Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

My baby...kao da čitam svoje postove koje ne znam da li sam ikada napisala...apsolutno isto proživljavam što i ti...takođe sam dobijala savjete da se povučem, neka mm to riješi...ali na kraju sam ipak shvatila, nema tu pomoći....prihvatila sam situaciju kakva jeste...svašta sam od nje doživjela, ništa lijepo uglavnom...

Bitno mi je da živimo odvojeno, odemo kod nje samo vikendom, ona dolazi u stan kada mene nema...više ne zove na fiksni jer zna da se neću javiti...zadnji put sam se tako postavila i dala joj do znanja, kao i MM: Još jednom pisnite nešto na mene...nikada me više nećete vidjeti...

Uglavnom, kada odemo kod nje...ja ćutim, čitam novine, izađem van sa Filipom...spavam sa njim....odem kod nje čisto radi mira sa MM, jer je njemu to neopisivo zadovoljstvo što sam uz njega...

Postoji mogućnost da će doći kod nas preko zime...ali sam isto rekla, moje ignorisanje se neće promijeniti....

Npr...za vikend je Filipu dala hljeb iz smeća...sreća da sam primjetila pa mu nisam dala...ali ne vrijedi govoriti...to su ti namjerne provokacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je cista katastrofa,na nesto se zali a i ona sama ne zna na sto..

E vidiš ovo...to ti je godinama nakupljan bijes, gordost, nezadovoljstvo...one su ti anksiozne osobe, pune tjeskobe i uznemirenja...jedino se na taj način brane, da nekoga napadaju...

Jednom rječju bolesne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ista situacija....nevjerovatno.

My BABY(ovo je meni savjetovala jedna forumašica i dobro je što sam ju poslušala)...radi mira u kući, ako ti je stalo do muža, popusti....osmijeh na lice i odi kod nje.... :)

Ti dobro znaš kako se ti osjećaš i šta misliš...ali vidjećeš na mužu koliko je on sretan kada se vratite kući. Draga moja...to ti je par sati za bezbroj sati mira i blagostanja...

Da ti odgovorim...uglavnom ćutimo...pijemo kafu, a ja čitamo novine. Uvijek tražim i da mm u tom momentu dok je kafa sjedi sa nama...pa njih dvoje pričaju...poslije kafe ja se igram sa djetetom...jer ona baš ne mari, a meni je to super da se mogu odvojiti.

Poslušaj me....i biće i tebi lakše. Vidiš...ja se odavno nisam javljala na ovoj temi..upravo zato što sam riješila veliko problem...

MNA MAMA hvala ti na savjetu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka ti cast,mislim da cu tako pokusati i da je to nacin da joj pokazem kako se treba ponasati i da mi nismo konkurencija..Od svadje nema koristi

Pokušaj i mislim da ćešskinuti veliki teret sa srca...od inata nema ništa draga moja....znam to dobro, samo svađa i ko zna šta još.

Prvi vikend, predloži mužu da odete na kafu...kupi kafu i nešto slatko, osmijeh na lice, hrabrost u grudi(to ti je najbitnije)...i da vidiš kako ćeš lakše disati na putu nazad u svoj dom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trebam vasu pomoc,savjete..Da mi kaze neka od vas sta bi uradila i kako se ponasala..Naime dolazi mi svekrva prvi put nakon poroda jer je dugo razmisljala da li da dodje,mene ne voli i ne podnosi,napala me je dva sata poslije poroda,ja se jos budim iz anestezije ona mi se nad glavom dere kako sam bezobrazna neodgojena jer nisam dozvolila ono sto je ona mislila da hocu..Zatim se vise nikad nije javila cak ni mm da pita kako je malena,mamu mi je zamrzila sto je zena dosla da pomogne,znaci bukvalno se nikad nije javila..Sad mm ide njoj i pitao je sto ne dodje ona je rekla da ce doci kad ja odem da se izvinem sta sam joj svasta rekla ccc,onda ja fino nazovem zenu koja je bila sa mnom u sobi i pitam koje je galamio ja ili ona,ona kaze ti si samo sutila ona je sve glasnija bila itd..Znaci o meni uvijek ruzno prica kad mm ode tamo,on jadnicak trudi se da presuti alija skontam da sam bila njena vjecita neiscrpna tema..Sad ona dolazi kad je skontala da se necu otici izvnuti jer nisam kriva..Ne znam kako da se postavim prema njoj kad dodje,najradije ne bi da sjedim tu ali moram jer je beba tu,hocu da sam kraj nje,a onda bi najradije sutila jer bolje nije zasluzila,ako pocastim mjerice sve sta cu iznijeti joooj,nisam dobra bila snaha kad sam sutila cijeli zivot sad pogotovo ne...

Pa jel dolazi da ostane na duže ili samo da vidi unuku?Mislim da nije dobro da joj yabraniš da dodje al ako počne vikati na tebe,ili slati bilo kakve uvrede na tvoj račun-reaguj!Nemoj da trpiš.Reci lepo šta ti smeta,posebno sad kad imaš malu beku koju dojiš.Uostalom možeš i mužu skrenuti pažnju da joj kaže sve što bi ti rekla.

Ja sam uvijek trpjela i šutjela a onda sam shvatila da to ništa ne valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka ti cast,mislim da cu tako pokusati i da je to nacin da joj pokazem kako se treba ponasati i da mi nismo konkurencija..Od svadje nema koristi

Nema, jer se neće promeniti. Ne treba ni previše ćutati, čisto da se znaju granice. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve bih ja te svekrve(kineze) poslala nazad u Japan :):):)

Mislim da samo ne treba da dozvolis da se izivljava na tebi,ni jednog sekunda.

Za sve treba imati granicu,a ko je ona da se tako ponasa prema tebi.To sto je njagova majka nema pravo na takvo ponasanje i ophodjenje prema tebi.

Uh,samo se iznerviram zbog takvih svekrva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Npr...za vikend je Filipu dala hljeb iz smeća...sreća da sam primjetila pa mu nisam dala...ali ne vrijedi govoriti...to su ti namjerne provokacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidiš ovo...to ti je godinama nakupljan bijes, gordost, nezadovoljstvo...one su ti anksiozne osobe, pune tjeskobe i uznemirenja...jedino se na taj način brane, da nekoga napadaju...

Jednom rječju bolesne...

Npr...za vikend je Filipu dala hljeb iz smeća...sreća da sam primjetila pa mu nisam dala...ali ne vrijedi govoriti...to su ti namjerne provokacije.

Bože,jel ti to ozbiljno?Kao da govoriš o monstrumu,koja bi baka dala unučetu tako nešto?

sad.gif Navela sam već razlog....svaki dan sam sve više uvjerenija da je bolesna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad.gif Navela sam već razlog....svaki dan sam sve više uvjerenija da je bolesna...

Uh,to ti je sigurno.To su stvarno bolesne osobe,u svemu vide crno i svi im smetaju.Smetaju im komšinice,snahe,samo hoće svog sina za sebe jer se plaše i da ih oni ne ostave same.Njoj treba pomoć stručnog lica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je razvedena pa je jos to dodatna otezavajuca okolnost..Boji se samoce.Vjeruj da je bila drug,da se ponasala u skladu sa svojim godinama i statusom ja bi je uzela sebi,pruzila joj ljubav ko kcerka,brinula se o njoj,ovako nemam volje,cak i mm kaze da ne bi volio da bilo ko s nama zivi jer hoce da imamo slobodu..HBogu pa je takvog misljenja i nek je ona blizu nas samo nek svako ima svoja vrata

Moja je udovica ;) ...

Ima li TM braće ili sestara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citam ove vase price o ovim svekrvama monstrumima, i stvarno mislim da ne treba trpjeti... najbolje je ponasati se kao da se niste svadjali, ali ako krenu provokacije odmah na njih odgovoriti...vaspitano naravno, a ona ako bude umjela da cita izmedju redova-a znaju one sve to- bice joj jasno...

samo kuliranje i odgovaranje na finjaka, nema potrebe za unistavanjem svog zivota zarad nekog koga si slucajno dobio kao familiju :D

ja imam ludu srecu da je porodica mm divna, i toliko su dobri ljudi i svekrva i svekar i djever da imam osjecaj kao da sjedim sa mojima koliko smo bliski... ja sam prva cura koju je mm doveo u kucu (ako ne racunamo slavlja tipa slave) i nisam igrala nikakve igrice vec sam bila ono sto jesam,i ocigledno im se svidjelo.... zivimo u istoj kuci,mi smo na spratu imamo odvojen ulaz, i kad je bilo price prije svadbe gdje cemo, moja svekrva je meni otvoreno rekla-jedna kuca i 2 domacice ne idu, poslusaj me i idite na sprat, svako svoja vrata,doci ce dani kad neces moci ni sebe da trpis a ne nas sve, fino zakljucas vrata i u svom si svijetu. i u pravu je. nikada ne dolaze a da ne okrenu na fixni da vide smetaju li, i to uglavnom zovu da mi dodjemo kod njih (na kafu ili na rucak) pa bukvalno moram da ih dovlacim gore :) sve u svemu, mislim da sam sa te strane postedjena,hvala bogu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe to je posebna prica,ima sestru koja je gora od svekrve..Et sta reci,imam dvije svekrve.koji sam ja baksuz,a tvoj??

Dvije sestre ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je razvedena pa je jos to dodatna otezavajuca okolnost..Boji se samoce.Vjeruj da je bila drug,da se ponasala u skladu sa svojim godinama i statusom ja bi je uzela sebi,pruzila joj ljubav ko kcerka,brinula se o njoj,ovako nemam volje,cak i mm kaze da ne bi volio da bilo ko s nama zivi jer hoce da imamo slobodu..HBogu pa je takvog misljenja i nek je ona blizu nas samo nek svako ima svoja vrata

Tačno sam znala da se boji samoće.I nama su njegovi predlagali da živimo svi zajedno.Ja se nisam bunila,al mm je rekao ne dolazi u obzir.Bolje i da živimo u naš mali stančić nas troje nego tako.Bio je u potpunosti u pravu.A i ti si kad kažeš kako su sveone fine u početku.Moja je bila predobra prema meni u početku,posle je htela da utiče na mm preko mene.A sve vreme je rekla nemoj reći mužu ovo ili ono.Ja juče zamjenih naše telefone slučajno kad nadjoh njene poruke tipa nemoj reći Mariji ovo ili ono.Jeli to u redu?Šta ima da krijemo jedno od drugog bilo šta.Ipak smo mi sada JEDNO.

E to nekim svekrvama mnogo smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje S-S sapatnice.

Moj jedini savet je: osmeh na usta, mirnim glasom, bez uzbudjenja, kulturno odgovoriti. Saslusaj sta ti kaze i radi po svom. Vise ih nervira sto im na fin nacin spustis i sto se smeskas nego da kazes Bog-zna-sta. Osim toga,ne dajes im dusevnu hranu, materijal za dalje ogovaranje i maltretiranje, i ne odajes bolne tacke.

A posle, kada sve prodje, odi pod tus, pa se fino izvici, psuj i izbaci sve negativno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

boga mi devojke moja svekrvica je velikaaa nocna mora i to jako! stalno se brine kako ja neradim a evo i jednog primera ...mm ima sestru od strica i dugo se nisu videli ona se porodila pre godinu dana ja i moj muz nemozemo da stignemo da odemo kod nje zbog prirode njegovog posla a sada nas pozvala moja sestra od strica na krstenje.. ipak svi moji idu i sad je cula moja svekrva da idemo i kaze mm pa kao treba te da odete kod tvoje sestre nije uredu ja ludimm!!!! pitala nas sta ce mo da odnesemo i mm joj kaze da smo kupili komletic a ona pita pa kako jer mu nece biti malo pa jbt sta smo mi kreteni ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, verujem da ti ide na nerve, ali nije ona rekla nista sto nije na mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje S-S sapatnice.

Moj jedini savet je: osmeh na usta, mirnim glasom, bez uzbudjenja, kulturno odgovoriti. Saslusaj sta ti kaze i radi po svom. Vise ih nervira sto im na fin nacin spustis i sto se smeskas nego da kazes Bog-zna-sta. Osim toga,ne dajes im dusevnu hranu, materijal za dalje ogovaranje i maltretiranje, i ne odajes bolne tacke.

A posle, kada sve prodje, odi pod tus, pa se fino izvici, psuj i izbaci sve negativno.

Like, like :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.