Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Trmalja...nemam reči... :angry:

Marijači...bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta ima... Nisu ni pojedine snajke sjajne, ali svekrve.... Moje misljenje je da snajka kakva god da je ne valja, zato se oko svekra i svekrve i ne trudim preterano, muz mi je na prvom mestu ... Moja redovno trakeljise po sobi, dnevnom boravku, otvara mi prozore kad nismo tu, i uvek ima jak razlog da dodje na sprat. Da poludis... na svu srecu pa dragi i nije preterano vezan za njih i zna lepo da im skrene paznju da ne zabadaju nos u nas zivot. Jedini problem mi je sto nam na spratu fali kuhinja, pa je delim sa svekrvicom :)) Ugrabim da nesto spremim, samo kada je na poslu, inace i to jedva... Ona je glavna i osna sprema ... Uh sto me to nerviralo na pocetku, svako vece sam znala da sednem i placem li placem... Al vise ne, sad sidjem da klopam, ponekad operem sudove i ne j... je , sad bi ona da ja spremam, al ne moze... Nisam ni ja pala sa kruske. Samo da mi sredimo kuhinju, necu se pomerati od sporeta :)))) U sustini nije bas losa, ali je dosadnaaaa za medalju!!! Eto, da i ja nesto napisem.... :)))

i moja je takva..ista situacija..samo sto smo mi dole :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta ima... Nisu ni pojedine snajke sjajne, ali svekrve.... Moje misljenje je da snajka kakva god da je ne valja, zato se oko svekra i svekrve i ne trudim preterano, muz mi je na prvom mestu ... Moja redovno trakeljise po sobi, dnevnom boravku, otvara mi prozore kad nismo tu, i uvek ima jak razlog da dodje na sprat. Da poludis... na svu srecu pa dragi i nije preterano vezan za njih i zna lepo da im skrene paznju da ne zabadaju nos u nas zivot. Jedini problem mi je sto nam na spratu fali kuhinja, pa je delim sa svekrvicom :)) Ugrabim da nesto spremim, samo kada je na poslu, inace i to jedva... Ona je glavna i osna sprema ... Uh sto me to nerviralo na pocetku, svako vece sam znala da sednem i placem li placem... Al vise ne, sad sidjem da klopam, ponekad operem sudove i ne j... je , sad bi ona da ja spremam, al ne moze... Nisam ni ja pala sa kruske. Samo da mi sredimo kuhinju, necu se pomerati od sporeta :)))) U sustini nije bas losa, ali je dosadnaaaa za medalju!!! Eto, da i ja nesto napisem.... :)))

Uh, trkeljisanje. Slusaj samo ovo. Skuvala ja kafu za s i mene. Kad ti ona trazi nesto uz kafu - hoce cokoladu ili bar keks. A mi trenutno nista nemamo. Kazem joj to ja, kad ti ona: Imas tamo u ostavi onaj fini keks. Odem i pogledam kad ono par keksica ostalo (2 ili 3 kom; ostala bevita od nekih kolaca sto sam pravila). Zna ona bolje gde je sta.

Srecom nismo tamo vise. Ali eto, bili smo sada nekoliko dana, i ona me pita zato ne ponesem kucnu haljinu ovde nego mi tamo stoji??!!! Zna ona gde je i sta je po ormarima.

i moja je takva..ista situacija..samo sto smo mi dole :rolleyes:

I mi smo dole :-(

Od moje ni traga ni glasa :blink::huh:

Blago tebi!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se svekrva najavila da će doći,jedva čeka da vidi unuče :)

Inače postoji jedan paradoks kod mene.Ja se još uvijek družim sa moje 2 nesuđene svekrve.Još uvijek smo u kontaktu,i ne pričamo o njihovim sinovima već o receptima,bebi i slično.

Ko zna možda se ne bi slagale da su mi postale prave svekrve,ali čisto sumnjam jer smo bile super frendice.Al,avaj,njihovi sinovi su napravili velike greške,tako da sam 2 put prekinula veridbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se svekrva najavila da će doći,jedva čeka da vidi unuče :)

Inače postoji jedan paradoks kod mene.Ja se još uvijek družim sa moje 2 nesuđene svekrve.Još uvijek smo u kontaktu,i ne pričamo o njihovim sinovima već o receptima,bebi i slično.

Ko zna možda se ne bi slagale da su mi postale prave svekrve,ali čisto sumnjam jer smo bile super frendice.Al,avaj,njihovi sinovi su napravili velike greške,tako da sam 2 put prekinula veridbu.

Vec sam ti jednom to rekla ali ponovicu jopet: CARICE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahaha... stvarno su show, mada sto neko rece bicemo i mi u toj ulozi, ali cu se valjda setiti nekih stvari koje je moja meni radila pa cu to izbegavati, ako budem pri zdravoj svesti. :) I moja ce GARANTOVANO znati gde mi se sta nalazi po kuhinji, sta koristim, a sta ne... A kafu se trudim da sto manje pijem sa njom, jer pocne da ogovara sina najstrasnije, e, da... to mi nikako nije jasno. I svekar i svekrva samo nesto negativno pricaju za sina, kao dobro ces sama videti, sto je meni neverovatno... Ja to ne smem ni da mu kazem, haos bi nastao... Ima li koja slican primer? Stvarno ne mogu da provalim zasto to rade... i redovno su na mojoj strani, na sinovoj reetko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahaha... stvarno su show, mada sto neko rece bicemo i mi u toj ulozi, ali cu se valjda setiti nekih stvari koje je moja meni radila pa cu to izbegavati, ako budem pri zdravoj svesti. :) I moja ce GARANTOVANO znati gde mi se sta nalazi po kuhinji, sta koristim, a sta ne... A kafu se trudim da sto manje pijem sa njom, jer pocne da ogovara sina najstrasnije, e, da... to mi nikako nije jasno. I svekar i svekrva samo nesto negativno pricaju za sina, kao dobro ces sama videti, sto je meni neverovatno... Ja to ne smem ni da mu kazem, haos bi nastao... Ima li koja slican primer? Stvarno ne mogu da provalim zasto to rade... i redovno su na mojoj strani, na sinovoj reetko...

Moja sveki otvoreno pred mm kaze da sam ja mnogo bolja od njega. Cak je i drugom sinu (koji je takodje ozenjen) rekla da je bolje da ostavi svoju zenu i nadje nekog poput mene!!!t1812.gif

Ne znam zasto to radi, znam samo da mi zagorcava zivot sa tim izjavama. Mozda zele da nam se priblize i na taj nacin pokazu svoju naklonost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li koja slican primer? Stvarno ne mogu da provalim zasto to rade... i redovno su na mojoj strani, na sinovoj reetko...

Ja moju snahu savjetujem stalno da se izbori za sebe jer poznajem dobro svog brata.Kako me zaboljelo kad je ona trudna još sa rizičnom trudnoćom ostala sama kući a on lumpovao sa drugovima.I kad mi je rekla da ume da popije,a ja znam da on voli sa društvom i da pretera,rekla sam joj kako treba malo oštrija da bude pa neka mi je brat 100 puta.J a sam uvijek na strani pravde ..

Moja sveki otvoreno pred mm kaze da sam ja mnogo bolja od njega. Cak je i drugom sinu (koji je takodje ozenjen) rekla da je bolje da ostavi svoju zenu i nadje nekog poput mene!!!t1812.gif

Ne znam zasto to radi, znam samo da mi zagorcava zivot sa tim izjavama. Mozda zele da nam se priblize i na taj nacin pokazu svoju naklonost.

To je moja radila,i ona i svekar.Govorili su mom djeveru kako ne nađe neku kao što sam ja a ne takvu i takvu..Čak me i svekrva pitala da ga nekako nagovorim da raskine sa svojom curom.Znam kako ti je neprijatno,osjećam da onda čovjek neće moći mene da podnese..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moju snahu savjetujem stalno da se izbori za sebe jer poznajem dobro svog brata.Kako me zaboljelo kad je ona trudna još sa rizičnom trudnoćom ostala sama kući a on lumpovao sa drugovima.I kad mi je rekla da ume da popije,a ja znam da on voli sa društvom i da pretera,rekla sam joj kako treba malo oštrija da bude pa neka mi je brat 100 puta.J a sam uvijek na strani pravde ..

To je moja radila,i ona i svekar.Govorili su mom djeveru kako ne nađe neku kao što sam ja a ne takvu i takvu..Čak me i svekrva pitala da ga nekako nagovorim da raskine sa svojom curom.Znam kako ti je neprijatno,osjećam da onda čovjek neće moći mene da podnese..

ISTO!!!! Neverovatno m1436.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ISTO!!!! Neverovatno m1436.gif

I meni je to neverovatno,ali itekako neprijatno.Sjećam se kad je ta cura odjednom promjenila odnos prema meni.A ja nagrabusila,iako što se kaže nit luk jela nit luk mirisala.Najbolje da se čovjek drži podalje od tih stvari ako ikako može..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je to neverovatno,ali itekako neprijatno.Sjećam se kad je ta cura odjednom promjenila odnos prema meni.A ja nagrabusila,iako što se kaže nit luk jela nit luk mirisala.Najbolje da se čovjek drži podalje od tih stvari ako ikako može..

Ih tvoj dever nije trebao da joj nista prica.

Mojoj sam sveki rekla da to vise ne radi, mada sumljam da ce me poslusati, jer je na svoju ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam i ne verujem!!!!! Po vasim pricama, moja sveki je med i mleko! Sala na stranu, i ja sam se nervirala i nervirala i toliko nervirala da sam imala napade zuci! Jednog dana mi se smucilo, pokacila sam se sa mm i rekla mu da neke stvari mora on da promeni a ne ja! Ja nisam ta koja treba stalno da se bori protiv vetrenjaca, nemam vremena ali ni snage!

Moja sveki je stalno bila u fazonu da je sva mazna i da mjauce dok govori sa mnom a kada okrenem ledja opanjkava me kako stigne. E posto mi se to smucilo, prestala sam da imam kontakt sa njom, cak sam joj zabranila da vidja Lenu i meni je sada mirna glava. A to sto ona kuka svom sinu kako sam ja bezobrazna i ne dam joj da vidi unuku, zabole me!

Isto kao i moja, sada vise ne pricam sa njom i mnogo mi je lakse, svasta sam joj rekla u lice i to pred svekrom i muzem, samo kada ne moram da je gledam sve je super, a decu moze da vidja da odu kod nje na nedelju dve ponekad jer je u drugom gradu, to i meni odgovara da napunim baterije i budem sama sa muzem, ali kod nas vise ne moze da dolazi, super mi je ovako idealna varijanta verujte mnogo bolje nego smeskanje i precutkivanje, jer se ovako uopste ne nerviram sada kada vise ne kontaktiram sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, ja bih vas molila za savet, na koji nacin staviti svekru i svekrvi do znanja da dok drze pse u kuci, ne zelim da odvode dete kod njih, jer se vraca sa psecim dlakama po odeci?!

Da napomenem, nismo u sjajnim odnosima <_<

Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, ja bih vas molila za savet, na koji nacin staviti svekru i svekrvi do znanja da dok drze pse u kuci, ne zelim da odvode dete kod njih, jer se vraca sa psecim dlakama po odeci?!

Da napomenem, nismo u sjajnim odnosima <_<

Hvala ;)

Jasno i glasno. Tvoj muž da to uradi. I to pred tobom, kad ste svi zajedno. ;)

Ako ne urade tasko, tm i ti im lepo kažete da kod vas mogu da ga viđaju kad god požele, ali nema da ga vode. ;)

Pošto niste u najboljim odnosima, ne očekujem da će to lagano da prihvate, ali kad vide da ste istrajni i te kako će da spuste loptu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasno i glasno. Tvoj muž da to uradi. I to pred tobom, kad ste svi zajedno. ;)

Ako ne urade tasko, tm i ti im lepo kažete da kod vas mogu da ga viđaju kad god požele, ali nema da ga vode. ;)

Pošto niste u najboljim odnosima, ne očekujem da će to lagano da prihvate, ali kad vide da ste istrajni i te kako će da spuste loptu. ;)

POTPISUJEM!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, ja bih vas molila za savet, na koji nacin staviti svekru i svekrvi do znanja da dok drze pse u kuci, ne zelim da odvode dete kod njih, jer se vraca sa psecim dlakama po odeci?!

Da napomenem, nismo u sjajnim odnosima <_<

Hvala ;)

Ja ne razumem zašto tebi smeta da se deca igraju sa kučićima.Ja sam se kao dete igrala i sa uličnim psima i mazila ih,pa kad dođem kući lepo operem ruke.Možda tvoji klinci žele da se igraju sa tim ljubimcima,što njih ne pitaš?

Ne vjerujem da ih nisu vakcinisali ili da su zarazni. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne razumem zašto tebi smeta da se deca igraju sa kučićima.Ja sam se kao dete igrala i sa uličnim psima i mazila ih,pa kad dođem kući lepo operem ruke.Možda tvoji klinci žele da se igraju sa tim ljubimcima,što njih ne pitaš?

Ne vjerujem da ih nisu vakcinisali ili da su zarazni. :unsure:

Ni ja ne kapiram sto tebi toliko smetaju psi, pogotovo oni koji se cuvaju u kuci, trebalo bi da budu cisti i vakcinisani :blink: Ja mislim da je dobro za dete u svakom smislu da provodi vreme sa zivotinjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne kapiram sto tebi toliko smetaju psi, pogotovo oni koji se cuvaju u kuci, trebalo bi da budu cisti i vakcinisani :blink: Ja mislim da je dobro za dete u svakom smislu da provodi vreme sa zivotinjama.

I ja mislim tako.Baš sam svugdje čitala da je za djecu dobro da se druže sa životinjama.Jedino ako nisu male bebe kao moja beba,pogrešno me Nela shvatila.Ja djetetu ne bih branila da se igra sa kućnim psima.Ja sam na selu spavala u krevetu gde bi se ugnezdile još 3 mace :) neće im ništa biti ne brini.A baka i deka valjda paze da ih kuce ne ugrizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, ja bih vas molila za savet, na koji nacin staviti svekru i svekrvi do znanja da dok drze pse u kuci, ne zelim da odvode dete kod njih, jer se vraca sa psecim dlakama po odeci?!

Da napomenem, nismo u sjajnim odnosima <_<

Hvala ;)

Mi imamo macu u kuci i moja Nadja je obozava.I macka nju.Kada ona ode na spavanje ide i macka,ujutru je maca doceka i samo je milo gleda.Ja sam presrecna sto ce moje dete da raste uz macu.Medjutim svi su protiv toga.Bas svi u mom okruzenju.Ja se ne obazirem,uvek pogledam rukice,odecu da li ima dlaka i jako sam pazljiva.Ako ti nisi za to da tvoja deca rastu uz zivotinju,to se treba postovati,jer ti si im majka i ti treba da odlucujes za svoju decu.Popricaj sa njima lepo,da se bojis kucica,da se zivotinji nikad ne treba do kraja verovati....Ne znam...nadji prave reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anči i Marijači, ako žena ne voli da joj dete bude u istom prostoru sa životinjama - treba to i glasno da kaže ;), i ja bih to poštovala, i ako mi ne smeta ko gaji životinje po kući... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anči i Marijači, ako žena ne voli da joj dete bude u istom prostoru sa životinjama - treba to i glasno da kaže ;), i ja bih to poštovala, i ako mi ne smeta ko gaji životinje po kući... :D

Naravno, svako ima pravo na svoj izbor, samo mislim da je to malo preterivanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.