Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Baš delikatna žena...ma bre, pa ni jedna nije dovoljno dobra za njenog sina... :angry:

e tu si u pravu ljubi ih majka niko nema sina sem nje :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neces verovati ja kad sam se porodila svi vicu kako beba lici na mene (sto jeste apsolutno je ista kao ja kad sam bila mala),a moja sveki vice kako lici na moju zaovu i zapenila bre kao luda a ona ni s od slicnog.

Ma, bre...svako ima svoje momente...neću ni da mislim šta će biti kad se beba rodi. Dever mi je već natutnuo da će mali sigurno imati oči na NJIHOVU PORODICU jer oni imaju taj jaki plavi gen!!! :blink::lol: :lol: :lol:

Mislim da na koga god bude imao oči ja ću se radovati jer volim i okice mm-a, ali brate mili, zauzdajte se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Boze i nas svi smaraju sa tim, te licice na ovog, te na onog, aovo ce da ima na Peru, ovo na Ziku, aman hoce li ljudi da puste moje dete na miru, nek prave i radjaju svoju, pa neka diktiraju...

Ali ja sam najvise poludela kada je strina mm izjavila i da rodis obavezno musko, ne znas sta je dete dok nije musko, sta ce ti cefrke, ne nose prezime... Doslo mi je da je opaucim... Mislim se kad zena tvog sina bude trudna narucuj sta hoces, mene zaobidji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAA tek sada sam vidjela da Beba Dimic i Kikiriki imaju isti termin! :D

Kako je to slatko! :wub:

Da ne idem puno u OT- spomenucu i ja moju svekrvu.

Inace nemamo skoro nikakvih problema i nesuglasica (vjerovatno zbog udaljenosti), ali osjetim da me ponekad malo iskusava...

Prosli put kada smo bili kod njih, ona je Mihailu (koji je imao 4,5 mjeseca) davala da lize virsle, karamele, luk... :blink: :blink: :blink:

Na moju srecu, mm je svaki put reagovao i uzimao joj dijete iz ruku! n065.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAA tek sada sam vidjela da Beba Dimic i Kikiriki imaju isti termin! :D

Kako je to slatko! :wub:

Da ne idem puno u OT- spomenucu i ja moju svekrvu.

Inace nemamo skoro nikakvih problema i nesuglasica (vjerovatno zbog udaljenosti), ali osjetim da me ponekad malo iskusava...

Prosli put kada smo bili kod njih, ona je Mihailu (koji je imao 4,5 mjeseca) davala da lize virsle, karamele, luk... :blink: :blink: :blink:

Na moju srecu, mm je svaki put reagovao i uzimao joj dijete iz ruku! n065.gif

:blink:

Vesela žena, tvoja svekrva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što sam već pisala, ja uživam sa mojom svekrvom (pisala sam u temi život u zajednici ) Tu je bilo komentara da će to možda vremenom da se promeni, ali nije. Više od godinu dana živim u zajednici. Još uvek je moj posao samo da sredim sobu, i da spremim ručak kad to poželim. Isto je tako i sa pranjem sudova....

Duži period nam nije radila veš mašina, moja svekrva je sve prala na ruke. Neke bi prale samo svoje... :) A najviše mi odgovara kad ujutru čuje Akija da galami iz kreveca, pa uđe u sobu i uzme ga i da bih ja mogla još da spavam. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

Vesela žena, tvoja svekrva. :)

Da, da... Ali, SIGURNA SAM, da je to radila cisto da vidi moju reakciju... A ja samo pogledam mm, i stvar rijesena! :D

Nisam dala da me iznervira, imam ja zivce...

Inace, od tada je gledam nekim drugim ocima, i jako mi je zao, do tada sam je gotivila... :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da... Ali, SIGURNA SAM, da je to radila cisto da vidi moju reakciju... A ja samo pogledam mm, i stvar rijesena! :D

Nisam dala da me iznervira, imam ja zivce...

Inace, od tada je gledam nekim drugim ocima, i jako mi je zao, do tada sam je gotivila... :( :(

Tako i treba. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Boze i nas svi smaraju sa tim, te licice na ovog, te na onog, aovo ce da ima na Peru, ovo na Ziku, aman hoce li ljudi da puste moje dete na miru, nek prave i radjaju svoju, pa neka diktiraju...

Ali ja sam najvise poludela kada je strina mm izjavila i da rodis obavezno musko, ne znas sta je dete dok nije musko, sta ce ti cefrke, ne nose prezime... Doslo mi je da je opaucim... Mislim se kad zena tvog sina bude trudna narucuj sta hoces, mene zaobidji...

Ne verujem!!! Znaš kako kažu može čovek da ode iz sela, ali selo iz čoveka-nikad. Kakvo je to razmišljanje!!! :angry: Uf, ti si fina, ja bih je napala, pa joj onda otkinula glavu i na kraju izbacila iz kuće!!! Ajd da je stvarno neki blizak rod pa da moraš to da trpiš, nego strina tvog muža!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAA tek sada sam vidjela da Beba Dimic i Kikiriki imaju isti termin! :D

Kako je to slatko! :wub:

Da ne idem puno u OT- spomenucu i ja moju svekrvu.

Inace nemamo skoro nikakvih problema i nesuglasica (vjerovatno zbog udaljenosti), ali osjetim da me ponekad malo iskusava...

Prosli put kada smo bili kod njih, ona je Mihailu (koji je imao 4,5 mjeseca) davala da lize virsle, karamele, luk... :blink: :blink: :blink:

Na moju srecu, mm je svaki put reagovao i uzimao joj dijete iz ruku! n065.gif

Ne znam ja po tim pitanjima nemam dlake na jeziku, ja bih joj dala taj luk da ga liže sama. Sva sreća pa imaš normalnog muža!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što sam već pisala, ja uživam sa mojom svekrvom (pisala sam u temi život u zajednici ) Tu je bilo komentara da će to možda vremenom da se promeni, ali nije. Više od godinu dana živim u zajednici. Još uvek je moj posao samo da sredim sobu, i da spremim ručak kad to poželim. Isto je tako i sa pranjem sudova....

Duži period nam nije radila veš mašina, moja svekrva je sve prala na ruke. Neke bi prale samo svoje... :) A najviše mi odgovara kad ujutru čuje Akija da galami iz kreveca, pa uđe u sobu i uzme ga i da bih ja mogla još da spavam. :P

Da je uslikaš, uramiš i staviš na zid!!! I ti i Mirjana!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAA tek sada sam vidjela da Beba Dimic i Kikiriki imaju isti termin! :D

Kako je to slatko! :wub:

Da ne idem puno u OT- spomenucu i ja moju svekrvu.

Inace nemamo skoro nikakvih problema i nesuglasica (vjerovatno zbog udaljenosti), ali osjetim da me ponekad malo iskusava...

Prosli put kada smo bili kod njih, ona je Mihailu (koji je imao 4,5 mjeseca) davala da lize virsle, karamele, luk... :blink: :blink: :blink:

Na moju srecu, mm je svaki put reagovao i uzimao joj dijete iz ruku! n065.gif

Moja sveki je umocila dudu u med, zdravo je to daj joj malo, kad nisam nervni slom dobila samo sam joj otela dudu i oprala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo nije iz opusa zla sveki...ovo je više iz smotana zaboravna sveki...

Mm danas slavi rođendan, i prva poruka sa čestitkom koju je dobio jutros bila je od njegove mame...KOJA GA JE RODILA...i zato bi trebalo da najbolje zna i KAD ga je rodila...PA NJEMU JE PRAVI ROĐENDAN SUTRA!!! Valjali smo se od smeha. On joj je odgovorio PA MAMA ALI MENI JE ROĐENDAN SUTRA!!! :lol: :lol: :lol:

Ali to je moja sveki...

Ima tu još urnebesnih priča...kad su došli dan pred svadbu moji tata i sestra iz Ukrajine kod njegovih na ručak. Da se barem upoznaju. I moj tata s vrata da se upozna sa ženom, predstavi joj se

"Nikolaj"

a ona misleći da je to Ukrajinski pozdrav odgovori mu pružajući ruku

"Nikolaj"

:lol: :lol: :lol:

Ali najveći piš je bio na kraju ručka.

Sve je prošlo normalno, obe strane nisu pokazale svoje ludosti.

Sveki se jako plašila kako će dva mlađa sina i muž da se ponašaju pa je bila sva kao na iglama, ali teme su bile neutralne, niko se ni sa kim nije pokačio (dobro je pa ne znaju isti jezik pa sam ja prevodila sve u duhu mira), obe glave porodica su bile u dosta treznom stanju i na kraju ručka ona žena je već odahnula i uzela da gleda raspored sedenja...i posle pomnog proučavanja rasporeda izjavi

"Sve mi je jasno, ali ko su ovi Nikolaj i Marina koji treba da sede sa nama za stolom?" :lol: :lol: :lol: :lol:

Tek vidiš prvo muk...a onda svi počinju da se valjaju od smeha!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ja po tim pitanjima nemam dlake na jeziku, ja bih joj dala taj luk da ga liže sama. Sva sreća pa imaš normalnog muža!

Ma, ne znam ja da reagujem burno... Ona je to uradila i gotovo, to se nije moglo promijeniti, moj napad ne bi nista dobro donio. A mm-u sam stvarno bila zahvalna, jer je na lijep nacin rijesio situaciju, bez tenzija i svadje.

Moja sveki je umocila dudu u med, zdravo je to daj joj malo, kad nisam nervni slom dobila samo sam joj otela dudu i oprala...

Da, i glavno je ono- "Pa i mi smo tako nasoj djeci, i nista im ne fali"

A zaboravila sam i limun koji je Miha zvakao iz njene ruke! <_<

Nakon toga je nas odnos potpuno drugaciji...

kad su došli dan pred svadbu moji tata i sestra iz Ukrajine kod njegovih na ručak. Da se barem upoznaju. I moj tata s vrata da se upozna sa ženom, predstavi joj se

"Nikolaj"

a ona misleći da je to Ukrajinski pozdrav odgovori mu pružajući ruku

"Nikolaj"

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Kikiriki, svekrva ti je baš zabavna i duhovita žena! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što sam već pisala, ja uživam sa mojom svekrvom (pisala sam u temi život u zajednici ) Tu je bilo komentara da će to možda vremenom da se promeni, ali nije. Više od godinu dana živim u zajednici. Još uvek je moj posao samo da sredim sobu, i da spremim ručak kad to poželim. Isto je tako i sa pranjem sudova....

Duži period nam nije radila veš mašina, moja svekrva je sve prala na ruke. Neke bi prale samo svoje... :) A najviše mi odgovara kad ujutru čuje Akija da galami iz kreveca, pa uđe u sobu i uzme ga i da bih ja mogla još da spavam. :P

Takilend, ti si srćna žena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaaao sto volim sto ima i ova tema :lol: !!

Ma moja svekrvica je jedna divna zena,jedino je malo vise radoznala... :blink: !Voli zena da zna i sta je se tice i sta je se ne tice,ali,ona je jedna divna zenaaaa :blink: :blink: :blink: !

Tajko (moj muz) i ja smo duuugo ziveli u zajednici sa svekrom i svekrvom (ovako sam izgledala tih godina :wacko: )cak i dobili prvo dete dok smo bili u istoj.....do duse ni dan danas mi nije jasno kako jer sam svaki put kada bih krenula da "berem tresnje" imala utisak da je neko pored vrata....Ma katastrofaaaa!!!

Medjutim,i to se promenilo....preselili smo se....do duse ne tako daleko (dva sprata iznad <_< ) ali i to je nesto!

I dalje je jako radoznala....voli da vidi ko dolazi kod mene i ukoliko slucajno ne moze da dodje da izvidi ona,predostroznosti radi,da me neko slucajno ne ukrade ;) ,kada cuje zatvaranje kapije izadje ispred vrata,tacnije iskoci k'o cupavac iz kutije da proveri!

Ali sta cu....ne mogu joj zameriti :huh: .... ona je samo jedna brizna zena :P !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što sam već pisala, ja uživam sa mojom svekrvom (pisala sam u temi život u zajednici ) Tu je bilo komentara da će to možda vremenom da se promeni, ali nije. Više od godinu dana živim u zajednici. Još uvek je moj posao samo da sredim sobu, i da spremim ručak kad to poželim. Isto je tako i sa pranjem sudova....

Duži period nam nije radila veš mašina, moja svekrva je sve prala na ruke. Neke bi prale samo svoje... :) A najviše mi odgovara kad ujutru čuje Akija da galami iz kreveca, pa uđe u sobu i uzme ga i da bih ja mogla još da spavam. :P

Pa Takilend ti si stvarno srecna zena!!!Ja sam sa mojom zivela u zajednici,kako vec napisah,rodila cerku,cerka napunila godinu dana....nikada je nije nahranila a kamoli uzela iz krevetica da,moz' misliti,ja spavam,nego je bilo ovako (posto su juzna pruga to ovako zvuci): AJDE BRE CERO,CE LI USTAJES?CUJES LI BRE DA DETE PLACE,MOZDA JE GLADNO,ZEDNO,MOZDA JE MOKRO.....tu se vrata zatvaraju,a ona naravno nastavlja: E STO MENI NIJE BILO OVAKO DA SPAVAM GDE BIH JA SAD BILA :blink: :blink: :blink: !Mnooogo puta sam se mislila da li da ustanem ili da odustanem <_<

Sreca moja pa su se stvari promenile.....Nismo u zajednici i ne moze da udje kada ja spavam....ZAKLJUCANO JEEEE :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno su rijetki primjeri gdje svekrva brine o snaji i trudi se da joj bude sto prijatnije u tom domu u koji je dosla... Kod mene je situacija bila divna dok se nisam porodila, ali mogu istrpiti, jer ne zivimo zajedno.

Svaka cast svakome, ali svoj zivot i ona vrata koja mogu zakljucati, ne bih dala ni za sta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast svakome, ali svoj zivot i ona vrata koja mogu zakljucati, ne bih dala ni za sta!

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja prije pola sata izvalila da je dijete iscasilo kuk, dok sam je kupala :blink: :blink: :blink: . E to mi je bio vrhunac svih gluposi! :lol: :lol: Ccc.. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja prije pola sata izvalila da je dijete iscasilo kuk, dok sam je kupala :blink: :blink: :blink: . E to mi je bio vrhunac svih gluposi! :lol: :lol: Ccc.. :huh:

Nnnndaaaa reci joj, ok, od sad ćete samo vi da ga kupate :angry: kad sve znate najbolje :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo nije iz opusa zla sveki...ovo je više iz smotana zaboravna sveki...

Mm danas slavi rođendan, i prva poruka sa čestitkom koju je dobio jutros bila je od njegove mame...KOJA GA JE RODILA...i zato bi trebalo da najbolje zna i KAD ga je rodila...PA NJEMU JE PRAVI ROĐENDAN SUTRA!!! Valjali smo se od smeha. On joj je odgovorio PA MAMA ALI MENI JE ROĐENDAN SUTRA!!! :lol: :lol: :lol:

Ali to je moja sveki...

Ima tu još urnebesnih priča...kad su došli dan pred svadbu moji tata i sestra iz Ukrajine kod njegovih na ručak. Da se barem upoznaju. I moj tata s vrata da se upozna sa ženom, predstavi joj se

"Nikolaj"

a ona misleći da je to Ukrajinski pozdrav odgovori mu pružajući ruku

"Nikolaj"

:lol: :lol: :lol:

Ali najveći piš je bio na kraju ručka.

Sve je prošlo normalno, obe strane nisu pokazale svoje ludosti.

Sveki se jako plašila kako će dva mlađa sina i muž da se ponašaju pa je bila sva kao na iglama, ali teme su bile neutralne, niko se ni sa kim nije pokačio (dobro je pa ne znaju isti jezik pa sam ja prevodila sve u duhu mira), obe glave porodica su bile u dosta treznom stanju i na kraju ručka ona žena je već odahnula i uzela da gleda raspored sedenja...i posle pomnog proučavanja rasporeda izjavi

"Sve mi je jasno, ali ko su ovi Nikolaj i Marina koji treba da sede sa nama za stolom?" :lol: :lol:

Tek vidiš prvo muk...a onda svi počinju da se valjaju od smeha!!!

Bas si me slatko nasmejala, tj. tvoja sveki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem!!! Znaš kako kažu može čovek da ode iz sela, ali selo iz čoveka-nikad. Kakvo je to razmišljanje!!! :angry: Uf, ti si fina, ja bih je napala, pa joj onda otkinula glavu i na kraju izbacila iz kuće!!! Ajd da je stvarno neki blizak rod pa da moraš to da trpiš, nego strina tvog muža!!!

Ne, mi smo svi ostali bez teksta... Bio je rodjendan mojoj zaovi, 16-ti :rolleyes: sad 2.1.

Tu su bili moji tata i mama, koji inace imaju mene i sestru, moj tata sizi kad neko pominje sinove na taj nacin, u fazonu je sta ja sam moju decu nasao na ulici, pa da ih neko omalovazava sto nisu decaci... Moji svekar i svekrva i ta strina i stric, tj brat od mog svekra... I ona je tako na sred rucka mrtva ladna oplela o njenoj teoriji muska beba...

Mi smo svi samo ostali zateceni i shvatili da ljudski idiotizam te vrste nije vredan pomena... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, mi smo svi ostali bez teksta... Bio je rodjendan mojoj zaovi, 16-ti :rolleyes: sad 2.1.

Tu su bili moji tata i mama, koji inace imaju mene i sestru, moj tata sizi kad neko pominje sinove na taj nacin, u fazonu je sta ja sam moju decu nasao na ulici, pa da ih neko omalovazava sto nisu decaci... Moji svekar i svekrva i ta strina i stric, tj brat od mog svekra... I ona je tako na sred rucka mrtva ladna oplela o njenoj teoriji muska beba...

Mi smo svi samo ostali zateceni i shvatili da ljudski idiotizam te vrste nije vredan pomena... ;)

Tačno znam na šta misliš. Moja je kad je meni i mm bila godišnjic rekla mojoj mami sledeće: "Nemoj ti da se ljutiš, ali da znaš da sam ja glavna baba. Sama ćeš da vidiš, kad dobiješ unuke od sina. Unuci od ćerke, to se ne računa, ali unuci koje dobiješ od sina se stvarno vole."

Ta priča o veličini muških beba i obezvrđivanju ženskih je kod nas dostigla nepodnošljivi nivo! Ne kapiram ljude koji tako razmišljaju, a još manje razumem glupost i bezobrazluk da o tome tako komentarišu. A priču o "glavnim" babama neću ni da komentarišem. Vreme će da pokaže svoje. Ustvari, u mom slučaju već pokazuje. "Glavna baba" za sve ovo vreme svom unučetu nije ništa, baš ništa kupila! Pored toga, jako je napadna prema bebi, pa on obično neće da bude miran ni 5 minuta u njenom prisustvu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.