Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Odavno me nije bilo na ovoj temi a mislim da imam sta za reci...Ev vidite kolika mi je beba,a moja draga svekrva jos nikad ni nema namjeru da je dodje vidjeti,ako mene ne voli bar nije u ratu i sa mm mogla bi doci ali jok,ne dolazi i ne pita za nas dvije..Ok boli ne uho ne mora,ali je ruzno i jadno sam gubi svaki njen dan odrastanja...Kad sam se porodila,poslije dva sata dolazi i sjeda pored mene na krevet i napada me kako sam bila bezobrazna nekad i kako sam je povrijedila a ja tek porodjena,onda dolazi meni mm u posjetu i ona rijeci nije progovorila,od tada kad je on bio kod nje je svasta lose napricala i nalagala da joj ja nisam dala vidjeti dijete u porodilistu a dijete uopste nije bilo uz mene...

Od sad sam bezobrazna ali stvarno jer sam takva vec do sad bila za cijelu njenu porodicu...Tako me je predstavila kao babarogu:(((

haha ovo kao da je moje sveki :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad bez sale ovo je jako tuzno, moja sveki vidja dete dva puta mesecno i to ako je mi odvedemo, a ona da se seti da dodje ili da nazove nema sanse. Stasu zove Sasa pa se cudi sto joj se dete neodaziva kaze to sam je ja naucila :blink: :blink: sveki nisam videla dugoooo niti imam nameru mm kad hoce odvede im dete, al ni on nece da ide cesto kod njih kaze posle mu samo bude lose, ne moze :( eto i to su roditelji, tuzno jako :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pre pet dana kad se Stefan razboleo, zvala me je tri puta na dan da kaže kako nije spavala, ni ona ni svekar, jer je mali bio sam kod njih na čuvanju, pa došo kući bolestan.

A ja sam još govorila kako se sve dešava, i da nije ništa strašno, da će proći i da nema veze, da ne brinu. A ona bi mene tako ubila u pojam kako ne oblačim dete dovoljno, kako su mu ledene ruke i kako eto puštam ga golišavog pa se razboleo....

Da ovo je moja sveki rekla jetrvi mojoj al se nije gospodja latila telefona da nazove da pita za unuku :angry:

Dosta vise o mojoj sveki, puno sam joj prostora danas dala :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sve radim sama oko djeteta ne treba mi niko i to od prvog dana, prije trudnoce i u trudnoci nisu zasluzili moje povjerenje ni neki posebni osjecaj i zato sam odlucila da bude sve ovako, a naravno zbog " super " odnosa i ponasanja njihovog ... ne znam zasto je svaka ovakva al' mislim da je u pitanju takmicenje oko sina da se dokaze da nju vise voli da je uvijek tu za nju to one oce da dokazu nama... al nismo ni mi sa ulice hehe pa ih kulirati i odgovoriti im sto nas boli ma nemoj zar da cutimo? al bez prisustva njihovog zlatnog sina jer cemo mi biti krive a one jadne vazda napacene mi ih nagrdismo :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sve radim sama oko djeteta ne treba mi niko i to od prvog dana, prije trudnoce i u trudnoci nisu zasluzili moje povjerenje ni neki posebni osjecaj i zato sam odlucila da bude sve ovako, a naravno zbog " super " odnosa i ponasanja njihovog ... ne znam zasto je svaka ovakva al' mislim da je u pitanju takmicenje oko sina da se dokaze da nju vise voli da je uvijek tu za nju to one oce da dokazu nama... al nismo ni mi sa ulice hehe pa ih kulirati i odgovoriti im sto nas boli ma nemoj zar da cutimo? al bez prisustva njihovog zlatnog sina jer cemo mi biti krive a one jadne vazda napacene mi ih nagrdismo :blink:

Potpis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja obozavam svoju sveki...to je jedna divna zena,puna osjecaja za druge,puna razumijevanja,pravi prijatelj...od prvog dana me prihvatila kao rodjeno dijete,i za dobro svoje djece se zrtvuje gdje god moze...divna je majka i nane... :wub:

Ima ti je iznajmim na deset dana, da i ja malo uživam, a ne samo ti ;):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poznavajuci sebe i kod mene ce biti ovako,ali et hBogu kad smo dobre i nismo zle pa svakom svacije sta ces..Bog ce vratiti na drugom mjestu nama

a sta ces dok ne odes na to divno mjesto :angry: nemoj da dozvolis da te iko nervira, ma znam ja da je jace to od nas to su posebni trenuci nekako makar mene svaka njena rijec zakopa uh al opametila sam se :P kazem joj al kad smo same jer svaki sin zali majku e kako su onda one napacene a mi ih unistismo :huh::blink: samo pamet u glavu ne postoji ta sveki koja ce mi vise ulazit u probleme moje porodice mm i djeteta, bilo je drugacije nekad ja naivna mlada luda al sad drugu pjesmu pjevam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

smiley_no.gif_320_320_256_92233720368547

Bas si neka ja bi tebi moju pozajmila :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja obozavam svoju sveki...to je jedna divna zena,puna osjecaja za druge,puna razumijevanja,pravi prijatelj...od prvog dana me prihvatila kao rodjeno dijete,i za dobro svoje djece se zrtvuje gdje god moze...divna je majka i nane... :wub:

a ja mislila da to nepostoji :blink: svaka cast i tebi sto to umijes cijeniti c013.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pre pet dana kad se Stefan razboleo, zvala me je tri puta na dan da kaže kako nije spavala, ni ona ni svekar, jer je mali bio sam kod njih na čuvanju, pa došo kući bolestan.

A ja sam još govorila kako se sve dešava, i da nije ništa strašno, da će proći i da nema veze, da ne brinu. A ona bi mene tako ubila u pojam kako ne oblačim dete dovoljno, kako su mu ledene ruke i kako eto puštam ga golišavog pa se razboleo....

ista priča :lol::lol::lol:

moja je jurila mog starijeg sina sa prslukom :angry: i plela mu svasta nesto da oblaci jer ga ja jel'te nisam dovoljno oblacila, imala sam srece pa dete nije trpelo, i uglavnom je plakao dok mu ne skinem te njene vunene stvari ;):lol: a, za mladjeg već nije bila sa nama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja obozavam svoju sveki...to je jedna divna zena,puna osjecaja za druge,puna razumijevanja,pravi prijatelj...od prvog dana me prihvatila kao rodjeno dijete,i za dobro svoje djece se zrtvuje gdje god moze...divna je majka i nane... :wub:

blago tebi.....retke su takve!!!!

Moja koleginica mi često kaže,pošto imam dva sina, ,, uči na tudjim greškama, vodi računa kakva ćes ti svekrva da budeš! ,, .... i u pravu je :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... Pogresna tema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja obozavam svoju sveki...to je jedna divna zena,puna osjecaja za druge,puna razumijevanja,pravi prijatelj...od prvog dana me prihvatila kao rodjeno dijete,i za dobro svoje djece se zrtvuje gdje god moze...divna je majka i nane... :wub:

I ja ne mogu da se zalim,ona kuva svaki dan,ponekad spremim i ja ali nikad mi ona to ne trazi nego je to moja volja.Zivimo zajedno tako da i unuku cesto pricuva,juce sam prepodne bila kod lekara a popodne mi nesto nije bilo dobro i ona je nju bez problema cuvala ceo dan iako ima i previse posla.Sto se tice finansija nikad nije bilo moje-tvoje,moju platu nikad nisu trazili a sve ostale pare su na jednoj gomili i uzima kad kome koliko treba.Ponekad i mene iznerviraju neke stvari ali sad kad citam kakve su neke svekrve i sta sve rade moja je stvarno zlatna zena i ne mogu da se zalim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja obozavam svoju sveki...to je jedna divna zena,puna osjecaja za druge,puna razumijevanja,pravi prijatelj...od prvog dana me prihvatila kao rodjeno dijete,i za dobro svoje djece se zrtvuje gdje god moze...divna je majka i nane... :wub:

ja i ti imamo srece :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i ti imamo srece :P

Uuuuu, a baš sam pomislila da si rešila da se žališ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja svoju svekrvu obozavam! :)

Ona i svekar (dok je bio ziv) prihvatili su me kao svoje dete od prvog dana.

Naravno da sam se trudila da ih nicime ne povredim, jasno sam im govorila sta mi se svidja a sta ne, ali nisam nikada zahtevala da oni menjaju svoje navike zbog mene.

Desavalo se da sam neke stvari radila iako mi tada nije bilo do toga, ali znala sam da je njima do toga mnogo stalo i zelela sam da ih usrecim. Znam da su mi mnogo zahvalni zbog toga, a i realno oni su se mnogo puta zrtvovali zbog mene i radili neke stvari koje su im mnogo tesko padale.

Mislim da je kljucna rec "tolerancija", ali da oni nisu normalni i toliko divni ljudi ne bi ni znali da ta rec postoji. Ja sam pola svoje trudnoce provela sama kod njih u selu i to mi je bio najlepsi period u trudnoci.

Kada smo saznali da cemo dobiti decaka, muz i ja smo se dogovorili da se zove imenom njegovog oca, koji na zalost nije uspeo da doceka da vidi bebu. Iako sam ja celog zivota imala zamisao da ce se moj sin zvati drugim imenom, kada sam saznala da ce se roditi decak jednostavno sam promenila odluku.

Svekru se mnogo slosilo i odveli su ga u bolnicu, iako sam tada bila u 5tom mesecu trudnoce, a pored toga tih dana je moja sestra bliznakinja trebala da se porodi, ja sam zelela da odem u njihovo selo i budem pored njega dok mu je tesko i da budem tu uz svekrvu da ne bi bila sama... nesto jace od mene. Desilo se to da sam ja taj ceo dan kada sam dosla bila sa njim u bolnici, a sutradan je preminuo. Mogu samo da zamislim koliko bi mi tesko palo da nisam bila uz svekrvu kada je ostala sama, i da nisam poslednji svekrov dan zivota provela uz njega zeleci da mu olaksam koliko god mogu svaki trenutak. Kada vec nisu njegovi sinovi bili u mogucnosti da budu uz njega, drago mi je da je znao da smo mi ipak tu. Nakon toga, njegova sahrana je bila istog dana u isto vreme kada je i moja sestra imala carski rez. I sad, na koju stranu, biti uz sestru bliznakinju ili podrska svekrvi. Eto, ja sam bila srcem uz sestru, a fizicki uz svekrvu i stalno sam joj skretala paznju na to kako ce se njen Milan ponovo roditi za nekoliko meseci.

Milan se sticajem okolnosti rodio na dan vencanja svekrve i svekra, tada mi je bio zakazan carski rez, i rodio se nedelju dana pre termina.

Mislim da sam svim tim zauvek kupila svekrvinu ljubav, i sta god da uradim znam da bi mi oprostila, a tu je uz mene u svakom mogucem trenutku kada mi je pomoc potrebna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

*andjelcic* - lepo je kad čitam vake redove... e da vas (nas) je više ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja nije ni dobra ni losa... nekako kako kad. Ne zivimo zajedno ali nas deli zid... u brak nam se ne mesa ali voli da joj sin bude na raspolaganju za sta god da joj padne na pamet,sva sreca pa on nije u tom fazonu inace bi prolupala... sad kad smo dobili dete pokusava da nam nametne neka svoja pravila u vaspitanju ali ne damo se... ponasa se kao da je najpametnija i da je uvek u pravu... kad su bile vrucine (40 stepeni) mi raskomotimo dete ona nam jedno 100 puta u toku dana kaze da bi ona njoj obula carape. Mene to mnogo nervira, ako kazes jednom ne moras 100 puta, ako te saslusamo ne znaci da cemo da te i poslusamo. Ja detetu ne dam da sisa palac a ona vice neka je i ako krenem da joj vadim prst iz usta dok je ona nosa ona se otima i vice pusti je. Cerka joj ima sina, i kad je nemiran, a cesto je nemiran,ako vicu na njega ona ih napadne i kaze pustite ga ili ako zaplace zbog njih ona ga grli i govori ''neda tebe baka'', a onda kad oni nisu tu nama kaze kako su mu mnogo dozvolili i kako bi ona njega dovela u red. Jedno prica dok su tu a kad odu onda izvrne pricu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam, moja sveki je stvarno ok divna i sve to, ali ja nekako nisam tip osobe koja voli svekrve :D Mislim nit volim nit ne volim, postujem je zbog mm. Promenio nam se odnos od kako sam se porodila, ne na gore, nego jednostavno nas troje smo sad jedna porodica, i ja stvarno ne mogu stalno da idemo kod njih na ruckove, druzenje i tako to. Idemo kod njih jednom nedeljno ili u dve nedelje i stvarno mislim da je to ok. Nekome cu mozda zvucati grozna zbog toga ali ja stvarno vise volim nedelju popodne da provedem sa detetom i mm u setnji nego kod njegovih ili mojih.

Anabanana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam, moja sveki je stvarno ok divna i sve to, ali ja nekako nisam tip osobe koja voli svekrve :D Mislim nit volim nit ne volim, postujem je zbog mm. Promenio nam se odnos od kako sam se porodila, ne na gore, nego jednostavno nas troje smo sad jedna porodica, i ja stvarno ne mogu stalno da idemo kod njih na ruckove, druzenje i tako to. Idemo kod njih jednom nedeljno ili u dve nedelje i stvarno mislim da je to ok. Nekome cu mozda zvucati grozna zbog toga ali ja stvarno vise volim nedelju popodne da provedem sa detetom i mm u setnji nego kod njegovih ili mojih.

Nema tu ništa grozno,to je sasvim prirodna i normalna stvar i ja isto razmišljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam, moja sveki je stvarno ok divna i sve to, ali ja nekako nisam tip osobe koja voli svekrve :D Mislim nit volim nit ne volim, postujem je zbog mm. Promenio nam se odnos od kako sam se porodila, ne na gore, nego jednostavno nas troje smo sad jedna porodica, i ja stvarno ne mogu stalno da idemo kod njih na ruckove, druzenje i tako to. Idemo kod njih jednom nedeljno ili u dve nedelje i stvarno mislim da je to ok. Nekome cu mozda zvucati grozna zbog toga ali ja stvarno vise volim nedelju popodne da provedem sa detetom i mm u setnji nego kod njegovih ili mojih.

Ma to je sasvim ok... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narode, ja stvarno pocinjem da ludim..... Posto moja svekrva ima problema sa venama mora da nosi neke carape malo toplije skroz do koljena tako da joj pritisnu vene. I sad posto su takve carape malo skuplje (njoj naravno je sve preskupo) ja joj kazem da cu joj dati 4 para tih carapa da ne bi kupovala, ne znam jesam li ih par puta obula jer ih ja bas ne volim. Kaze ona meni ok donesi mi ih, i ja donesem i dajem joj a ona meni kaze a neee nisu to moje boje, ma kakvi da ja to nosim... (maslinasto zelene, plave, smedje i roze) i trazi mm pare da kupi ona sebi te carape a ima svoju platu skoro koliko i mm a ne trosi nista, ne doprinosi uopste za kucu..kaze joj mm da mu ne pada na pamet da kupuje gluposti kad vec ima, ili ako joj se ne svidja da kupi sama sebi! Ljubi ga zena njegova!

Inace mi sad tek treba da se vjencamo, i kako organizujemo sve oko restorana i hrane, a moji nam stvarno masu pomazu, ona mi se non stop petlja, ja bi to ovako ja bi onako... i hoce da mi zove neke ljude, i kuse i repate, koji ni meni ni mm na ulici ne umiju da se jave! Ali boze dragi kako da se tako zamjerimo ljudima! Mi smo joj rekli kako ocemo da organizujemo vjencanje i rucak kasnije samo za nasu rodbinu, kumove i najuzi krug prijatelja. Ne trebaju mi nikakve budale njene koje ce sjutra da laju okolo sta smo im u tanjir stavili! Uffffffffffffffff!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo bez nervoze, nije vredna toga da se ti nerviraš, a i bebica u tebi sve to oseća...znači ti samo pevuši, radite kako ste se vas dvoje dogovorili i ne obraćaj pažnju na nju i njene sebične prohteve... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.