Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Evo mene opet! Dokle vise? :(

Dakle, ne znam na koji nacin da objasnim koliko mene pogadja dvolicnost te zene! Na svaki moguci nacin je pokusala da unisti moj brak (i sama je rekla da to nece potrajati), izbacila me iz kuce itd, a sad, sad mi trazi posao!!! Naravno da je i mm u velikoj meri kriv za moj danasnji bes, jer je ostavio upaljene stranice koje mu je ona poslala, a gde se traze prevodioci... I dalje ne mogu da shvatim da on ne vidi koliko je to ogavno, skrnavo i fuuuuj! Pa da ona zeli dobro mojoj porodici, kao prvo ne bi bila onakva kucka prema meni dok smo ziveli kod nje, kao drugo, i sad kad vise nismo s njom, kad joj je receno da nam ne treba u zivotu, a pogotovo da ja ne zelim nista da imam sa njom, povukla bi se i ostavila bi nas da zivimo u miru! Ali ne! Mora ona da ispadne majcica koja sedi satima pred kompjuterom i zrtvuje se, trazi nam posao... Toliko sam pobesnela, i na nju i na mm-a, sto joj uopste prica stvari iz naseg zivota, tipa da hocu da nadjem posao, da sam se od besa tresla i plakala, pa je mm otisao i napisao joj da nas ostavi na miru. I sta je ona odgovorila? Pa glumila je zrtvu, naravno!! Eto ona je jadnica samo jednom pogresila, a on joj preti da nece vise pricati s njom, gde je tu pravda?? A gde je pravda za moju decu koja treba da trpe nervozu svojih roditelja zbog nje?!?! :angry: Bas sam se uplasila danas za bebu u stomaku, toliko se umirila da sam se plasila da joj nisam nastetila svojim besom :( Sva sreca pa bas danas idem na pregled... Ali nemam vise snage za ova preganjanja... Mm-u vise ne verujem, ma sta da mi kaze. On i dalje pada na njene jadikovke, a zbog svega ispastamo samo moje cerke i ja. Mislim da bih je ubila da mogu :angry:

Ma ta žena prosto ne zna kako da ti priđe da te nervira... Pa sad ide onim lepšim putem...

Iskuliraj koliko možeš. kad već muž ne reaguje onako kako želiš.

Nju iskuliraj... ;) to će više da joj smeta, nego tvoje nerviranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet! Dokle vise? :(

Dakle, ne znam na koji nacin da objasnim koliko mene pogadja dvolicnost te zene! Na svaki moguci nacin je pokusala da unisti moj brak (i sama je rekla da to nece potrajati), izbacila me iz kuce itd, a sad, sad mi trazi posao!!! Naravno da je i mm u velikoj meri kriv za moj danasnji bes, jer je ostavio upaljene stranice koje mu je ona poslala, a gde se traze prevodioci... I dalje ne mogu da shvatim da on ne vidi koliko je to ogavno, skrnavo i fuuuuj! Pa da ona zeli dobro mojoj porodici, kao prvo ne bi bila onakva kucka prema meni dok smo ziveli kod nje, kao drugo, i sad kad vise nismo s njom, kad joj je receno da nam ne treba u zivotu, a pogotovo da ja ne zelim nista da imam sa njom, povukla bi se i ostavila bi nas da zivimo u miru! Ali ne! Mora ona da ispadne majcica koja sedi satima pred kompjuterom i zrtvuje se, trazi nam posao... Toliko sam pobesnela, i na nju i na mm-a, sto joj uopste prica stvari iz naseg zivota, tipa da hocu da nadjem posao, da sam se od besa tresla i plakala, pa je mm otisao i napisao joj da nas ostavi na miru. I sta je ona odgovorila? Pa glumila je zrtvu, naravno!! Eto ona je jadnica samo jednom pogresila, a on joj preti da nece vise pricati s njom, gde je tu pravda?? A gde je pravda za moju decu koja treba da trpe nervozu svojih roditelja zbog nje?!?! :angry: Bas sam se uplasila danas za bebu u stomaku, toliko se umirila da sam se plasila da joj nisam nastetila svojim besom :( Sva sreca pa bas danas idem na pregled... Ali nemam vise snage za ova preganjanja... Mm-u vise ne verujem, ma sta da mi kaze. On i dalje pada na njene jadikovke, a zbog svega ispastamo samo moje cerke i ja. Mislim da bih je ubila da mogu :angry:

Draga, tvoja svekrva je takva da će te nervirati ceo život. Ali ti sad skupi snagu i živce i mislil o bebani u tvom stomaku i curi koja će uskoro postati sestra. Ostavi nerviranja za posle. A još kad bi mogla da oguglaš na svekrvu i njene ispade to bi za nju bilo najgore, veruj mi.

Ja sam sa mojom vodila rat oko toga šta Srđa sme a šta ne i nervirala se. A kad mi je pukao film i kad sam zaćutala a Srđa počeo bukvalno na luster da se penje tresla se od besa što ja ne reagujem. Sad imam politiku ako kod babe može sve, okej može sve. Da vidiš kako se promenila. Lepo se kaže AKO NE MOŽEŠ DA IH POBEDIŠ TI IM SE PRIDRUŽI. I mogu ti reći da deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da donela je Tari pun paket sokica, i kasica, kupila joj neki bebibi divan kofer posto putujemo, rekla 10 og da ce doci da izaberemo stolicu za hranjenjenje da ona plati, ona tako te neke stvari daje i trudi se, ali jezik i saveti mene ubise...

Bar nešto. ;)

Ignoriši njene savete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama koje imate dobrog svekra. Posto je moje dijete primilo vakcinu i imalo temperaturu 39,5, ja nisam spavala i doslo je do pada imuniteta i prehlade. Te dvije noci smo se tusirali do dva i spavali golisavi. Ja naravno ostavim upaljenu grijalicu, pobogu nece mi dijete golo spavati na 15 stepeni i on udje i kaze kako ja to zbog sebe i kako to njoj uopste nije potrebno, ona je zilava. Kada joj dajem Febricet, koji je gorak, ona naravno place, a on mi kaze nemoj, ne treba!

I danas ja ovako prehladjena, jedva se krecem i sve me boli, a on meni kaze "To ti je zato sto si palila grijalicu"! I svaki dan nesto. Doslo mi je danas da mu zasijem usta bodljikavom zicom!

Draga moja, obzirom da znam i tebe i tvoje, slozicu se da je tvoj svekar neuroticno neuravnotezen alkic :)

Opet, ja imam tu srecu da svekra jedva vidim ali i da je vrlo realan i kad god treba bilo sta, tu je. Na zalost, malo ih je takvih.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ta žena prosto ne zna kako da ti priđe da te nervira... Pa sad ide onim lepšim putem...

Iskuliraj koliko možeš. kad već muž ne reaguje onako kako želiš.

Nju iskuliraj... ;) to će više da joj smeta, nego tvoje nerviranje.

Joj sve ja to znam... Samo da me vise ostavi na miru :( Ne bih ni trena vise razmisljala o njoj... Danas je tacno godinu dana otkad nas je izbacila iz kuce (sto po njoj i nije bilo tako, nego sam ja sama otisla-a to sto me je ispsovala i izvredjala i posle kad sam joj rekla da odlazim bila sva srecna i rekla mi da joj cinim uslugu, to se valjda ne racuna, trebalo je valjda da predjem preko toga, sta li?). Kad to ovako kazem, i meni samoj deluje malo-sta je to godinu dana naspram celog zivota? :lol: Ali to je ipak 365 dana, 365 dana konstantnog previranja i prepucavanja, zatezanja i popustanja, nerviranja i plakanja... Malo bih ipak da se odmorim. Samo to zelim, nije mi bitno da nekog nerviram i da isterujem ne znam ni sama sta, samo malo da danem dusom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, tvoja svekrva je takva da će te nervirati ceo život. Ali ti sad skupi snagu i živce i mislil o bebani u tvom stomaku i curi koja će uskoro postati sestra. Ostavi nerviranja za posle. A još kad bi mogla da oguglaš na svekrvu i njene ispade to bi za nju bilo najgore, veruj mi.

Ja sam sa mojom vodila rat oko toga šta Srđa sme a šta ne i nervirala se. A kad mi je pukao film i kad sam zaćutala a Srđa počeo bukvalno na luster da se penje tresla se od besa što ja ne reagujem. Sad imam politiku ako kod babe može sve, okej može sve. Da vidiš kako se promenila. Lepo se kaže AKO NE MOŽEŠ DA IH POBEDIŠ TI IM SE PRIDRUŽI. I mogu ti reći da deluje.

Citala sam tvoje postove o svekrvi, i mislim da si bas pametno uradila. Ja samo ne znam kojim bih se oruzjem posluzila da dobijem ono sto zelim-da me ostavi na miru. Ne zivimo blizu nje, i kad odemo u njen grad, ja je ne posecujem, odu samo mm i Luna. Kod kuce kad mm prica s njom, zatvori se u radnu sobu s Lunom, ja pojacam muziku ili tv i ne slusam ih. I opet je konstantno prisutna u mom zivotu. Jedino bih mogla da zabranim mm-u da joj pokazuje unuku, ali to ne zelim, jer sam vec jednom to uradila, i ruzno sam se osecala, a i lose je uticalo na nas. Da pocnem i ja da glumim sveticu? Nisam tome vicna :P Nisam pametna jos uvek, ali moracu nesto da smislim definitivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

luna nemoj da se nerviras, mislim cuj ko ti kaze, ali pokusaj zaista ona se nikad nece promeniti, tvoja svekrva je italijanka ? ja sam imala neko misljenje da su samo nase zene takve svekrve :D razbila si mi predrasude, salu na stranu jednostavno mi sa takvim moramo oguglati, ovde nam dobro dodje ova tema da izbacimo iz sebe, meni bude lakse...

inace kad sam vec tu moja je bila u nedelju kod nas...islu su u posetu nekom coveku u bolnicu, posle nisu oprali ruke dirali su taru tutnula sam im da definfikuju, i mm lud je kaze da smo cuclu probusili, i da se Tara mogla udaviti, ona kao lazete uzeme on neku staru flasicu i zasece makazama u kuhinji i pokaze joj namerno ma ne mozete da zamislite tu facu kao da se poklopila ni rec vise nije rekla, i ja uzeme jos na to Tarinu flasicu sa ostatkom mleka i pelenu i nagnem da ona vidi kako to jako ide, iako je i dalje misljenja da da ne ide dobro, kaze ona meni nemoj prst da drzis, ja pustim ono kap stize kap, zacrvenila se i kaze i ja sam mislila da je to slabo samo sam mislila da pomognem, kaze njoj mm ti predlozi pa cemo mi odluciti ne trebas milion puta ponavljati i insistirati zvati me i slicno...:) ne da joj je na finjaka onako zatvorio usta...i da donela je Tari pun paket sokica, i kasica, kupila joj neki bebibi divan kofer posto putujemo, rekla 10 og da ce doci da izaberemo stolicu za hranjenjenje da ona plati, ona tako te neke stvari daje i trudi se, ali jezik i saveti mene ubise...kad pojma o pojmu nema, stalno ponavlja kako ona nista nije znala oko beba..nije ni naucila, izvala dana je bila prvo sto sam mu dala od cvrste hrane je kuvano jaje :) doduse samo zumance...:)

E draga moja, Italijani su ti poznati kao mamini sinovi, samo sam ja to smetnula s uma kad sam se udavala :P A jos oni s juga... Ma nema gore :lol:

Svaka cast tm-u ;) Bas se dobro dosetio :D A ti saveti... Vrlo rado bih ja udelila pokoji "savet" dragim svekrvama :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citajuci vase postove sve vise uvidjam koliko imam srece ... A sto se tice poklona za unacadi ( ima ih cetvoro ) ne prodje nedelju dana da im makar neku sitnicu ne kupi , neku zvecku ..bilo sta ... Npr imali se neki kredit da isplacuju ( kupili su cerki i zetu stan jer su ih njegovi izbacili iz kuce sa detetom -ludaci- pa su bili u kiriji ) i kad su otisli da plate zadnju ratu za kredit i videli da ustvari nema vise rata , kredit je isplacen , dosli su po mene da idemo da za te pare kupe Marku kolica , stvarno su dobri ljudi . Ne zivimo sa njima pa te neke momente i glupe predloge mogu da podnesem , na kraju krajeva ima ih moja mama ... Oni misle da sve znaju najbolje a ne znaju da su i one nekad bile mlade mame ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako se slazem sa svekrvom hmmm odlicno ....nemam je :lol: :lol: :lol:

hahahhaha :D Ti si bas imala srece :D :D :D Crnjak :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako se slazem sa svekrvom hmmm odlicno ....nemam je :lol: :lol: :lol:

OT ste, tema je o Kako se slazete sa SVEKROM? Svekrve imaju drugu temu... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT ste, tema je o Kako se slazete sa SVEKROM? Svekrve imaju drugu temu... :lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da se pohvalim da se moj odnos sa svekrom znatno popravio otkad smo se odselili i otkad se vidjamo jednom u dvije sedmice na po sat vremena. Super se slazemo. Znaci, provjeren recept- kad vam idu na nerve, a vi jednostavno odete. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da se pohvalim da se moj odnos sa svekrom znatno popravio otkad smo se odselili i otkad se vidjamo jednom u dvije sedmice na po sat vremena. Super se slazemo. Znaci, provjeren recept- kad vam idu na nerve, a vi jednostavno odete. :lol:

:lol: :lol: :lol:

kad cemo se videti, nemam skime tako dobro ogovarati svekra !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

kad cemo se videti, nemam skime tako dobro ogovarati svekra !!!

Nemam pojma! Trebali bi uskoro, tj, trbala sam danas, ali sam ostala kod kuce, zato sto imam posla. <_< Ne mogu nista da stignem da uradim od bebca. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da se pohvalim da se moj odnos sa svekrom znatno popravio otkad smo se odselili i otkad se vidjamo jednom u dvije sedmice na po sat vremena. Super se slazemo. Znaci, provjeren recept- kad vam idu na nerve, a vi jednostavno odete. :lol:

Jea! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja o mojoj, stvarno ne mogu ni jednu lepu reč da kažem. Prvo zato što živimo zajedno, drugo zato što ne smem reč da joj kažem, jer je u stanju da se naljuti zbog gluposti i tri nedelje i više ne progovara sa mnom, a ipak nam dolazi tu na sprat i kad sam ja u sobi ona ćuti, kad ja izađem ne zna šta će pre da ispriča sa svojim jedincem.

Bila sam trudna, nikad mi ništa nije pomogla, ni počistila, ni ručak spremila, volela je da mi se izdire za gluposti, ali kad smo same, ne pred svojim sinom, mojim mužem, pošto mu je isprala mozak da me voli!!! :D

Porodila sam se, nabije se u sobu kod bebe, probudi je da bi je ljuljala po 1-2h (ali stvarno), pričala joj, dok sam ja za to vreme sa koncima na onoj stvarčici peglala pelene, čistila... A da, peglala mi je, al kad nam neko dodje. Pošto ona uvek mora da se utrese, čim nam neko dodje, ona tad dodje, pa uzme da pegla ono što ja nisam završila (a to obično bude po nešto malo)

Volela je da digne nos kad ne obučem dete kako ona kaže, a po njoj bi dete trebalo i leti na 40 stepeni da nosi duge rukave, jednom sam joj rekla da je to moja stvar kako ću da je obučem i narednih 17 dana (brojala sam) nije htela da priča sa mnom. I dan danas je ista.

Moji roditelji su na 15 minuta voznje kolima i kod njih idem jednom u dve nedelje na 3-4h, a i tad mi presedne. Čim dodjem od njih, odmah "Pa gde si ti bakina lepotice, ceo dan te nisam videla". Ja naravno prećutim, jer šta da kažeš nekome ko je nerazuman, al mi ponekad dodje da joj kažem "Seljančuro, vidjaš unuče svaki dan po 7-8h i to ti malo, pa moraš da mi nabiješ na nos i kod roditelja kad odem." Ma treba da bude srećna što uopšte i sme da mi dolazi kad hoće. Moje drugarice uvek drže vrata pod ključ i svekrve mogu da im udju jednom dnevno, a nekad i nijednom.

Jeste da je ona u prizemlju, a mi na spratu, ali non- stop je tu, a NAJVIŠE MRZIM ŠTO OBAVEZNO MORA DA BUDE KOD NAS NA SPRATU KAD NAM NEKO DOĐE!!!

Ja stvarno ne očekujem od nje da me voli, ali zašto samo ja mora da budem tolerantna i sve trpim ćuteći. Ja ako sam snaja, nisam rob kome svako može da se istriše kad god poželi.

E ja sam zapravo to. Trpim i ćutim sve vrste poniženja i je**nja u zdrav mozak, ali sam je zato udarila tamo gde najviše boli. Unuče joj je dozvoljeno da vidja samo kod nas i u dvorištu. Šetanja van nema!!! Pa nek oseti i ona malo bol.

Ma mogu do sutra da pišem o prb. :angry:

U POTPUNOSTI POTPISUJEM!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod moje svekrve je trenutno izmisljanje tople vode sad ima nov prigovor..meni trazenje posla..ooo koja brga o snaji. i nevidjeno gospodja svekrva je juce bila na biro rada i ponudili su joj da radi kao cistacica naravno nije upamtila gde..pa posto hvala bogu nismo iz istog mesta to radno mesto se nalazi kod nas tj u mom gradu..al kod nje je upitanju daljina pa posto ni jedan posao nije prihvatila a cuvene njene reci su< pa kako ja nemogu neznam ja to... to je veliko deranziranje za nju.Onda su verovatno svekrva i svekar pogledali u moju sliku ooo pa nasa snaja neradi pa ce mojoj uvaliti da radi..sto se ono kaze brinem tudju brigu a svoju ne.hmm e sad neznam sta je sledece?! mozda izmislajnje vodopada.. Svaki drugi dan slusam kako nemaju para kako ovo kako ono i naravno a kada cete da

dodjete?? uff tako poludim <_<:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod moje svekrve je trenutno izmisljanje tople vode sad ima nov prigovor..meni trazenje posla..ooo koja brga o snaji. i nevidjeno gospodja svekrva je juce bila na biro rada i ponudili su joj da radi kao cistacica naravno nije upamtila gde..pa posto hvala bogu nismo iz istog mesta to radno mesto se nalazi kod nas tj u mom gradu..al kod nje je upitanju daljina pa posto ni jedan posao nije prihvatila a cuvene njene reci su< pa kako ja nemogu neznam ja to... to je veliko deranziranje za nju.Onda su verovatno svekrva i svekar pogledali u moju sliku ooo pa nasa snaja neradi pa ce mojoj uvaliti da radi..sto se ono kaze brinem tudju brigu a svoju ne.hmm e sad neznam sta je sledece?! mozda izmislajnje vodopada.. Svaki drugi dan slusam kako nemaju para kako ovo kako ono i naravno a kada cete da

dodjete?? uff tako poludim <_<:blink:

Uživaj što ne živi kod tebe :D

Ostalo ne treba da te pogađa... Ne u meri da te izbaci iz takta... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva je super,ali zato sto je vidjam jednom u 3-4 meseca i jer joj nisam dozvolila da me j**e u mozak :D kad bi smo ziveli zajedno mislim da boh poludela od nje...sta da vam kazem ista je kao i sve druge,najpametnija sve zna o cuvanju dece a ostali nemaju pojma...a to sto je ostavila svoje jedino dete kad je imalo 10meseci i otisla u Bec za nekim lovanom (mm je odrastao kod babe i dede) to ne pominje...a mene nije ostavljala na miru savetima kako cuvati dete cime ga hraniti,i kako kupati.....dok je nisam pitala ko je cuvao njeno dete,i kako moze sve to da zna kad je svog sina vidjala samo dok ga doji,sama je pricala da nije smela da ga uzima u ruke jer je bio sitan...hehe od tad me samo pita kako je beba i jel porasla,nema vise saveta ni davljenja... Svaka svekrva ima bolnu tacku samo je treba naci i biti nemilosrdan kao ona ako hoces da zivis svoj zivot bez svakodnevnog pametovanja iste :wacko::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja sutra navecer stize iz bosne...valja meni sutra zasukat rukave i spremati docek...bome sam je pozeljela.... :wub:

:blink: Blago tebi, zeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je svekrva super :) Ne zivimo zajedno, i ne vidjamo se cesto, ali se desi da provedemo zajedno i po mesec dana zajedno samo ona i ja. Obe imamo isto misljenje o zajednickom zivotu i nismo pristalice zajednickog zivota bracnog para sa roditeljima jer smo svesne sukoba generacija, ali se zato maksimalno slazemo i postujemo.

Ne svidjaju mi se neke stvari kod nje, kao ni njoj kod mene, ali postoji maksimalna tolerancija i dogovor kako ce sta biti u zavisnosti koliko kojoj to znaci.

U svakom slucaju, smatram da je moram postovati maksimalno, jer je ona zena koja je rodila mog muza i da nema nje, ni moj muz ne bi danas bio uz mene ovakav kakav jeste. I kada mi nesto zasmeta kod nje, to traje jako kratko, a ne znam sta bi trebala da uradi da bih se mogla naljutiti na nju...

To je moje misljenje, a nadam se da ima jos vas koje imate ovakvo iskutsvo kao ja i takvu svekrvu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva i ja se slazemo odlicno vec 3 nedelje :D

Recept: nismo se ni cule ni videle, sto meni odgovara a verujem i njoj :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj svekar je dusa od coveka,dobar ,pravedan i vredan...Uvek spreman da pomogne...

I moj svekar je bio divan covek, mnogo sam ga volela i cesto se setim nekih njegovih saveta koji mnogo znace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se s mojom slazem relativno dobro :) Mada, dodje mi ponekad da je zadavim, ali vjerujem da bi i ona mene nekad zadavila :) Hvala joj sto je rodila mm ovakvog kakav je i sto on balansira izmedju nas kad je potrebno, samo sto i ja cesto zovnem nju da se dogovorimo ko ce sta, a vjerujte da sam najsretnija kad sve sama po kuci radim jer kad ona i uradi nesto vazda kuka i sve joj je tesko,a sto je najgore sve ostavi napola pa svejedno opet moram ja. Kako ce biti kad bebac dodje ne znam,ali pokusavam i ja nju da razumijem jer je sama podigla mm, a i moja majka nece biti bas neka cvjecka od svekrve kad se moj brat ozeni, tako da mi je bolje da cutim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.