Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Trmalja, boli te uvce, nek' misli i priča šta 'oće, njen problem, neće ona da ga nosi 9 meseci i izdržava kad se rodi. Koja normalna baba može tako nešto da odvali? Šta si joj ti odgovorila?

Nista, zinula sam od cuda i onda sam joj rekla da ne razmisljam o tome i da mi nije palo na pamet. Jednostavno nisam mogla da vjerujem da sebi neko moze da da za pravo da tako nesto predlozi bilo kome. Skontaj koje je to buckanje u zivot! Ali pazi ONA JE RAZMISLILA! Mi nemamo mozga i nismo sposobni da razmisljamo. Za Tasu je bilo sta ce nam, pa pozurili smo, pa mladi smo, pa ovo, pa ono i sad je vole najvise na svjetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja prije pet minuta predlozila da sklonim dijete! :angry:

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis nama je svekrva rekla ah zar vec trudna i spustila glavu,nije nista htjela vise s nama da prica a sad kad se rodila ne da je ne voli najvise na svijetu nego ne zeli da zna za nju..Ma nemaju mozak mogu samo to reci..

Od čega je sazidana ta ženetina? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne i ne je odgovor na oba pitanja..Strasno zar ne?

Jeste :( Zar takve žene postoje?

Meni je moja prije pet minuta predlozila da sklonim dijete! :angry:

:o Mnogo je pametna ta tvoja svekrva,to samo monstrum može reći.Ko zna,možda je i ona neko "sklonila" pa joj to nije strašno.Izvinjavam se,možda sam gruba,ali ne podnosim takve komentare..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja se pitam..Prosto ne volim kad pocnem o njoj,samo se nanerviram ali nekad moram,moje srce,moja glava ne moze to da svari,ja bi komsino dijete voljela,djeca su djeca a ne svoje,svoju krv..Kad mene ovoliko boli kako tek mm boli..

Ma katastrofa, mene boli, a kako li je tek tebi, o tm da ne pričam. Gre'ota od Boga :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti,mnogo je lakse kad te nego razumije,mm mene razumije ali necu da mu govorim na majku,svjestan je on i sam njene greske,necu da ga i ja podsjecam na to..Nekad krenemo pa samo bi mogli oboje da zaplacemo,ali et gledamo nasu veselicu i trudimo se da nam to srecu ne pokvari..Da vidi sekundu onoga koliko je moji roditelji vole,svaki dan je vide,pricaju joj pjevaju a o kupovini da i ne pricam,to je najmanje bitno,sve bi dali za nju,prosto dva razlicita svijeta..

:) Tako je, gledaj muža i dete a njoj će kad tad doći iz dupeta u glavu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grozno, uzasno :(

Nela jel ima ona jos unucica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja prije pet minuta predlozila da sklonim dijete! :angry:

Jooooj sram je biloooo!!! Aaaaaaaa!!! I meni je moja to predlagala u prvoj trudnoci, pa ne mogu da shvatim gde ce im dusa!!! A posle kao obozavaju tu decu! Pa da se samo ja pitam ne bi vise smela ni da je pogleda, jer da je bilo po njenom to dete ne bi ni postojalo :angry: :angry: Kakva je to velika nepravda :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad da fino napisem kako mi je saopstila, jer sam se juce tresla kao prut! Pisala sam ja vec o njoj, ali sam i porekla neke stvari, pripisivajuci to mojim hormonima i tako dalje. Nego juce ti meni zvoni fixni i moja sveki, znam da se nisu slozili, pa sam ocekivala zvocanje. I kaze ona meni jeste li vi razmislili kako cete i sta cete, ja kazem da jesmo i tako krenula ona da kuka k'o da zivimo u kartonskoj kutiji i kaze: "A jesi li ti razmislila da to sklonis? Ipak treba da se zaposlis?", Ja zinula, mislila sam progutacu slusalicu.

po ne znam koji put, udahnem, izbrojim do 10 i kazem da nisam ni razmisljala o tome i da mi nije ni na kraj pameti. Pita mene mm sta je, ja prvo nisam htjela da kazem i onda rekla, on da se svadja, ja ne dam. Ajd pa to je iz "najbolje namjere", pa de nemoj majka ti je... Jedva sam ga smirila! U tim situacijama polazim od sebe, pa ne bih ni ja volila da se posvadjam sa svojom mamom, a trebala sam da pustim, jer moja majka takvu glupost nikad ne bi izvalila. Njoj kad sam rekla, zinula je i pet minuta ponavljala da ne moze da vjeruje i samo me pita "Ti to ozbiljno, ne zaje**vas me?!".

Meni samo nije jasno otkud joj hrabrost za takvo pitanje? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I naravno da sam pricala s mm mozda prva tri mjeseca na tu temu,uvijek mu bude bolno ali ok kontamo promjenice se,onda on ode njoj onako ushicen jer ja hocu pomirenje nakon svega a ona ga doceka kako sam ja najgora,nista ne valjam,ma uvijek nesto nadje i ne vidjamo se a smetam joj i tada,i on se posvadja dodje kuci ljut i tako ne pricaju po nekoliko sedmica,znaci sa njom nema price ni dogovora..:(

Sada sutimo oboje na tu temu jer znamo da ne donosi dobro sem sto se mi nasekiramo a nju boli uho za to

Strasno.Vazno da je tvoj dragi uz tebe,ona ti i ne treba.Ako ona ne oseca potrebu za svojom unukom sada,nece nikada,a kasnije ti i ne treba.Nemoj da potenciras uopste na pomirenju,kada vidi da ne reagujes na njeno hladno ponasanje,zapitace se valjda.Ti uzivaj sa tvojom cerkicom i muzem,oni su ti najbitniji,a ona....pa necu da zvucim grubo i bezobrazno,ali trebace neko da bude uz nju kada bude stara i kada treba da joj se odnesu lekovi,pitace tada za unuku i snaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad da fino napisem kako mi je saopstila, jer sam se juce tresla kao prut! Pisala sam ja vec o njoj, ali sam i porekla neke stvari, pripisivajuci to mojim hormonima i tako dalje. Nego juce ti meni zvoni fixni i moja sveki, znam da se nisu slozili, pa sam ocekivala zvocanje. I kaze ona meni jeste li vi razmislili kako cete i sta cete, ja kazem da jesmo i tako krenula ona da kuka k'o da zivimo u kartonskoj kutiji i kaze: "A jesi li ti razmislila da to sklonis? Ipak treba da se zaposlis?", Ja zinula, mislila sam progutacu slusalicu.

po ne znam koji put, udahnem, izbrojim do 10 i kazem da nisam ni razmisljala o tome i da mi nije ni na kraj pameti. Pita mene mm sta je, ja prvo nisam htjela da kazem i onda rekla, on da se svadja, ja ne dam. Ajd pa to je iz "najbolje namjere", pa de nemoj majka ti je... Jedva sam ga smirila! U tim situacijama polazim od sebe, pa ne bih ni ja volila da se posvadjam sa svojom mamom, a trebala sam da pustim, jer moja majka takvu glupost nikad ne bi izvalila. Njoj kad sam rekla, zinula je i pet minuta ponavljala da ne moze da vjeruje i samo me pita "Ti to ozbiljno, ne zaje**vas me?!".

Meni samo nije jasno otkud joj hrabrost za takvo pitanje? :mellow:

Stvarno,otkud joj hrabrosti i pravo da postavi takvo pitanje????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad da fino napisem kako mi je saopstila, jer sam se juce tresla kao prut! Pisala sam ja vec o njoj, ali sam i porekla neke stvari, pripisivajuci to mojim hormonima i tako dalje. Nego juce ti meni zvoni fixni i moja sveki, znam da se nisu slozili, pa sam ocekivala zvocanje. I kaze ona meni jeste li vi razmislili kako cete i sta cete, ja kazem da jesmo i tako krenula ona da kuka k'o da zivimo u kartonskoj kutiji i kaze: "A jesi li ti razmislila da to sklonis? Ipak treba da se zaposlis?", Ja zinula, mislila sam progutacu slusalicu.

po ne znam koji put, udahnem, izbrojim do 10 i kazem da nisam ni razmisljala o tome i da mi nije ni na kraj pameti. Pita mene mm sta je, ja prvo nisam htjela da kazem i onda rekla, on da se svadja, ja ne dam. Ajd pa to je iz "najbolje namjere", pa de nemoj majka ti je... Jedva sam ga smirila! U tim situacijama polazim od sebe, pa ne bih ni ja volila da se posvadjam sa svojom mamom, a trebala sam da pustim, jer moja majka takvu glupost nikad ne bi izvalila. Njoj kad sam rekla, zinula je i pet minuta ponavljala da ne moze da vjeruje i samo me pita "Ti to ozbiljno, ne zaje**vas me?!".

Meni samo nije jasno otkud joj hrabrost za takvo pitanje? :mellow:

Iznervirala sam se na tvoj red... :angry: Kako li je tebi bilo ne smem ni da zamisljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad vidim kakvih ima treba da se zahvalim bogu što moja nije takva.Juče kad sam mužu rekla da smo se izmirile,on je bio presrećan.Nije ništa rekao ali nije ni skidao osmjeh s lica.A onda mi je prišao i rekao ti si jedna divna žena.A svekrva mi jutros krenula sa savjetima šta i kako s bebom,al ne obazirem se.Kažem da da,a radim po svome..I svi srećni,svi zadovoljni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad vidim kakvih ima treba da se zahvalim bogu što moja nije takva.Juče kad sam mužu rekla da smo se izmirile,on je bio presrećan.Nije ništa rekao ali nije ni skidao osmjeh s lica.A onda mi je prišao i rekao ti si jedna divna žena.A svekrva mi jutros krenula sa savjetima šta i kako s bebom,al ne obazirem se.Kažem da da,a radim po svome..I svi srećni,svi zadovoljni..

Tako i treba,pusti je neka deli savete,poslusaj je samo,da se oseti vaznom,a radi po svom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Non stop govori kako me voli kao svoje dete, a usput mi podmece nogu da padnem. Svima me hvali, valjda da niko ne bi pomislio da u nasem odnosu nesto moze da zaskripi. Ako se ja pozalim na nju ja cu ispasti losa, jer ona onda meni ne valja, a ja njoj valjam. I sta da radim, da cutim doveka? Necu...

Potpuno razumem. Moji s&s svuda, ali svuda pricaju kako sam ja naj, naj, naj... a prema meni i mm se odnose kao prema zlotvorima, dok o drugoj snaki (zena od brata mm) govore najgore moguce, a peze pred njom.

Ne treba bwe da me spomenu samo neka budu normalni.

veceras kad zaspi ti idi napravi opet haos u spajzu kaoooo da ima sura sta da radi opet

Carice!!!

Ja sam zmija, ja mogu da zamislim da ja otmem kašičicu a ne meni da se otme kašičica :D

Eto je moja Kiki!!!! Bravo i za vicove, bas si me nasmejala.

Pa to ti kažem,ovi što su moja krv,krv mi moju popiše :) sestru od tetke sam non stop posećivala,pomagala joj oko malog,ja održavala kontakt,jer je smo sestre jelte.Kad sam se porodila nije ni nazvala.Šta ja treba sad da je zovem?Ma ajde,meni više znače neki prijatelji koji su mi bili tu kad je najteže,nego familija.Ne treba da te čudi takvo ponašanje,nisu svi kao ti uviđajni.Treba cijeli život da prođe u pokušaju da nekog promjeniš.Ja ne tražim da mi moja svekrva bude prijateljica,očigledno da to i ne može,al da imamo samo normalne odnose.Ako joj ja čestitam Božić da ona mene ne ignoriše,a poslije izvređa.A onda kad shvati da je pogriješila,mojima čestita slavu.Naopako.

Svoji su najgori. Dobro je moj otac govorio:" Rodbinu nisam mogao da biram, zato biram prijatelje"!!!

Borjana blago tebi!!!!

Ja sam jutros mojoj svekrvi poslala poruku da želim da smo u normalnim odnosima,ne zbog nas već zbog mm i unučeta.Rekla sam joj da želim da ona gleda i drži svoje unuče,i da bi billo najbolje da imamo normalnu komunikaciju.

Ja znam da ona o meni govori sve najgore.Ali,nije mi stalo,njoj na čast.Ja pišem samo ovdje gdje me niko ne zna.I vi ste mi dosta pomogle.

Ona mi je odmah odgovorila.Rekla mi je da je presrećna što sam joj poslala poruku,i da želi i ona da drži svoje unuče.Vidim da je iskreno dočekala moje riječi pomirenja.Ja nisam zlopamtilo,i sad mi je pao veliki kamen sa srca,jer jedini trn u oku naše sreće bio je moj i svekrvin odnos.

Od sad pa na dalje ima da budem oprezna i da mi se ne dese greške kao u početku.Dakle,bez previše ulaženja u intimu,korektan i normalan odnos.U kojem ni jedna strana nije oštećena.

Nadam se da ćemo uspeti.

Bravo Marijachi!!!!!

Ne i ne je odgovor na oba pitanja..Strasno zar ne?

UZAS!!!!

Meni je moja prije pet minuta predlozila da sklonim dijete! :angry:

UZAS, UZAS!!!!

Sanjalica-je-trudna ma tvoja baba nije prihvatila tvoju mamu odmah i vas nece,mislim hoce ali ne kao tetkine,tako to ide kod zloca baba..A kazu nema gore nista od pravljenja razlike medju djecom

Nesto najgore sto moze covek nekome da uradi je da "odvaja" decu!!!

E sad da fino napisem kako mi je saopstila, jer sam se juce tresla kao prut! Pisala sam ja vec o njoj, ali sam i porekla neke stvari, pripisivajuci to mojim hormonima i tako dalje. Nego juce ti meni zvoni fixni i moja sveki, znam da se nisu slozili, pa sam ocekivala zvocanje. I kaze ona meni jeste li vi razmislili kako cete i sta cete, ja kazem da jesmo i tako krenula ona da kuka k'o da zivimo u kartonskoj kutiji i kaze: "A jesi li ti razmislila da to sklonis? Ipak treba da se zaposlis?", Ja zinula, mislila sam progutacu slusalicu.

po ne znam koji put, udahnem, izbrojim do 10 i kazem da nisam ni razmisljala o tome i da mi nije ni na kraj pameti. Pita mene mm sta je, ja prvo nisam htjela da kazem i onda rekla, on da se svadja, ja ne dam. Ajd pa to je iz "najbolje namjere", pa de nemoj majka ti je... Jedva sam ga smirila! U tim situacijama polazim od sebe, pa ne bih ni ja volila da se posvadjam sa svojom mamom, a trebala sam da pustim, jer moja majka takvu glupost nikad ne bi izvalila. Njoj kad sam rekla, zinula je i pet minuta ponavljala da ne moze da vjeruje i samo me pita "Ti to ozbiljno, ne zaje**vas me?!".

Meni samo nije jasno otkud joj hrabrost za takvo pitanje? :mellow:

Umobolna zena!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta ima... Nisu ni pojedine snajke sjajne, ali svekrve.... Moje misljenje je da snajka kakva god da je ne valja, zato se oko svekra i svekrve i ne trudim preterano, muz mi je na prvom mestu ... Moja redovno trakeljise po sobi, dnevnom boravku, otvara mi prozore kad nismo tu, i uvek ima jak razlog da dodje na sprat. Da poludis... na svu srecu pa dragi i nije preterano vezan za njih i zna lepo da im skrene paznju da ne zabadaju nos u nas zivot. Jedini problem mi je sto nam na spratu fali kuhinja, pa je delim sa svekrvicom :)) Ugrabim da nesto spremim, samo kada je na poslu, inace i to jedva... Ona je glavna i osna sprema ... Uh sto me to nerviralo na pocetku, svako vece sam znala da sednem i placem li placem... Al vise ne, sad sidjem da klopam, ponekad operem sudove i ne j... je , sad bi ona da ja spremam, al ne moze... Nisam ni ja pala sa kruske. Samo da mi sredimo kuhinju, necu se pomerati od sporeta :)))) U sustini nije bas losa, ali je dosadnaaaa za medalju!!! Eto, da i ja nesto napisem.... :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta ima... Nisu ni pojedine snajke sjajne, ali svekrve.... Moje misljenje je da snajka kakva god da je ne valja, zato se oko svekra i svekrve i ne trudim preterano, muz mi je na prvom mestu ... Moja redovno trakeljise po sobi, dnevnom boravku, otvara mi prozore kad nismo tu, i uvek ima jak razlog da dodje na sprat. Da poludis... na svu srecu pa dragi i nije preterano vezan za njih i zna lepo da im skrene paznju da ne zabadaju nos u nas zivot. Jedini problem mi je sto nam na spratu fali kuhinja, pa je delim sa svekrvicom :)) Ugrabim da nesto spremim, samo kada je na poslu, inace i to jedva... Ona je glavna i osna sprema ... Uh sto me to nerviralo na pocetku, svako vece sam znala da sednem i placem li placem... Al vise ne, sad sidjem da klopam, ponekad operem sudove i ne j... je , sad bi ona da ja spremam, al ne moze... Nisam ni ja pala sa kruske. Samo da mi sredimo kuhinju, necu se pomerati od sporeta :)))) U sustini nije bas losa, ali je dosadnaaaa za medalju!!! Eto, da i ja nesto napisem.... :)))

Ma jeste i sto se vise trudimo mi svakako ne valjamo pa bolje onda sebi ugoditi,ali ima nekih stvari koje za srce ujedu ali vremenom se nauci zivjeti sa tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta ima... Nisu ni pojedine snajke sjajne, ali svekrve.... Moje misljenje je da snajka kakva god da je ne valja, zato se oko svekra i svekrve i ne trudim preterano, muz mi je na prvom mestu ... Moja redovno trakeljise po sobi, dnevnom boravku, otvara mi prozore kad nismo tu, i uvek ima jak razlog da dodje na sprat. Da poludis... na svu srecu pa dragi i nije preterano vezan za njih i zna lepo da im skrene paznju da ne zabadaju nos u nas zivot. Jedini problem mi je sto nam na spratu fali kuhinja, pa je delim sa svekrvicom :)) Ugrabim da nesto spremim, samo kada je na poslu, inace i to jedva... Ona je glavna i osna sprema ... Uh sto me to nerviralo na pocetku, svako vece sam znala da sednem i placem li placem... Al vise ne, sad sidjem da klopam, ponekad operem sudove i ne j... je , sad bi ona da ja spremam, al ne moze... Nisam ni ja pala sa kruske. Samo da mi sredimo kuhinju, necu se pomerati od sporeta :)))) U sustini nije bas losa, ali je dosadnaaaa za medalju!!! Eto, da i ja nesto napisem.... :)))

Ako Bog da da budeš svekrva,bićeš sigurno bolja u toj ulozi ;) .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.