Epiziotomija

odgovora

Objavljeno

a kako to da ste morale da skidate konce,meni su stavljali one sto se apsorbuju...

i dobro je,posto mi je svega bilo preko glave i samo bi mi falilo jos da opet neko mora da me cacka i da petlja sa koncima...bas sam odlepila od svega toga bila

Ja nisam skidala, apsorbovali su se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva dva puta su me sekli i tada sam na uloske stavljala kantarionovo ulje, treci put sam se pocepala i usivali su me, a na uloske sam stavljala jod. Svaki odlazak u wc zavrsavao se tusiranjem i samo mrezaste gacice i mrezasti ulisci. Cim te zateze rana, promeni ulozak, istusiraj ranu i stavi malo joda. Uspeh zagarntovan :D

Inace i meni su sami konci otpadali, a prva dva puta kad su me usivali dobila sam lokalnu i nista nisam osetila. Sada, treci put nisam dobila lokalnu i osetila sam itekako. Secam se da sam doktora htela da opsujem, a sve sto sam mu, onako besna, rekla bilo je: Znam ja, tebe je moj muz potplatio da stavis konac vise... Znam ja sve...Zavrsavaj to!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam komletna popucala :wacko: i to bilo je 5 šavova ako se ne varam ... katastrofa .... pukao mi je i grlic materice ..... Nisam osjetila kada sam popucala ali sam i te kako osjetila kada su me sivali

drugi put su me sjekli i osto sam osjetila .. nije bio neki narocit bol ali nisam osjetila sivanje (4 šava) jer su mi dali lokalnu anesteziju ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam posle prvog porodjaja imala 8 vidljivih savova, napolju, a to dodje skoro do guze...aloja first spray, pecka ali maximalno ubrzava zarastanje! A u medjuvremenu kantarion, rivanol, jod i perkanje do besvesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam posle prvog porodjaja imala 8 vidljivih savova, napolju, a to dodje skoro do guze...aloja first spray, pecka ali maximalno ubrzava zarastanje! A u medjuvremenu kantarion, rivanol, jod i perkanje do besvesti.

8 šavova :blink::blink: ... pa koliko je beba bila teska?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako to da ste morale da skidate konce,meni su stavljali one sto se apsorbuju...

i dobro je,posto mi je svega bilo preko glave i samo bi mi falilo jos da opet neko mora da me cacka i da petlja sa koncima...bas sam odlepila od svega toga bila

pa i ovi moji su trebali sami da ispadnu,ali oni se valjda prvo sasuse pa tek onda popucaju i ispadnu ili se apsorbuju,kako hoces...Stvar je u tome sto ceo taj proces moze da traje i mesec dana!Umrla bi da sam toliko cekala!E sad lako je ako imas 1-2 koncica ali ja sam imala 6 i bilo je jezivo :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

8 šavova :blink::blink: ... pa koliko je beba bila teska?

Beba je bila mala 3700 u odnosu na sledece dve koje su imale 4450 i 4200...ali sam ja imala neki grc grlica materice i nisam znala da se napinjem i sve me nesto snaslo, uplasila sam se jer nisam imala bolove od 11 h kad mi je pukao vodenjak do nekih 8 uvece kad su mi ukljucili indukciju, a onda odjednom nisam mogla da udahnem od muke i onda sam se sva unezverila, pa su valjda zato tako opustili ruku kad su seckali. Inace sa drugom me nisu sekli, malcice sam pukla samo jedan koncic ali mi je babica (Zivic kojoj cu do groba biti zahvalna) govorila kad i kako da kontrolisem napone dok je ona polako bebu oslobadjala, da me ne bi sekli i da ne popucam. Sad, na poslednjem porodjaju, na uz dve nedelje pre nego sto sam se porodila, rekli su mi da beba ima 3150 g, a kad se rodila imala je 4200 (na iznenadjenje svih nas)...I tu sam izricito zahtevala da secenja nema, tako da sam zavrsila sa 5 koncica na 3 razlicita mesta, od toga dva na labia minor tako da je peckalo i kad piskim i sve ostalo ali ipak manje nego kad su me seckali. I tu mi je opet ona kombinacija oblogica (rivanol, kantarion i aloja first) pomogla da za desetak dana budem tip top :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nisu secnuli,mene su iskasapili.... 7 savova na epiziotomiji + nemam pojma koliko jos konca na grlicu koji je pukao. Beba je imala na rodjenju 4240 gr, a ja prvorotka :blink: !

Pranje posle svakog odlaska u wc, samo mlakom vodom-BEZ sapuna ili tus-gela, onda se poprska rana octaniseptom, osusi se fenom i drzis Zepter lampu dok 3 puta ne zapisti i posle 10 dana si kao nova,cak i u extremnim slucajevima kao sto je moj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja rana je zezala mesec i po dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu se poroditi na zapadu, i na netu sam procitala da se to ovde ne radi. Sta vi mislite, da li je bolje uraditi je ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna...? Mene su na prvom porodjaju sekli,imala sam valjda 6 ili 7 konca,da li to znaci da ce me sigurno i drugi put seci? Mene je bas bolelo,i kad me sekao i kad je usivao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su prvi put secnuli a s druge strane sam pukla i to dosta,nemam pojma koliko konaca sam imala,taj oziljak me jos uvek bolucka cak i posle 15 godina :blink: Usivanje me nije bolelo,sva sam bila utrnula,osetila sam samo poslednji konac,e to je bilo bolno i to vrloooo.

Sad drugi put nisu me secnuli jer to ovde ne rade,ali sam opet pukla,blizu oziljka 3 konca i jos na dva mesta po jedan.Sad sam cak osetila kako puca,bljak!Za usivanje ovde prvo prsnu sprej,pa lokalnu anesteziju,tako da nije bolelo,a i posle sam mogla odmah da sedim,a prvi put nisam smela mesec dana.Takodje ovde se nista ne stavlja na ranu,a tusira se samo vodom.

Neznam mora li obavezno i drugi put da se secne,izgleda da kod mene nema svrhe seckati :huh: ali ipak je bilo bolje drugi put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa saznala sam ono sto sam htela. Ovde je rade po potrebi. Mene su sekli na dva mesta. Osetila sam jedno secenje, drugo nisam. Usivanje sam osecala, nije bolno, vise je neprijatno, malo zateze i sl. Mada, ja sam primila 3 anestezijice da bi me usili. Na jednom mestu. (rana koja je bila povrsna) sam imala dva konca, oba su mi spala, na drugom (usiven mi je vaginalni kanal) sam primatila da mi je jedan konac spao, jer sam mogla da ga opipam, sad opipavam jos jedan, malo dublje, al neznam koliko ih i dali ih jos imam. U glavnom, kad sam videla kako se trudnice iskose posle porodjaja, kako nemogu lepo da sede na dupetu, vec se gnezde pola sata da nadju udoban polozaj, bila sam ubedjena da su konci ti koji su odgovorni za to, al sad vidim da sam ih pogresno krivila. Mene trticna kost i dalje ubija. Uopste ne mogu da se naslonim unazad kad sedim i mnogo mi je tesko da lezim na ledjima, a o ustajanju da nepricam. Moja baba, koja ima 80 god brze ustaje od mene... Sve u svemu, nista strasno. Malo svrbi i kako kad kao da zigne, dok ne zaraste i ne poispadaju, i to je to. Ne bi mi smetalo da me opet seku i drugi put. A sto se tice odrzavanja, dobila sam neke ampulice, dok sam bila u porodilistu, za dezinfekciju. Njih sam koristila umesto kupke. Sad kuci ispiram sa kupkom, kako sam i do sad. (koristim kosili deciju kupku)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna...? Mene su na prvom porodjaju sekli,imala sam valjda 6 ili 7 konca,da li to znaci da ce me sigurno i drugi put seci? Mene je bas bolelo,i kad me sekao i kad je usivao!

Pa,ne znam,ne bih da te plasim ali kontam da ce te zrenjaninci seci,al mozda i gresim,mozda zavisi od bebe i samog toka porodjaja.To se isto i ja pitam,sta me ceka na drugom porodjaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna...? Mene su na prvom porodjaju sekli,imala sam valjda 6 ili 7 konca,da li to znaci da ce me sigurno i drugi put seci? Mene je bas bolelo,i kad me sekao i kad je usivao!

Ne mora, mene drugi put nisu. Ako vide da se koza rasteglila da se beli, seci ce da ne puknes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,ne znam,ne bih da te plasim ali kontam da ce te zrenjaninci seci,al mozda i gresim,mozda zavisi od bebe i samog toka porodjaja.To se isto i ja pitam,sta me ceka na drugom porodjaju...

Mojoj sestri je pukao grlic materice prvi put, pa su je drugi put sekli da se ne bi pocepala po starom oziljku, samim tim i po grlicu. Prvi put je imala strasnih problema, a drugi nista, opusteno joj je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su secnuli na porodjaju,i rana me je bolela uzas!!!Cak me je secnuo doktor za koga se prica da je najbolji sto se epiziotomije tice,medjutim ja,i jos 3 devojke sto su se te noci porodile je unistio,a beba mi je imala samo 3kg i 250g na rodjenju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je dr malo secnuo, i bas je zabolelo u tom momentu ali kasnije ni usivanje ni nista nisam osetila, bas sam se i kretala dosta, konci su brzo ispali da nista nisam ni osetila, niti me je rana nesto zatezala sto su mi drugi rekli da cu kao osetiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su malo secnuli ali mi je i grlić pukao tako da je bilo dosta ušivanja i jeste malo neprijatno ali mora da se izdrži :rolleyes: Problem mi je bilo što mesec i ne znam koliko dana me je bolelo kada duze stojim na nogama, valjda i unutra dok se ne vrati sve na svoje mesto i dok nije zaraslo, stvarno ne znam, ali znam da me je to mnogo brinulo. Takodje sam imala problem sa tim koncima, nisu hteli sami da ispadnu...čekala sam čekala i na kraju otprilike posle mesec dana otišla do doma zdravlja i doktorka kad je videla kaže počeli su da urastaju i jako je bolelo kad ih je vadila, kaže da sam sačekala još malo još bi gore bilo i kaže kao da ne bi ona mnogo čačkala oko grlića da odem u bolnicu gde sam se porađala i da tamo vide šta će. Odem ja do N.fronta , doktorka neka dezurna kaže ne bi smelo tu ništa da se dira, konci se ne vade , sami ispadaju :blink::rolleyes: Tako da mi ništa nije bilo jasno u vezi tih konaca , jedino mi je bilo drago što me i ona nije pregledala jer sam se plašila da će opet biti bolno...Ne razumem zašto se dešava to urastanje , da li je neko imao slično iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam secena i prvi put i sad opet,po istom safu i jos sam se malo pocepala unutra.Bolelo me je sifenje uzas!Sad se ok osecam,ne boli vise tako jako,polako pocinjem i da sedim.Jedino mi je problem sto rana ne zarasta dobro,malo je "zinula",na jednom mestu nije dobro sraslo,kao da nijedobro usiveno.Sad me to brine a strasno se plasim da odem do dr da me ne bi slucajno opet poslali na sivenje.Bas imam lose iskustvo sa sifenjem.Da li se jos nekom to desilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam secena i prvi put i sad opet,po istom safu i jos sam se malo pocepala unutra.Bolelo me je sifenje uzas!Sad se ok osecam,ne boli vise tako jako,polako pocinjem i da sedim.Jedino mi je problem sto rana ne zarasta dobro,malo je "zinula",na jednom mestu nije dobro sraslo,kao da nijedobro usiveno.Sad me to brine a strasno se plasim da odem do dr da me ne bi slucajno opet poslali na sivenje.Bas imam lose iskustvo sa sifenjem.Da li se jos nekom to desilo?

Cestitam vam. Pa,mozda ti je bolje da ipak odes,ko zna sta moze da bude od toga..ne znam,stvarno.Jel ti dolazi patronazna? pitaj nju sta da radis? I ako odes kod dr pitaj d ali moze sa loklanom anestezijom da te opet usije,ne verujem da ce odbiti. Nadam se da nece biti potrebe da opet siju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam secena i prvi put i sad opet,po istom safu i jos sam se malo pocepala unutra.Bolelo me je sifenje uzas!Sad se ok osecam,ne boli vise tako jako,polako pocinjem i da sedim.Jedino mi je problem sto rana ne zarasta dobro,malo je "zinula",na jednom mestu nije dobro sraslo,kao da nijedobro usiveno.Sad me to brine a strasno se plasim da odem do dr da me ne bi slucajno opet poslali na sivenje.Bas imam lose iskustvo sa sifenjem.Da li se jos nekom to desilo?

Draga mislim da je bolje da odes i vidis sa njima,nemoj da ti se inficira nesto,da napravis nesto jos gore,Stisni zube i ako treba da ti malo prisiju ranicu,bolje,nego da ti se inficira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam vam. Pa,mozda ti je bolje da ipak odes,ko zna sta moze da bude od toga..ne znam,stvarno.Jel ti dolazi patronazna? pitaj nju sta da radis? I ako odes kod dr pitaj d ali moze sa loklanom anestezijom da te opet usije,ne verujem da ce odbiti. Nadam se da nece biti potrebe da opet siju.

Hvala!Dolazi patronozna,pitacu je danas,mada mi je ona skroz nepoverljiva.Oticicu ovih dana do dr.Ne znam da li sad trebam u dz ili u bolnicu jer sam u bolnici vodila trudnocu.I ja se nadam da cu izbeci sivenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!Dolazi patronozna,pitacu je danas,mada mi je ona skroz nepoverljiva.Oticicu ovih dana do dr.Ne znam da li sad trebam u dz ili u bolnicu jer sam u bolnici vodila trudnocu.I ja se nadam da cu izbeci sivenje.

A stavljam povidon jod na ranu svaki dan pa ne bi trebalo da se inficira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.