Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

hahahahahahah morski medved

to je kao kad je sekar kupio malo plisanu pudlicu a ona vice detetu jaoooo vidi sto je lepo jagnje

Tvoja sveki je legenda :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoja sveki je legenda :lol: :lol:

meni je krivo sto nisam pisala sve bisere, mogla bih knjigu da izdam pa da se obogatim od tiraza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice cuvanja, moja kao uvek hoce, a onda vice: deda, uzmi je...ili ako je uzme treba svi da piljimo u nju sta ona i njena unuka rade...a i nekako dete mi se odmah unervozi pored nje. Juce ju je pricuvala na pola sata samo da pobrisem podove po kuci, kad idete dete uz stepenice i vice mama, mama..ne znma d al je proslo pola sata. Njih dve na vrata, ona kaze: majka, jesi zavrsila trazi te dete. Tako da...bolje da mi niko ne cuva dete kad mi je sve navrat nanos. Uzmu dete i eto ih posle 15 minuta, kao dete trazi majku. Grrrr

AAAAAaaaagggrhrhgrhr!!! Tako je meni Luna imala neka 4 meseca kad sam se jednog dana ja jako lose osecala i zamolila sveki da je pricuva. Ona ju je strpala u lezaljku i zasela za komp. Beba je plakala, ali ona je i inace uvek plakala tako da meni to nije smetalo, a i da jeste ne bih bas mogla mnogo da joj pomognem jer nisam mogla da ustanem iz kreveta. Tek dolazi sveki posle 5 minuta: "Jao rekla je MAMA, pa sam morala da ti je donesem!" :blink: Beba od 4 meseca. I onda se vratila za komp.

Vido, da je bar cist truleks nego ga vrlo retko menja.

A da se vratim na bisere. Pre neki dan na TVu neki medvedi love ribu u reci, a moja sveki ce maloj: Vidi - morski medved!

Aahhahahahahhahahahahahhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaahahahhahahaa!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sa mojom svekrvom koja zivi dole u kuci nisam nesto volela a niti mrzela.U poslednje vreme mi stvarno puno pomaze,popere sudove,popegla,ponekad skuva....Beskrajno sam joj zahvalna na tome jer sam sve to uglavnom radila dok malac spava,a sad ponekad uspem da to vreme izdvojim za koji minut sna ili nesto drugo da uradim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sa mojom svekrvom koja zivi dole u kuci nisam nesto volela a niti mrzela.U poslednje vreme mi stvarno puno pomaze,popere sudove,popegla,ponekad skuva....Beskrajno sam joj zahvalna na tome jer sam sve to uglavnom radila dok malac spava,a sad ponekad uspem da to vreme izdvojim za koji minut sna ili nesto drugo da uradim :)

Ma moja bi meni pomagala, ne kazem da ne bi, ali bi se zato beskrajno mesala u sve sto moze. tada mi ne bi izlazila iz kuce, tek bih nagrabusila. I ovako nemam mira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja svekrva je rekla kako ce ona da mi cuva dete...ali ja joj ne bix dala jer joj higijena nije bas na mestu <_< a svekru ne bih dala bebu nikad..mm je danas isao po krevetac a svekar je rekao sta ce vama to samo dzabe trosite pare.. a to ni nisu njegove pare!!!uffff.. ja cu ovde poludeti.. jedva cekam da odem.. sad cu ispasti bezobrazna ali ne p :angry: odnosim ih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja svekrva je rekla kako ce ona da mi cuva dete...ali ja joj ne bix dala jer joj higijena nije bas na mestu <_< a svekru ne bih dala bebu nikad..mm je danas isao po krevetac a svekar je rekao sta ce vama to samo dzabe trosite pare.. a to ni nisu njegove pare!!!uffff.. ja cu ovde poludeti.. jedva cekam da odem.. sad cu ispasti bezobrazna ali ne p :angry: odnosim ih...

mm i ja smo nasli kolica za bebu koja kostaju 270 evra,a ona je na to izbuljila oci i rekla da je to previse i da smo mi besni...A da,besni smo i zato sto zelimo jednog dana da napravimo decju sobu(jer zivimo u malom stanu),kao to je bacanje para!Treba svi da se naguzimo zajedno sa njom i zivimo u jednoj sobi,to bi bilo najbolje,da moze da nas kontorlise :angry: Imam ja svasta da pisem na ovu temu,ali bolje da je zaobidjem da se ne bi bzv nervirala...Ionako cemo zdravlje Boze uskoro da je smestimo u garsonjeru... Zivela sloboda!!!

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm i ja smo nasli kolica za bebu koja kostaju 270 evra,a ona je na to izbuljila oci i rekla da je to previse i da smo mi besni...A da,besni smo i zato sto zelimo jednog dana da napravimo decju sobu(jer zivimo u malom stanu),kao to je bacanje para!Treba svi da se naguzimo zajedno sa njom i zivimo u jednoj sobi,to bi bilo najbolje,da moze da nas kontorlise :angry: Imam ja svasta da pisem na ovu temu,ali bolje da je zaobidjem da se ne bi bzv nervirala...Ionako cemo zdravlje Boze uskoro da je smestimo u garsonjeru... Zivela sloboda!!!

uzasno me nervira to kad oni pricaju kako je sve to skupo...uf,..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uzasno me nervira to kad oni pricaju kako je sve to skupo...uf,..

Nista novo i kod mene ista stvar. Jedino ne smeju da prokomentarisu pred muzem jer on ne dozvoljva da mu se mesaju u te stvari. Ali zato, kad sam ja u pitanju svekrva mora da prigovori i to ne kaze meni nego cu vam ispricati. Kupila ja Svarovski mindjuse za vencanje. Ne volim zuto zlato, a i nesto volim taj fazon. Pitala me koliko sam ih platila, a ja naivna na pocetku rekoh cenu. Posle par dana odem kod frizerke kod koje je i ona prethodno bila i saznam komentare : Joj kolike pare moja snajka dade za ,,bozuteriju" !(nisam pogresila u kucanju, ona tako zove bizuteriju). A njoj je inace sve skupo i na svemu stedi osim na hrani. Nju kupuje u neogranicenim kolicinama kao da ce sutra da objave rat. I to naravno sve sto je na akciji. Za nju je sve sto nije hrana bacanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahahahah morski medved

to je kao kad je svekar kupio maloj plisanu pudlicu a ona vice detetu jaoooo vidi sto je lepo jagnje

Hahahahaha...U pa moja je onda bolja od tvoje, bar je prepoznala koja je zivotinja u pitanju. e sad bas ne moze da pogodi i vrstu, rasu ili sta vec. Hm,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva sreca pa zivimo sami inace da smo bilo sa mojim ili negovim roditeljima ne bi bilo dobro. Ja inace izbegavam da bilo kome ostavljam decu na cuvanje (bas kad moram) iz razloga da neko sutra - prekosutra ne bi mogao da mi kaze : e znas ja sam ti cuvao/la decu, retko kad ih ostavljam i mojoj rodjenoj majci. Sa svekrvom nemam nikakvih problema, jedna je od retkih koja se ne mesa u nas zivot niti poslove, ona je ladovina ako moze da pomogne pomocice ako ne onda nista, ne slazem se doduse sa nekim njenim stavovima i postupcima ali boze moj...

Ona zna kakva sam i zna i kad sam nervozna i tad me ne dira doduse ni ne vidjamo se toliko cesto ali eto mogu da kazem da imamo normalan odnos.

sejla voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva sreca pa zivimo sami inace da smo bilo sa mojim ili negovim roditeljima ne bi bilo dobro. Ja inace izbegavam da bilo kome ostavljam decu na cuvanje (bas kad moram) iz razloga da neko sutra - prekosutra ne bi mogao da mi kaze : e znas ja sam ti cuvao/la decu, retko kad ih ostavljam i mojoj rodjenoj majci. Sa svekrvom nemam nikakvih problema, jedna je od retkih koja se ne mesa u nas zivot niti poslove, ona je ladovina ako moze da pomogne pomocice ako ne onda nista, ne slazem se doduse sa nekim njenim stavovima i postupcima ali boze moj...

Ona zna kakva sam i zna i kad sam nervozna i tad me ne dira doduse ni ne vidjamo se toliko cesto ali eto mogu da kazem da imamo normalan odnos.

Bas retkost, i bas mi je drago da je tako! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas retkost, i bas mi je drago da je tako! :)

Jao kad sam videla da si pisala ovde, samo sam pomislila-ooo neeeeeeeeeeeeeee :lol::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kad sam videla da si pisala ovde, samo sam pomislila-ooo neeeeeeeeeeeeeee :lol::wub:

:smajli-koji-se-valja-od-smeha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

каквих свекрви имаааа, мајко моја!

ја увек хоћу да напишем неки ред о мојој, ал сморим се чим помислим на њу :)

E bas to, koliko puta sam htela nesto da napisem pa se smorim kada pomislim na nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja moju od kad sam upoznala mm ne varim nekako mi je sva BLJAK, svaka njena recenica mi je otrcana i veze sa mozgom nema. Tako sam mislila da tripujem da to mozda nije tako, ali kad sam se udala za njenog sina, shvatila sam da sam u pravu. ONA JE JEDAN OBICAN MATORI FOLIRANT KOJEM NIJE STALO NI DO SVOG DETETA, A NE DO MENE, NJOJ JE STALO SAMO DO NJENE GUZICE...TOLIKO...

Ovu cu da ptpisem odnosi se i na moju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u pocetku mislila da se tripujem, jer mi se od samog pocetka nesto nije dopala, trebalo mi je neko vreme da skapiram na koga me podseca, kad sam skapirala da me podseca na moju babu, tatinu mamu, koja je zasluzna sto moja mama ima sum na srcu i sto ja nikad nisam dobila brata postala mi je jos odvratnija...mrzim taj kinder jaje tip ljudi

Mene moja poseca na tetku koja se nije udavala i zivela i sad zivi sa mojima. Isto je zegorcavala zivot mami. Ja se nje otarasila kad ono snaslo me isto. Cudo jedno kako se od sudbine ne moze pobeci. Sto ne platis na drumu, platices na cupriji.

wida voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dozivljavam svekrvu kao margarin sto se u sve mesa!

Znam da se samo tako kaze, ali potpisujem da je gora od margarina. Ni on se ne mesa bas u sve. Ima mnogo jela koja u koja se margarin ne mesa. :)

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wido LIKE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista sam takva! Kao da sam ja pisala post! Ili su zaslepljene zaviscu jer njihov sin sad stvara sebi drugi zivot svoju porodicu, ili namerno to rade pa sutra ce da nabiju na nos kao smo mi zle odvajamo sina od nje. Moja pizdi kad vidi da MM jede nesto sto pre nije jeo i sad kada smo sredili nasu kuhinju uopse ne klopamo kod nje. To sam u startu razgranicila sa MM, da ne moze da trckara gore-dole. I tu nemam problem, jer ako smo se odvojili od njih znaci to postujemo. Jedino ako se ne dogovorimo da rucamo zajedno onda ok. Mada je i to retkost! Poludi i ako mi mm pomaze oko kucnih poslova, jer on je pre njoj pomagao,a ona radi sad sama.... sto je laz, nije joj ni pomagao vec samo vodio racuna o svojoj spavacoj sobi. Pa sam ja vestica koja jadnog njenog sinka prevaspituje :D U sustini nemoj se truditi da shvatis pojedinosti samo sebi skodis i kidas zivce... a nista promeniti neces....

Jelena P. i CocaGomboca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U potpunosti se slažem, to ću od sad i da radim, što je dosta dosta je. Mada se mi ne svađamo zbog njih, ja stvarno lepo razgovaram sa njim i pokušavam da mu ukažem kad nije u pravu i on to lepo prihvati, bez svađe i rasprave. Međutim, sad više neću ni to! Pa kad i bude bacila neki bezobrazni komentar kako je snaje ugnjetavaju da eto barem žena bude u pravu pa da mi ne bude žao što ispadam k*čka!

nemoj da se nerviras jer ona to bas i hoce. moj ti je savet da sa njom sto manje komuniciras. a kada nesto kaze ti samo cuti i kazi sebi, ma nije ni njoj lako jer je nesrecna zena i necu da dozvolim da i ja budem kao ona. i neka ona prica sta hoce ali vi zadnju rec da kazete. ja sam u pocetku sa njom o svemu pricala a i ona je meni pricala neke stvari za koje se moj muz iznenadio. pa sam ja mislila da mogu da imam poverenja u nju. sve sto budes pricala ona ce da iskoristi da na pravi svadju, tako je i moja svekrva, ako sam rekla da je belo ne ona ce da kaze kako sam rekla da je crno. samo sto ja imam srecu sto mog muza to ne zanima jer kako kaze ja znam da sve to nije tacno. ali mi samo zamera sta sam imala sa njom o tome da pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od moje s dobila pritisak 150/100

Zadnja 2 dana mi toliko seta po zivcima da je to nenormalno,ja bih skrenula da je sa mnom kuci non stop.

Pre neki dan dosla rano u 8.30,mi se tek probudile,vrata zakljucana,i ona se vratila,vidim ja posle,ostavila mi makarone na vratim,tople,i pozovem je da se vrati.I ona kaze nije htela da zvoni jer mozda spavamo pa da nas ne budi,posle svratila kod mm na poso i rekla mu kako je zvonila a ja nisam htela da joj otvorim.Bilo mi je krivo sto sam je uopste zvala da se vraca.

Dosla juce i ladno stavi dete u krilo da sedi,ja joj kazem da ona jos uvek ne sedi,dr nas tako savetovao,i ona ce:pa jeste treba da slusamo lekare,oni ipak bolje znaju,necemo da je stavljamo da sedi i ladno to prica i drzi dete i dalje u sedecem i promenimo mi temu ona i dalje isto.Ja pridjem i uzmem dete da ne bih s njom ulazila u rasprave.

Jutros smo mi izasle,meni nije bilo dobro,i ne mogu da sedim u kuci.Sveki dosla,otkljucala i usla,raspremila mi sve po kuci,oprala par tanjira,sklonila neke stvari naravno na pogresno mesto.Vrhunac svega je sto joj je mm uzeo kljuc od kuce kad sam se ja uselila,a sad ispade da je ona narezala i za sebe da moze da mi lumpuje po kuci kad me nema ami o tome nismo imali pojma.I jos mi kaze,zvala sam jutros(cula sam zvonio je tel samo jednom),i pomislila da smo u setnji.Pa sto si onda kog djavola dolazila kad mislis da smo u setnji.Znaci dosla s namerom da udje i sunja se po kuci.Jos mi donela ljuti ajvar a zna da dojim.

I dans ono zbog cega sam nacisto poludela:treba da zakazemo detetu pregled kod nekog lekara kod kog je velika guzva i ceka se mesecima,a moja s i majka tog lekara su dobre drugarice,i pozovem ja s i kazem joj da treba da nadjemo vezu za tog lekara,ocekujem da ce ona sad da kaze da ce to da sredi a ona mrtva ladna:pa morate da nadjete vezu zbog deteta,ne smete da cekate,ko zna kad cete da dodjete na red.Onda sam joj samo rekla da cu ja zbog mog deteta da nadjem vezu kako znam i umem makar isla tog doktora da molim i zalupila sam joj slusalicu.

Ne znam jesam li ja previse osetljiva pa me pogadjaju sve stvari ali meni nije normalno da ona nece da pomogne unucetu a moze,moj otac sto zna tog dr jer mu je lecio majku je odmah reko da ce otici da ga zamoli da nas primi a ova ni prstom da mrdne.

I ne znam kako da naucim da se kontrolisem i da se ne nerviram toliko,placem zbog nje svakog dana,jos neki put mm stane na njenu stranu i tek onda poludim.Kad zbog njenih gluposti ispadnem ja kriva.

Izvinite zene na smaranju ali morala sam da olaksam dusu imnace cu puci.

Srce kod takvih moras da naucis da iskuliras.. i ja sam osetljiva, trudim se da ne obracam paznju kad nesto lupi ili mi daje neke extra savete.. izbroj do deset u sebi, udahni duboko i reci sebi da je tu pola sata, sat nekad vise, nekad manje, na jedno udje, na drugo izadje.. ja tako pocela od skoro.. jednostavno, slusam je a ne cujem je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sultanija danas poturila svekra da nas zove na kafu.Naravno ja tutnula mm telefon.Da Bog poživi identifikaciju :D Mm rekao neka hvala evo upravo pijemo kafu :) a posle idemo na večeru.Sa druge strane tajac.Verovatno su osmislili scenario kad dođemo,kako da me napadnu da sam ovakva ili onakva.E nije im uspelo.

Jelena P. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petak na put! 10 dana bez zvocanja, pametovanja, ``dobronamernih``saveta, podizanja poklopaca od serpi, ulazaka u wc...

Izdrzi Deni jos 5 dana! U to ime odoh da zakljucam vrata ;)

soleil, Ehinacea, Fox i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahahahahaha, dobra si :D

Sreca tvoja pa ti je muz dobar i normalan i shvata neke stvari koje mnogi muzevi ne shvataju. A i zabole te za njih sta ce da misle ili da ti kazu.

Kod tebe svaki dan novi scenario sa njima :D

Mogu ja da roman napišem koliko oni ljudi smaraju i prave se pametni.Bio bi to novi "Rat i mir" samo bez mira,mislim mog mira.

Dachy, Ehinacea, Palčica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.