Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

kakoooooooooooooooooooooooo daj hocu i ja moju da sredim :lol: :lol: :lol:

Grubinove sandale za rođendan + neka moja ok garderoba koju ja više ne nosim jer je malo demode :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka sinoc i preksinoc spavao kod s&s i sad me svekar zove i kaze:

prosetali smo do futoske pijace, kupili sesiric i sandale

ja juce kazem, kupili smo sandale za more, ima nove sandale grubin skoro kupili, sesirice, kupaci, ves... sve ima

samo da covek odlepi.

Pa boji se da dete ne bude golo i boso, vidim i kod tebe je slucaj da ne slusaja sta ti pricas :lol: :lol: :lol: da poludi covek sa njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grubinove sandale za rođendan + neka moja ok garderoba koju ja više ne nosim jer je malo demode :D

Pametno ti je to, moracu i ja nesto da preduzmem :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka sinoc i preksinoc spavao kod s&s i sad me svekar zove i kaze:

prosetali smo do futoske pijace, kupili sesiric i sandale

ja juce kazem, kupili smo sandale za more, ima nove sandale grubin skoro kupili, sesirice, kupaci, ves... sve ima

samo da covek odlepi.

A naročito sa PIJACE!!! Ajd šeširić, pa da dete menja, ali sandale moraju biti što kvalitetnije zbog malih nogica koje se tek razvijaju...Agrrrr a oni to sve fino na pijaci :angry: ja bih poludela...a još kao i budi zahvalan jer su oni to KUPILI unuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa oni sve bolje znaju. Boze, kao da je bitno koje su cipele, sta su oni nosili kad su bili mala, pa sta im fali. Moja otisla u banju, zove jutros i trazi da odemo da vidi decu, kao uzelela se, a ovde nece da pripazi Luku dok ja usisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila bi srecna da ovi nesto kupe detetu, za 9 meseci nije od njih dobila ni jednu majicu :( :(

Dobila je narukvicu od kaucuka kad se rodila i to je sve od babe i dede <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S jedne strane mi je drago da imam skim muku da podelim i ko ce me razumeti, a sa druge strane mi je jako zao sto toliko nas "snajki" dozivi bilo kakvu vrstu torture od strane svekrvi.

Moja svekrva je prava pica sa 100 lica. Zivi u Nemackoj sa mojim svekrom, ona je stekla penziju tamo a on jos uvek radi. Upoznala sam je tek prosle godine u novembru i bila je kao melem za dusu, sva dobronamerna, da ucini, pomogne, obecavala kule i gradove... Cak je krisom sa mojim muzem otisla i kupila verenicki prsten, muz me odveo u restoran, zaprosio iliti verio i kad smo se vratili kuci, kuca je bila puna gostiju, rodbine i prijatelja.... prava proslava!Tu se sve lepo zavrsava. Moj gazda mi nije placao doprinose tako da nisam primala trudnicko bolovanje, jos uvek ga nisam ni dobila a o porodiljskom i da ne razmisljam. U medjuvremenu moj muz ostane bez posla i tako ona nama obeca da se nista ne sekiramo kako ce nam ona finansijski pomoci. J*** mi pas mater kad sam dozvolila da zavisim od nje i kad sam se na nju oslonila. Ona je bolesna u glavu! Posalje mom muzu u 10 dana 50 evra, sa malom bebom to ne nemoguce izvesti da ti ostane i za hranu. Kad je mm nazove i kaze da smo bez para ona trazi objasnjenje gde su pare maltene samo sto joj ne pokazuje na skype-u fiskalne racune. Onda trebalo je da se vencamo pre nego sto se porodim i kao poslace nam ona burme.... zavlacila nas je do te mere da kad smo otisli da se raspitamo o terminima rekli su nam da je sve popunjeno do naredna dva meseca ... a ja u 9 mesecu trudnoce! Samo da bi se vencali kad ona hoce, jer moj svekar navodno nije mogao da dobije godisnji odmor u tom periodu. Pri tom shvatim da joj ne pada na pamet da ima toliki izdatak oko svadbe i vencanja. Plakala sam kao kisa i tad sam se prvi put pozalila mojoj mami. Ona je ostala bez posla u drzavnoj firmi i jako tesko zivi, tako da od nje nisam ocekivala to sto je uradila. Moja mama :rolleyes: divna, najdivnija... rekla mi je: ma ko ih sisa, mi cemo to same! I tako je i bilo. Nasli smo vezu u opstini i zakazali termin, imale smo samo 5 dana da sve pripremimo i kupimo. Tata mi je dao 200e, mama mi je kupila burme i zamolila tetku da digne kredit od 800e pa ce ona da ga placa. Tetka je to ucinila, kupile smo hranu, spremile sve, mama je napravila dve torte, tetka jednu. Pozvali smo rodbinu i napravili proslavu kod kuce. A ona kucka svekrva nije svom sinu poslala ni dinar, moja mama mu je kupila kosulju i pantalone, a on je birao. Meni haljinu. A da, od mog svekra brat je udavao cerku, ispostavilo se da je vencanje isti dan. Tih 5 dana koliko smo imali da sve spremimo za vencanje svekrva nas je zvala i masirala da ne mozemo da se vencamo isti dan, da to PODHITNO mora da se pomeri za neki drugi dan, a mi vec sve goste pozvali. Takav pritisak je vrsila da sam se ja ponavljam u 9 mesecu trudnoce tresla kao prut, vristala i plakala. A moja mama, moj borac nazvala je i rekla joj: " O kakvom pomeranju vencanja vi govorite? Taj covek nasu decu nije ni pozvao na vencanje, a nemaju ni iste goste. Drugo, vi se nista ne pitate, dok ste se pitali nista niste uradili Trece, ne ucestvujete ni u kakvom smislu a odredjujete kad cemo mi i kako cemo to da napravimo. Datum se ne pomera i tacka." I tako smo se mi vencali 29 maja, a ja se porodila 14 juna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvog dana zivota moje bebe dok sam bila u porodilistu, onako mrtva od porodjaja nazvala me je moja svekrva sa pitanjem:" Danijela, pa kakvo je to ime Vanja? Neces valjda da ti dete bude pedercina?" Niti mi je cestitala sto sam postala majka, ma nista. Prekinula sam joj vezu i ugasila telefon. Slala je neke torbe kao stvari za dete, sacuvaj me boze, kakve su. A nije joj palo na pamet da mi posalje pare da ja kupim sta se meni svidja, pa kao to je od babe. Moj tata mi je lepo dao pare ja otisla kupila krevetac i komodu koja se meni svidja. A moja svekrva je i to htela ona da kupi pa da posalje, ma dosta mi je vise njene kupovine... sve neke krpetine i sve kupljeno preko e-baya sacuvaj me boze! Tako da sam malo po malo kupovala stvarcice za dete i iskreno spasio me je onaj paket u porodilistu jer kad sam dosla kuci i videla koliko u stvari ja nemam to mi je dobrodoslo.Kada sam dosla kuci sa bebom moja mama mi je bila od pomoci, bila je tu od jutra do mraka. Posle par dana moja svekrva je poslala kao opet stvari za bebu i rekla mom muzu da je kupila nesto i meni i da se nada da ce mi biti taman! :blink: Poslala je mom sinu, a svom unuku, zenske pantalonice sive boje, one turske salvare ako znate na sta mislim? Roze ljuljasku POLOVNU sa sivim prugama i roze zeleno cebence. A meni je kupila dve teflonske serpe sa obrazlozenjem da ih obavezno koristim jer se na njih ne lepi kad zagori rucak i kupila mi je kecelju sa rukavicom! Sacuvaj me boze! To se kupuje snajki za prvo unuce! Meni od nje ne treba nista, ali ovo sto salje svojom voljom, namerno radi da bi me svadjala sa muzem. Tako smo mm i ja odlepili za te zenske stvari i mm je nazvao svog oca i ispricao mu sve i ono za pedercinu. J*** joj je sve na svetu pa se malo smirila. Medjutim, djavo ne spava... Dosla je proslog meseca jer je njenoj prijateljici umrla mama a nije dosla kad joj se rodio unuk i kad joj se sin zenio... :blink: Jos kad je dosla rekla je mm da ona nije dosla zbog nas i da nije dosla da ona dvori nas nego mi nju.Zamislite idiota koji dolazi kod porodilje i ocekuje da ga porodilja dvori!!!!! E pa klosarka se ne dvori!!! Usla je i za sat vremena napravila haos sa svojim stvarima. A ja sam je lepo docekala sa ruckom i namestenim krevetom, samo da jede i legne. Ona je uzela tu roze ljuljasku koju smo mi odlucili da necemo da koristimo i smestila dete unutra na sta je moj muz cutao kao p****! A posle me je sa strane molio da cutim i da se ne svadjam... da bude mir u kuci. Bice ona tu samo 15 dana! 15 DANA! AAAAAAAAAAA! Je**** me je u glavu tih 15 dana! Ja se porodila ne mogu nista duze da radim i da stojim pa povremeno legnem. Moja mama nije dolazila dok je ona bila tu pa sam tek onda videla koliko mi pomoc moje mame znaci jer ova kucka ni za sta se nije hvatala. Nijedan rucak nije spremila, kucu nije ocistila, ama bas nista! Napravila je samo rusvaj, jer je aljkavusa,... primer: posle kupanja peskir baci na plocice pored kade i to tako stoji...prvih dana sam brisala, ribala, prala, sklanjala, dok nisam dobila odliv i onda sam sebi rekla: "Pa sta ti luda glavo spremas non stop kad ce ona opet haos da napravi. " I tako vise nisam nista pipala sem bebine sobice,... od kuce je napravila deponiju za 15 dana! Jednom prilikom kad sam ustala da odem do prodavnice rekla mi je:"Jel si setila da dignes guzicu?" A rana me ubijala, nisam mogla ni da idem u wc normalno. Ti dani su bili uzasni, i u toj meri me svadjala sa muzem da smo bili pred razvodom do skoro. Sada vise nismo, ali se jos uvek svadjamo zbog stvari iz tog perioda. Tako je moja svekrva otisla za Nemacku i rekla mom svekru da je to strasno kako sam je ja docekala, kako sam je ja maltretirala i kako sam nevaspitana. A ja sam guska poslusala svog muza i cutala, sklanjala se u bebinu sobu i izbegavala bilo kakav kontakt sa njom. Moja mama je bila jedan dan kod nas jer ju je svekrva zvala da dodje na kafu kao i kad je moja mama dosla posle 10 minuta je otisla u dvoriste i nije se vracala. Kad je mm ulazio u kucu ona mu je rekla da nema gde da sedi jer smo je ja i moja mama oterale. To je takva kucketina! Da joj nema ravne! Objasnila sam svom svekru o cemu se radi i kako stoje stvari, rekao mi je da stavim vrata sa bravom na potkrovlje gde zivimo mm i ja i da se tako odvojimo da ne moze ona da nas izbaci i da mozemo da imamo svoj mir i radimo u potkrovlju sta hocemo. Odlepila je!!!! :lol: Posle 2-3 dana je nazvala mm i rekla mu :" Nemoj slucajno vrata da si stavio!" xaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DanijelaDani dobrodosla u klub nas srecnica :lol: To sta zna svekrva da ti priredi, to niko ne zna! Da ona tebi kaze: "Jel si setila da dignes guzicu?" !!!! Cuj ti to! Koji mozak! Cini mi se da je tm bar skontao sta se desava, pa neces vise imati problema s njom. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Danijela uzasa :angry: :angry:

Ali ti si bar dobila serpe kad si rodila unuka a ja ni cvet :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se nadovezem na moju pricu od juce, moja svkr i gospodin svekar su svima ispricali (deveru,zaovi, njegovom bratu...) kako ja detetu NE dam da jede, i kako sam ja njoj otela dete iz ruku :blink: :blink: :blink: veze s mozgom nema.

I tako meni danas ceo dan zvoni telefon i svi me zovu i malo je reci napusavaju, danas sam jako tanka sa zivcima, htela sam da odem do njih i da im svasta kazem :angry: :angry: . jedva sam se smirila jos me drzi, uzsa kako sam besna ovo je katasrofa, oni su ludi <_<:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

b. mama pa mi u slicnoj situaciji, sem sto je moja sveki zena za pozeleti.

sa svekrom se slazem tako da sam ga danas umalo preslozila- bar sam jaca od njega!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe, na konto sandalica koje je kupio-male su mu, tj knap i ne moze da ih nosi kao sandalice, to su one kao gumene klompe pa ih moze samo kao papuce nositi. a da, iako sam juce rekla da ima dva sesirica, beba kids prelepi, plus jos neki treci beli, i on mu kupi i sesiric-opet mali!!! a vodio dete sa sobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuuuu B.mama!!!Stvarno su bezobrazni!!!I kakve veze ima rodbina,sta njih mesaju??E to je ono mi smo vestice i glupace a oni su najpametniji i sve najbolje znaju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grubinove sandale za rođendan + neka moja ok garderoba koju ja više ne nosim jer je malo demode :D

Ja sam mojoj dala brdo bruseva koji su mi mali,a ona odusevljena!!!I nosi ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe, na konto sandalica koje je kupio-male su mu, tj knap i ne moze da ih nosi kao sandalice, to su one kao gumene klompe pa ih moze samo kao papuce nositi. a da, iako sam juce rekla da ima dva sesirica, beba kids prelepi, plus jos neki treci beli, i on mu kupi i sesiric-opet mali!!! a vodio dete sa sobom.

:lol: :lol: :lol: :lol: Izvini Ivana smesno mi, i bas mi je drago neka mu sad kad sve najbolje zna

Auuuuuu B.mama!!!Stvarno su bezobrazni!!!I kakve veze ima rodbina,sta njih mesaju??E to je ono mi smo vestice i glupace a oni su najpametniji i sve najbolje znaju!!!

Ne znam al ja sam dezurni krivac, i uzasno se osecam sto sam dozvolila sebi nerviranje zbog njih :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma... sto se tice para, deda uvek za nesto daje pare. i to me nervira jer imam osecaj da misli kako eto on stalno daje za dete a mi stalno nesto prebacujemo. to nije nikad izreceno, bar ne da cujem, ali nekako tako osecam..

smej se smej b.mama

ali da nije smesno bilo bi zalosno :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuti bar daje pare ovi moji stipse nevidjenje dete bodic jedan nije dobilo :angry:

I da sinoc su nas vodili na veceru koju je na kraju platio mm :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu opet o njima opet mi se zeludac okrece :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek smo mi krive za sve ali najvise me nervira ono:"Eto,rekli smo ti a ti nista ne slusas,mi smo stariji!"Ja sam kriva sto se plasi nose("ko zna kako sam ga prvi put stavila cim sad nece da sedne na nju").I ko zna kako sam ga prvi put stavila u bazen cim se plasi da udje.I sve ko zna kako sam ovo,kako sam ono!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek smo mi krive za sve ali najvise me nervira ono:"Eto,rekli smo ti a ti nista ne slusas,mi smo stariji!"Ja sam kriva sto se plasi nose("ko zna kako sam ga prvi put stavila cim sad nece da sedne na nju").I ko zna kako sam ga prvi put stavila u bazen cim se plasi da udje.I sve ko zna kako sam ovo,kako sam ono!!!

hehehe, moj svekar je Luku gurao u ljuljasku pre dve godine na placu i on se uplasio toliko da jos uvek nece da sedne na ljuljasku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gospode boze ....

bas tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DanijelaDani dobrodosla u klub nas srecnica :lol: To sta zna svekrva da ti priredi, to niko ne zna! Da ona tebi kaze: "Jel si setila da dignes guzicu?" !!!! Cuj ti to! Koji mozak! Cini mi se da je tm bar skontao sta se desava, pa neces vise imati problema s njom. Srecno!

I ja se nadam da je skontao. Stao je u moju odbranu tek kada sam pukla sa zivcima i kad sam bila spremna da ga ostavim, jer smatram da je on kriv sto joj je dozvolio da mi diriguje kako cu da zivim. I ljuta sam sto je toliko cekao. Mada vidim da pored svega na neki nacin opet pokusava da popravi odnos sa njom da bude koliko toliko normalan, jer ni on sam ne moze da prihvati da mu je majka skot. Dok moja majka ili otac tako nesto da urade ne bi im se vise javila u zivotu. Ali videcemo kako bude... imam ja svoju garsonjericu kod tate od 30 kvadrata, za mene i bebu dovoljno, tako da mi je mnogo lakse da se na razvod odlucim nego nekim drugim zenama koje ni to malo nemaju, pa moraju da trpe i muza koji im ne pruza podrsku a i svekrvu...Pisacu vam u nastavku jos novina, u pitanju je tetka mog muza koja je isti frik kao i svekrva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Danijela uzasa :angry: :angry:

Ali ti si bar dobila serpe kad si rodila unuka a ja ni cvet :lol: :lol: :lol:

Moguce je da mi je kupila te serpe da je "dvorim" (kako ona kaze). Kad je vec sve tako kako je, volela bih da nista nisam ni dobila kao ti, mozda bih se manje nervirala. Ali da dodje praznih ruku a da unuku ne donese nista ili da mu ne stavi ni dinar ispod jastuka,.... to su strasne stvari. Tako su nevaspitane i nekulturne i nemaju ni malo postovanja. Prema tome zasto bi mi njih postovale? S njima treba kao sa otiracem. Mada svi gledamo da ne dolazi do svadja i rasprava i neprijatnih situacija, a one bas to koriste. Vazna je podrska muza, pa kad se jednom odvazis da joj zacepis usta, bice bar malo drugacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadam da je skontao. Stao je u moju odbranu tek kada sam pukla sa zivcima i kad sam bila spremna da ga ostavim, jer smatram da je on kriv sto joj je dozvolio da mi diriguje kako cu da zivim. I ljuta sam sto je toliko cekao. Mada vidim da pored svega na neki nacin opet pokusava da popravi odnos sa njom da bude koliko toliko normalan, jer ni on sam ne moze da prihvati da mu je majka skot. Dok moja majka ili otac tako nesto da urade ne bi im se vise javila u zivotu. Ali videcemo kako bude... imam ja svoju garsonjericu kod tate od 30 kvadrata, za mene i bebu dovoljno, tako da mi je mnogo lakse da se na razvod odlucim nego nekim drugim zenama koje ni to malo nemaju, pa moraju da trpe i muza koji im ne pruza podrsku a i svekrvu...Pisacu vam u nastavku jos novina, u pitanju je tetka mog muza koja je isti frik kao i svekrva.

Ista situacija, preslikana <_< Ja sam mog kumila mesecima da se odselimo od nje, ali on se pokupio tek kad sam ga posle poslednje svadje sa njom nazvala telefonom i rekla da idem, s njim ili bez njega-valjda se i preko telefona culo koliko sam van sebe. Tog dana mi je rekao da je otvorio oci, ali i dan-danas dopusta neke stvari koje ja ne mogu da zamislim da bih mogla ikome da dopustim, pa ni rodjenoj majci. I s vremena na vreme mi natukne da ne veruje da je ona bas zla, samo joj se valjda sa mnom omaklo... :angry: A da sam imala gde da odem, kao ti, sigurno bih otisla i trazila razvod. Samo, ja sam bila u njihovoj kuci, njihovom gradu, njihovoj drzavi, nikog svog ni od korova, na 2000 km od mojih, pa nisam ni imala gde. Da znas, danas mi je drago zbog toga, jer da sam imala, sigurno bih prenaglila i procerdala sve... Tako da, samo polako... Verujem da si se iz ljubavi udala za tm, i toga se treba sto cesce setiti, pogotovo kad upadnete u takve krize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.