Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Bullet, a što ti svekrva češlja dete? :huh:

Pa kad ga okupa ja joj dam cetku da ga oceslja dok ja sredim stvari ali nisam mislila da ce ga prvi put ocesljati na razdeljak, strasno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad ga okupa ja joj dam cetku da ga oceslja dok ja sredim stvari ali nisam mislila da ce ga prvi put ocesljati na razdeljak, strasno..

A ne kontam sta je tu tako strasno? Mislim, nije mu valjda pravila razdeljak spicem od ceslja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, jedna informacija za sve vas koje dojite: ako se oznojite mleko će vam postati slano i beba neće hteti da sisa. Zato ne smete dok god traje vaš dojiljski staž da izlazite iz kuće.

According to my svekrva :D

U prevodu nema šanse da vam pričuvam dete na sat vremena dok mu odete predati dokumenta za pasoš, jer mi je tad omiljena serija na TV :D

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuvaj se i ignorisi je. Samo misli pozitivno. Odselices se pre ili kasnije. Bolje ikad nego nikad. Zelim ti sve najbolje! Posalji ponekad neki njen biser pa da se smejemo, a bice i tebi lakse.

jooj zaboravila sam sifru,pa sam morala da pravim novi nalog..:)))) a ne obracam paznju sad na nju.. jutros je opet nesto lupetala,ja se zatvorila u sobu i ona odustala..:D mnogo mi je lakse od kad se ne nerviram zbog nje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa neka te ona i dalje nervira!

ignorisem njene komentare..necu da se nerviram zbog nje.. sad mi je naj vaznije da se odmaram zbog bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja je oslovljavam imenom i persiram. Ne bih mogla zvati mama nikoga ko mi to nije.

Miva i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, jedna informacija za sve vas koje dojite: ako se oznojite mleko će vam postati slano i beba neće hteti da sisa. Zato ne smete dok god traje vaš dojiljski staž da izlazite iz kuće.

According to my svekrva :D

U prevodu nema šanse da vam pričuvam dete na sat vremena dok mu odete predati dokumenta za pasoš, jer mi je tad omiljena serija na TV :D

Onda isto tako ne bi trebalo da se umaramo i radimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mama kažem samo onoj koja me rodila,a persiram svekrvi do daljnjeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema sanse da svekrvu zovem mama. Mama mi jedna i druga mi ne treba. Samo joj persiram. I to je nacin da je drzim na distanci. Kad vec namam fizicku distancu, makar psihicku. Kad bih je zvala mama, tek bih onda nagrabusila. Mesala bi se jos vise ( ako je to uopste moguce ). I ne moze bas svako da mi bude mama.

wida voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se trudim da moju ni ne oslovljavam, razgovaram s njom samo kada je to apsolutno neophodno i neizbezno, a u medjuvremenu je pustam da prica, klimam glavom i slezem ramenima, koristim tehniku govorim tiho i nosim psa sa sobom...a svekar je posebna pesma on je musliman, ima jedno ime i do pre par godina je trazio da ga zovu ovako a sad trazi da ga zovu onako..ja prosto ne znam kako da ga zovem pa uglavnom cutim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se trudim da moju ni ne oslovljavam, razgovaram s njom samo kada je to apsolutno neophodno i neizbezno, a u medjuvremenu je pustam da prica, klimam glavom i slezem ramenima, koristim tehniku govorim tiho i nosim psa sa sobom...a svekar je posebna pesma on je musliman, ima jedno ime i do pre par godina je trazio da ga zovu ovako a sad trazi da ga zovu onako..ja prosto ne znam kako da ga zovem pa uglavnom cutim :)

E tako je i kod mene....jos da je zovem mama ne pada mi na pamet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se trudim da moju ni ne oslovljavam, razgovaram s njom samo kada je to apsolutno neophodno i neizbezno, a u medjuvremenu je pustam da prica, klimam glavom i slezem ramenima, koristim tehniku govorim tiho i nosim psa sa sobom...a svekar je posebna pesma on je musliman, ima jedno ime i do pre par godina je trazio da ga zovu ovako a sad trazi da ga zovu onako..ja prosto ne znam kako da ga zovem pa uglavnom cutim :)

E tacno tako! I ja se trudim da je ne oslovljavam uopste. Muzu kazem ,,tvoja mama", a za ostale je svekrva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tacno tako! I ja se trudim da je ne oslovljavam uopste. Muzu kazem ,,tvoja mama", a za ostale je svekrva.

A ja muzu kazem "draga mama" a za ostale gospodja sveki :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima jedna stvar: Da li njima stvarno nesto psihicki fali ili se samo prave lude? Kad kazem muzu za nesto sto mi smeta kod nje ili za njen komentar on mi kaze da je pusim da je izlapela. A koliko vidim nije jedina. A sa druge strane ( pisala sam vec ) zna sve moguce cene po prodavnicama, akcije i sl. Zna svaki moj pokret (kad sam ustala, pusila vodu u WCu, kad sam otisla da spavam i sto je najvaznije - do kad mi je gorelo svetlo jer su sa gasenjem svetala optereceni). Nemam pojma sta je, ali necu da mi utice na zivot i na vaspitanje deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve -- kako oslovljavate svoju svekrvu? Ja mojoj kažem mama, ali nikako da prestanem da joj persiram, što i meni samoj ide na živce. Nikako da prevalim to TI preko jezika iako mi je rekla da ne moram da joj persiram.

Ja moju zovem teta Rada i persiram joj. Svi je zovu punim imenom a ja sam skratila jer mi je tako lepše. Volim je jer je dobra žena. Svaki put kad pročitam ovde kakvih sve svekrva ima meni dođe da odem da je izljubim :D

cicacekalica, majat i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima jedna stvar: Da li njima stvarno nesto psihicki fali ili se samo prave lude? Kad kazem muzu za nesto sto mi smeta kod nje ili za njen komentar on mi kaze da je pusim da je izlapela. A koliko vidim nije jedina. A sa druge strane ( pisala sam vec ) zna sve moguce cene po prodavnicama, akcije i sl. Zna svaki moj pokret (kad sam ustala, pusila vodu u WCu, kad sam otisla da spavam i sto je najvaznije - do kad mi je gorelo svetlo jer su sa gasenjem svetala optereceni). Nemam pojma sta je, ali necu da mi utice na zivot i na vaspitanje deteta.

e ovo me podseti na jednu maminu komsinicu,kaze ona drugoj komsinici > Ju Zivka pa gde ste bili kad vam je svetlo gorelo od pola 7 do 15 do 10....ja sam se valjala posle ovog pitanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misliim da uopšte nije neuobičajeno da se kod nas svekrva zove mamom, što , na žalost, ni malo ne utiče da odnosi budu bolji :). Pogotovo je to rasprostranjeno medju starijom generacijom, moja mama je tako zvala svoju svekrvu, a priznajem i mene je probala da nagovori. Meni je to bilo previše neobično, ja moju zovem imenom, i ne persiram joj. U početku jesam, ali mi je ona rekla da joj smeta, pa sam prestala....

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ovo, i pomislih da nazovem moju svekrvu "mama" i prodje me neka jeza :wacko: ...ja znam da su to negde to obicaji od davnina (recimo u Americi)..ali ne pronalazim se tu ni najmanje.

Cak i da je divna i da je obozavam, ne bih mogla, jedna je mama. A pogotovo sto nije, pa bih se ja osecala kao najgori licemer..iz istog razloga ne mogu lazno da joj se smeskam i da je zovem i pitam za zdravlje i slicno.

Ne mogu da glumatam i necu.

Ja mojoj svekrvi persiram, i uvek cu joj persirati, to mi je nekako prirodno, iz postovanja..a inace je zovem je po imenu, eventualno teta S.....(pa ime)

Meni bude neprijatno kad mm kaze mojoj baki "a ti bako kako si..."

Logicno mi da tu ide persiranje. Ali valjda svako radi kako je navikao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je uradila sada za ruckom...boze me sacuvaj...ima srece sto joj vrela supa nije zavrsila na glavi.

najnormalnije sjeli da jedemo i sve super.dok ona nije pocela svoj monolog i bockanje mene. kuliram je...i odjednom poce da mi plazi jezik i da mi nesto nanja ... demonstrativno sam ustala od rucka i izasla. a ona biatch govori muzu sta joj je nista joj nisam uradila, boze me sacuvaj.

eno ga onaj moj imbecil od muza je pobegao i zavukao se u dr sobu!!!

letice perje nocas ne zvala se ja daniela!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moju zovem teta Rada i persiram joj. Svi je zovu punim imenom a ja sam skratila jer mi je tako lepše. Volim je jer je dobra žena. Svaki put kad pročitam ovde kakvih sve svekrva ima meni dođe da odem da je izljubim :D

Eh, da, treba to ceniti :)

Meni isto ovo vazi ali za muza..tek onda ga vise cenim, i ne uzimam zdravo za gotovo, i kad cujem drugarice kako kukaju kako im muzevi nista ne rade po kuci, kako izlaze, piju i slicno..tek onda ukapiram sta imam

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta znam, valjda stvar navike i koliko se ko oseća prisan s nekim, mislim to za persiranje. Moj muž recimo ne persira mojim roditeljima, a i oni njega tretiraju kao svog sina :) i to im je najnormalnije. Ja njegove roditelje persiram jer se jednostavno ne osećam bliskom s njima u toj meri da bih im govorila ti, nisu mi nikad tražili da prestanem s tim, tako da i njima verovatno odgovara :D

A apropo toga zvanja svekrve mama, mene je čak i moja mama savetovala da malo progutam ponos pa da je ponekad nazovem tako ako mislim da će mi to biti od koristi. Rekla je: Ćero, jezik je savitljiv, nema kosti u sebi, a i mokar je, preko njega može svašta :D, neće ti ništa biti ako joj ponekad kažeš mama, a može puno da ti koristi :D, ja se ogulila od smeha, ali ne mogu, nema teorije :D

wida voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Persiram joj i uvek ce biti tako. nije mi mama i nije mi ni na pamet palo da je tako zovem.

wida voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne kontam sta je tu tako strasno? Mislim, nije mu valjda pravila razdeljak spicem od ceslja??

Ne nije, nego je jdnostavno cetkom cesljala kosu na stranu sto me uzasava i jos ga je zalizala ko da ga je krava lizala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je uradila sada za ruckom...boze me sacuvaj...ima srece sto joj vrela supa nije zavrsila na glavi.

najnormalnije sjeli da jedemo i sve super.dok ona nije pocela svoj monolog i bockanje mene. kuliram je...i odjednom poce da mi plazi jezik i da mi nesto nanja ... demonstrativno sam ustala od rucka i izasla. a ona biatch govori muzu sta joj je nista joj nisam uradila, boze me sacuvaj.

eno ga onaj moj imbecil od muza je pobegao i zavukao se u dr sobu!!!

nemoj da se nerviras,javi sta bude :Dletice perje nocas ne zvala se ja daniela!

ne nerviraj se dzabe...javi sta je bilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nije, nego je jdnostavno cetkom cesljala kosu na stranu sto me uzasava i jos ga je zalizala ko da ga je krava lizala..

Joj molim te nemoj oko takvih stvari da se nerviras :) Pa ona se igra sa detetom, njemu sigurno prija da se baba bavi oko njega. Kad ona ode, ti ga lepo ocesljaj kako ti zelis, to je najmanji problem. Verujem da ti trenutno sve deluje kao ogromna stvar i sigurno ne zelis da cujes da su hormoni u pitanju, ali definitivno jesu, i kad se jednog dana setis oko cega si se nervirala bice ti smesno. Samo sad gledaj da ne kvaris odnose zbog takvih sitnica, na kraju krajeva ako ti toliko smeta nemoj joj vise davati da ga ceslja... Zamisli da si rodila trojke, pa najmanje bi ti bilo bitno ko je kako ocesljan, samo bi gledala da su cisti i siti i primala bi pomoc sa svih strana, a njima opet nista ne bi falilo ;) Tako ni tvom sinku nece nista faliti sto ga je krava lizala, a puno ce mu znaciti sto provodi vreme sa babom :)

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.