Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Ti mi bar Filipa djelujes kao osoba koja nece trpiti ono sto joj ne odgovara! Ako stvarno ne mozes da ocekujes nikakvu pomoc od nje, tipa da ti cuva Filipa, da ne morate placati zenu da to radi, da ti kuva rucak, spremi kucu ili nesto slicno, onda ti ne preostaje nista drugo nego da ozbiljno popricas sa tm i kazes mu kako ce njen dolazak donijeti vise stete nego koristi (samo na lijep nacin receno, uvijeno u celofan)...

Sigurno ce te nervirati (kao sto bi mnoge) ako samo tek tako dodje, ocekujuci da titras oko nje kao oko gosta, i doci ce do svadje i neslaganja... Mada, sta ja pricam... ja sam takva da cu prije cutati i trpiti nego se svadjati i prepirati. Mrzim sebe zbog toga! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti mi bar Filipa djelujes kao osoba koja nece trpiti ono sto joj ne odgovara! Ako stvarno ne mozes da ocekujes nikakvu pomoc od nje, tipa da ti cuva Filipa, da ne morate placati zenu da to radi, da ti kuva rucak, spremi kucu ili nesto slicno, onda ti ne preostaje nista drugo nego da ozbiljno popricas sa tm i kazes mu kako ce njen dolazak donijeti vise stete nego koristi (samo na lijep nacin receno, uvijeno u celofan)...

Sigurno ce te nervirati (kao sto bi mnoge) ako samo tek tako dodje, ocekujuci da titras oko nje kao oko gosta, i doci ce do svadje i neslaganja... Mada, sta ja pricam... ja sam takva da cu prije cutati i trpiti nego se svadjati i prepirati. Mrzim sebe zbog toga! :angry:

Slazem se sa Borjanom.Nikako nemoj da dozvolis da dodje jer ako dozvolis ona ce to pogresno shvatiti pa ce onda dolaziti stalno kod vas na duze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo pravili ja i mm spisak gostiju za Ogijev rodjendan,dosli smo na cifru oko 55 zvanica.Moja svekrva mi je nakacila jos 30 potpuno nebitnih ljudi s obrazlozenjem da ce oni da plate deo.U redu...Medjutim kada smo isli da zovemo rodjake koje je ONA u zadnjem trenutku odlucila da pozove,rekla im je da pozovu njihovu majku i sestru(ja ih ne poznajem,nisu bili na svadbi, nisu pozvali da cestitaju prinovu a kamoli dosli)!Ja se iznerviram ali ok...Juce mi ona trazi 2 pozivnice.Ja pitam za koga,a ona kaze za njenu sestru(to je ok) i za njenog brata iz nekog sela(sasvim nebitan lik)I ja kazem NE MOZE!I ona pocinje da se svadja sa mnom!E tu sam pukla malo je falilo da je prebijem a sledeci put joj batine ne ginu!Pola smo platili mi a pola oni za kafanu a ona mi kaze JA PLACAM I ZVACU KOGA JA HOCU!!!I ja joj kazem POMIRI SE S TIM DA NISI VISE GLAVNA I DA SAM OGNJENU JA MAJKA A NE TI I PRESTANI VISE DA GURAS NOS GDE MU MESTO NIJE!Medjutim ona nastavlja JA SAM NJEMU BABA JA SAM STARIJA OD TEBE NE MOZES TAKO SA MNOM DA RAZGOVARAS!Ja joj kazem PA STA AKO SI STARIJA OD MENE TI MENI NE MOZES DA NAREDJUJES!I NISTE VI PLATILI SVE NEGO POLA A TU POLOVINU CU DA TI VRATIM! I onda kaze svekru NECE DA GA ZOVE NA RODJENDAN JER IM ZA SVADBU DONEO 1000 DINARA!-NIJE TACNO JA NIKAD NISAM GLEDALA KO MI JE STA DONEO NEGO KO JE ISPOSTOVAO MOJE DETE I DOSAO DA GA VIDI ILI BAR POZVAO DA CESTITA!e TAKVI LJUDI SU ZASLUZILI DA IH POZOVEM NA RODJENDAN!NASTAVLJA ONA KAKO MENI NJENA RODBINA SMETA KAKO MI SMETA NJEN RODJENI BRAT(kojeg niko nije tada ni pomenuo)-E tu skocim:NEMOJ DA MI U USTA STAVLJAS RECI KOJE NISAM REKLA!POPELA SI MI SE NA GLAVU I PREKO GLAVE!I ona tu meni pocne Budi malo kulrurnija a ja vec bezobrazno joj kazem CAO,CAO DVOJKA,CAO!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos i ovo:Krenuli mi da kupimo darove za kumove i u jednoj zlatari smo nasli satove.I odlucismo da ih kupimo a ona ponavlja PUSI MI SE PUSI MI SE.A u radnji:ja,ona moja sestra,decko koji radi i moze sin da joj bude,jos jedna radnica i musterija.I sad ona meni daje pare da platim i kaze(jasno i glasno)SNAJKA PLATI A JA IDEM DA GA PUSIM S OPROSTENJEM!u zemlju sam propala od sramote oni ljudi je gledaju zacudjeno.KAd je izasla rekoh im JA SE IZVINJAVAM MOJA SVEKRVA IMA PSIHICKE PROBLEME,GUBI SE NA TRENUTKE,BOLESNA JE.Znaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ne znam sta da ti kazem jer posmatram iz ugla: sta da je to neko moj, dal bih i tad tako?

S druge strane znam da su moji ziveli sa tatinim roditeljima i znam koliko je njima odricanje bilo da neguju bolesnog deku... Ali to je moj deka i znam da bih i sama tako.

Znam i zenu koja je zbog svekra ostavila posao samo se njemu posvetila par godina... Znam da njoj nije bilo lako- koliko god da ga je volela i postovala i i danas kad ga nema je ista prica, ipak je imala problema sa depresijom i nije joj bilo lako...

S druge strane tvoja prica je specificna, tvoj odnos sa tm-em, imate malu bebu, sve to sa cuvanjem, svekrva i nije bas tako nemocna itd... Definitivno razgovor sa tm-em, on sa njom i zajedno donesite odluku... Nije lako imati gosta u kuci 3 dana a kamo li cele zime... Jako teska odluka, ne bih da sam u tvojoj kozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj Sanja, kako samo ovo trpis, svaka ti cast. Sreca izaci ces iz svega bogatija za iskustvo KAKO NE TRETIRATI DRUGO LJUDSKO BICE... Ajde kad se vise selite da ti se glava smiri?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj Sanja, kako samo ovo trpis, svaka ti cast. Sreca izaci ces iz svega bogatija za iskustvo KAKO NE TRETIRATI DRUGO LJUDSKO BICE... Ajde kad se vise selite da ti se glava smiri?!

Ostalo je da se povezu bojleri,stave venecijaneri i vrata na plaharu.Za neki dan odoh iz ludnice.I da reci cu joj da joj je gore pristup zabranjen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mani venecijanere i vrata, to cete lako kad ste tamo! Samo vam bojleri trebaju i bezite!!! Ne treba ti ovako sta u zivotu ni trena duze :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, ja zaista ne mogu da verujem da neko može da bude tako odvratan....Što micilici kaže, mani se venecijanera, stavi bojler i beži iz ludnice.....

Ja da sam na tvom mestu ili bi već bila u ludnici ili u zatvoru ( pre ovo nego ono prvo).....

Želim ti da što pre počneš uživati u svom stanu!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja trebala si pesnicu da joj zavaris da se pusi 3dana ! :D

Lepo si joj rekla nije ona Ogijeva mama i kao baba nema vise prava kao ti ,sta ako mu je baba i sta sad ?? Zna se zasta babe sluze a za sta majke ..

Sto pre se ti odseli i stavi onu peckalicu na vrata pa svako ko hoce nepozvan da udje bolece ga ruka i nece vise da pomislja da udje bez poziva !

A svaka ti cast za ono sto si rekla u zlatari .. !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas se pitam kakva cu ja biti svekrva?! MM mi rece neki dan- ti ces sve Mihine cure da volis, bicete prave drugarice! :lol:

Sanja, draga, bjezi iz tog zmijskog legla u svoj mir!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel još većate ili je pala odluka? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa još ne znam...

S njom je inače uvijek tako...zakuha pa onda kao da ništa nije bilo. Međutim...nakon nekog vremena će biti žrtva jer se nismo potrudili rješiti problem. Ma neću da se nerviram, uglavnom ne prihvatam varijantu da bude sa nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam tek videla da tebi ustvari treba soba za svekrvu a ne za dete :lol:

udri brigu na veselje :)

( i okaci beli luk na vrata,sto je sigurno sigurno je)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ona dođe da živi kod vas to će samo još više pogoršati odnos između tebe i tm. NE, NE, NE, ne dozvoli da dođe kod vas!!!

I, naravno sve to objasni i obrazloži mirnim, nesvađalačkim tonom...

U potpunosti se slazem. Mnogo je lakse bez publike,ako se ikako moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam tek videla da tebi ustvari treba soba za svekrvu a ne za dete :lol:

udri brigu na veselje :)

( i okaci beli luk na vrata,sto je sigurno sigurno je)

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocna i dnevna mora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisi slobodno malo vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju majko mila čega sve ima! Onda je moja sveki superiška :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ona dođe da živi kod vas to će samo još više pogoršati odnos između tebe i tm. NE, NE, NE, ne dozvoli da dođe kod vas!!!

I, naravno sve to objasni i obrazloži mirnim, nesvađalačkim tonom...

Slažem se. Bojom se da ako je pustiš više je se nikad nećeš rešiti. Nemam sličnih iskustava ali mi je mišljenje takvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam tek videla da tebi ustvari treba soba za svekrvu a ne za dete :lol:

udri brigu na veselje :)

( i okaci beli luk na vrata,sto je sigurno sigurno je)

I veži crven konac oko ruke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisi slobodno malo vise

Veruj mi da me muka uhvati cim pomislim na ovu temu. Cast izuzetcima. Sta reci, unuku vidi 5min na dvoristu, nema vremena da izadje na sprat kako bi je videla (a nas ni toliko, dok sam bila trudna ni ona ni svekar nisu vrata otvorili).

Kada je shvatila da ne moze da manipulise, povukla se u nekoj meri, sto je i dobro posto ja nemam zivaca da slusam njene glupe izjave, tipa: "Daj ti njoj kravsko prokuvano mleko, sta izmisljate tu sa tim Aptamilom! Ja sam mojoj deci sa tri meseca davala keks i pavlaku" ???!!! :angry::blink:

Kada bih je ostavila samu dole kod njih (mada i ovako ne silazimo cesto posto su okoreli pusaci, a imaju i pse i macku u dnevnoj sobi) verujem da bi se moja bebica od 5 meseci najela i sarme...

Ima bezbroj situacija koje bih mogla da navedem, ali opsti utisak - sto dalje to bolje! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a vidite sad ovo - pre nego što ću se udati ova žena koja je rodila mog muža je po celom gradu pričala razne gluposti i ludosti, laži i izmišljotine o meni i mojoj porodici (pošto sam ja iz mešovitog braka,pa iako sam krštena i pravoslavne vere ona je valjda "veća" Srpkinja pa sam ja neko ko je ispod njenog nivoa) i pretila da će me gadjati kamenjem ako dodjem pred kuću i da će da se obesi ( e da je makar odabrala deblju orahovu granu da je ne gledam sad očima svojim ovuda..) ili ode u manastir ako njen sin mene oženi... Elem, nakon godinu i po dana zabavljanja ja ostajem u drugom stanju i moj muz i ja odlučujemo da se uzmemo. Na svadbi njena familija kao da je na sprovod došla , a ona kao budala po sali ide i mlati (na kraju su se njeni civilizovani rodjaci potukli i rasturili svadbu, a ja umalo nisam doživela spontani od stresa u 4. mesecu trudnoće). Odmah smo se odvojili u potkrovlje (koje nam je komplet opremila moja majka, a ova luda je dala jednu prastaru komodu i to se jedva od nje rastala) , pa je ona plakala nedeljama što sam joj "odvela" sina (kakva budala!),zatim je umislila da treba svako jutro sa njom da pijem kafu i da svraćam do nje kad podjem u prodavnicu da je pitam je li živa (da Bogdo nije!) što meni ne pada na pamet jer nisam u tom fazonu-kafu pijem sama kad mi se pije a da svraćam da pitam za zdravlje - ne interesuje me... Kad je videla da ne može da me natera da svraćam i kafenišem sa njom počela je da se žali kako komšiluk priča kako ,eto, snaja i svekrva ne razgovaraju pe je njoj neprijatno i da treba više da se družimo.... i stotinu sličnih gluposti. Inače,izmišlja divne priče o bivšim devojkama mog muža samo da bi mi napakostila i nasekirala me, za celu moju trudnoću nije me pitala ni da li mi treba neka pomoć nego samo dodje i kuka kako je jedva iz noći izašla koliko je bolesna i kako bi ona meni nešto i pripomogla ali ne može jadna...

Porodila sam se pre mesec dana i moja mama je došla kod nas da mi pomogne oko bebe. Naravno to je ovoj bolesnici smetalo jer ja ne dam da ona nosi Doru pošto ima varirajući pritisak (kako ona kaže ) i okreće joj se nesvest pa neću da mi negde gekne sa detetom u rukama, a ima i neke gljivice u ušima i bakterije u grlu i UŽASNO SVAKI DAN SMRDI NA BELI LUK a ruke ko zna da li i pere. Ne bih da takvoj osobi dajem dete koje je bilo u inkubatoru i koje je preosetljivo na sve i svašta. Naravno krivo joj je što je moja mama tu i sad je sistematski mom mužu isprala mozak kako sam ja NESPOSOBNA da gajim dete kad mi sa 33 godine treba mjka da mi pomaže oko bebe i kako svi u kom[iluku i familiji njenoj kažu da sam ja NENORMALNA, a ona je svog sina sama odgajala i radila i zidala kucu i ..... Sad je tu teoriju poceo da zastupa i moj suprug, pa danas moja mama ide kući. Ova veštica je mislila da je mama otišla sinoć pa se jutros dovukla na vrata da mi , kao, pomogne a kad joj je mama otvorila zgranula se (ZAR SI TI PRIJO JOŠ OVDE???) i pobegla niz stepenice.

Još jedna važna stvar - čula sam i njen razgovor sa njenim bratom preko telefona ( podigla drugu slušalicu) u kom me toliko oljgala i toliko laži ispričala o meni da sam ja ostala bez teksta. Ta žena je došla sa sela u grad i nema NI DANA škole ( zavr[ila je neklu večernju) i ona takva se digla da o meni i mojoj majci i familiji u kojoj smo SVI sa zavrsenim fakultetima i prosvetni radnici priča loše???? KAKAV APSURD!

Pitam se svakog dana zar je moguće da takvi ljudi zemljom hode? Umesto da crkne ona - umro je svekar koji nikada nije bio bolestan, a ona boluje 100 godina i neće joj smrti biti bez malja! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno su neke zene prave zmije! I moja sveki je imala uzasnu svekrvu, pa mene i moju jetrvu stvarno postuje, i do sada se nismo svadjale... Ima stvari koje mi se ne svidjaju, brzo se iznerviram, ali se brzo i odljutim. Ionako ne zivimo zajedno, i kada zatvorim svoja vrata- zivim svoj zivot kako ja hocu!

Priboj... :angry: Zao mi je sto prolazis kroz tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.