Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

pa onda draga moja reci ti. direktno nista okolo naokolo- sa takvima se mora direktno!!!

ja sam sa svekrom imala poneku carku i moji su me, konkretno sestra, savetovali kako treba mm da prica sa njim i skrene mu paznju, pa sam kao tako i radila. medjutim, kod njih je velika demokratija i svekra niko ne zarezuje, tj svako od njih je oguglao na prozivke drugih (mm, njegova dva brata, svekar i svekrva). uglavnom je svekar taj koji uvek nesto smara i ovi su prestali da obracaju paznju.

ali zato kad sam ja rekla TO JE MOJE DETE, JA SAM GA RODILA I SVE I DA GRESIM AKO SAM NESTO REKLA TAKO CE I DA BUDE. NE MOZETE VI BITI BOLJI RODITELJ NASEM DETETU OD NAS!!!

na to su se svi malo izbecili ali je jedino to imalo uticaja..

moje misljenje je da se jasno izgradi svoj stav, stani ispred svog deteta i zastiti svoje interese. ja sam na to gledala ovako PA I AKO SE NALJUTI STA ME BRIGA. JA SAM MAJKA I RADIJE CU BITI U SVADJI SA SVEKROM NEGO SE MUCITI I GRISTI USEBI A CUTATI..

inace, moj svekar komentarise kako on voli sto sam ja takva, kao uvek branim mm i naravno nase dete..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke upomoc! Ja cu uskoro da odem u psihijatrisku ustanovu od moje svekrve, zaista me izludjuje. Moja beba ima skoro tri meseca i od kad smo dosli iz porodilista ja moram sa njom da se bijem oko deteta. Probala sam i lepo i ruzno ali ona nista, ponasa se kao da ga je ona rodila a ja sam osoba koju su eto angazovali da ga cuva. Kad vidim da mu se priblizava kosa mi se digne na glavi. Ne znam kako da je sprecim da me izludjuje ali vec sada sam na ivici. Vec vidim kako prvo izgovara baba pa onda mama i dobijam nervni slom :angry: Sve ona najbolje zna, gura se da ga presvuce, da ga hrani, izmislja gomilu poslova samo da bi ona mogla da ga pricuva. Mm to vidi ali ne sme da pisne od nje tako da je njeno ponasanje uzelo maha. Jer kad god joj nesto kaze ona umire bolesna, duri se danima i tako drama za pozoriste.

Znam kako ti je.Ja sam presekla time sto sam joj rekla da kada nauci da me postuje kao Ognjenovu mamu,moze da se igra s njim i da ga proseta,nahrani...Upalilo je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam sta da dodam , njih dve su sve rekle :D Samo ostro :D Nije ga ona rodila . :) Ja sam takva i sa mojojm kevom a kamoli sa ostalima :D Ja se nikom od njih nisam mesala u cuvanju dece ,nisam im govorila kako i sta treba da rade PA NECE NI ONI MENI :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:mellow::( :( majko mila, ima li normalnih svekrvi..? Vecina su ovakve....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:mellow::( :( majko mila, ima li normalnih svekrvi..? Vecina su ovakve....

Imaa ima aa imaaaaaaaaa :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa onda draga moja reci ti. direktno nista okolo naokolo- sa takvima se mora direktno!!!

ja sam sa svekrom imala poneku carku i moji su me, konkretno sestra, savetovali kako treba mm da prica sa njim i skrene mu paznju, pa sam kao tako i radila. medjutim, kod njih je velika demokratija i svekra niko ne zarezuje, tj svako od njih je oguglao na prozivke drugih (mm, njegova dva brata, svekar i svekrva). uglavnom je svekar taj koji uvek nesto smara i ovi su prestali da obracaju paznju.

ali zato kad sam ja rekla TO JE MOJE DETE, JA SAM GA RODILA I SVE I DA GRESIM AKO SAM NESTO REKLA TAKO CE I DA BUDE. NE MOZETE VI BITI BOLJI RODITELJ NASEM DETETU OD NAS!!!

na to su se svi malo izbecili ali je jedino to imalo uticaja..

moje misljenje je da se jasno izgradi svoj stav, stani ispred svog deteta i zastiti svoje interese. ja sam na to gledala ovako PA I AKO SE NALJUTI STA ME BRIGA. JA SAM MAJKA I RADIJE CU BITI U SVADJI SA SVEKROM NEGO SE MUCITI I GRISTI USEBI A CUTATI..

inace, moj svekar komentarise kako on voli sto sam ja takva, kao uvek branim mm i naravno nase dete..

Potpisujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blizu si, zovu ga Kobac jer samo "oblece" oko tudjih kuca.

On je nista drugo nego jedan dokon i dosadan covek, pun frustracija <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima, ma ja budala sve kao da se ne svadjam i evo dokle smo dosli. Znam ja da namera nije losa ali rezultat je isti. Kod nas u kuci je demokratija svako moze da kaze sta hoce ali uvek je na kraju kako ona kaze :rolleyes: Dok se dete nije rodilo cak smo se super slagale ali od kako sam se porodila u nju kao da je usao neki vrag. Prosto sam zatecena novonastalom situacijom, pokusavala na miroljubiv nacin sve da resim. Ali sudeci po vasim iskustvima mora direktno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,sto je lepo ne pustis ,a ti uzivaj.Mama ce uvek biti mama,za to ne treba da brines.Mene je moja baka othranila bukvalno od rodjenja.Spavala sam sa njom od nepunih sest meseci,a mama i tata uzivali sami u sobi.Sada mi je to san.Iako zivim sa mojom porodicom,Mina je od rodjenja bila iskljucivo moja briga.Moja mama joj ni jednom nije presvukla pelene,nije je okupala,nije je uspavala...I,naravno,nista od toga mi nije bilo tesko,ali je to sada ispao veliki problem,jer ona sa skoro tri godine nece da se probudi bez mene ,niti da zaspi bez mene.Sa mm nisam izasla nigde od kada se rodila,osim jednom letos,a i tada u nadi da se nece probuditi,znajuci da ce ako se probudi prevristati i trzati glavom dok ne dodjem.Eto,ja sam sve to planirala da ispadne puno drugacije,ali moji bas i nisu imali sluha za mene.Tako,ako vec neko hoce da se bakce oko deteta ,pusti ga i uzivaj.Ne previ sebi magarecu uslugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke upomoc! Ja cu uskoro da odem u psihijatrisku ustanovu od moje svekrve, zaista me izludjuje. Moja beba ima skoro tri meseca i od kad smo dosli iz porodilista ja moram sa njom da se bijem oko deteta. Probala sam i lepo i ruzno ali ona nista, ponasa se kao da ga je ona rodila a ja sam osoba koju su eto angazovali da ga cuva. Kad vidim da mu se priblizava kosa mi se digne na glavi. Ne znam kako da je sprecim da me izludjuje ali vec sada sam na ivici. Vec vidim kako prvo izgovara baba pa onda mama i dobijam nervni slom :angry: Sve ona najbolje zna, gura se da ga presvuce, da ga hrani, izmislja gomilu poslova samo da bi ona mogla da ga pricuva. Mm to vidi ali ne sme da pisne od nje tako da je njeno ponasanje uzelo maha. Jer kad god joj nesto kaze ona umire bolesna, duri se danima i tako drama za pozoriste.

I moja svekrva je slicna, samo sto ne zivimo zajedno. I ona izmislja tegobe kad joj nesto nije po volji, misli da je najbriznija za dete i slicne stvari. Isto sam se tako osecala, nerviralo me je sve sto uradi. Moj ti je savet da zauzmes jasan stav, da ne dozvolis da ona preuzme brigu o tvojoj bebi, ipak si je ti rodila! Kasnije ce ti znaciti da ima neko da ti pomogne i pricuva bebu dok ti iskoristis vreme za sebe. I znaj da tvoje dete ne moze voleti nikoga vise od tebe! Sa svekrvom samo jasno i daj joj do znanja ko je majka,a ko baba. Pa ako se malo i naljuti, proci ce je, ako ni zbog cega drugog, a ono zbog deteta. Sve su one iste, osecaju se ugrozeno, zato se tako i ponasaju! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana22, nemoj se plasiti da ce dete voleti vise nju nego tebe. To se nece desiti ni u tvojoj najgoroj nocnoj mori. Opusti se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke upomoc! Ja cu uskoro da odem u psihijatrisku ustanovu od moje svekrve, zaista me izludjuje. Moja beba ima skoro tri meseca i od kad smo dosli iz porodilista ja moram sa njom da se bijem oko deteta. Probala sam i lepo i ruzno ali ona nista, ponasa se kao da ga je ona rodila a ja sam osoba koju su eto angazovali da ga cuva. Kad vidim da mu se priblizava kosa mi se digne na glavi. Ne znam kako da je sprecim da me izludjuje ali vec sada sam na ivici. Vec vidim kako prvo izgovara baba pa onda mama i dobijam nervni slom :angry: Sve ona najbolje zna, gura se da ga presvuce, da ga hrani, izmislja gomilu poslova samo da bi ona mogla da ga pricuva. Mm to vidi ali ne sme da pisne od nje tako da je njeno ponasanje uzelo maha. Jer kad god joj nesto kaze ona umire bolesna, duri se danima i tako drama za pozoriste.

Moja je bila ista takva i par puta sam skiknula u njenom pravcu i ona se naljutila. Nije popustala ona, a tek ja, tvrdoglava k'o mazga, nije mi padalo na pamet. Dozvala se pameti poslije zadnjeg puta i sad je ok. Samo kod mene svekru nista ne mozes reci, jer je pijan od 5 ujutro, pa i sto mu kazes on zaboravi, jer mu je ispran mozak od alkohola! Taj covjek definitivno ima dezinfikovan mozak!

Ako ne moze ni lijepo ni svadjom, a ti joj otmi dijete iz ruku! Ja sam to uradila dva puta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,sto je lepo ne pustis ,a ti uzivaj.Mama ce uvek biti mama,za to ne treba da brines.Mene je moja baka othranila bukvalno od rodjenja.Spavala sam sa njom od nepunih sest meseci,a mama i tata uzivali sami u sobi.Sada mi je to san.Iako zivim sa mojom porodicom,Mina je od rodjenja bila iskljucivo moja briga.Moja mama joj ni jednom nije presvukla pelene,nije je okupala,nije je uspavala...I,naravno,nista od toga mi nije bilo tesko,ali je to sada ispao veliki problem,jer ona sa skoro tri godine nece da se probudi bez mene ,niti da zaspi bez mene.Sa mm nisam izasla nigde od kada se rodila,osim jednom letos,a i tada u nadi da se nece probuditi,znajuci da ce ako se probudi prevristati i trzati glavom dok ne dodjem.Eto,ja sam sve to planirala da ispadne puno drugacije,ali moji bas i nisu imali sluha za mene.Tako,ako vec neko hoce da se bakce oko deteta ,pusti ga i uzivaj.Ne previ sebi magarecu uslugu.

ovo se slazem.. naravno, najbolje je dete nauciti tj ne uciti samo na sebe. mene inace zezaju kako sam uspela u vaspitanju Luke i dooobro ga naucila da hoce da ostane sa svakim i svugde bez nas.. da noci, dan-dva, pa i tri.. bez problema. time samo sebi pomazes. on je nama prosle godine ostao spavajuci kod svekrve sa njenom drugaricom. zaspao samnom i mi svi otisli kod devera na odbrannu diplomskog a ona ostala da ga cuva. dete mi se probudilo, mazio se sa Maricom, koju inace ne poznaje bas nesto preterano dobro, presvukli se, ruckali.. igrali se i nijednom nas nije spomenuo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobra je prica, istina :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi zivimo zajedno sa roditeljima mm.Ne mogu nesto mnogo da se zalim,i ja i ona smo dosta popustljive pa preko dosta stvari predjemo,kao da ne primecujemo.Moja beba im je prvo unuce jos pogotovu sto ona obozava devojcice pa stalno hoce da bude sa njom.Sad je bolje kako je bilo u pocetku,stalno je htela ona da je hrani,presvlaci,uspava.Moja Ntasa sad nju stvarno obozava i to mi znaci jer sam pocela da radim pa ne moram da brinem oko cuvanja.Vise se ne otima toliko za nju jer je primetila da je ne dozvoljavam,sad smo ok.Moj savet je da probate da popustite nekad,ali naravno mora i ona,i onda ce odnosi biti bolji.I kad mi nesto smeta kazem to mm pa onda on razgovara sa njom.Naravno nemojte dopustiti da ona zauzme vase mesto,ipak ste vi majke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi,mene moja tera njoj da pravim...

Moja svekrva kuva umesto mene (zivimo zajedno) i cesto pricuva dete.Moja Natasa nju obozava a ja sam pocela da radim tako da ne moram da brinem.Bilo je saveta u vezi hranjenja (beba imala nekih 7 meseci a ona se buni zasto necu da joj dajem sunke i svinjsko,ona je mm davala sunke sa 6 meseci),ludela sam.Sad smo "velika beba" tako da jede maltene sve i nemamo vise taj problem,mada hoce opet ponekad da joj nudi da jede nesto jer nece da jede to sto sam ja spremila ali ja kazem da ne moze i ona se ne buni.Stvarno mi je velika pomoc i sto se tice spremanja kuce,kuvanja i cuvanja bebe.Zbog toga mnogo puta precutim kad mi nesto zasmeta i onda fino funkcionisemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekrva iliti krvopija je vrsta vampira koja raste u porodicama sa muskom decom i hrani se snajkama ili bar pokusava. Licno moja je pokusala da me sazvace vise puta ali joj do sada to nije polazilo za rukom s obzirom da se od belog luka i glogovog kolca ne odvajam :rolleyes: Treba se kloniti ove vrste jer i kada se pretvaraju da su nezainteresovane za vasu krv, to je privid. One cekaju prvu pravu priliku da vam svoje ostre zubice zariju u vrat...ali mi obicne snajke ne smemo se predavati i klonuti duhom, jer se kod nas (ako smo pametne) nalazi sredstvo za suzbijanje ove GAMADI a to su njihovi sinovi. Tako da ja primenjujem ovu disciplinu tj nacin suzbijanja OVE BOLESTI tako sto svaki biser ispricam svom suprugu a on posle bije bitke i ja se uopste ne potresam. Moja je pokusala na sve nacine da mi se uvuce u kuci ali ja nisam poklekla, kada je dosla beba izvrsila je jos jaci atak ali sam i taj napad uspesno suzbila, cak su tu padale i krokodilske suze i prenemaganje i sve zivo od pretnji do umiljavanja ali ja sam ostala jaka i nisam poklekla i sada sam zadovoljna. Moze da mi predje kucni prag, sedne na fotelju i popije kafu ali isto tako posle sat vremena mora da napusti moj topli dom i odleprsa na svojoj metli u nepoznatom pravcu...

Uh drage moje, da znate koliko mi je sada lakse kad sam ispricala sve sto mi je na srcu lezalo svih ovih meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekrva iliti krvopija je vrsta vampira koja raste u porodicama sa muskom decom i hrani se snajkama ili bar pokusava.

Tako je :lol: :lol: potpisujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekrva iliti krvopija je vrsta vampira koja raste u porodicama sa muskom decom i hrani se snajkama ili bar pokusava. Licno moja je pokusala da me sazvace vise puta ali joj do sada to nije polazilo za rukom s obzirom da se od belog luka i glogovog kolca ne odvajam :rolleyes: Treba se kloniti ove vrste jer i kada se pretvaraju da su nezainteresovane za vasu krv, to je privid. One cekaju prvu pravu priliku da vam svoje ostre zubice zariju u vrat...ali mi obicne snajke ne smemo se predavati i klonuti duhom, jer se kod nas (ako smo pametne) nalazi sredstvo za suzbijanje ove GAMADI a to su njihovi sinovi. Tako da ja primenjujem ovu disciplinu tj nacin suzbijanja OVE BOLESTI tako sto svaki biser ispricam svom suprugu a on posle bije bitke i ja se uopste ne potresam. Moja je pokusala na sve nacine da mi se uvuce u kuci ali ja nisam poklekla, kada je dosla beba izvrsila je jos jaci atak ali sam i taj napad uspesno suzbila, cak su tu padale i krokodilske suze i prenemaganje i sve zivo od pretnji do umiljavanja ali ja sam ostala jaka i nisam poklekla i sada sam zadovoljna. Moze da mi predje kucni prag, sedne na fotelju i popije kafu ali isto tako posle sat vremena mora da napusti moj topli dom i odleprsa na svojoj metli u nepoznatom pravcu...

Uh drage moje, da znate koliko mi je sada lakse kad sam ispricala sve sto mi je na srcu lezalo svih ovih meseci

Malo ću biti perverzna...da prostite nije glogov kolac onaj od koga se ne treba odvajati da bi muž slušao nas a ne sveki :DB):P;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre koje vece sam sat ipo vremena sedela i pisala o svojoj svekrvi i do kraja sam sve pobrisala jer sam shvatila da se recima ne moze ni docarati koliko je to pokvareno i zlo bice. O tri meseca koliko smo ziveli sa njom mogla bih tri romana da napisem... No, napisacu samo uvod i epilog :)

To je zena koja sa rodjenom bracom ne prica, roditeljima placa neku zenu da ih cuva (a nikad ne ide da ih obidje, iako su joj bukvalno iza coska, na pola minuta od nje!) samo zato sto se nada da ce naslediti silne pare posle njihove smrti (i vec planira kako ce se sa bracom suditi oko tih para i kako ce ih onda podeliti svojim sinovima-ja sam rekla da te pare necu u svojoj kuci da vidim), ciji sinovi nisu smeli da vidjaju babu i dedu, tetke i striceve sa tatine strane (naravno, ni njihovu decu, svoju bracu i sestre), a oca su smeli da vidjaju samo ako bi ga psovali i vikali na njega (sto i dan-danas rade), ciji je mladji sin (moj dever) dete-debil koji sa 23 godine NE SME da ustane od stola da sam sebi sipa rucak zato sto je "mamica tu da se zrtvuje za njega", koja nema prijatelja zato sto "nije imala srece u zivotu" (ni slucajno zato sto niko ne moze da je podnese???), u sustini jedna vrlo iskompleksirana, isfrustrirana i nesigurna osoba koja se iskaljuje na svakome ko joj se priblizi. I dalje ne mogu da shvatim kako je mm tako divna osoba kad je sa njom odrastao, verovatno mu je pri odrastanju bila jaca priroda od okruzenja.

E, a sad o meni :) Ja sam "rospija" koja ce "zazaliti sto se udala za njenog sina", "nisam ni svesna sta ce ona meni sve uraditi", moji roditelji su ocajni roditelji kad su me ovakvu odgajili i sigurno su bili presrecni kad sam zatrudnela sa njenim sinom i kad su me se napokon otarasili. To je bio kraj naseg sazivota jer smo istog dana otperjali, medjutim nije bio i kraj moje sage s njom :) Posle me je pratila (a mm-u se pravdala da se slucajno nasla bas tamo gde sam ja bila-i on je nasedao), slala mi pisma za pomirenje (ogavna i licemerna), i dalje nastavlja da zove mm-a 6 puta na dan i da zahteva da vidi unuku kao da se nista nije desilo... Da, prvih nedelja nakon incidenta joj je bilo zabranjeno da je vidja, no, kao i uvek, ja sam popustila... I onda je porucila mm-u da me poljubi za nju?!?!? Fuuuuujjj!!!! Samo mi nije jasno kako ona i dalje moze da se zove "babom" nakon sto me je onako iznapadala pred mojim detetom, koje je sve to slusalo i gledalo razrogacenih ociju, uplasena, jadnica moja, i nakon sto je malo falilo da posle toga ostanem bez mleka (cerkica mi je tad imala 6 meseci)!! Pitala sam mm-a sta bi uradio da sam izgubila mleko tada, i on kaze da bi verovatno bio besan na nju. Mene boli sto niko ne shvata da ja tad mleko nisam izgubila ne zato sto je ona bila blaga prema meni, vec zato sto mi je moje dete bilo prioritet pa sam se smirivala sve vreme (njoj Luna sigurno nije bila prioritet, vazno joj je bilo samo da se iskali zato sto su tog jutra njenog sincica odbili za posao...). Jako mi je zgresila, unela je nemir u moju porodicu, i strasno mi je sto i ona moze da nosi ime "majka", koje je toliko divno i uzviseno, ona koja je svom rodjenom sinu htela da unisti brak... :angry:

Moj ti je savet (a isti taj savet je meni moj otac dao) ne nerviraj se, nemoj ni da ona primeti da te nervira, opusti se i samo sa osmehom ispred nje da ne primeti da u tebi kuva. Budi kao list na vetru lagana, razdragana, vesela, nikako namrgodjena, hladna, deprimirana, tuzna...na svaku njenu losu rec ti odgovori osmehom, na svaki njen komentar ti opet udri osmeh, pa ces videti kako ce pesma da se promeni...sama sebe ce da unisti sa svom tom mrznjom koju oseca prema tebi... tako sam ja sa svojom ljubljenom svekrvom uradila, pa sad nema vise, sad smo na lepoj kulturnoj distanci, cak je sama sebe sredila pa i dete ne vidja..ma milina bozja. Istini za volju kad je vidim prevrne mi se stomak i najradje bih pobegla glavom bez obzira,ali u glavu mi odmah dodju oceve reci i ja strpam najlepsi osmeh na lice i sve mi potaman a ona samo sto se za d.pe ne ugrize. pa kad pocne da pecka a ja i dalje osmeh na licu i ne odgovaram na provokacije... Ma dovidjenja ZLA ZENO sto si ujedala ujedala si, sto si komandovala komandovala si SAD SAM JA NA VLASTI :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo ću biti perverzna...da prostite nije glogov kolac onaj od koga se ne treba odvajati da bi muž slušao nas a ne sveki :DB):P;)

Pa na taj kolac sam i mislila :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa na taj kolac sam i mislila :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol: Razumemo se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alex83, kako si sve ovo lijepo objasnila. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad god vidim onu reklamu za margarin "U SVE MI SE MEŠA" setim se vas sa ove teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: da se malo nasmejemo

Svekrva: Gledaj, snajke, šta je lepo vreme za šetanje, da šetaš, šetaš i nikad da se ne vratiš.

Snajka (Posle jedno 2-3 dana uzvraća udarac): Mama, danas ceo dan pada kiša, vreme je samo za spavanje, da spavaš, spavaš pa nikad da se ne digneš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.