Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

evo mene nazad vama drage snajkice, kako sam dalje od sveki meni bolje, sto sam blize sve gore, rekla bih da je moj i svekin odnos kao vatra i ekspres lonac, sto smo blize sve vise sisti

elem, ovo je da covek lepo poludi, imala bih poprilicno da napisem,a li eto samo cu ono sto me najvise boli, moja sveki je obecala da ce cuvati naseg s i sad joj gospodji dosadilo i palo na pamet da ide u bosnu a mani posla preko glave (radim od 8 ujutru do 10 navece) nista gospodja ne radi u kuci osim sto bi trebala sedeti pored deteta, ja izmedju vremena perem kuvam i peglam jer ona kao ne moze. jos dosao svekar i akze sto joj malo ne pomognete ona ne moze sve sama, ma majku mu koje SVE kad nista ne radi? jos je mrzi i dete izvesti napolje jer se njoj ne seta, ima dana kad mi s ne vidi bela dana nikako :(

ves perem kao u servisu jer dever sve koristi samo 1 put

ja sinoc odem da izvadim i 5 masinu sto sam oprala kad vidim sve nesto ispreturano (kao ja sam lose to okacila a bolesna gospodja ima vremena da pretura ves,a posle kuka muzu kako puno radi)

ma joooj mogla bih pisati jos celi dan, a sta drugo da radim, sreca pa mogu bar ovdje da se iskukam i nekako smirim :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvinite na ovako dugom postu,ali dodijalo mi jeeeeeee, kipim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene moja toliko nervira, toliko je ne podnosim, da to recima ne mogu da opisem. Nikada nisam ni prema kome osecala takvo gadjenje i odbojnost. Uzasavam se od nje.

I moja kao da se trudi da i kod nas dodje do ovakve situacije...

Za sada je ok, ali ako nastavi da se ponasa kao juce (a isterala me je iz pameti, toliko da sam plakala i da celo popodne nisam mogla doci sebi da se, odrasla zena od 58 godina, ponasa kao dete od 5 godina) uzas!

Uopste ne znam koji joj je djavo...

Danas se, recimo, ponasa normalno, ide po kuci i peva, zeza se za mm i sa mnom, pricamo viceve, salimo se, sve super, da bi sutra odjednom bila druga osoba, nece sa nama da prica, duri se, ljuta je zbog samo njoj poznatih razloga...... Kada je mm ili ja pitamo sta joj je, sta je problem, ona samo odmahne glavom ili se pravi da nas ne cuje (inace je gluva - na jedno uvo ne cuje uopste a na drugo nekih 30%), a primetila sam da ono sto ne treba, cuje a ono sto treba, ne cuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvinite na ovako dugom postu,ali dodijalo mi jeeeeeee, kipim

O Boze... Ma proveri ti da nema ona mozda zlatne ruke, pa ne sme da se uhvati posla... STRASNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mivooooooooo!! Joj i ja mrzim tvoju s :angry: Uf evo osecam se nemocno umesto tebe ako ce ti to pomoci :wub:

:wub: ti si moja dusa.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i moja svekrva sinoc smo se posvadjale. problem je u tome sto ja vec duze vreme cutim i kuliram je ali sinoc me toliko iznervirala da sam morala da joj odgovorim. kad se rodio novak i kada smo dosli kod njih mi smo pazili da dete ne place mnogo jer da im ne smeta. kada je dete malo poraslo i kad nece da slusa ona mi kaze pa lupiga malo po dupe nemoj da dozvoljavas da radi sta hoce a posle neko vreme kaze pa nemoj da ga bijes on je mali i nista ne razume. tako i kad place, prvo ga pusti a posle nemoj on je mali. i tako da dete je sad katastrofa. mene i muza nece nista da nas slusa. i cim mu se razderemo, a ona nemoj da mu se derete on je mali i nezna nista. on nezna nista a kako zna kad nesto uradi da pobegne i da se sakrije ili kad vidi da nece da dobije batine on nam se smeje.

sinoc je plakao i ona sisla kod nas i pocela da mi se dere i rekla mi kako mi dete maltretiramo. da ja legnem pored njega i tako ce on da zaspi i sto sam ga stavila u nas krevet. ja sam joj rekla da to je nasa stvar gde ce dete da spava i da ja nemogu da lezim sa njim i da cekam kad ce da zaspi jer on nekad i po 2 sata nece da zaspi a i rekli ste da do 22h se tusiramo i da posle necete da nas cujete. ja sam sinoc bila sama. onda je pocela da prica neke gluposti kako sam ja rekla njoj da ne volim njenog sina i da su mi drugi rekli pa sam ja pristala. da sam samo htela dete da rodim. ma nije njoj problem da li ja njenog sina volim ili ne to je samo izgovor jer ona ne moze da se pomiri sa tim da sam ja bolesna. pa kad je videla da to ne pali kod mog muza e pocela je da prica kako ga ne volim.

kada sam ja pocela da pricam neke stvari ona je samo rekla da nece da se raspravlja samnom i otisla je.

ja se ni malo nisam potresla a i mnogo bolje sam se osecala. kod nje je problem sto nema dogovor i cim nije kako ona kaze, uzas je.

a da i pretila je da ce da nas istera a ja sam joj rekla nema problema. necu vise da se ponizavam i da je trpim, pa sad sta bude neka bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao uzas... Uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i moja svekrva sinoc smo se posvadjale. problem je u tome sto ja vec duze vreme cutim i kuliram je ali sinoc me toliko iznervirala da sam morala da joj odgovorim. kad se rodio novak i kada smo dosli kod njih mi smo pazili da dete ne place mnogo jer da im ne smeta. kada je dete malo poraslo i kad nece da slusa ona mi kaze pa lupiga malo po dupe nemoj da dozvoljavas da radi sta hoce a posle neko vreme kaze pa nemoj da ga bijes on je mali i nista ne razume. tako i kad place, prvo ga pusti a posle nemoj on je mali. i tako da dete je sad katastrofa. mene i muza nece nista da nas slusa. i cim mu se razderemo, a ona nemoj da mu se derete on je mali i nezna nista. on nezna nista a kako zna kad nesto uradi da pobegne i da se sakrije ili kad vidi da nece da dobije batine on nam se smeje.

sinoc je plakao i ona sisla kod nas i pocela da mi se dere i rekla mi kako mi dete maltretiramo. da ja legnem pored njega i tako ce on da zaspi i sto sam ga stavila u nas krevet. ja sam joj rekla da to je nasa stvar gde ce dete da spava i da ja nemogu da lezim sa njim i da cekam kad ce da zaspi jer on nekad i po 2 sata nece da zaspi a i rekli ste da do 22h se tusiramo i da posle necete da nas cujete. ja sam sinoc bila sama. onda je pocela da prica neke gluposti kako sam ja rekla njoj da ne volim njenog sina i da su mi drugi rekli pa sam ja pristala. da sam samo htela dete da rodim. ma nije njoj problem da li ja njenog sina volim ili ne to je samo izgovor jer ona ne moze da se pomiri sa tim da sam ja bolesna. pa kad je videla da to ne pali kod mog muza e pocela je da prica kako ga ne volim.

kada sam ja pocela da pricam neke stvari ona je samo rekla da nece da se raspravlja samnom i otisla je.

ja se ni malo nisam potresla a i mnogo bolje sam se osecala. kod nje je problem sto nema dogovor i cim nije kako ona kaze, uzas je.

a da i pretila je da ce da nas istera a ja sam joj rekla nema problema. necu vise da se ponizavam i da je trpim, pa sad sta bude neka bude

Svaki komentar je suvisan. Ne znam ni sta da kazem... zaista... Uzas... blaga rec...

Necu da komentarisem nista vezano za tvoju sveki jer je olicenje zenskog oblika djavola (kao i mnoge sveki nasih zenica sa foruma - cast izuzecima), jedino sto cu da prokomentarisem i dam ti jedan mali savet... Naime, vezano za vaspitanje tvog i tm deteta. To kako ces ga ti vaspitavati, da li ces ga udariti, poljubiti, izgrditi, da li ce spavati u tvom krevetu ili u svom itd. je samo i samo tvoj i tm stvar. To bi trebala otvoreno da joj kazes, direktno, ali na fin nacin, kako bi pokazala da imas nivo i da neces nisko da se spustas, kao ona. Ona nema pravo da se mesa u vaspitanje tvog deteta, svoje je vaspitala kako je ona htela, sada neka pusti tebe da ti svoje vaspitavas kako ti zelis i zabrani joj da ti se mesa i uopste nemoj da joj se pravdas vezano za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

majko mila... snaje celog cveta ujedinite se :D ja cu ovu moju, posto lici na djule, u top i na Mars pa neka laprda odozgo kol'ko 'oce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu sad opet da se zalim na moju mamu (posto te teme nema) :lol:

Posto sam nervno rasstrojena zbog gomile problema koje sama samcijata resavam (sto psihicke tj emotivne prirode, sto ekonomske prirode) malo sam popustila sa zivcima (pisala sam na temi anksioznost) malo sam vikala.

I povodom toga mi je moja draga maman rekla:

1. da svoj bezobrazluk i 'tankocu' sa zivcima ne krijem pod paravanom trudnoce

2. da nisam jedina trudnica na svetu

3. da se ona raduje u sebi sto sam ja trudna (nakon pitanja:"kevo sto se ne radujes")

Morala sam da izbacim iz sebe, sad se slatko smejem, keva mi je luda nacisto :ph34r:

Nakon izjave da se raduje u sebi sto joj je cerka jedinica trudna izjavila je da ide da mi kupi tortu. :blink:

Koji lud dan... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox i meni moja mama kaze svasta kad se posvadjamo, i ja njoj, al' to se medju nama brzo zaboravi. Meni je bitno da to ona meni kaze kad smo same (i ja njoj kad smo same) i da to ne ide dalje, da ona ne prica to mom muzu, mojoj deci i td. I nase mame su nervozne kao i mi, i one su ljudi i imaju pravo da se iznerviraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za temu! Moja je razmazeno deriste, ja sam njoj mama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za temu! Moja je razmazeno deriste, ja sam njoj mama :)

e pa dobro, to je druga prica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za temu! Moja je razmazeno deriste, ja sam njoj mama :)

e pa dobro, to je druga prica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha meni moja mama kontrira :D ja kazem "osecam bebu u stomaku" a ona meni "ma ne se*i, jos je rano" hahaha nemojte shvatiti pogresno, mama i ja smo vrlo bliske i imamo specifican odnos... ali sta god ja sad rekla o svojoj trudnoci (prvoj) ona zna bolje ?! o boze dragi, te majke... :D posto sada zivimo nekih 200km jedna od druge, "zivimo" na telefonu, sto njoj odlicno dodje jer voli da prica... elem, ja se zalila kako imam mucnine pre nekih mesec dana, a ona ce "nemoj da se prenemazes" :blink: ok..... posle toga ja pricam kako sam se nadula kao zaba a ona ce "pa manje jedi" :blink::huh: nisam ni jela u to vreme jer mi mucnine nisu dozvoljavale... :rolleyes: ipak ne mogu joj zameriti, ne ume ona da se izrazi na pravi nacin :wub: ali znam da se brine i da joj je drago zbog mene... a s druge strane, svekrva me ni ne pita kako sam vec odmah krene da mi vergla o svojoj unucici (cerkina cerkica, mala je divna, prava princezica) ali najgore od svega je sto zena izmislja price i price, a znam to jer se cesce cujem sa muzevljevom sestrom nego sa njegovom majkom.. i ja onda klimam glavom i smeskam se... a u sebi bih je rado prevaspitala u stare izlapele dane... :lol:

ja se malo "izjadala", ne zamerite :)

snowhite i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki komentar je suvisan. Ne znam ni sta da kazem... zaista... Uzas... blaga rec...

Necu da komentarisem nista vezano za tvoju sveki jer je olicenje zenskog oblika djavola (kao i mnoge sveki nasih zenica sa foruma - cast izuzecima), jedino sto cu da prokomentarisem i dam ti jedan mali savet... Naime, vezano za vaspitanje tvog i tm deteta. To kako ces ga ti vaspitavati, da li ces ga udariti, poljubiti, izgrditi, da li ce spavati u tvom krevetu ili u svom itd. je samo i samo tvoj i tm stvar. To bi trebala otvoreno da joj kazes, direktno, ali na fin nacin, kako bi pokazala da imas nivo i da neces nisko da se spustas, kao ona. Ona nema pravo da se mesa u vaspitanje tvog deteta, svoje je vaspitala kako je ona htela, sada neka pusti tebe da ti svoje vaspitavas kako ti zelis i zabrani joj da ti se mesa i uopste nemoj da joj se pravdas vezano za to.

mislila sam da ce danas da zove mog muza da mu se pozali, ali nema je. a i da mu je rekla nesto on bi joj reko da ga to ne zanima i da nece da bude izmedju dve vatre ali da mu je samo krivo sto je rekla da mi dete maltretiramo. mene je to nateralo da joj odgovorim.

kaze kako dete kod nje je mirano i da mu ona ne dozvoljava sve. kad mi odemo kod nje, a on se igra sa turpiju, dira kuce koje samo laje na njega ( a za to je ona kriva jer mu je dozvoljavala kad je bio manji) i sve sto nebi trebao. kad nece da slusa ona ga samo donese kod nas.

ma ja i ona posle ovoga necemo ni da razgovaramo ali nije to do mene vec do nje, jer ona je takva.

najvise me nervira sto nama kaze kako mi dete ne cuvamo kako treba a dete jednom kod nje uzelo noz pa sva srece ona ga videla, pa prosle godine mu daja neku flasu sa pumpicom i u nutra bila tecnost za ciscenje felne i dete sebi prsnulo to u lice. moglo da oslepi na jedno oko, cela jedna strana lica mu izgorela ali sva sreca pa nije dila puna flasa vec samo sto je ostalo u cevcicu pa ga samo malo oprlilo. i kada se to desilo ona dosla kod mene i kaze mi, ja mislim da ja nisam kriva, i ja precutim tu, a doslo mi je da joj zavrnem siju. pre neki dan uzeo velike makaze pa se dete sisalo. ma to je samo deo. u dvoriste da ne pricam sta sve ima. koliko puta sam sklanjala klesta , grabulje, jednom bila sekira, pa vi sad vidite.

ali posle onog sinoc necu vise da joj cutim.

jaooo ja se raspisala. ovde mogu da se izjadam i da olaksam dusu jer zivim u francusku pa slabo imam prijatelje, a mojima da pricam nebi jer samo ima da se sekiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha meni moja mama kontrira :D ja kazem "osecam bebu u stomaku" a ona meni "ma ne se*i, jos je rano" hahaha nemojte shvatiti pogresno, mama i ja smo vrlo bliske i imamo specifican odnos... ali sta god ja sad rekla o svojoj trudnoci (prvoj) ona zna bolje ?! o boze dragi, te majke... :D posto sada zivimo nekih 200km jedna od druge, "zivimo" na telefonu, sto njoj odlicno dodje jer voli da prica... elem, ja se zalila kako imam mucnine pre nekih mesec dana, a ona ce "nemoj da se prenemazes" :blink: ok..... posle toga ja pricam kako sam se nadula kao zaba a ona ce "pa manje jedi" :blink::huh: nisam ni jela u to vreme jer mi mucnine nisu dozvoljavale... :rolleyes: ipak ne mogu joj zameriti, ne ume ona da se izrazi na pravi nacin :wub: ali znam da se brine i da joj je drago zbog mene... a s druge strane, svekrva me ni ne pita kako sam vec odmah krene da mi vergla o svojoj unucici (cerkina cerkica, mala je divna, prava princezica) ali najgore od svega je sto zena izmislja price i price, a znam to jer se cesce cujem sa muzevljevom sestrom nego sa njegovom majkom.. i ja onda klimam glavom i smeskam se... a u sebi bih je rado prevaspitala u stare izlapele dane... :lol:

ja se malo "izjadala", ne zamerite :)

koliki je gad moja svekrva, moja majka je susta suprotnost. sa njom mogu o svemu da pricam i da joj kazem sta mislim i da se ne slazem sa njom i ona mi nikada nije zamerila. kako ona kaze mi smo drugarice :) . a kada se posvadjamo to traje 5 minuta i posle kao da nista nije bilo. ma moja mama je carica.
wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliki je gad moja svekrva, moja majka je susta suprotnost. sa njom mogu o svemu da pricam i da joj kazem sta mislim i da se ne slazem sa njom i ona mi nikada nije zamerila. kako ona kaze mi smo drugarice :) . a kada se posvadjamo to traje 5 minuta i posle kao da nista nije bilo. ma moja mama je carica.

isto i ja sa mojom kewom tako :D pre nego sto sam ostala trudna, bila sam kod nje nekih nedelju dana, svaku noc smo kafenisale do 2-3 ujutru i strikale dzempere :D nije to sa svakim isto ali sa mamom je posebno... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isto i ja sa mojom kewom tako :D pre nego sto sam ostala trudna, bila sam kod nje nekih nedelju dana, svaku noc smo kafenisale do 2-3 ujutru i strikale dzempere :D nije to sa svakim isto ali sa mamom je posebno... :wub:

Kao da gledam moju majku i mene nekad baš mi to nedostaje :(

wonderwoman i Jelena P. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedan biser. Idemo veceras kod mojih na vikend,a baba ce :"Pa kako ce dete tamo bez mene?! :blink:Kako ce da spava tamo?"Kao da idem prvi put u zivotu.Ostajala je kod mojih vise puta i nikad nije bilo problema.A svekrva me,kao joj ostavim dete,redovno zove da dodjem i uspavam je posto kod nje nece da zaspi. Moje dete se inace sa svekrvom redovno svadja,skoro joj je rekla:"Ja tebe ne vojim,vojim mog deku i G. (moju majku)"Ja je opominjem,ne dozvoljavam joj da tako prica,ali sta da radim..... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.