Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Jao da vam ispricam :D

Moja je jedno vreme stalno mirisala Vuka parfemom - njenim. Mi ga uzmemo on mirise na zenski parfem i to neki jak ubija na mesto kao KENZO jungle ako znate na koji mislim :rolleyes:

I mm kaze "Nemoj vise da ga mirises, em je decja koza osetljiva em nam smeta, mnogo je jako" i ona kao nece vise, malo se naljutila :D

Juce ga uzimamo, a on opet mirise :D

MM kaze: Pa ti si ga opet mirisala! A ona kaze: Nisam ja, on je sam! :lol: :lol: :lol:

Kraljica! :lol:

kupila baba novi parfem pa da isproba :)

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ajde... MM kaze da je ona jako zelela da on bude zensko i da mu je oblacila dok je bio mali zenske boje, a kada je posao u skolu, kupila mu je neke cizmice sa malom stiklicom oa je on plakao i moj svekar se iznervirao i odsekao one stiklice :wacko:

A predlozila mi je, dok sam bila trudna, da Vuku ne kupujem samo muske boje nego i zenske jer oni dok su mali ne vidi se kog su pola, a ljubicasta mnogo lepo stoji bebama :ph34r::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ajde... MM kaze da je ona jako zelela da on bude zensko i da mu je oblacila dok je bio mali zenske boje, a kada je posao u skolu, kupila mu je neke cizmice sa malom stiklicom oa je on plakao i moj svekar se iznervirao i odsekao one stiklice :wacko:

A predlozila mi je, dok sam bila trudna, da Vuku ne kupujem samo muske boje nego i zenske jer oni dok su mali ne vidi se kog su pola, a ljubicasta mnogo lepo stoji bebama :ph34r::D

boles'! sta je sledece d amu nalakira nokte

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

boles'! sta je sledece d amu nalakira nokte

Ludaja :D

Biserka :D

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je opsednuta pantalonama na tregere i to crvenim.trazila sam po I stvarima nesto za T sto moze sada da nosi i nasla 7 pari crvenih tregerica koje mu je baba kupila.Skroz sam zaboravila na njih a neke jos imaju i etiketu.

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je prsla nacisto. Toliko sam je zamrzela da ne mogu ni da pricam o njoj, odmah pocnem da se nerviram i tresem, srce hoce da mi iskoci... Toliko je drska, bezobrazna, sa dvostrukim kriterijumima, pocela je neopisivo da laze, da ogovara mm i mene gde stigne pa cak i kod moje mame?!?!?!?!?!!!!!!!!!!! Moja mama ne moze da veruje, a sve to sto njoj prica je laz, isprica deo price koji ona zeli a batali drugi deo iz kog se ustanovi da je ona kriva!!!

Ne znam sta da radim... Danas bih trebala da (ne)dobijem na bebi radimo vec 7 punih meseci i nista, vec sam se i pomirila sa tim kad bude bice, ali pored ove azdaje mislim da nikada necu ostati trudna jer se neopisivo nerviram!!! Danima vec ne mogu da se smirim od nje, svaki dan novo nerviranje, svaki dan neki novi njeni tripovi... ja ne znam sta cu vise... :(((((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je prsla nacisto. Toliko sam je zamrzela da ne mogu ni da pricam o njoj, odmah pocnem da se nerviram i tresem, srce hoce da mi iskoci... Toliko je drska, bezobrazna, sa dvostrukim kriterijumima, pocela je neopisivo da laze, da ogovara mm i mene gde stigne pa cak i kod moje mame?!?!?!?!?!!!!!!!!!!! Moja mama ne moze da veruje, a sve to sto njoj prica je laz, isprica deo price koji ona zeli a batali drugi deo iz kog se ustanovi da je ona kriva!!!

Ne znam sta da radim... Danas bih trebala da (ne)dobijem na bebi radimo vec 7 punih meseci i nista, vec sam se i pomirila sa tim kad bude bice, ali pored ove azdaje mislim da nikada necu ostati trudna jer se neopisivo nerviram!!! Danima vec ne mogu da se smirim od nje, svaki dan novo nerviranje, svaki dan neki novi njeni tripovi... ja ne znam sta cu vise... :(((((((

Zivite zajedno?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je iskreno žao što ne poznajem svoju svekrvu.

Po svemu što znam o njoj, mislim da se od nje može mnogo naučiti. Svašta je preturila preko glave, život je nikad nije mazio, a iz svakog izazova je izlazila kao pobednik. Na žalost, kad je preminuo moj svekar, kao da je život stao za nju. Ucaurila se u svojoj tuzi i kao da joj je tu udobno, kao da je gaji.

Odabrala je da me ne upozna. Tom odlukom mi je dosta pomogla, koliko god to sumanuto zvučalo. Mm je izabrao nas tada, svaka pobeda i greska u našem odnosu je samo naša, zbog te situacije sam vrlo svesno minimizirala i uticaj mojih roditelja na nas brak vodeći računa o emotivnom statusu mm. Bukvalno smo krenuli od nule Nije bilo uvek lako, al je bilo-i sad je-lepo.

Naravno da nije prijatan osećaj kad znaš da te neko ne želi u svom životu, a ni boju glasa ti ne zna ali sam joj zahvalna na iskrenosti i na tome što nije perfidan igrač. Imala je veliki uticaj na mm, znala je to, mogla je, da je htela, čudo napraviti. A nije, samo se povukla. Ima svoje razloge, nemam potrebu da saznam koji su.

Njihovi odnosi su konačno bolji, ponovo se vidjaju posle rodjenja drugog deteta. I klince je videla, po starijem sinu vidim da se trudi i da je posvećena baka. Na fotki ga gleda kao što ga gleda moja mama,pogled pun ljubavi.

At the end of the day-ona je meni rodila i vaspitala mm, savršenog, po svakoj mojoj meri, hvala joj do neba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

zene kakve su vam svekrve? evo da ja iznesem svoje "iskustvo" sa mojom ,ovako poduze ce da traje ,ostala sam trudna saopstili svima naravno i sada moja "dobra"svekrva sve cu ja da ti pomognem bla bla bla ,inace mm i ja smo se odvojili zivimo sami privatno od mog 6-og meseca trudnoce ,trudnoca tece uredno sve super ,doslo vreme porodjaju ,porodila se ,i krece zurka sa svekrvom dolazi svaki dan kod nas to mi je ok rekoh sebi taman da mi pomogne malo znate kako svi odjednom dolaze danima kada dodje novi clan medjutim ona nista ne pomaze ,dodje da "cuva"bebu zaspi beba zaspi i ona .....kao ja i mm da se "odmorimo" inace majka mi je jako bolesna invalid je ,niciju pomoc nisam imala ali prezivela sam nekako :) inace je cesto pricala kao da je ona rodila sto je meni kao porodilji tada mnooogo smetalo ,ja sam dva meseca posle porodjaja svaki dan plakala i nervirala se zbog gluposti tih prvih dva meseca su mi bili pakao mislila sam da ce brak da mi pukne ali nije hvala bogu ,ona je i dalje dolazila i nista nije pomagala ,skupi bebin ves sa zice ne opegla ga popije kafu ne opere solju ,a rucak da skuva kakvi to....beba zaplace malo zakenjka ona je odma uzima u ruke ,bude tu 3-4 sata  ode a posle se ja sama sa bebom snalazim jer muz mnogo radi ,i mm joj je rekao da ne moze da uzme bebu dok joj ili on ili ja ne kazemo da moze ....i tako je gospodja svekrva otils i nije dosla kod nas u kucu vec 7 meseci ....vidjamo je samo po nekad na ulici ,bozic i novu godinu nije cestitala ne pita za bebu ....katastrofa , mirnija mi je glava kada je ne vidjamo ko zna sta bi sve mogla jos da spletkari ,ali mi je zao zbog muza jer ipak mu je majka , ako uopste i  moze tako bezosecajno podlo i pokvareno bice da se nazove majkom ,inace ga je uvalila u kredite do guse koje i dan danas vraca ,nikakvu pomoc samo nam odmaze ,mi nismo krenuli ni od nule nego od debelog minusa zbog te rospije koja samo gleda interes pa i od rodjene dece gde ce joj dusa to mislim da ni sam bog ne zna ,ali hvala bogu moji nam mnogo pomazu i njegov otac pa izdrzavamo nekako ,procice i to ,kredit ce se otplatiti a ako je neko na gubitku to je ona jer unuku nece vise da vidja.

Izmenjeno od strane Jeca&Nani
greska u pravopisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sveki, "divna žena" , inače non stop (a naročito kada je još neko tu) govori: Ti meni samo reci, ja ću da ti pomognem. Pri čemu znam ženu, ta bi mi eventualno pomogla da padnem niz stepenice... I sad, ja sam u rizičnoj blizanačkoj trudnoći posle vto, pa sam ležala u bolnici jer se zamalo porodih u šestom mesecu, imam i serklaž, doktor rekao strogo mirovanje... Kuća nam je bila u haosu, muž radi po ceo dan, sveki naravno ni prstom da mrdne i dođe nam jednom nedeljno mm-a najbolja drugarica (kao sestra mu je- znaju se od 1.osnovne) da nam sredi kuću (iskreno, ubi me blam, ne znam kako ćemo ženi da se odužimo). I sad ja zamolim sveki, kad je već došla da se igra sa unukom, da kada završe sa igranjem posle sebe srede sobu jer će mm-a drugarica doći tek sledeće nedelje ( a jeli su tamo ručak, ima mrvica, nešto je već kanulo, razmazalo se itd.) I dođem dole da proverim, jer znam da je prošli put ostao flekav pod od čorbe :angry: i naiđem na crnu fleku veličine klikera, na podu (naravno prljav sto i mrvice po podu - posle njenog usisavanja) i zamolim je da opere tu fleku od flomastera i makar obriše sto. Na šta gospođa "sve ću da ti uradim, samo reci" kaže detetu da obriše sto-što je on i uradio, i kaže kako ona nije napravila tu fleku od flomastera, i kako se oni tu nisu igrali, pope se gore mahnu mi i sa "ćao ćao" ode... I ostavi meni da klečeći ribam pod. Da nisam tad to uradila, ono bi upilo i gotovo, više se ne bi mogli skinuti. Malo je reći da sam :angry: ali dobro...kako poseješ, tako ćeš i požnjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da malo vratimo temu u zivot.... Malo smo zatajili. Da li se neko bolje slaze sa sveki ili gore? Ja sa mojom ne pricam vec duze vreme i sa te strane sam mirna, ali zena po ceo dan sedi u kuci, nemam ni 5 min vremena nasamo sa muzem i sa detetom. Ne daj boze da pustim muziku, a kada je neko tu ona je sva fina, ona sve radi, ona cisti kucu itd. Usisava tepih metlom jer je mrzi da ukljucuje usisivac... Ne znam ni odakle da krenem sa njenim biserima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se celog zivota pitala zasto je masa,enormna masa svekrva uzasna prema svojim snajama.mozda znam dve koje su normalne.da li je to borba za prevlast nad sinom,da li je to jednostavno nabedjenost da se nesto bolje zna,nikad nisam uspela da shvatim.vecne fraze "to je dete sa NJENE strane pokupilo" itd.u mom slucaju je bes sto je sin nikad nije slusao.ni kao dete ni kao mladic,ni ka d.ona se vecito pravila fina i sva na note,postena casna,a on voleo da je "skandira" sa nekom "prostackom" izjavom...on jednostavno ne voli izvestacene ljude.koga voli,voli,koga ne voli,sa njim nema kontakt.ne voli licemerje.dosta sam slicna njemu i ne dam kad neko nije u pravu,pa da mi je rod rodjeni.

dok se nisam udala,stalno se vajkala kako M joj je tezak i naporan,kako je dosadan,on podje da je zagrli(namerno)ona ga odgurne i tako.toliko o ljubavi majke prema sinu.

kako sam dosla ja,pa vidi da smo M i ja cvrst savez,lete komentari tipa "vi ste se mnogo odvojili","vi nemate postovanja prema nama",itd.(citajte " ti si mog sina odvojila").

LICEMERJE u svoj svojoj velicanstvenosti...sva sreca pa ne zivimo zajedno,ali svaki kontakt je potencijalni stres...

pomenuo M kako se beba ritka pa mu slatko da stavi ruku na stomak,a ona odvali"Boze svasta,kao da se nicije dete ne ritka samo tvoje"...jako ruzno.kao da mu se ne raduje.mene cesto u razgovoru pomene kao "ova",i takoooo mogla bih u nedogled...

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pomenuo M kako se beba ritka pa mu slatko da stavi ruku na stomak,a ona odvali"Boze svasta,kao da se nicije dete ne ritka samo tvoje"...jako ruzno.kao da mu se ne raduje.mene cesto u razgovoru pomene kao "ova",i takoooo mogla bih u nedogled...

Isti slucaj, cim moj M nesto kaze moj sin ovo ili ono, ona odmah jes samo tvoje dete tako. I isto mene oslovljava sa OVA kada treba da ogovara, a kada moji doju onda je sva fina, pa kao poljubi me, pa kako ona mene prihvata a ja nju ne, a kada moji odu sve po starom. Opet sam OVA..... Aaaaaa. Da mogu da je samo malo uhvatim za gusu, rado bih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uh moja je bez preterivanja i blago receno na ranu da je privijes, dusa jedna... e sad ja sam odrasla uz macehu sa kojom je zivot bio opstanak tako da su mi sve svkrve ovog sveta male mace :D

Izmenjeno od strane missN
Izmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,ali pitam se sto to,ja ne kapiram.prvo kad smo se odvajali,komentar je bio"stvarno bi mi bilo mnogo,kuvala sam i spremala oko njega 30 godina,sad malo da odmorim",a onda pre neki dan cujes komentar "tvoja majka je prva pomenula odvajanje".rekoh,pa naravno,svako ima pravo na svoj zivot ma kakav on bio..

mislim,ja razumem da je ona tesko zivela,dete sa sela,radila kao konj,udala se u grad u punu kucu,kuvala i spremala za svekra i svekrvu,ali brate jel te terao neko da se udas?!?kao da nijednog drugog muskarca nije bilo!sto rekao M "ma cuti,udala se da joj noge ne budu vise mokre" a zaista se udala za prvog koji ju je pitao.mislim!!i sad,sto je oba imala tezak zivot,moram i ja,jel?!e pa nece moci ove noci,tralalala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ona ne zna sta hoce... mani je

Sto moj drug kaze "najlepsa muzika je zvuk kotlica kad se pusti voda"

Ja to kazem " to nije moj cirkus i to nisu moji majmuni u glavi" 

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas tako...svaka budala ima svoje veselje.nego mi zao M-a,mada vidim da to njega previse ne dotice...ili ja to jednostavno ne mogu da svarim,jer sno sestra i ja nasoj mami razlog sto zivi(nekad i preteruje,ali to su mame Rakovi),a ne obaveza i nesto sto se odradjuje u zivotu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas tako...svaka budala ima svoje veselje.nego mi zao M-a,mada vidim da to njega previse ne dotice...ili ja to jednostavno ne mogu da svarim,jer sno sestra i ja nasoj mami razlog sto zivi(nekad i preteruje,ali to su mame Rakovi),a ne obaveza i nesto sto se odradjuje u zivotu..

Lepo si rekla, ti si tvojoj majci razlog sto zivi. I ja tako gledam na svoje dete. A ova moja NOCNA MORA nema razlog da zivi pored troje dece i sestoro unucica (posto joj je muz umro, pa sad nema razlog da zivi). Daleko bilo da je odvela neko unuce do parka. Nego deset godina sedi u kuci, da je ostavi neko u centru grada, ne bi znala da se vrati do kuce. 

Biser od skoro. Njenom srednjem sinu zavrsi mladje dete u bolnici, zena naravno tamo sa detetom. On dosao kod nas sa starijim detetom, ona nudi detetu pare - 50 din, a dete joj kaze necu. Sin joj isto kazer, dobro majko nece da uzme, pusti je. Kad ona sva uvredjena kaze njemu, eto ti jedva cekas da ja umrem... Ja nisam mogla da verujem sta prica... Unuce ti u bolnici, a ti pricas nebuloze... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je u horoskopu? 

Nemam reci za komentar "kao da se nicije dete ne ritka samo tvoje"

Ja se jbt obradujem i za nekog nepoznatog... a to je mozda zato sto se poredimo sa drugima...

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ih ima groznih - ima ih.. Moja svekrva je sve suprotno, mozda previše dobra.. Ona bi sve uradila umesto nas, za nas, samo da mi nemamo nekih obaveza, muka ili problema. I onda se to prešlo u titranje. A pogodite šta - meni to titranje toliko smeta!! Mene su roditelji naučili da budem samostalna, mozda i previše rano. Uvek sam sve sama morala da radim jer su oni radili i sada mi to titranje, nutkanje i gurkanje jako ide na zivce da ja uglavnom izbegavam da idem kod njih. 
Nekoliko puta sam joj rekla da ja nju zaista volim i poštujem kao i svoju rodjenu majku, da ako mi treba nešto necu se ustručavati da trazim, ako hocu da pričam, trazicu savet, ali ne.. Neumoljiva je, sa njom se ne moze normalno ni razgovarati! 
Primer: Ispala mi kasicica dok sam hranila cerkicu, ja ustajem da je obrisem, ona je vec skočila i dodaje mi drugu, čistu! Ja to tako ne mogu.. 

merima, Tangerine i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da MamaMima,treba naci ravnotezu...

MissN,Ribe je u horoskopu,a vrv neki debilizam u podznaku..mislis da me je pitala kako sam,mislis da dodje da popije kafu,da pomogne nesto...zena zivi u svom nekom svetu u glavi,svoje dete uopste ne poznaje,sve misli da zna najbolje...ja generalno ne volim takve osobe i uvek sam ih udaljivala od sebe,pa tako i nju...ona ne ume da se obraduje necemu,samo je ona sirota bolesna,ima povisen  holesterol(mislim u sebi pa jedi jos nezdravo,mozda jos skoci kad si nedokazana),kicma je boli(normalno da ce da boli kad je istu operisala)i takooo..moji ne znaju nista,nemaju oni ljudi pojma kako se zivi,samo ona zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da rezimiram-to su sve osobe nezadovoljne sobom i zivotom ..sto ti kazes,ja se obradujem svemu sto je lepo i nevino..detetu,zivotinji,lepom danu,suncu,pahuljicama snega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.