Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Moja baka ustaje u 5h i do 8h joj je sredjena kuca i gotov rucak. Onda ide do pijace u nabavku za sledeci dan i posle pije kafu sa prijateljicama. Ona ne moze da shvati kako to mi ne rucamo u 13h nego tek oko 17h kada mm dodje sa posla :D

Kada odem kod nje, prvo sto me pita je da li sam doruckovala, jer se to, jel te, podrazumeva da je gotovo do 8h ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

skini joj neki virus :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(wida @ 15.08.2012, 13:36)

skini joj neki virus smile.gif

laugh.giflaugh.giflaugh.giflaugh.giflaugh.gif

Ma gde, sigurno ima antivurus program, sve one imaju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkud bre ti na njenom kompu?!?!?!?!? :))))))))))))))

Pa zbog svega onog sto si ti napisala... Sve je proslo mnogo bolje nego sto sam se nadala, pisacu kad budem imala vise vremena, tj. kad se vratrimo u Svicu ;) Ljubim te, videcemo se vec kad opet dodjemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da ovo citam. Kakve su takve su, ipak su rodile nase muzeve i za to vredi pokusati iznova stvoriti neki normalan odnos sa njima. Strasna mi je cinjenica da treba da cekam da ona ode na onaj svet, da bih ja mogla da imam svoj mir. Hocu da imam svoj mir i svoju srecu, sada odmah i ovde. Bez napustanja muza sa detetom, jer to nije moja sreca, ja sam svoju srecu stvorila sa muzem, i necu da dozvolim da mi je ona oduzme. Ne znam kako cu, sta cu i gde cu, ali naoruzala sam se novim strpljenjem za ovi pokusaj da je malo urazumim. Nadam se da ce proci dobro, ako ne bude proslo dobro opet ce mi savest biti mirna jer sam pokusala. Prvo zbog sopstvenog zdravlja, a drugo zbog srece mog muza i deteta. Uh. Nekad mislim da cu da poludim, a nekad mislim da sam odavno poludela. :(

Čuvaj draga živce za Milana,sad je mali..Dok dođe u pubertet ima sve živce da pokidaš na nju pa šta ćeš onda?Sve živce čuvaj za svoje dijete,a pretpostavljam da će uskoro i drugo..Kažem ti iz sopstvenog iskustva.Kad smobile u bolnici,a ona smlaćena od virusa,bolelo meuvo za ceo svet samo da mi ozdravi..A koliko će samo biti takvih situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta cu sa zivcima koje mi je vec pokidala...

Aj, aj, aj :angry: Menjaj stav! Sam ti rekO? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta cu sa zivcima koje mi je vec pokidala...

Mlada si ti,imaš još dosta toga da prođeš.Znaš Anđelčiću,postoje situacije u životu za koje ti je zaista potrebno da imaš očuvane živce.Ja sam toliko živaca pokidala studirajući,sa profesorima kornjačama i slično,sa bivšim verenikom koji mi je haos pravio mrtav pijan,pa me evo žive i zdrave,al malo napete :) E,i sama znaš koliko ti živaca treba kad ti se dijete razboli,ne moram ti pričati.A ne daj Bože da sjutra upadne u loše društvo,ili nešto drugo,pa šta ćeš onda?Neka te lijepo tvoj muž zaštiti od rospije,požali mu se.Kao što nama ovdje pišeš.Reci da ti je teško,da gubiš živce,da ne možeš više.On je taj koji mora preuzeti stvar u svoje ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da kucnem u drvo, moja je nesto razumna i normalna u poslednje vreme. Sa njom nikad ne znas..kao da ima dvostruku licnost. Sa jednom se stvarno lepo slazem, razumna, ok zena. I onda se pojavi ona druga..kao da joj nesto kvrcne u glavi, pocne da smara, lupeta gluposti i slicno..

Ali mislim da je ukapirala da ne moze da vuche konce, i da nam se od tad poboljsao odnos.

Cim ona bude malo bolja odmah sam i ja bolja prema njoj. Mada nikad nisam bila losa prema njoj, ali mozda nezainteresovana ili hladna..to da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna andjelcicu da ti je to dobra ideja. Vec si to pokusala, adaj boze, videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da nije dobra ideja. Sta god da uradim, opet ce biti pogresno. Ali savest ce mi biti mirna. Da, pokusala sam na lep nacin, ali vise nemam nacina. Razoruzana sam, lose se osecam pri samoj pomisli na to sta sam sve od nje prezivela i zelim da ovoj agoniji dodje kraj. Doslo je dotle da sam pocela da se molim Bogu za mir u nasoj porodici. Ne znam stvarno sta se desilo i zasto je poludela. I opet da kazem, bila sam mnogo srecna kad sam se udala i mislila da mi je svekrva veliki prijatelj. Okolnosti su promenile mnogo toga, a svaki put kad se setim koliko mi je bilo prijatno da budem sa njom, place mi se. Zasto mora sva ova agonija da se desava, zasto nama?!

Pokusacu. Ako ne bude islo, lako cu spakovati stvari i doci sa Milanom kuci. Mnogo lakse nego sto bih nju izbacila da je ovde.

Ovo ti je sjajna taktika ;)

Srecno lepa :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ andjelcic - e to je pravi duh, samo izguraj tu pricu, bar ces prema sebi biti mirna da si sve pokusala, a nadaj se da je to stvarno i resenje problema. Cudni su ljudi jako.

Evo juce sta se nema desilo, ja se smejem, ali mojoj trudnjaci i nije bas bilo smesno.

Naime kod nas u porodici se sve vrti oko gluvih telefona. Tastu ako ja trebam, on zove tastu, onda tasta zove cerku, tj moju dragu da ona meni prenese nesto.

E posto ja to ne volem nikako, jer jedni drugima stvaraju presiju, juce je doslo do malog kurslusa heheheh.

Zove juce tasta cerku i panika zapocinje, jer ja moram ODMAH da odem da pokupim tortu koju su nam namenili za nesto sto ce biti za par dana.

Ja onako iz kreveta gledam, i zapitam se ODMAH???

Posto nisam naravno to uradio odmah, tj nisam uopste uradio, svo drvlje i kamenje ide na moju dragu. I ja posle pitam dokle im to dozvoliti?

Naravno ne mesam se u njihov odnos, ali ako dozvolim takvo ludilo, onda cu upasti u problem da ne silazim sa ove teme ahahahaha.

Uglavnom sa mojom dragom sam resio problem, ja cu je obradovati sa tortom kad dodje vreme, a tu frku i paniku ostavljam da rese oni koji su je i stvorili.

A to nepostovanje mog vremena i obaveza, necu opet da dozvolim.

Pa nek tugu sad utapaju u torti viska koja se stvorila hehehehe.

Sad kad bolje pogledam, stvarno ova tema ima svojih cari ahahahaha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd i ja da ti pozelim srecu,mada ne znam koliko je pametno da ides mecki na rupu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da se i ja malo pozalim, nista strasno samo je moglo da bude da se ne vratim iz Bosne i da se razvedem. Mene je moja mama ucila da starije treba postovati i ja sam tako bila fina i pustila porodici mm da mi se skoro pa useli u krevet, svi kolektivno. Sve sam fino cutila i pokusala da obrazlozim na lijep nacin. Da bih otisla u Bosnu i tako mm i ja se nesto posvadjamo i on meni krene da prica kako je moje dijete vezano za mene zato sto je zeljna moje paznje, a ne zato sto je sa mnom od 00-24, pa kako sam ja neodgovorna i saljem dijete na vikend kod babe i dede zato sto hocu da je se otarasim (inace oni moljakaju i sve placaju za taj vikend koji ce da bude kod njih), i jos zilion stvari od vremena dok smo bili u zajednici. Onda sam mu ocitala takvu bukvicu i rekla da bira ili mi ili oni, jer ja se nisam udala ni za njegovu mamu, ni za njegovog tatu, ni za njegovu sestru....Sad sam i ja presjekla, ko hoce da vidi dijete adresa je ta i ta, sjedne na bus pa dodje, ako mi dodje na kafu i podje da tandrlja kako i sta bi trebalo samo pokazem u kom je smjeru kapija. Ma vise nikom nista ne obrazlazem i ni oko koga se ne trudim, neka se svi tjeraju. A ako budem cekala da mm to rijesi od te ljubavi nema nista.

Sto se tice onog posta za zivot u zajednici kako imas sve opeglano i oprano, imala sam i ja i nisam se bunila nesto pretjerano, popustila sam, nije mi cak ni smetalo, ali mi je smetalo otimanje djeteta iz ruku i ulazenje u sobu bez kucanja i ignorisanje onog sto pricam i ignorisanja svakog pokusaja da nesto uradim. U kratko nisu mi dali da mrdnem prstom i na kraju je ispalo kako sam lijena. Jos mi se svasta nesto mota po glavi, ali otom potom. Sto bi rekao ZP

Svako dobro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da se i ja malo pozalim, nista strasno samo je moglo da bude da se ne vratim iz Bosne i da se razvedem. Mene je moja mama ucila da starije treba postovati i ja sam tako bila fina i pustila porodici mm da mi se skoro pa useli u krevet, svi kolektivno. Sve sam fino cutila i pokusala da obrazlozim na lijep nacin. Da bih otisla u Bosnu i tako mm i ja se nesto posvadjamo i on meni krene da prica kako je moje dijete vezano za mene zato sto je zeljna moje paznje, a ne zato sto je sa mnom od 00-24, pa kako sam ja neodgovorna i saljem dijete na vikend kod babe i dede zato sto hocu da je se otarasim (inace oni moljakaju i sve placaju za taj vikend koji ce da bude kod njih), i jos zilion stvari od vremena dok smo bili u zajednici. Onda sam mu ocitala takvu bukvicu i rekla da bira ili mi ili oni, jer ja se nisam udala ni za njegovu mamu, ni za njegovog tatu, ni za njegovu sestru....Sad sam i ja presjekla, ko hoce da vidi dijete adresa je ta i ta, sjedne na bus pa dodje, ako mi dodje na kafu i podje da tandrlja kako i sta bi trebalo samo pokazem u kom je smjeru kapija. Ma vise nikom nista ne obrazlazem i ni oko koga se ne trudim, neka se svi tjeraju. A ako budem cekala da mm to rijesi od te ljubavi nema nista.

Sto se tice onog posta za zivot u zajednici kako imas sve opeglano i oprano, imala sam i ja i nisam se bunila nesto pretjerano, popustila sam, nije mi cak ni smetalo, ali mi je smetalo otimanje djeteta iz ruku i ulazenje u sobu bez kucanja i ignorisanje onog sto pricam i ignorisanja svakog pokusaja da nesto uradim. U kratko nisu mi dali da mrdnem prstom i na kraju je ispalo kako sam lijena. Jos mi se svasta nesto mota po glavi, ali otom potom. Sto bi rekao ZP

Svako dobro ;)

Bolje ti je peri peglaj sama, al isto tako sama i uzivaj!!! :) :) :)

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda cu biti jedina ali meni je mama svekrva,a svekrva mi je kao mama.Mama me urnise svojim problemima,ne pamtim kad mi je dala i bila podrska,gleda sebe.Hoce da ostvari sve svoje zelje i komplekse kroz mene a i brata.Kad dodje ne ukljucuje se,ni jednom joj nisam ostavila Vuka na cuvanje obicno moram da budem sa njima jer ona odmah hoce da ga pokazuje komsinicama,od kojih mi se povraca.Do nedavno sam se trudila da je razumem i da pola precutim ali vidim da me onda ona smatra za debila.Uradi ovo ovako,ono onako,sad nisi dobro,ma strasno.Dok svekrva u cijoj kuci inace i zivimo,a ona i svekar su u drugoj ulici,ne ulazi mi u zivot,ne smara,za ovih 5 godina koliko mm i ja zivimo bila je samo kad je pozovemo.A da ne poverujete podrska nam je,cuva Vuka kad god nam zatreba,ne namece svoje.U stvari mozda ona i bi da mm nije takav kakav jeste,odgovoran,samostalan,savestan,ne zavisi od roditelja pa oni ni nemaju pravo da nam se mesaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu kako je kod s?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila ti je nozeve? :D

Salu na stranu, sada bih nesto rekla, ali ajde da ne budem bezobrazna :)

Ja kada sam nervozna nekoliko dana, jedino me muz moze smiriti/u krevetu, tako da ne znam sta da ti kazem za sveki :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelče meni je baš drago što je sada OK i nadam se da će tako i ostati!

:smajlikojiteljubi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je kljuc i tajni :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je kljuc i tajni :))

I meni se tako čini....kao da je u pubertetu ponovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se tako čini....kao da je u pubertetu ponovo!

prija joj da ima nekog i sve sto ide uz to,em joj treba neko da je podrzi i aminuje to sto radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, ja od kako sam se udala kukam kako mi trebaju dobri nozevi i ona mi pokloni komplet nozeva i uz to ostrac za nozeve :D ja je pitala u sali da li mi je to dala za samoodbranu, da bismo bile ravnopravne, jer sam na njenoj teritoriji. Inace ono sve sto se desavalo uopste ne spominjemo, ona se ponasa kao da nikad nikakvih problema nije bilo sto je meni jako cudno ali neka. Verujte mi jako sam zbunjena, ne znam sta se desava, ali verujem da ipak tajna igra veliku ulogu.

Znam ja tog njenog decka, on im je bio porodicni prijatelj, covek je jos uvek ozenjen, ali generalno je bas fin. Kad sam bila trudna ta tri meseca nakon svekrove smrti kad sam bila ovde da cuvam s, on je redovno dolazio i meni donosio voce i povrce, a sa s je igrao drustvene igre... :o

:o :o Jesam li te dobro razumela taj covek s kojim se tvoja s 'zabavlj' ima zenu s kojom zivi?

Drago mi je da se situacija popravila i da ce takva i ostati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da da, momak joj je u braku, ima zenu i dve punoletne cerke; jedna je udata i ceka bebu, a on je bio dugo njihov veliki porodicni prijatelj, i prijatelj njenih sestara. Ma spanska serija sa mojom s...

:wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo takodje govori o njoj koliko postuje brak i zenski rod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.