Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Auuuuuu..bre .... Super je sto je ne fermas ni 2 posto .. Batali to ,ne obracaj joj se... Sad po njenom ti ne smes da imas pomoc oko deteta jer ti si mlada sve mozes ??Kao fol ona gajiladete i zidala kucu HA HA HA .....

A nije valjda tvoj muz poceo da joj veruje ??? A sto nije otisla u manastir kao sto je rekla ?Bilo bi joj bolje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeee kad bi u manastire primali takve! Možda u Crnu rijeku da je pošaljem pa da je tamo ćelavi popa iskrampa krampom i lopatom po bubrezima! a? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeee kad bi u manastire primali takve! Možda u Crnu rijeku da je pošaljem pa da je tamo ćelavi popa iskrampa krampom i lopatom po bubrezima! a? :huh:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeee kad bi u manastire primali takve! Možda u Crnu rijeku da je pošaljem pa da je tamo ćelavi popa iskrampa krampom i lopatom po bubrezima! a? :huh:

:lol::lol::lol: Samo nemoj dozvoliti da privoli tm u svoj tabor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HA ha ha! Ona bi još i pošla (sigurna sam da nije čula za Crnu rijeku) - pošto je to žena "veeernicaaa" i tako to....

Moj muž nije vezan za nju gotovo uopšte, ali je ovih dana i on pod pritiskom zbog bebe i drugih obaveza, pa kad svrati sa posla da je pita "je li živa" (hm) ona krene da ispira mozak i tako on dodje pod tim utiskom.... Moja mama je juče otišla kući i danas smo sami nas dvoje. Kad je video koliko ima posla oko Dore, mislim da će već sutra praviti moju mamu od blata! Će da vidimo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva je zlato... kad sam kuci... cim okrenem ledja krene prozivka... <_< a ako ispred mene nesto treba da se kaze sve ce kroz salu da se kaze, tako da za mog supruga ona je i dalje namucena dusica... s obzirom da u 9. mesecu idem na fakultet samo da bi pobegla iz kuce, probali su da mi zabrane da dalje nastavim. To je prvi put da sam se usprotivila njegovim roditeljima,normalno posle duze vreme sa mm nisam pricala... smeta joj kad posetim svoje, ona je zaboga GLAVNA BABA s obzirom da zivimo sa njegovim... i tako svaki dan otkad smo se uzeli. MM to ne vidi ili se pravi lud. Pravi primer idealne mamice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sretne muškarac ženu i odluči da je oženi. Dovede na večeru kod majke, kako bi je upoznala. Dovede tri žene: plavokosu, riđokosu i brinetu.

Majka ga upita zašto je doveo tri djevojke?

On reče:

- Da vidim možeš li pogoditi koja je od njih tvoja buduća snaja.

Ona ih odmjeri i potom čvrsto izjavi:

...- Ona riđokosa!

Sin je upita kako je uspjela tako brzo pogoditi, a ona reče:

- "NE MOGU OČIMA DA JE VIDIM!"

hahahahahhahhaa :lol: :lol: :lol: :lol: jao, zaboleo me stomak od smejanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice svaka cast za vic.. :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm moja svekrva je ok, u smislu da nam se ne meša...ne živimo zajedno, HVALA BOGU, i radije ću da živim u 19m2 nego u 70m2 sa njom i 2 devera.

Bili smo kod njih 2 nedelje dok smo sređivali naš stančić ali ja sam pobegla odatle što sam pre mogla. Ali ne zato što je ona radila nešto loše u smislu tukla , psovala, nego jer se ona ponaša kao rob svojim sinovima. Bukvalno ide i sklanja, pere i udovoljava bebicama od 25 i 26 godina koje ne rade ništa!!! Moj muž prihvata njeno ponašanje a meni je bilo jezivo da vidim da sve što sam postigla u toku našeg zajedničkog života nestaje za 2 nedelje jer on kad je mama tu neće ništa da radi, jer MAMA ĆE TO...Ja sam se navikla da mladi moraju da pomognu starijima, i ne bih nikad dozvolila da se ja i sestra izležavamo dok baka tegli kese sa pijace. A oni 2 konja gledaju majku kako vuče 10 kg sa pijace i to im je ok. Mom mužu je bilo u početku čudno kako ja neću da vučem sa pijace i kako očekujem da on to radi?!!! Ali ja sam rekla ok mi je da odemo zajedno, teže da ponese on, a lakše ja, ali da ja SAMA idem i vukljam, NE PADA MI NA PAMET!!! Ali to su sve vaspitne mere koje je on morao da nauči iz porodice, a on je naučio da je žena u porodici tegljeća marva, služavka i zarađivač novca. Pored mene je shvatio da on treba da bude muško i da preuzme veći teret i fizički i finansijski (na finansijskom delu još uvek radimo, ali za sad se ne žalim).

Digne mi se kosa na glavi kad čujem moju dragu svekrvicu da komentariše kako će ona da nam čuva bebu, ja sam već rekla na finjaka da to ne dolazi u obzir!!! Kao ... što da umaramo ženu...a u stvari neću da mi neko od deteta napravi nesposobnog truta!!! Još uvek infiltriram tu ideju u mog muža, ima još vremena, ali mislim da polako preteže na moju stranu :)

Još me nervira što ona mm ne tretira kao sina, već kao muža. :angry: On ima svoju porodicu sad a ona ga zove da joj rešava kućne probleme kod njih. MM je najstariji od 3 sina, tata mu je u Sloveniji gde samo filozofira a ništa ne radi, tako da je on morao brže da odraste i da bude kao tata braći. Ali on sad čeka svoje dete, a braća su odavno odrasla, ali ga i dalje zovu da im zavrne sijalicu, organizuje kupovinu drva, nošenje bureta i gomile nekih sitnica koje mogu da reše i bez njega!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekoh ja da ce me biti na ovoj temi dugo,dugo :lol: Dakle nas dan pocinje ovako:Probudimo se,ja presvucem dete i nahranim ga a mm u medjuvremenu skuva kafu.I eto neko upada na vrata BEZ KUCANJA.Jel znate ko je to? :) Jeste,ona je :) I sad ceka da joj skuvam kafu(malo morgen je dobije).I tako odnese ona Ogija dole,dok ja "zavrsim obaveze"i uspava ga posle pola sata.I on tako spava do 14h.Donese ga da ga presvucem i nahranim i njemu se oko 19h prispava.Uspava se on tada,probudi se oko 22h i do 03h haos!!!Pred obrok ga naleva vodom i on nece da jede,zato je i toliko mrsav,dzabe meni i pikovit i vitamin C!

Danas smo posli kod moje mame i dok ona cuva dete ja da odem kod lekara.I tako i bude odem ja,nasekiram se zbog cisti kad zove drug od mm da idemo kod njega na veceru.Meni nije ni do cega,ona kaze idite vi slobodno ja cu da ga cuvam.I ajde samo na sat vremena i krenem ja da presvucem dete pre nego sto odemo kad ona kaze idite ja cu da ga presvucem.I kazem joj da gleda sto duze da ostane budan da bih ga malo vratila u kolosek sa spavanjem.Vracamo se mi u 21:30 on spava!Nista,odnesem ja stvari na sprat a ona ce Ognjena.I donosi ga ona bez cucle koja je ostala dole,a ostale je on pobacao iza kreveca,i ja pored sebe nemam nijednu.Stavi ga na krevet,on se probudi(kada mu dam cuclu on nastavi da spava)ona ga zgrabi i poce da vice BUDIO SE DECKO!Ja kipim od besa ali dzabe.Ajde kad se vec probudio da ga okupamo.Kad ja da ga svucem PELENA PUNA,upiskio se i ukakio i stoje kopce onako kako sam mu ja namestila jos kod moje mame.Nije ga ni presvukla!I do malopre (sada je 03h)nije hteo da spava!Koliko god se ja trudila da stekne neki ustaljeni ritam spavanja ili hranjenja ona sve to pokvari!I rekla sam joj da mu ne daje drvene bojce i hemijske!I kad sidje dole uvek je cist kad se vrati sav izgreban,umazan i usaran-i ruke i lice i garderoba...Od danas ga ona vise nikada nece cuvati-gde ja tu i on,u wc sa mnom,u nabavku,u grad,kod prijatelja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da,ona ce meni da napravi neki caj za ciste!To da mi bude jos gore!Samo su mi se stvorile zbog nje,zbog stresa i nerviranja koje mi je priredila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: Pitam se kakva je bila njena svekrva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kako to mrzim,ona je imala svoju decu i njih je mogla da vaspitava kako je htela,ovo je tvoje i ti zelis da ga vaspitas kako ti mislis da treba,dal gresis u tome ili ne tvoja stvar,svidjalo se to njoj ili ne!!!Probaj prvo sa muzem da rascistis o tome da vi vaspitavate vase dete a da mame sluze da ga pricuvaju a ne i da ga vaspitavaju pa kad i on to shvati onda zajedno ojasnite njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kako to mrzim,ona je imala svoju decu i njih je mogla da vaspitava kako je htela,ovo je tvoje i ti zelis da ga vaspitas kako ti mislis da treba,dal gresis u tome ili ne tvoja stvar,svidjalo se to njoj ili ne!!!Probaj prvo sa muzem da rascistis o tome da vi vaspitavate vase dete a da mame sluze da ga pricuvaju a ne i da ga vaspitavaju pa kad i on to shvati onda zajedno ojasnite njoj.

Njena deca su vaspitana tako da moj muz nema osnovnu kulturu,psuje,pije,nikoga ne postuje...Meni je sad kasno da ga ponovo vaspitam.Nesto sam uspela da promenim kod njega,nesto ne.Nju je bilo groza sopstvenu decu da presvuce i da im opere pelene,sve je to svekar radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: Pitam se kakva je bila njena svekrva?

Za nijansu bolja od nje,ali je baba prema meni super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, ta tvoja svekrva je pocela i mene opaso da nervira :) ) Strasno koliko je samoziva.

U svakom slucaju, dozvoli joj da uzme dete ali na neki kraci vremenski period, cisto da se poigra malo sa njim. Objasni joj da hoces da ga naucis na neki raspored i itd., i na lep nacin je iskljuci iz price.

Jao millar receno je njoj i lepim i svadjom ali ne vredi.Kao da je retardirana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jbm li ga...nisam pametna :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma oteraj to u tri lepe !! Zakljucaj bre vrata i ne razgovaraj vise sa njom dok ne promeni ponasanje nemoj ni dete da joj ostavis !!!! !Sto kaze bezveze ,ona je imala priliku svoju decu da vaspitava i da im pravi rasporede itd , nije uspela nemoj tvoje dete da upropasti ,kazi joj da te pusti da ti sa tvojim detetom radis sta ti hoces i da se ti nisi mesala kad je ona "vaspitavala" svoju decu !!! Nek te osravi na miru vec jednom !! Kad smo bili u selo ,ja sam muzevlju babu stavila na svoje mesto cim je pocela da se mesa ,i to ne po prvi put ,cim pokusa da uradi nesto sto ne treba sa MOJOM decom ja se razderem i kazem joj sve u lice !!! Ne samo njom nego svima i nije me sramota (ne vise ,nekad jeste) jer to su moja deca JA SAM IH RODILA NE ONI !!!! I mojoj kevi sam rekla i mom svekrvu ja se njima nisam mesala kako svoju decu da vaspitaju nemoj ni oni meni ! Uf ,sad bi ja dosla da joj obajsnim neke stvari ... ufffff !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjice najbolje da joj doziras vidjenje dateta. Tako ces imati kontrolu nad Ogijem u svojim rukama,a njoj cvrc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja,ja ne znam kako bi iskulirala da sam na tvom mestu,ja se slabo kontrolisem u takvim situacijama :angry: ,a jos je moja prednost sto ne zivim sa svojom svekrvom,a opet me nekad,ustvari uvek izbaci iz takta,ali ja joj bogami ne ostajem duzna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je svekrva rekla kako je ružno ime koje smo smislili za bebu... :huh: Ja se mislim u sebi, ako ne možeš da kažeš nešto lepo onda bar oćuti!!! Posle me je muž tešio kako ćemo ga mi svakako nazvati kako mi hoćemo, i da ne obraćamo pažnju šta ko misli! Ali mi je opet bilo krivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njena deca su vaspitana tako da moj muz nema osnovnu kulturu,psuje,pije,nikoga ne postuje...Meni je sad kasno da ga ponovo vaspitam.Nesto sam uspela da promenim kod njega,nesto ne.Nju je bilo groza sopstvenu decu da presvuce i da im opere pelene,sve je to svekar radio.

A meni tm izgleda bas kao fin i pristojan momak... Ima bas onu neku facu "dobricine"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je svekrva rekla kako je ružno ime koje smo smislili za bebu... :huh: Ja se mislim u sebi, ako ne možeš da kažeš nešto lepo onda bar oćuti!!! Posle me je muž tešio kako ćemo ga mi svakako nazvati kako mi hoćemo, i da ne obraćamo pažnju šta ko misli! Ali mi je opet bilo krivo...

I meni bi bilo krivo, i to jako...

Mogla je da pita koja su jos imena bila u opticaju i da izdvoji neko koje se njoj svidja, a ne tako direktno... Na kraju krajeva, to je vase dijete, i njoj nema sta da se svidi ili ne, njeno je da prihvati!

Nama je bilo fino servirano da dijete mozemo nazvati po svekru! :o I ta prica nije potekla ni od svekra, ni od svekrve, nego od jetrve! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je svekrva rekla kako je ružno ime koje smo smislili za bebu... :huh: Ja se mislim u sebi, ako ne možeš da kažeš nešto lepo onda bar oćuti!!! Posle me je muž tešio kako ćemo ga mi svakako nazvati kako mi hoćemo, i da ne obraćamo pažnju šta ko misli! Ali mi je opet bilo krivo...

Kazi joj da je njeno ime ruzno!Nama su pokusavali da nametnu to da kum MORA da odluci kako ce se zvati beba,a ne mi!Covek nam je lepo rekao kako mi odlucimo,tako ce se zvati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.