Epiziotomija

odgovora

Objavljeno

A jel rano za skidanje/popustanje konca, ipak je proslo samo nedelju dana od porodjaja...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli Octanisept sprej i prijalo je. Luftiraj sto vise, dok lezis spusti mrezasti ulozak na podlogu... I meni je tako bilo prvi put.  

Inace pocela sam kucati jos pre 1,5h pa nikako zavrsiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja se sad nr mogu setiti koliko je proslo od porodjaja, mislim tako nekako. Al mozes otici pa da ti pogleda ginekolog, mozda nema potrebe... Ja mislila dace mi antibiotik neki, a ona secnula, istraumirala sam se kad sam makaze videla, al ne osetis nista... Al kod mene se gnojilo kod koncica jednog... I bila mi gnoj zarobljena ispod koze pa mi tu sve bilo utrnulo, nista nisam osetila tu... Pa pitaj patronaznu da ti pogleda, tako sam i ja... Ili idi do ginekologa pa si mirna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rece patronazna samo da octanisept tteba pre svako stavljanja oprati da ne ide jedan na drugi kao- okupas se i onda prskas. I ne precesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista, sutra mi dolazi patronazna pa cu je bas pitati. Ne ide mi se do ginekologa jer znam da cu cekati kao kreten bar 2 sata, a nisam u stanju da stojim 2 sata, a i malac mora da siki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da, nek ti pogleda, pa ako treba ds odes, i ja sam morala dojiti, jos cekala ko kreten a znaju da sam porodilja, objasnila im sve... Uglavnom ako je nesto nemoj trpiti i zezati se sa zdravljem, podoji bebu i idi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubrzan proces susenja :D

Sta znam, ja poslusala, islo brzo. Sad se ni ne secam koliko dugo. Ali Octani fino prijao, a Rivanol su prskali u porodilistu, i to bilo ok. A i grudi sam od ragada drzala "na vazduhu :D ", lanolin i moje mleko i zalecile se. 

Posle sam na dodir osetila tu neravninu i spajanje, a gin na prvom tom pregledu (neka privatno, doduse,  prvi put je videla) rekla da je lepo sraslo i da nije gin ne bi ni videla :D da ne tripujem ::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila mi je jutros patronazna, pogledala je ranicu, kaze da je sve ok, da prskam oktaniseptom par puta dnevno, susim fenom i vodim racuna da je ranica suva. Izem li ga kako to izvesti, nemam pojma, kad se znojim strasno, pa cak i guzovi mi se znoje... A kada naprskam sa okt. onda me pece i boli, a provalila sam da nisam dobro prskala sa onim vioplex-om, i sada kada sam skontala kako da prskam sa tim, mnogo manje boli tj pece. Pecka prvih par minuta, posle ne toliko, mogu makar da sednem na drugi guz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su preporucili obicno "luftiranje" , znaci onako natural u krevetu bez vesa da se susi tako. Fen ipak duva toplo, ne znam

ja sam se prskala bivacinom, meni je to prijalo iako su me iskasapilia sav je izgledao kao ispali hemoroidi, ne pitajte :/

i jos su mi preporucili da se ne brisem nakom wc potreba nego da se tusiram dole mlakom vodom

mada mi je trebalo duuugo da mogu da sedim ko celjade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fen? Prvi  put cujem.... svAkako mislim da je ranu najbolje prirodno susiti....luftirati. meni su savetovali tako i babica i ginekolog. I rivanol sam stavljala cistila jodom ali babica i kasnije je suprug(med.tehn) a protiv bolova parwcetamol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam epiz. imala nakon prvog porodjaja. Deset dana sam ostala u porodilistu zbog bebe. Tako da kad sam dosla kuci mogla sam normalno da funkcionisem. Malo je zatezalo pri sjedenju al je brzo proslo. Ne znam za luftiranje, nisam ga praktikovala, bar ne kod kuce.
E da, stvarno nisam znala da patronazna gleda ranu:-) je li joj to u opisu radnog mjesta ili njena dobra volja?:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam moglaiprvo dete,zivimo sami Pa sam mogla...sad ni meni ne bi bilo izvidljivo. :D

Za patronaznu ne znam... ova nasa je divna i osim sto kupa bebu dok ne otpadne pupak (a ako je potrebno i duze) gleda ranu i cisti,a da nije bilo nje ni dojenje mi ne bi uspelo jer mi je pokazala sve. Ali to je of Pa necu o tome ovde...

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam nista prskala niti mazala. Samo cesto pranje baby sapunom i luftiranje po sat vremena dnevno. Uz cepice diklofena preziveh a secena sam poprilicno. Samo se nadam da cu sad bolje proci jer kad pomislim na tu ranu nije mi dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za koliko je vama rana potpuno zarasla? Nisam stigla da pitam dr, imam jos mali deo koji nije zarastao, ali ne vidim pomaka vec 10ak dana, pa ne znam hoce li ostati tako?! :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da, meni patronazna trazila da vidi kako dojim i ranu prvi put... A to drugi put ja pitala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da, meni patronazna trazila da vidi kako dojim i ranu prvi put... A to drugi put ja pitala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5nedelja. Prve dve nisam mogla ni da sedim,kasnije jedva a nkon 5nedelja kao nova. 4sava spolja 4unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su prvi put isekli mnogo jer sam se porodila karlicno. 40 dana nisam mogla da sedim, a ni dugo da stojim. Najvise mi je pomogao ulozak natopljen kantarionom. Luftirala sam ranu koliko sam mogla. Za fen prvi put cujem. Posle par nedelja konci su sami poceli da ispadaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izgleda usamljeni slucaj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo mi je nekih mesec dana da zaraste,mozda malo duze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moju babicu jutros pitala za kantarion, kaze ona da nikada nije cula za taj nacin tretiranja ranice...

a kako to funkcionise uopste? Samo stavis koju kap ulja na ulozak ili kako? I da li ima neke veze to sto krvarim i dalje tj da li i onda mogu da stavim ulje na ulozak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimljivo, meni rekli nista sem paracetamola, koji mi jel nije pomagao, a bas sam pitala za čepice diklofena, jer znam da ih zene koriste,i u bolnici i patronažnu su mi rekli ni slučajno :wacko::huh:

Sto se tice luftiranja...patronažna mi je rekla da je to ok ako je temperatura u stanu prijatna, ako je hladnije bolje ne. Ja sam zivela tad sa sis u kuci koja istina ima centralno, ali oni su naviknuti na niže temperature i nisu bas to grejali onoliko koliko ja to volim. Pored toga, neko od muških je uvek bio u kuci pa sve i da sam htela luftirati nisam mogla. Elem, zena mi je rekla u tom slucaju komotan donji deo, nista sto steže i nikako sintetika, uloške ne štedeti i cesto menjati i cesto pranje cistom vodom, mlakom, ne sme biti hladna ali nikako ne sme biti pretopla. Nista od tih prskalica i ulja mi nije preporučila, kao boli bar tri nedelje koristila ista ili ne, i tako je nekako i bilo. Uglavnom tacno mi ne bude dobro kad se setim tog perioda, kao šestar sam bila dok hodam :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana nema veze sto krvaris, prosto nacedis malo vise od jedne kapi kantarionovog ulja na mrezasti ulozak i stavis. Meni je bas pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske!Cime je najbolje negovati ranu od epiziotomije? U zalihu sam spremila kantarion ,rivanol i cepice diklofena(ne znam da li to smem u porodiliste da nosim?).. Ne znam da li postoji jos nesto sto je delotvorno? Pisem ovako posto od pet strana teme mogu da otvorim tri,posle toga forum izbacuje gresku u sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu poneti Rivanol,kod nas ne daju ali cu "krisom" stavljati.

Posle mozes da prskas i Oktanisept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.