Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

I kod mene je slično, Kikiriki. Problemi su mnogo češći, a između bliskosti i distance biram distancu.

Dolazi mi jednom nedeljno, ali zbog svih gluposti koje konstantno slušam, svaki put kad dođe ja imam knedlu u grlu, a dlanovi mi se oznoje i ohlade. Mnogo sam nervozna. Ponekad poželim da joj sve saspem u lice, ali se uvek suzdržavam i ne reagujem. A onda budem besna na sebe što sam takva i što se tako osećam i pitam se kako li će da izgleda kad jednom više ne budem mogla da trpim i kad mi pukne film. Verovatno bi mi dobro došao neki dobar psiholog ili bar neki čaj za umirenje živaca.

PA ISKULIRAJ ZBOG SVOG MUZA IAKO JE TESKO. STA DA RADIS, NIJE NI NJIMA LAKO SA NJIHOVIM MOZGOVIMA. A SVE SU ISTE I NEPODNOSLJIVE... NEDOKAZANE I SEBICNE. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

#MILENICA#, kuliram je ja, upravo zbog svog supruga. Ne upuštam se ni u kakvu raspravu, ne nasedam na provokacije, ali se žderem iznutra, što sigurno škodi mom zdravlju!

A nisu baš sve iste, imam dve drugarice koje imaju divne svekrve, jedna živi sa svojom, a druga je od svoje udaljena 120km, ali su u odličnim odnosima. Moja mama se takođe odlično slagala sa svojom svekrvom, bolje nego sa rođenom majkom.

Ali dobro, kad prelistam ovu temu, utešim se malo, vidim ima nas dosta koje smo gadno prošle!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja bih se slagala divno sa mojom da smo kilometrima udaljene... bilo bi divno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene je slično, Kikiriki. Problemi su mnogo češći, a između bliskosti i distance biram distancu.

Dolazi mi jednom nedeljno, ali zbog svih gluposti koje konstantno slušam, svaki put kad dođe ja imam knedlu u grlu, a dlanovi mi se oznoje i ohlade. Mnogo sam nervozna. Ponekad poželim da joj sve saspem u lice, ali se uvek suzdržavam i ne reagujem. A onda budem besna na sebe što sam takva i što se tako osećam i pitam se kako li će da izgleda kad jednom više ne budem mogla da trpim i kad mi pukne film. Verovatno bi mi dobro došao neki dobar psiholog ili bar neki čaj za umirenje živaca.

Probaj da se raduješ tome što je to jednom nedeljno, i što ne živite zajedno. Distanca, hladnoća i poštovanje. Ne daj da isisa energiju iz tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NAJBOLJE JE KAD STE NA DISTANCI... MI SMO TU DOSTA POGRESILI. SVAKI DAN ZAJEDNO, SVE OKO NJE DA SE NE OSETI ZAPOSTAVLJENO A ONA ZNA KAKO DA VRATI... BAS ME JE RAZOCARALA... I SAD SE TRUDIM DA SE NE NERVIRAM KAD JE MM SPOMENE PA SVE KAO KROZ OSMEH NESTO PROKOMENTARISEM IPAK MU JE MAJKA...

Razmišljaj pozitivno, a babu ko šiša. Kad uradi nešto ružno samo se udalji i gotovo. Bez svađe, bez nečeg ružnog, samo smanji posete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

#MILENICA#, kuliram je ja, upravo zbog svog supruga. Ne upuštam se ni u kakvu raspravu, ne nasedam na provokacije, ali se žderem iznutra, što sigurno škodi mom zdravlju!

A nisu baš sve iste, imam dve drugarice koje imaju divne svekrve, jedna živi sa svojom, a druga je od svoje udaljena 120km, ali su u odličnim odnosima. Moja mama se takođe odlično slagala sa svojom svekrvom, bolje nego sa rođenom majkom.

Ali dobro, kad prelistam ovu temu, utešim se malo, vidim ima nas dosta koje smo gadno prošle!

Ma, nismo mi gadno prošle, samo MORAMO da trpimo neku babu koja nam u principu nije ništa kako prosipa mudrosti o načinu našeg života. To je sve normalno, moja sveki je ok žena ali ima MOMENTE :wacko: :wacko: :wacko: jbg to ti je kad ti neko nije svoj uvek tako. Ali ne brinite, i mi nerviramo njih koliko i one nas :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja bih se slagala divno sa mojom da smo kilometrima udaljene... bilo bi divno...

to je jedini lijek ja mislim :lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

digne mi se kosa kad neko kaze svekrva... t3606.gif

I meni....Ova moja kao dobra,a ovamo na drugu stranu samo soli.....A kako bih joj sasula sve u lice,ali ne mogu,nemam ni snage za rasprave,a i tako bih upropastila sve lepo sto je u mom zivotu...Gledala bih je svakog dan nadrndanu i solila bi sigurno jos vise...Ma najbolje da covek zivi sam i to je to....Zivis sa osobom koju si izabrala za zivotnog saputnika,a ne sa nekom azdajom,koja samo bljuje vatru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni....Ova moja kao dobra,a ovamo na drugu stranu samo soli.....A kako bih joj sasula sve u lice,ali ne mogu,nemam ni snage za rasprave,a i tako bih upropastila sve lepo sto je u mom zivotu...Gledala bih je svakog dan nadrndanu i solila bi sigurno jos vise...Ma najbolje da covek zivi sam i to je to....Zivis sa osobom koju si izabrala za zivotnog saputnika,a ne sa nekom azdajom,koja samo bljuje vatru...

Apsolutno. A sasuti nekad nije loše, ali samo ako si sigurna da imaš podršku svog muža. Uvućiće ona kandžice, veruj mi jer ti njoj više trebaš nego ona tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Besna sam zene ujedala bih!Slusajte sada ovu pricu,za rubriku VEROVALI ILI NE!!!Puna kuca gostiju koji ce prespavati tu,dete bolesno katastrofa dva dana se vucemo po lekarima a dosla sveki na 3 dana posto ne radi iako zivi blizu da SPAVA KOD NAS,vidi da nema mesta vise i kaze ja cu sa vama u sobi na podu!Ejjjjj!!! :o Ja,mm i malo bolesno dete sa njom u sobi!Sada sam kao ona azdaja sto joj vatra izbija na sve strane,ne mogu nista da kazem kada je njen sincic ljubi ga majka rekao pa ako ostani sto da ne!Znaci kontrira mi sveki kada god ima priliku za to!A tako cu lepo jednog dana da ih sve strucno poj***m da nece znati gde im je d**e a gde glava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni....Ova moja kao dobra,a ovamo na drugu stranu samo soli.....A kako bih joj sasula sve u lice,ali ne mogu,nemam ni snage za rasprave,a i tako bih upropastila sve lepo sto je u mom zivotu...Gledala bih je svakog dan nadrndanu i solila bi sigurno jos vise...Ma najbolje da covek zivi sam i to je to....Zivis sa osobom koju si izabrala za zivotnog saputnika,a ne sa nekom azdajom,koja samo bljuje vatru...

BAS TAKO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Besna sam zene ujedala bih!Slusajte sada ovu pricu,za rubriku VEROVALI ILI NE!!!Puna kuca gostiju koji ce prespavati tu,dete bolesno katastrofa dva dana se vucemo po lekarima a dosla sveki na 3 dana posto ne radi iako zivi blizu da SPAVA KOD NAS,vidi da nema mesta vise i kaze ja cu sa vama u sobi na podu!Ejjjjj!!! :o Ja,mm i malo bolesno dete sa njom u sobi!Sada sam kao ona azdaja sto joj vatra izbija na sve strane,ne mogu nista da kazem kada je njen sincic ljubi ga majka rekao pa ako ostani sto da ne!Znaci kontrira mi sveki kada god ima priliku za to!A tako cu lepo jednog dana da ih sve strucno poj***m da nece znati gde im je d**e a gde glava!

Ja bih rekla NE MOŽE i vadila bih se na dete. Kao , neki drugi put naravno, uvek, draga mama ti si dobrodošla ali baš sad...idi kući pa spavaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam svekrvu ni svekra. Moji ne zive u NS, pa mi nekad dodje da pozelim da imam sveki, bar malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam svekrvu ni svekra. Moji ne zive u NS, pa mi nekad dodje da pozelim da imam sveki, bar malo.

TI SI SRECNA ZENA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Besna sam zene ujedala bih!Slusajte sada ovu pricu,za rubriku VEROVALI ILI NE!!!Puna kuca gostiju koji ce prespavati tu,dete bolesno katastrofa dva dana se vucemo po lekarima a dosla sveki na 3 dana posto ne radi iako zivi blizu da SPAVA KOD NAS,vidi da nema mesta vise i kaze ja cu sa vama u sobi na podu!Ejjjjj!!! :o Ja,mm i malo bolesno dete sa njom u sobi!Sada sam kao ona azdaja sto joj vatra izbija na sve strane,ne mogu nista da kazem kada je njen sincic ljubi ga majka rekao pa ako ostani sto da ne!Znaci kontrira mi sveki kada god ima priliku za to!A tako cu lepo jednog dana da ih sve strucno poj***m da nece znati gde im je d**e a gde glava!

Auu, Dunja ♥ ♥ ♥, biće da imaš jako dobre živce kad si uspela da prećutiš! Ja sam svojoj svekrvi prećutala mnogo toga, ali da sam imala sličnu situaciju, ne bih uspela da prikočim! A kad bi se mm složio da bude kako ona želi, definitivno bih ga progutala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Sveki je bre sveki, što se više uplićeš u porodicu više je i problema i bliskosti. Meni bolje ide to sa problemima, sa bliskošću malo teže. Što ih više upoznajem, manje želim da se družim sa njima. :blink:

Jaoooo kako si to lepo rekla,potpuno se slazem sa tobom,narocito oko druzenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooo kako si to lepo rekla,potpuno se slazem sa tobom,narocito oko druzenja :D

Pa, počela sam to da shvatam ovako: MM, ja, naša mačka i beba kad se rodi smo porodica. Ne zavisimo ni od koga sad ovako kako stoje stvari. I imamo naš život i naše malo krdo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjice, vadi te kandžice :)

Enav...veruj mi to što ti ponekad poželiš...nije vredno toga. Kad bi stvarno dobila sveki..khm khm predomislila bi se. Mada možda i ne mora da znači, vidiš da Mirjana ima super sveki :) Ima ih i normalnih, ali su izgleda sve u Švici ili se kriju :( ma bre bitnije je da je muž dobar jer šta ti vredi sveki ako muž ne valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjice, vadi te kandžice :)

Enav...veruj mi to što ti ponekad poželiš...nije vredno toga. Kad bi stvarno dobila sveki..khm khm predomislila bi se. Mada možda i ne mora da znači, vidiš da Mirjana ima super sveki :) Ima ih i normalnih, ali su izgleda sve u Švici ili se kriju :( ma bre bitnije je da je muž dobar jer šta ti vredi sveki ako muž ne valja.

Nego sta nego cu da ih vadim!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOJA DIVNA SVEKRVA ME SVAKOG DANA PROSTO ZADIVI SVOJIM PAMETNIM IZJAVAMA... <_< NE LICNO MENI ALI MM.. AHHH... TAKO JE... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOJA DIVNA SVEKRVA ME SVAKOG DANA PROSTO ZADIVI SVOJIM PAMETNIM IZJAVAMA... <_< NE LICNO MENI ALI MM.. AHHH... TAKO JE... :wacko:

Pa šta je rekla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjice, vadi te kandžice :)

Enav...veruj mi to što ti ponekad poželiš...nije vredno toga. Kad bi stvarno dobila sveki..khm khm predomislila bi se. Mada možda i ne mora da znači, vidiš da Mirjana ima super sveki :) Ima ih i normalnih, ali su izgleda sve u Švici ili se kriju :( ma bre bitnije je da je muž dobar jer šta ti vredi sveki ako muž ne valja.

To da... Dzabe dobra sveki kad je muz los... jER sa muzem zivim ,ne sa njom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja zna da bude tako fina prema meni kad smo u nekom drustvu,a ovamo gad gadova,i stalno ona ima nesto da doda,kad sam se porodila mama mi je dosla(ona se nije ni ponudila iako je 2 ulice od mene) a ona je svaki dan zvocala,kako sam razmazena,u fazonu njoj niko nije pomagao...itd.A sad se u sve mesa oko bebe,da poludis...Mrzim tu njenu dvolicnost i svakodnevno dobacivanje. :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.