Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Slazem se Hellen s tobom,sve je kako se sin postavi i moj dok nije postavio stvari na svoje mjesto bilo je frke,bilo mu je malo nezgodno kako ce mami da kaze al kad je vidjeo da su problemi presli u pitanje braka kao da se probudio i od tada je super,sve sto imam kazem njemu,pa nek on sa njom rijesava kako zna :P a mame su samo ljubomorne,sto je brigu o njenom sincicu preuzela neka druga... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet ovdje.Moja svekrva dolazi sjutra kod nas,jer ja nemam snage ni bebanu da podignem koliko sam malaksala.A da odem kod mojih ne ide,jer tamo dolazi puno ljudi,puše,moji imaju svoj život a ja sam baš zaribala.Primam infuzije,i lečim se od stomačnog virusa.

Prošli put nam je bilo super.Jedino mi je bilo žao što moj svekar nema obzira prema toj ženi,koja mu je tri sina podigla.Totalno je postao bezobrazan,uslovljava je jer ona finansijski zavisi od njega.Kad su se uzeli bio je divan,a onda je poludeo i juri za drugim ženama.Mene je sramota dok ovo pišem.A ona nije toliko stara,mislim da bi mogla početi da radi i zarađuje posebno što ima dobar zanat.Nego ona nema hrabrosti da ga ostavi.

Eto juče taman htjela krenuti kod nas,pa on odlučio da joj ne da pare za kartu.Mm sramota da kaže,na kraju rekao što nije došla.Ja mu kažem,pa svima se desi da nekad nemaju ni centa,eto i moji nekad nemaju ni cent,pa imaju samo da se opusti.Predložila sam da joj mi pomognemo koliko možemo,a opet meni će njena pomoć značiti puno.

Ma dosta mi je da vidim kako pevuši Sofiji,kako se s njom igra,i puno mi je srce.Svi koji vole moju bebicu su mi dragi.Tako uživam kad joj neko posvet pažnju,a moja svekrva to radi od srca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj kako bih volela da je moja bar malo takva, blago tebi, bar da je što više svekrva koje se tako ponašaju i snaja koje to cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je pocela u sve da se mesa...Bice tu svasta koliko vidim... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je pocela u sve da se mesa...Bice tu svasta koliko vidim... :angry:

Samo pazi da ne kažeš nešto zbog čega ćeš se poslije kajati.Ja već jednom jesam pa znam kkako je to nezgodno <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,a zasto si ti sada u Srbiji? Cekas dokumenta ili sta? I kako je tvoj muz dozvolio da odes bez njega?

Ja prosle godine kada sam se verila sa mm,on je morao da ode za It a ja da ostanem pa tek posle 2 meseca da dodjem i ja,jer sam morala da zavrsavam nesto.

I ajde odem ja kod njegovih jer su i oni bili dole,ako mi verujes 2 cela dana sam izdrzala sama sa njima i odjednom pocela da placem i zvala moje da dodju po mene. Tako da ti verujem kako ti je. <_<

Reci svom muzu dok si dole da zelis da budes sa svojima,pa boze moj nisi udata za svekra i svekrvu,a oni sto grade tu kucu ima vremena kada cete biti zajedno u njoj.

Najveca nasa greska je sto cutimo i oni misle da je sve u redu,i ona kada nam iskipi oni posle i ne veruju jer smo cutale do tada.

Trebala si pre nego sto si dosla u Srbiju sve lepo da mu kazes,i da lepo budes sa svojima i cuvas zivce... Jer mnogo je gore ovako.

Zelim ti da se sve sredi! I pokazi malo zube! Ja dok sam cutala moja svekrva je vodila glavnu rec,ali sada sam napravila neki kompromis i vec je bolje! I to je izmedju nas,ne mesam ni muza ni bilo koga,a i on mi je jednom rekao,vas dve radite kako hocete,ja necu da se mesam! :lol:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet ovdje.Moja svekrva dolazi sjutra kod nas,jer ja nemam snage ni bebanu da podignem koliko sam malaksala.A da odem kod mojih ne ide,jer tamo dolazi puno ljudi,puše,moji imaju svoj život a ja sam baš zaribala.Primam infuzije,i lečim se od stomačnog virusa.

Prošli put nam je bilo super.Jedino mi je bilo žao što moj svekar nema obzira prema toj ženi,koja mu je tri sina podigla.Totalno je postao bezobrazan,uslovljava je jer ona finansijski zavisi od njega.Kad su se uzeli bio je divan,a onda je poludeo i juri za drugim ženama.Mene je sramota dok ovo pišem.A ona nije toliko stara,mislim da bi mogla početi da radi i zarađuje posebno što ima dobar zanat.Nego ona nema hrabrosti da ga ostavi.

Eto juče taman htjela krenuti kod nas,pa on odlučio da joj ne da pare za kartu.Mm sramota da kaže,na kraju rekao što nije došla.Ja mu kažem,pa svima se desi da nekad nemaju ni centa,eto i moji nekad nemaju ni cent,pa imaju samo da se opusti.Predložila sam da joj mi pomognemo koliko možemo,a opet meni će njena pomoć značiti puno.

Ma dosta mi je da vidim kako pevuši Sofiji,kako se s njom igra,i puno mi je srce.Svi koji vole moju bebicu su mi dragi.Tako uživam kad joj neko posvet pažnju,a moja svekrva to radi od srca!

Jako mi je drago sto su se izgladili odnosi medju vama :) I sve mi se cini da je zapravo svekar sve vreme i bio problem, a ne ona <_< Ona je izgleda jedna jako slaba zena, time mislim i na one epizode depresije i kad je trazila da ne pricas nista muzu, a tvoja beba joj dodje kao terapija, i super sto ume da uziva u njoj kad vam dodje ;) Za svekra nemam reci, secam se i sta je tm-u pricao, to je njegova sramota a ne tvoja sto pises :angry: Nadam se da cete umeti nekako da joj pomognete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je pocela u sve da se mesa...Bice tu svasta koliko vidim... :angry:

:lol: :lol: :lol: Izvini Ivana...ali morala sam...samo nedozvoli da se pređu granice koje ti postaviš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se Hellen s tobom,sve je kako se sin postavi i moj dok nije postavio stvari na svoje mjesto bilo je frke,bilo mu je malo nezgodno kako ce mami da kaze al kad je vidjeo da su problemi presli u pitanje braka kao da se probudio i od tada je super,sve sto imam kazem njemu,pa nek on sa njom rijesava kako zna :P a mame su samo ljubomorne,sto je brigu o njenom sincicu preuzela neka druga... :D

E pa bas si lepo sumirala sve, tako je :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja svoju sanjam vec 3 noci... pod stresom sam od snova... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja svoju sanjam vec 3 noci... pod stresom sam od snova... :lol:

Pravi primer za ovu temu: Svekrva- nocna mora ili ne?

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi primer za ovu temu: Svekrva- nocna mora ili ne?

:D

Pravi primer "svekrva-nocna mora", kod mene nema dileme da ili ne! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moju sanjala preksinoć.Kao ja i ona u marketu i uvale nam kafu kojoj je istekao rok trajanja.Moja svekrva digne frku,kako ih je samo sredila :lol:

Šalu na stranu ja se juče malo pokačila sa svekrvom.Bješe mi krivo,ali tražila je sama đavola.Ja ne volim da mi se iko petlja u dojenje,a ona je eto dala sebi previše slobode.Kaže dijete ti je gladno poslije tvog mlijeka.Deset puta me pita pa jel imaš ti mlijeka?A ja mastitis,ne mogu opisati bolove,ne samo da beba treba,nego mora da mi zvlači mlijeko.Ja uzmem pa joj pokažem kako su mi pune dojke.A ona mm kaže možda moje mlijeko nije kvalitetno,da kupimo humanu i dajemo bebi uveče,kao i meni će biti lakše.

Kad mi je pukao film rekla sam joj znate šta,imam mlijeka,i imaću ga uvijek,ako treba godinama,a onog trenutka kad pomislim da nemam nestaće.Ona se oduševila što bebi stavljam platnene pelene,ali eto ne sviđa joj se što je ne dohranjujem.A moje bebče bucka mala,nije gladna,nego je muče grčevi i desni,valjda znam šta joj je.

Nisam se htjela s njom svađati al sam morala eto da joj pokažem da mi se u dojenje ne smije petljati.

Inače mi je puno pomogla ovih dana,svaka joj čast,nije lako brinuti o svemu pod t.Ne može sve biti idealno.Ja kad pričaim s bebom nekad kažem,otići ćeš ti malo kod bake kad porasteš,pa da se igraš sa kucom,i tako nešto da joj bude drago,jer se ona malo plaši da je nećemo posjetiti zbog svekra.Mada ja njegaorganski ne mogu da svarim.Uh,ne mogu opisati kako me taj čovjek razočarao..

Raspisah se ja od ranog jutra,ne zamjerite..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi primer "svekrva-nocna mora", kod mene nema dileme da ili ne! :lol:

Takodje <_<

Prosle nedelje sam sanjala opasan fight sa njom. Strasno! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje <_<

Prosle nedelje sam sanjala opasan fight sa njom. Strasno! :angry:

Pričaj :D Aaaa, sanjala, ja pročitala da si imala :lol: Kako stoje stvari kod vas dve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje <_<

Prosle nedelje sam sanjala opasan fight sa njom. Strasno! :angry:

Pričaj :D Aaaa, sanjala, ja pročitala da si imala :lol: Kako stoje stvari kod vas dve?

ahahahahhahahaha ne znam koja me je vise nasmejala! :lol: :lol: :lol:

Pricaj malo detaljnije san? :P

A kako je stanje kod tebe, je l' ti ne mozes da odes od svekrve kod tvojih bar dok tm nije tu? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sanjala sam, standardno, kako se ne slazemo pa je tu krenulo malo dublje ispitivanje ponasanja "neprijateljskih strana" i na kraju se san zavrsio fatalno :lol:

A sto se situacije kod nas dve tice, rekla je mm da dodjemo na rucak u nedelju povodom Uskrsa, mene je videla (citaj- 5 puta) i nije ni spomenula nikakvo desavanje a ne tek da mi je rekla da dodjemo.

Ja sam mom muzu rekla da necu jesti za njenim stolom, jer to sto je zakljucala (?!) zamrzivac meni govori vise od 1000 reci!

Tako da, on kako hoce, ja cu se pojaviti, ali necu popiti ni casu vode, neka hvala, ne bih da se udavim pri prvom gutljaju. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja uključim u temu zvanu sveki :lol:

Ja sa mojom ne zivim, nije mi ni padalo na pamet da se udajem dok se nismo stambeno sredili.

Jeste da smo u istom gradu,ali se vidjamo jednom nedeljno- da li je to ručak-kod nje ili kafa,svejedno. Ali ne traje dugo..

Mm je ziveo sa njom, dok se nije ozenio. I priznajem-mnogo je sveki vezana za njega :huh: Verovatno i on za nju, ali to ne pokazuje toliko.

Mm ima i brata, medjutim on zivi u udaljenom gradu, već 10-tak godina, pa je ta veza izmedju sveki i sina broj 2 verovatno postala labavija.

Mene nervira sto je zena jako brizna. I previše bre! Mm dobije temp., evo je odmah doleće, pune oči suza (malo preterano zar ne), zove milion puta dnevno i sl.

Mene toliko ne dozivljava, ali me postuje. A u njihov odnos se ne mesam, sve do god se mene ne tiče. Ili narušava nesto moje.

Ali znam, da zivimo zajedno, u stanu, ne bih sa njom izdrzala ni dva dana.

A ovako je skroz ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sanjala sam, standardno, kako se ne slazemo pa je tu krenulo malo dublje ispitivanje ponasanja "neprijateljskih strana" i na kraju se san zavrsio fatalno :lol:

A sto se situacije kod nas dve tice, rekla je mm da dodjemo na rucak u nedelju povodom Uskrsa, mene je videla (citaj- 5 puta) i nije ni spomenula nikakvo desavanje a ne tek da mi je rekla da dodjemo.

Ja sam mom muzu rekla da necu jesti za njenim stolom, jer to sto je zakljucala (?!) zamrzivac meni govori vise od 1000 reci!

Tako da, on kako hoce, ja cu se pojaviti, ali necu popiti ni casu vode, neka hvala, ne bih da se udavim pri prvom gutljaju. :angry:

Upravo to... od tebe zakljucava zamrzivac? Koliko to ume da pogodi, najmanji je problem sto ti neces jesti, ja koliko sam ponekad sujetna verovatno ne bih ni otisla.

Mm kaze da predoseca da ce se moja sveki pojaviti kod nas za uskrs, ali mene ne interesuje. Znam, praznik je i treba da bude sa svojom porodicom, ako zeli neka dodje, posto se nije najavila, i ne prica sa mnom, ja nemam nikakve potrebe da budem kod kuce. Vec nedelju dana stoji dogovor da beba i ja idemo za uskrs kod moje sestre na rucak, jer mm i dever rade, a svekrva ako dodje naletece na zakljucana vrata. :rolleyes:

Evo da se i ja uključim u temu zvanu sveki :lol:

Ja sa mojom ne zivim, nije mi ni padalo na pamet da se udajem dok se nismo stambeno sredili.

Jeste da smo u istom gradu,ali se vidjamo jednom nedeljno- da li je to ručak-kod nje ili kafa,svejedno. Ali ne traje dugo..

Mm je ziveo sa njom, dok se nije ozenio. I priznajem-mnogo je sveki vezana za njega :huh: Verovatno i on za nju, ali to ne pokazuje toliko.

Mm ima i brata, medjutim on zivi u udaljenom gradu, već 10-tak godina, pa je ta veza izmedju sveki i sina broj 2 verovatno postala labavija.

Mene nervira sto je zena jako brizna. I previše bre! Mm dobije temp., evo je odmah doleće, pune oči suza (malo preterano zar ne), zove milion puta dnevno i sl.

Mene toliko ne dozivljava, ali me postuje. A u njihov odnos se ne mesam, sve do god se mene ne tiče. Ili narušava nesto moje.

Ali znam, da zivimo zajedno, u stanu, ne bih sa njom izdrzala ni dva dana.

A ovako je skroz ok.

Tm treba da bude muskarac - glava porodice, a njegova mama i dalje pravi tragediju oko njegove temperature... Hvala Bogu pa to nije uticalo na tm-a, da postane mamin sin bez cije suknje ne moze ni da mrdne, vec se odvojio i resio da zivi sa tobom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tm treba da bude muskarac - glava porodice, a njegova mama i dalje pravi tragediju oko njegove temperature... Hvala Bogu pa to nije uticalo na tm-a, da postane mamin sin bez cije suknje ne moze ni da mrdne, vec se odvojio i resio da zivi sa tobom. ;)

To sto ona drami, njena stvar, i njega to nervira smiley-angry023.gif

To je u svoj priči - moja sreća :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo to... od tebe zakljucava zamrzivac?

Svekrva je saopstila mm da ga zbog NAS zakljucava (znaci i zbog njega). :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj moja je juce opet napravila glupost <_< Mi smo dosad jos uvek bili prijavljeni na njenoj adresi, tek od nedavno smo zvanicno prijavljeni samo ovde gde zivimo. Uglavnom, mm-u je prosle godine stigla kazna za prekoracenje brzine, i izgleda da je nije platio, ne seca se vise (inace se naplacao kazni i kazni dok nije shvatio da NE SME da se zeza ovde u CH <_< ). Pre koji dan su kod svekrve dosli policajci, da provere da li mm stvarno zivi tamo, i da mu napisu novu kaznu. Ona nama to uopste nije rekla, vec je njima rekla da mm nije trenutno tu, a juce je otisla u policiju da ona sama to resava. Mi smo juce bili u konzulatu da sredimo Aniti pasos. I tako, dok smo bili na salteru, zove mm-a mama i kaze mu da je u policiji, i da mu pandura na telefon, da on prica posto ona nista ne konta. A mm pojma nema o cemu se radi! Toliku je zbrku napravila, i to u potpuno pogresnom trenutku, da je mm posle ceo dan bio besan :( Na nju se izderao, nema sta joj nije rekao, kako je nije sramota da se mesa u nase stvari, da mora njemu da kaze sta se desava pre nego sto odluci da sama resava probleme koji s njom nemaju veze (na sta se ona, jel, uvredila, posto je ona njegova majcica koja se uvek zrtvovala za njega i koja je samo htela da mu pomogne, a on joj ovako uzvraca, jadna, jadna ona, i onda je opet pocela da mu daje savete koje joj on nije trazio, na sta se mm jos vise razbesneo-uzasnu komunikaciju imaju u toj porodici), a i sa nama je imao kratke zivce ceo dan, tako da sam mu se sklanjala i umiljavala, nisam cak ni htela da mu kazem da se smiri da se ne bi jos vise razbesneo :lol: Ona jednostavno i dalje ne shvata da njena uloga vise nije da upravlja zivotom svog sina, iako taj sin ima 28 godina, zenu, dvoje dece i zivi 2000 km daleko od nje! :blink: Veliku nam je zbrku sad napravila, jer bismo mnogo lakse sve sredili da nam je odmah rekla sta se desilo, ovako je komplikovanije i duze <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj moja je juce opet napravila glupost <_< Mi smo dosad jos uvek bili prijavljeni na njenoj adresi, tek od nedavno smo zvanicno prijavljeni samo ovde gde zivimo. Uglavnom, mm-u je prosle godine stigla kazna za prekoracenje brzine, i izgleda da je nije platio, ne seca se vise (inace se naplacao kazni i kazni dok nije shvatio da NE SME da se zeza ovde u CH <_< ). Pre koji dan su kod svekrve dosli policajci, da provere da li mm stvarno zivi tamo, i da mu napisu novu kaznu. Ona nama to uopste nije rekla, vec je njima rekla da mm nije trenutno tu, a juce je otisla u policiju da ona sama to resava. Mi smo juce bili u konzulatu da sredimo Aniti pasos. I tako, dok smo bili na salteru, zove mm-a mama i kaze mu da je u policiji, i da mu pandura na telefon, da on prica posto ona nista ne konta. A mm pojma nema o cemu se radi! Toliku je zbrku napravila, i to u potpuno pogresnom trenutku, da je mm posle ceo dan bio besan :( Na nju se izderao, nema sta joj nije rekao, kako je nije sramota da se mesa u nase stvari, da mora njemu da kaze sta se desava pre nego sto odluci da sama resava probleme koji s njom nemaju veze (na sta se ona, jel, uvredila, posto je ona njegova majcica koja se uvek zrtvovala za njega i koja je samo htela da mu pomogne, a on joj ovako uzvraca, jadna, jadna ona, i onda je opet pocela da mu daje savete koje joj on nije trazio, na sta se mm jos vise razbesneo-uzasnu komunikaciju imaju u toj porodici), a i sa nama je imao kratke zivce ceo dan, tako da sam mu se sklanjala i umiljavala, nisam cak ni htela da mu kazem da se smiri da se ne bi jos vise razbesneo :lol: Ona jednostavno i dalje ne shvata da njena uloga vise nije da upravlja zivotom svog sina, iako taj sin ima 28 godina, zenu, dvoje dece i zivi 2000 km daleko od nje! :blink: Veliku nam je zbrku sad napravila, jer bismo mnogo lakse sve sredili da nam je odmah rekla sta se desilo, ovako je komplikovanije i duze <_<

Nemoj da te iznenadi ako i sa njegovih 40 i dalje bude tako :lol: I moja je takva,eto prije neki dan kad je bila kod nas kaže,jao mogla bi maloj dati AD pred spavanje da mi dete (čitaj njen sin) na miru spava <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da te iznenadi ako i sa njegovih 40 i dalje bude tako :lol: I moja je takva,eto prije neki dan kad je bila kod nas kaže,jao mogla bi maloj dati AD pred spavanje da mi dete (čitaj njen sin) na miru spava <_<

jao jadan njen sin... :angry: podseti me na moju kad se mm prošle god usvinjio na svadbi, pijan ko *upe ja stomak do zuba i dete od 2.5god a još njega vuci, umivaj, ribaj za njim. A ona došla sutra i kuka jao pa šta si to pojeo juče kad ti je tako loše, a on bazdi ko cefra... ali ne sin je super, snaje ne valjaju, ma.. uf! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sorry za off al ipak je usko povezano ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.