Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Moja sveki nije losa. Pomaze mi oko dece, sprema rucak svaki dan...jedino mi smeta sto se mesa kad ja i mm pricamo. A cemu pricate, ja moram da znam... stvar je u tome sto to nikad ne pita njega nego mene. Ja samo kazem nista bitno i nastavim da radim sto sam radila. I da MNOGO MI SMETA STO ZIVIMO SVI ZAJEDNO!!! ALI TRENUTNO NE POSTOJI RESENJE ZA TAJ "MALI PROBLEM"!!!

Znam kako ti je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moja svekrva je ok.Jedino sto mi smeta kod nje je sto STALNO govori kako je ona sve stizala da uradi sa 2 male bebe(razlika izmedju mm i devera je 13 meseci) i to sve sama-bez icije pomoci.Jeste,ali ona je onda imala 23god. a ja imam 34!!!!!!!i stalno to govori izokola kad ja nesto ne stignem da uradim :angry: I smeta mi sto stalno ona i moj svekar organizuju neka dogadjanja kod nas,pa posle kuka kako ona vise nece da kuva i da sprema,vec zeli da samo dodje u goste kod nas. :angry: ali sve u svemu,ok je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo je tema za veliku raspravu....

Moja svekrva je bila pravi med dok smo moj muž i ja bili u vezi, ja sam bila tako sretna i naivno mislila da će tako i da ostane...

E na žalost živimo kod njih, na spratu i obećavali su da će nam srediti drugi ulaz do svadbe, ali za godinu i po nisu uspjeli ili nisu htjeli ja ne znam...

Evo 8 mjeseci od svadbe još uvijek smo na istom, na svu sreću na spratu imamo i svoju sobu i dnevni boravak i kuhinju, ali ona kuva i dole ručamo, jer me izbudalila na početku da je pustim da ona kuva.

Dok nas dvoje ručamo, ona sjedi i gleda u nas i ne možemo od nje progovoriti. Dosadna je kao buva i iako je žena iz grada, ponaša se kao prava seljanka, valjda zato jer nema ćerke...Kad sam došla kod njih, kad sam se udala i donijela svoje stvari, iščuđavala se mojoj kozmetici i robi i svemu što imam...Ona čak ni zube ne pere, nema ni češlja, ali kad krene po hljeb, kao prava seljanka se naparfemiše nekim smrdljivim parfemom i namaže crvenim ružom usne, ajoj užas....

Ponaša se prema mome mužu kao da je još uvijek dijete, galami na njega, pita nas kad ćemo se vratiti kući kad izađemo, pa što je obukao to, a nije nešto drugo, pa 1000 pitanja...

Sad je palo novo obećanje, jer sam trudna, da ćemo napraviti novi ulaz za nas i totalno odvojiti od njih, ali imaju ideju da ulaz prema njima ne zatvaramo zidom, već da stavimo vrata, da može lakše da nam dođe...ajoj jedva čekam da počnu radovi pa da im kažem koju, ma ima da stavim dupli red cigle... :)

Joj elergična sam na nju, još uvijek se, samo zbog nje, nisam navikla na ovu kuću, na komšiluk, ma na suživot sa njima...Sa mužem se svađam samo zbog nje...

Sve bi meni bilo lakše da je moja mama ovdje, ali na žalost, mama mi je umrla kad sam imala 17 godina, tako da pored muke sa svekrvom, moram da brinem i o tati, koji živi sam...

Ja sam završila fax, ali ne mogu da nađem posao, a moj muž ima jako malu platu, pa to moju svekrvu najviše i "svrbi", njen sin radi, a ja sjedim kod kuće i trošim njegove pare, ma kreten od žene....

Eto tako, sad me samo muči kad rodim, ima da me izbudali sa svojim idejama, jer je već počela sa oni nagađanjima šta ću da rodim, ide oko mene i mjerka me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se na tvom mestu ne bi mnogo nervirala-pusti je neka prica,ali ti radi po svom osecaju.doduse ja sam kuler i uglavnom sve znam da iskuliram-na jedno uvo mi udje,ako mi udje,na drugo mi izadje i tacka.i mene moja zna po nekad da izvede iz takta,ali ja saslusam i dam neki diplomatski odgovor ako ga je moguce dati,a ako ne-ocutim ili se nasmejem kao NAJVECA glupaca.sta cu zarad mira u kuci i dobrih odnosa sa mm moram tako :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao ženske...

Čitam šta ste napisali... Ima raznih ljudi (žena-svekrva)..

Moja živi jako blizu nas. Kad god mi je bilo žao, kad god sam je pustila jer je mama mom mm koga volim najviše na svetu ona ne zna gde je granica..tako da je sad držim na odstojanju.

Najbolji savet sam dobila je od moje mame koja mi je rekla da ja nemam ništa sa svekrvom nego sa mojim mužem. Ako je on podrška u svemu pa i u pitanju njegove mame, ja nemam nikakvih problema sa njom. Sve što mi smeta, ja lepo njemu ispričam pa neka se on sa njom raspravlja. Tako i bude. Ja budem ta "zlica" koja ne dozvoljava da joj se mešaju ( a i svako dobronamerno mešanje ja smatram zlonamernim i ne tolerišem) ... Ali baš me briga. Mkar se ne nerviram zbog nje. Sada i kad hoće da uzme unuku, da je pričuva...pita me za sve... kad da je hrani, šta da joj obuče, šta da radi kad se probudi.... Po meni je to ispravno jer sam ja tom detetu mama.

I sve što ne dozvoljavam mojima ne dozvoljavam ni njegovima..MM to vidi i zbog toga poštuje svaku moju odluku.

Veliki pozdrav i sve najjbolje vam želim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo je tema za veliku raspravu....

Moja svekrva je bila pravi med dok smo moj muž i ja bili u vezi, ja sam bila tako sretna i naivno mislila da će tako i da ostane...

E na žalost živimo kod njih, na spratu i obećavali su da će nam srediti drugi ulaz do svadbe, ali za godinu i po nisu uspjeli ili nisu htjeli ja ne znam...

isto i nama obecavaju sprat vec godinu i po dana,ali danas sam nacula da ce uskoro poceti da nam sredjuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je sveki ok i takav nam je i odnos. Ona nam cuva cerkicu 2 dana u nedelji, tu nam je za vecernje cuvanje kad mi izlazimo, za ostajanje preko noci, da je pokupi iz vrtica kad mi ne stignemo sa posla. Kad je kod nas u kuci a mala spava ona ume oprati sudje ako ga ima, skupi ili prostre ves. Dalje od toga ne jer bi bilo previse i delovalo bi meni kao nametanje.

Sto se njenog i mog karakternog odnosa tice- ima tu i uspona i padova, al nista ozbiljno. Ne slazemo se u nekim stvarima al se ne svadjamo i razgovaramo o problemu. Ako bas ne mogu ja onda mm razgovara sa njom jer oni porodicno sve jedni drugima mogu reci dok ja ponekad precutim i gomilam u sebi. I mm se ponekad zali da je pocela zvocati, al na sve sto nam ucini mislim da ima pravo i ja otpisujem i na klimaks i stres kom je trenutno izlozena. Nisam ni ja cvecka kad mi nije sve po volji tako da razumem kad su ljudi frustrirani i treba im ventil.

Jos jedna stvar na kojoj cu joj vecno biti zahvalna- ona mi je bila najbolja prijateljica kad sam se dselila i nikog nisam poznavala, vozikala me svuda, od nje sam svasta o zivotu ovde naucila i jako mi je puno znacilo. Takodje su nam se nasli i u prve 2god kada smo ziveli u aneksu njihove kuce i kada je nasu cerkicu vodila u vrtic, uzimala je vikendom izjutra da se mi naspavamo isl.

T i kao da opisuješ mene i moju svekrvu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam i ne verujem!!!!! Po vasim pricama, moja sveki je med i mleko! Sala na stranu, i ja sam se nervirala i nervirala i toliko nervirala da sam imala napade zuci! Jednog dana mi se smucilo, pokacila sam se sa mm i rekla mu da neke stvari mora on da promeni a ne ja! Ja nisam ta koja treba stalno da se bori protiv vetrenjaca, nemam vremena ali ni snage!

Moja sveki je stalno bila u fazonu da je sva mazna i da mjauce dok govori sa mnom a kada okrenem ledja opanjkava me kako stigne. E posto mi se to smucilo, prestala sam da imam kontakt sa njom, cak sam joj zabranila da vidja Lenu i meni je sada mirna glava. A to sto ona kuka svom sinu kako sam ja bezobrazna i ne dam joj da vidi unuku, zabole me!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja89, svaka cast sto trpis seks i grad svekrvu :blink: Ne znam sta bih radila na tvom mestu..odlepila bih sigurno.. :blink: ne daj se! Nemoj da se spustas na njen nivo, drzi do sebe, a kad treba da joj odgovoris, uradi to dostojanstveno..nemoj da dozvolis da vidi da ludis zbog nje.. to ti je moj savet. A po tvojim recima vidim da si na dobrom putu..pozz od mene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja89, svaka cast sto trpis seks i grad svekrvu :blink: Ne znam sta bih radila na tvom mestu..odlepila bih sigurno.. :blink: ne daj se! Nemoj da se spustas na njen nivo, drzi do sebe, a kad treba da joj odgovoris, uradi to dostojanstveno..nemoj da dozvolis da vidi da ludis zbog nje.. to ti je moj savet. A po tvojim recima vidim da si na dobrom putu..pozz od mene..

Pozdrav i za tebe :lol: Odgovaram ja njoj na "finjaka" ali me ponekad iznervira toliko da joj podviknem.Jutros je zapela da vodi Ognjena u prodavnicu i to me nije ni pitala vec je tu kao s njim pocela da prica "sad ce baka da vodi u prodavnicu,mama daj nam kapu"nasta sam 100 puta ponovila ne moze.Pocela je tu kao pa lepo je vreme a sto da ga ne vodim dok joj stvarno nisam podviknula da ne moze i tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je za sve dobre snaje kao sto sam ja!!! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol::lol::lol:  Tony, gde ovo iskopa?!! Svaka ti cast!!!!!1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je za sve dobre snaje kao sto sam ja!!! :D :D :D

EXTRA :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav i za tebe :lol: Odgovaram ja njoj na "finjaka" ali me ponekad iznervira toliko da joj podviknem.Jutros je zapela da vodi Ognjena u prodavnicu i to me nije ni pitala vec je tu kao s njim pocela da prica "sad ce baka da vodi u prodavnicu,mama daj nam kapu"nasta sam 100 puta ponovila ne moze.Pocela je tu kao pa lepo je vreme a sto da ga ne vodim dok joj stvarno nisam podviknula da ne moze i tacka.

Toooooo Sanja, samo oštro!!! Sve su one tu kad treba deca da se šetaju i da se igra sa njima, a kad su trebale da se peglaju pelene i da se prostire veš i da se spremaju ručkovi i da nam se pomogne BAAAR MALKICE, tad ih nije bilo. Ma moja nek bude srećna što joj dozvoljavam da mi upada kad poželi. Evo malopre nam bilo neko društvo, i naravno i ona je morala da dodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toooooo Sanja, samo oštro!!! Sve su one tu kad treba deca da se šetaju i da se igra sa njima, a kad su trebale da se peglaju pelene i da se prostire veš i da se spremaju ručkovi i da nam se pomogne BAAAR MALKICE, tad ih nije bilo. Ma moja nek bude srećna što joj dozvoljavam da mi upada kad poželi. Evo malopre nam bilo neko društvo, i naravno i ona je morala da dodje.

Nama kad dodje drustvo ona sedi i vodi glavnu rec,a kad njima dodju prijatelji ili rodjaci ona mene tera da im kuvam kafu!Pre neki dan je njen rodjeni bratanac zamolio da mu skuva kafu nasta je ona rekla,iako je videla da sam sela da jedem,teraj Sanju ja ne mogu!Hoce ona da ga pricuva ali to je ono malo ga nosi stavi mu dudu,spusti ga u kolica i zapali cigaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je za sve dobre snaje kao sto sam ja!!! :D :D :D

Jao Toni pa ovo je super,ismeja se ziva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da kudim svoju svekrvu. U poslednje vreme nešto se jedva krećem pa je sve na njoj. Ima trenutaka kad mi nešto ne odgovara, kao i njoj, ali trudimo se da izbalansiramo stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je za sve dobre snaje kao sto sam ja!!! :D :D :D

E stvarno sam se dobro ismejala :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja svekrva.. jao bas ova rec tvrdo i ruzno zvuci ko neka da ne kazem sta.. no moja me jako prijatno iznenadila jos prvi put kad sam je videla, dopala mi se , ima neki pankeraj friz i kad mi je prisla bila je neka letnja festa a ja nisam jos dobro znala jezik, bila je tako prijatna,ipak smo se sporazumele.volim da razgovaram sa njom, svira klavir i zna da slusa kad joj se obracam. mm.lici na nju.

To je bas super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj moja je zaista kooperativna ali je dosadna sa svakodnevnim pozivima i brigom kako sam i sta sam....iskreno,prema meni je divna,ali kad mm kaze nesto tipa "mogao bi da smrsas" poludim!!! ili kad provali da je na godisnjem pa mu organizuje drustveno koristan rad na selu...eee...krijemo njegov godisnji k'o drzavnu tajnu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije sam je zaista retko vidjala i kada bi dolazila tri puta godisnje mogla sam sve da istolerisem. Medjutim, stigla beba, pa eto nje jednom sedmicno da potepa svom unucetu (konjoslave rece jednom :angry: ), a meni se smraci kada je ugledam na vratima. Nista mi nije konkretno uradila, ali ne mogu da je gledam ocima. Mozda sam i ja problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela je da radi :lol: :lol: :lol: :lol: Ali se pozalila mojoj mami da ne zna koliko ce da izdrzi jer "nema vremena za sebe",da ide u grad svaki dan...Prvo je htela ja da radim tamo,cak sam i pristala ali posle mi je toliko bilo tesko zbog Ogija plakala sam ceo dan.Htela sam da radim ali ako treba celo radno vreme da razmisljam da li ga je nahranila i presvukla ili ostavila u kolica i dala mu dudu,kao sto ima obicaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela je da radi :lol: :lol: :lol: :lol: Ali se pozalila mojoj mami da ne zna koliko ce da izdrzi jer "nema vremena za sebe",da ide u grad svaki dan...Prvo je htela ja da radim tamo,cak sam i pristala ali posle mi je toliko bilo tesko zbog Ogija plakala sam ceo dan.Htela sam da radim ali ako treba celo radno vreme da razmisljam da li ga je nahranila i presvukla ili ostavila u kolica i dala mu dudu,kao sto ima obicaj.

Ma uzivaj i cuvaj svog bepca.. Ona neka radi.. Sta ce da joj fali. Da zivite sami ti i muz, pa 'ajde.. Cuvaj bepce i uzivaj, to ti je moj savet.. Taman ces i da se odmoris od svekrve plus ce ona imati novac za svoju sminku, a ne da uzima od tebe.. Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma uzivaj i cuvaj svog bepca.. Ona neka radi.. Sta ce da joj fali. Da zivite sami ti i muz, pa 'ajde.. Cuvaj bepce i uzivaj, to ti je moj savet.. Taman ces i da se odmoris od svekrve plus ce ona imati novac za svoju sminku, a ne da uzima od tebe.. Pozz!

NaravnoPozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.