je bilo gore od porodjaje koji je bio brz...

Drugi put sam pukla. Kad sam pitala sestru da li sam puno pukla, rekla je ne, a kad je doktor poceo da sije nikad kraja. Mada sam oba puta posle "dobro" sedela, koliko je to moguce i sve je dobro zaraslo.

I meni je usivanje bilo gore od samog porodjaja..uf kad se setim boli me :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam je radjena epiziotomija?U niskom porodilistu je to vec rutina,vise i ne gledaju ima li za njom potrebe ili ne.

DA, 2 PUTA :blink: uzasan osecaj, sivenje nisam osetila ali zato posle 4 nedelje nisam mogla da sednem, a ponekad i sad boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA,iskreno nisam je ni osetila kao da me nesto malo pecnulo,sivenje takodje,blago peckanje.Nemam pojma koliko sam konaca imala znam samo da su mi rekli da su me bas dosta secnuli.Tada nisam imala problem ali zato 2 dana nakon porodjaja pojavi mi se hematom,ne daj Boze nikome ne znam da li ima gore stvari,kazu da se pojavio zbog konaca da je pukao konac i eto ti sad.E sad ajde sve jovo nanovo,gore mi je bilo to neko bilo sta u zivotu,ponovo u salu na ciscenje,a rana sveza i spolja i iznutra,ma uzas jedan.Vise od 40 dana me je rana bolila i nisam mogla lepo da sedim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeeeeee, sta da mazeeeem, mnogo me boli :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

barbarice ja sam prskala octanisept.. druge zene kazu da su mazale i kantarionovo ulje.. meni je oct.pomogao jer mi se rana bas ok zasusila.. ali mora malo da bude tako nezgodno.. :( sedi na suprotnoj strani od one na kojoj su te usivali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeeeeee, sta da mazeeeem, mnogo me boli :/

Ja sam 3 puta 'seckana' i stvljala sam na uložak domaće kantarionovo ulje....sva tri puta je rana'zarastala' nakon nekoliko dana :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj meni ovo izgleda kao da nije lepo usiveno, uzas, bas sam se uplasila :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeeeeee, sta da mazeeeem, mnogo me boli :/

[/q

Ja sam par dana stavljala na ulozak jod a posle kantarionovo ulje!I fino je zaraslo imala sam dosta koncica,sivena i unutra i spolja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice, ja sam stavljala i kantarion i povidon jod, a svako veče sam se ispirala mlakom kamilicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blagi rastvor hipermangana (da bude tek rozikast).. ja sam po nekoliko puta na dan. bukvalno u bokalce napravim pa kad zavrsim na wc solji samo se zapljusnem plus kad se tusiram na kraju opet malo i samo blago posusim.. vise da se kao samo osusi. hipermangan je jako dobar, ali je bitno da ne napravis jak..

najbolje bi bilo kad bi mogla da nabavis OKTANISEPTIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da pitas patronaznu? Moze da boli ako rana pocne da se gnoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih pitala patronaznu, takodje joj je "obaveza" da ti prekontrolise ranu. A ako ti nije dolazila, zamoli muza ili mamu... Mozda je samo pocelo da ti se "hladi" pa zateze.... To zna da bude jako neprijatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas do lekara... Spao mi je jedan konac pa malo se otvorilo i boli, ali nije strasno... Kaze da ce lepo zarasti.... I dala mi neki zuti da mazem nesto, nisam sigurna kako se zove... Sad sam mirnija..

A patronazna nema pojma, i kaze da nije nadlezna da gleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas do lekara... Spao mi je jedan konac pa malo se otvorilo i boli, ali nije strasno... Kaze da ce lepo zarasti.... I dala mi neki zuti da mazem nesto, nisam sigurna kako se zove... Sad sam mirnija..

A patronazna nema pojma, i kaze da nije nadlezna da gleda...

Boze... Moja me je uvek pitala za ranu kako izgleda mada nije bilo potrebe i da je gleda... E sad da li to zavisi od same sestre ili se ova tvoja napravila drskom... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To zuto je rivanol,i ja sam stavljala,ali nista nije pomoglo-zarastalo je mesec dana,uzas.I tri puta mi skidali konce.Ne zelim da se secam....Dr,kada me zasivao,rekao je da nikako ne stavljam nista,vec samo da perem ranu i da je drzim suvom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala krupnu bebu, pa sam i ocekivala da cu puknuti sama ili da ce me seci. Iskreno, nisam ni osetila kada su me isekli, a isekli su me posteno, to sam tek kasnije videla.

Usivali su me pod totalnom anestezijom jer mi je radjena revizija materice, tako da ni to srecom nisam osetila. Inace da je posle bolelo, jeste. Nisam mogla mesec dana posteno da sednem. Ali sada je sve ok, i oziljak se ne vidi. Dr. me je stvarno lepo usila.

Citala sam po internetu da je pozeljno sto vise ranu izlagati vazduhu, znaci setati bez gaca :D Kad se gace koriste da to budu one mrezaste i ulosci oni pamucni, najobicniji. Ranu sto vise ispirati "hladnijom"vodom - ja sam to praktikovalla svaki put kad bi isla na wc. To, je neko moje iskustvo.

Mene su malo secnuli, ali izgleda ne trpim taj bol...

Ja samo i nosim te mrezaste i te obicne mrezaste uloske... A sedenje bez gacica... uh, ne bi bilo lose :D

I da, tusiram se posle svakog idenja u wc, l bas mi bude lakse... Voda je cudo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu me sekli,pocepala sam se...skroz "do kraja" (i guza mi je bila usivena)

A babica rekla "nije mnogo" :blink:

Ranu sam prala decijim sapunom...bila je bas "gadna" i bolnaaaaa...previse zategnuta(jos mi je koza zategnuta na nekim mestima)

Posle je pocela i da svrb pa sam je mazala kantarionovim uljem...uhhhh,to je olaksanje bilo :)

kantarion je cudo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas do lekara... Spao mi je jedan konac pa malo se otvorilo i boli, ali nije strasno... Kaze da ce lepo zarasti.... I dala mi neki zuti da mazem nesto, nisam sigurna kako se zove... Sad sam mirnija..

A patronazna nema pojma, i kaze da nije nadlezna da gleda...

Ja sam posle tri dana posle 1.porodjaja sela i pukla mi je rana. I zaraslo kao da nista nije ni bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su bas posteno isekli na porodjaju,naravno to sam videla tek kad sam dosla kuci.

Inace kad su me sekli nisam ni osetila,kao da me malo pecnulo stvarno ne boli,sivenje isto nije strasno,dali su mi anesteziju.Dok sam bila u porodilistu pila sam brufen protiv bola i stvarno mi je pomoglo :)

Medjutim pravi pakao je poceo desetak dana posle porodjaja kad su konci poceli da se zatezu :o uh kad se samo setim!Aj sto nisam mogla da sedim,nisam mogla ni da hodam ni da lezim,nista!!

Medjutim i za to postoji resenje za koje sam ja nazalost prekasno saznala...Deseti dan sam otisla kod privatnog ginekologa jer vise nisam mogla da podnesem bol!U ordinaciju sam usla bukvalno na jednoj nozi oslanjajuci se na muza,a kad sam izasla mogla sam i spagu da napravim!Ah kakvo olaksanje :lol:

Dakle drage moje preporucujem vam od srca da vec sedmi dan posle porodjaja SKINETE KONCE ,kostalo je samo 1200 din.a spasilo me muka!

Da i jako je bitno,redovno pranje,pomaze i rivanol,stavi se na ulozak,milina kako prijatno hladi ;) A posle svakog pranja lezite na krevet i ''luftirajte'' ranu da sto pre zaraste i osusi se,to su nam rekli u porodilistu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seckali su me samo prvi put, ali za medalju...i posle 10 god na oziljku nemam nikakav osecaj. Ali nije bilo bolno seckanje, nije toliko ni usivanje jer sam dobila anesteziju, ali odlasci u wc jedno dve nedelje posle porodjaja su bili moj pakao...Piskila sam pod mlazom vode, u kadu, ali kad je trebalo kakiti, umirala sam od bolova, bukvalno se rusila :/ I isto mi je kantarion strasno olaksao i aloja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako to da ste morale da skidate konce,meni su stavljali one sto se apsorbuju...

i dobro je,posto mi je svega bilo preko glave i samo bi mi falilo jos da opet neko mora da me cacka i da petlja sa koncima...bas sam odlepila od svega toga bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.